Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar ikizler Uncategorized yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

8 Aralık İkizler Dolunayı

8 Aralık İkizler Dolunayı

8 Aralık İkizler Dolunayı

8 Aralık sabah 07:07 civarında 16 derece İkizler burcunda Marsiyen bir dolunay gerçekleşecek. Ülkemiz açısından zorlayıcı bir dolunay. İlişkiler, iletişim, sağ duyu, sükûnet ve etik değerlerin önemli olduğu bir dönem. Bu Dolunay 8 Kasım ve 25 Ekim tutulmalarını da tetiklemekte. O zamanlar alınan kararlar, anlaşmalar ve sözleşmeler, finansal girişimler, ikili ilişkileriniz gündeme tekrar gelebilir. Karmik ya da geçmiş eylemlerin sonuçları ile ilgili konular karşınıza çıkabilir.

 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 11-20,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova  gibi sabit burçların 0-3 ve
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların son derecesinde gezegenleri, önemli yerleşimleri ( MC, ASC, IC, DSC vb)  bulunanlar, yeniaydan öncelikli olarak etkileneceklerdir.
 • Dolunay’ın, tartışmaları tetikleyici bir yanı var. Önceden başlamış konuların tamamlanması ya da görünür olması gibi etkiler taşıyor.
 • Dolunay, Rigel sabit yıldızı ile ilişki kurmakta. Rigel yıldızı bilgiyi ve bilgili insanları temsil etmekte. Mars ile Rigel kavuşumu askeri unvan, başarı, dürüst askerlerin kazanacağı büyük başarıları da bize anlatır. Ama retro etkisi ile kalıcı olur mu tartışılır.
 • Dolunay, retro Mars ile tam kavuşumda ve Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 7. Evinde. Karşıt aksta Güneşin ışınları altında bir Yay Venüs bulunmakta. Ay 8. Evi temsil ederken, Dolunayın dispozitörü Merkür Oğlak burcunda 1. Evde ve Satürn yönetiminde. Dolunay da Satürn’le üçgen açı bağlantısı kurmakta. Dolunayın Satürn’ile açısı tamamlanan, ortaya çıkan her neyse kalıcı etkileri olacağına işaret edebilir. Ancak Mars Retro. Bu sebeple eylemlerimizin temcit pilavı gibi tekrar tekrar ortaya gelme olasılığını gözardı etmememiz gereken bir süreç.
 • Dolunay haritasının yükseleninde ise Yay burcunun 4,42 derecesi yükselmekte.  Yükselen yöneticisi Jüpiter Balık burcunun 29 derecesi krizli durumlara işaret etmekte. Zaten Dolunay da. 8. Ev gibi krizler, borçlar,  vergiler, yaşam mücadelesi, ameliyatlar, burs ve nafakalar gibi konuları temsil etmekte. Jüpiter haritanın 4. Evinde Neptün’le kavuşurken Venüsle de kare. 4. Ev ülke, vatan, toprak konuları, muhalefet ve emeklileri temsil etmekte.
 • Yay burcu, inanç, felsefe, yabancılar, yayıncılar, reklamcılar, gazeteciler, fikir adamları, üniversiteler, din adamları, mahkemeler ile ilgili konuları temsil ederken, tutulmanın burcu İkizler; iletişim, ticaret, eğitim, trafik, posta, kargo, , bilişim sistemleri, sinir sistemi, yakın çevre, komşular, kardeşler, kütüphaneciler ve sözleşmeleri temsil eder. Dolayısıyla dolunay sürecinde İkizler ve yay özellikleri ve temsil ettiği gruplara ait konular da gündemde haber olacaktır.
 • Özellikle, Rigel sabiti üstündeki Marsiyen Dolunayda eğitim, öğretmenler /akademisyenler ve üniversitelerle ilgili bazı konular tekrar gündeme gelebilir.
 • Üst düzey sivil ya da askeri yöneticiler, komutanlarla ilgili konuların da gündem olması mümkün.
 • Güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir dönem. Ülkenin huzur ve güvenliğini bozabilecek terör saldırıları olabilir.
 • Ordumuz ve polisimiz gibi kolluk güçleri ile ilgili gelişmeler, sınır ötesi harekatlar olası.
 • Muhalefet tarafında da bazı konular yeniden gündeme gelebilir ve ortaya çıkabilir. Muhalefet ve iktidar arasında atışma olasılığı da yüksek.
 • Çalışan kesim ve emeklilerle ilgili maaş ve özlük hakları vb konular gündeme gelebilir.
 • Dijital iletişim problemleri, bilgi hırsızlıkları, siber saldırılar ve kişisel bilgilerin çalınması, casusluk gibi konular ortaya çıkabilir.
 • Ulaşım ile ilgili sorunlar ve kazalar, dış ticaret ile ilgili konular gündem olabilir.
 • Hastaneler, hapishaneler, kapalı yerlerdeki insanlar, bakıma muhtaç kişiler, çocuklar ve ünlü kişilerle ilgili haberler gündeme gelebilir.
 • Halkın beslenme, barınma, sağlık ve sosyal hakları ile ilgili haberler ve gelişmeler olası.
 • Orta şiddette deprem olasılığı ne yazık ki Satürn Uranüs ve Aydüğümleri karesi sebebi ile olasılık dahilinde

