Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

24 Kasım 2022Yay Yeniayı

YAY YENİAYI

24 Kasım 2022Yay Yeniayı

24 Kasım 2022 tarihinde 01:57 ‘de Yay burcunda bir Yeniay gerçekleşecek. Değişken nitelikte ateş elementinde olan Yay burcunun konuları; yabancılar, uluslararası konular, medya, yayıncılar, eğitim ve yolculuklar, hukuki konular, akademisyenler, din adamları, inanç ve din, etik, iyimserlik ve macera hevesi… Değişken bir burçta yeniay, şartların ve koşulların değişebileceğinin göstergesi. Yeniaylar yeni başlayan koşulları bize gösterir. Bu koşullar ise oldukça değişken.

İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 0-4,

Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 28-30,

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları bulunanlar, yeniaydan öncelikle etkileneceklerdir.

 • 1 Derece Yay burcunda gerçekleşen yeniayın ilişkide olduğu sabit yıldız, küçük ama oldukça riskli Kornephoros yıldızı. Kornephoros; sabit fikirlilik, güçlü, ateşli ve o sabit fikri koruma, tehlikeli tutku ve fanatizm yıldızıdır.
 • Tutulmanın yükseleni mantıklı, titiz ve detaycı Başak burcunda yer almakta ve ülkemizin 4. Evine düşmekte. Demek ki vatan konuları, topraklar, iklim değişiklikleri, muhalefet konuları ve emeklilerimiz gündemde.
 • Yeniay, 8 Kasım’da yaşadığımız Ay tutulmasını da hareketlendirmekte.
 • Yeniay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde. Bu sebeple komşular, sınır ötesi harekatlar, yakın çevre, kardeşler, iletişim, kararlar, anlaşmalar, sözleşmeler, eğitim, iletişim araçları, trafik, taşımacılık, ticaret ve kargo vb konular önemli.
 • Öte yandan Yeniay, kuruluş haritamızın 6. Evine düşmekte. Kolluk güçleri, askeri, polisi ve ülkenin çalışan kesimini, sınavları ve zorunlu askerliği ilgilendiren konular gündemde ve yeni koşullar ve yenilikler devrede olacaktır. Ayrıca halkın yaşam koşullarını etkileyen süreçler de yeni gelişmeler ve değişiklikler olası
 • Yeniaya, Antares Sabit yıldızı ile ilişkide olan Merkür ve Venüs de eşlik ediyor. Dolayısı ile ilişkiler, finansal konular, eğitim, yurt dışı, hukuki ve inanca dayalı verilecek kararların önemli olduğunu söyleyebiliriz. Antares komutanlarla ve savaşlarla ilgilidir. Adaletli olan komutanların kazanacağı başarıları temsil eder.
 • Satürn Kovada seyahat etmekte ve ülkemizin Venüs’üne gergin açıda olmaya devam ediyor. Borsa vb konular, spekülatif yatırım gereçleri, finansal konular, ülkenin gençleri ve kadınları ile ilgili zorlayıcı şartlar devam etmekte.
 • 10.evimizde seyahat eden Balık burcundaki Neptün ve Jüpiter, ülkemizin Jüpiter’ine üçgen olarak ilerlemekte. Jüpiter hem ülke yöneticileri hem de halkın yaşam koşullar ve ordusu, askeri, diğer çalışan kesimlerini temsil etmekte. Jüpiter büyük iyicil olsa da Neptün’ün burada oluşu biraz koşulları perdeliyor.
 • Barış anlaşmaları gündeme gelebilir
 • Önemli finansal anlaşmalar ve yatırımlar söz konusu olabilir.

Kişisel Olarak Yay Yeniayının Olası Etkileri

 • Bu dönem aşk, sevgi ve arzulara odaklı olma potansiyeli yüksek. Daha özgür ilişkilere yönelme isteği hâkim olunabilir.
 • Yeniayda ikili ilişkilerinize bağlı olarak değişen konular ve koşullar olabilir.
 • Eğitim, seyahatler, kardeşler, yakın çevre ve iletişim konuları öne çıkacaktır.
 • Yabancılar, yurtdışı ya da akademik konularla ilgili işlerle uğraşabilirsiniz.
 • Bazılarınız dersler, seminerler, reklam ve tanıtım işleri ya da kitap yazmakla ilgili yeni başlangıçlarda bulunabilirler ama
 • Finansal, ilişkiler, sözleşmeler sosyal konum, finansal imkanlarınızı etkileyen düzenlemeler sizin dışınızda gelişen koşullara da bağlı.
 • Bu dönem odaklanmak güç olabilir ve ayrıntılı düşünemezsek olayların abartılı sonuçları olabilir.
 • Şahsi olarak da kişilerle gireceğiniz savaşlarda sözlü atışmalarda adil olmak çok önemli. Şayet haksızlık yapar ve öfke ile adaletsiz davranırsanız siz zarar görürsünüz. Bunun sonuçları da 8 Aralık Dolunayı ile görünür olur.
 • İkili ilişkiler ve ortaklıklar ve alınacak kararlar önemli. Ancak sabit fikirlilik ve inançlar devrede. Subjektif olduğumuz dönemlerde adil olunmalı ancak aşırı iyimser de olunmamalı.
 • Varsa mahkeme, önemli imzalar, resmi konuları gibi önemli konularınızı başlatmak için, Mars retrosu bitimini öneririm. Hiç olmazsa retro bitsin. Ocak ayının 2. Haftasından sonrayı bekleyebilirseniz iyi olur.

Güneş burcunuzu da okumanızda yarar var. Ayrıca doğum haritanızın yükselen derecesine göre alacağınız evsel etkiler değişeceğinden, etkilendiğiniz konular değişkenlik gösterebilir.

 • Yükselen Koçlar 9/3 aksınızdan etki alacaksınız. Yabancılarla ilişkili konular, yüksek öğrenim, uzun seyahatler, hukuksal konular, evlilik ve imzalar, mahkemeler, kurslar, yaşam felsefesini etkileyen gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Yükselen Boğalar 8/2 aksınızdan etki alacaksınız. Kredi ve borçlar, ortaklı paralar, eşin kazançları, nafaka, burs, vergi, miras, sigorta konuları, bazıları için ameliyat vb konular gündeme gelebilir.
 • Yükselen İkizler 7/1 aksınızdan etki alacaksınız. Evlilik, eş, ortak, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, danışmanlık aldığımız kişilerle ilgili konular gündeme gelebilir.
 • Yükselen Yengeçler 6/12 aksınızdan etki alacaksınız. Gündelik rutinleriniz, sağlığınız (küçük hastalıklar) ve çalışma koşullarınız, çalışanlarınız, kiracılarınız, varsa evcil hayvanlarınız, gizli korkular, şifa ve meditasyon çalışmaları ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Yükselen Aslanlar 5/11 aksınızdan etki alacaksınız. Çocuklar, flört ve aşk, sanat, spor, hobileriniz, yaratıcı faaliyetleriniz, risk içeren borsa vb yatırımlarınız ve orta uzunlukta seyahatleriniz, kariyerden kazançlarınız, sosyal aktiviteleriniz ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Yükselen Başaklar 4/10 aksınızdan etki alacaksınız. Aileniz ve genel sağlık durumları, atalarınız, ev ve emlak konuları, statü ve kariyer konularınız, kardeşinizin parası, eşin işi, statüsü, ailesi, çocukların başkalarından gizledikleri konular ya da izole eden konuları gündeme gelebilir.
 • Yükselen Teraziler 3/9 aksınızdan etki alacaksınız. Eğitim, iletişim, yazma, çizme, kardeşler, komşular, kuzen vb yakınlar, seyahatler, eşin akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işler, çocuklarınızın kazançları, sosyal çevreleri, umutları gibi konularda gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Yükselen Akrepler 2/8 aksınızdan etki alacaksınız. Maddi manevi kazanımlarınız, kazançlarınız ve yatırımlarınız, taşınabilir mallar, verilmiş borçlarla ilgili konularınız, kredi, borç, vergi, sigorta, prim, nafaka, miras konuları gündeme gelebilir.
 • Yükselen Yaylar 1/7 aksınızdan etki alacaksınız. Burcunuzda gerçekleşen yeniay nedeni ile sizi ilgilendiren birçok konuda etkisi olacaktır.  Yeni başlangıçlar, fiziksel görünüm, sağlık konularınız, kendinizi dış dünyaya gösterme şeklinizde değişim, yakın ilişkileriniz, eş ve ortakla ilişkili konularınız gündeme gelebilir.
 • Yükselen Oğlaklar 12/6 aksınızdan etki alacaksınız. Gündelik rutinler, çalışanlarınız, sağlık ve çalışma koşullarınız, başkalarından gizlenilenler, kaygılar, bilinçaltı korkular, inzivaya çekilme, bağımlılıklar, gizli düşmanlıklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, fedakarlıklar, şifa çalışmaları gibi konular gündeme gelebilir.
 • Kova ve yükselen Kovalar 11/5 aksınızdan etki alacaksınız. Arkadaşlar, sosyal çevre, kariyerden gelen kazancınız, ait olduğunuz gruplar ve organizasyonlar ile ilgili gelişmeler, Çocuklarınız, aşk ve flört ya da riskli yatırımlar, ailenin gelirleri, varsa çocuğunuzun eşi gibi konularda gelişmeler gündeme gelebilir.
 • Balık ve yükselen Balıklar 10/4 aksınızdan etki alacaksınız. Statünüz, iş ve kariyeriniz, hedefleriniz, aileniz ve genel sağlık durumları. Varsa çocuklarınızın işi, sağlığı gibi konular ya da eşin veya ortağın ailesi ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Gezegenlerin bizi yönettiği değil bizim gezegenlerimizin etkilerini farkındalıkla yönettiğimiz, huzurlu ve mutlu bir gelecek dileğimle…

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!