Dolunayın Olası Kişisel Etkileri

 • Her şeyden önce sakin, temkinli ve olgun olmaya çalışmalıyız. Öfke ve kırgınlıkla, fevri ve düşmanca eylemlerde bulunmamaya gayret etmeliyiz.
 • Ortak paralar, burs, nafaka, miras veya borçlar sebebi ile tartışmalar olabilir. Kırıcı olmadan ilerlemek şart.
 • Evlilik, duygusal konularımız, ortaklık ve iş konularında güven ihtiyacımız olacak. Bu sebeple bazı aksiyonlar almak durumunda kalacağız.  Ancak bu konularda doğru adımların oluşması 12 Ocak 2023’ten önce ne yazık ki pek yok.
 • Retro Mars nedeni ile eski eylemlerin, eski düşmanlıkların ortaya çıkması olası; geçmişten gelen konularla ilgili gerginlik, öfke ve çatışma olasılığına dikkat. Özellikle ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, açık düşmanlıklar su yüzüne çıkabilir.
 • Sosyal medyada iletişim problemleri, bilgi hırsızlıkları, siber saldırılar ve kişisel bilgilerin çalınması gibi durumlara karşı uyanık olmalıyız.
 • Kaza olasılığına karşı trafikte dikkatli olmak, sinirli veya yorgunken araç kullanmamak, hatalı hareketlerde bulunmamak önemli.
 • Sağlık açısından; spor yaralanmalarına dikkat. Özellikle, el, kol ve omuzlar hassas olabilir, sinir sıkışmalarınız varsa azabilir. Ağır olmayan spor, yürüyüşler yapılabilir.

Burçlara göre yorumlar

Herkesin yükselen derecesi ve gezegen yerleşimleri aynı olmayacağından aşağıdaki konular kişiye göre değişecektir.

 • Koç ve Yükselen Koç Dolunay sizi 3/9 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile yakın çevreniz, kardeşleriniz arkadaşlarınız ve akrabalarınızla iletişiminiz, yazma çizme, sözleşmeler, ticaret, eğitim, trafik, arabanız ve seyahatleriniz ile ilgili konular harekete geçecektir. Statüden kazanç konuları da gündemde. Maddi ve manevi anlamda dikkatli ve sağ duyulu davranmanız sizin için faydalı etkiler taşıyabilir.
 • Boğa ve Yükselen Boğa Dolunay sizi 2/8 aksınızda etkileyecek. Dolayısı ile maddiyat, borç ve alacak konuları, statü ve iş konuları ile ilgili sıkıntılarınız gündeme gelebilir. Bu konularda kalıcı hareketlerde bulunmak isteyeceksiniz ama koşullar Ocak ortasından önce istediğiniz gibi olmayabilir.
 • İkizler Yükselen İkizler Burcunuzda meydana gelecek dolunay sizi 1/7 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile bedeniniz, kimliğiniz ve ortaklıklar ya da özel ilişkileriniz ön planda. Bu konularda bazı gizli kalmış konular gündeme gelebilir. İlişkilerinizde gizli saklı etik dışı olmamaya da gayret edin.
 • Yengeç Yükselen Yengeç Dolunay sizi 12/6 aksınızdan etkiyeceğinden gizli konular açığa çıkabilir. Korkularınız, sağlık ya da iş ve günlük rutinlerinizle ilgili gizli kalmış durumları fark etmeniz olası. Bunlar sağlıkta olabileceği gibi ortaklı paralar, nafaka, miras ya da borçlarla ilişkili de olabilir.
 • Aslan Yükselen Aslan Dolunay sizi 5/11 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile çocuklar, aşk, flörtler, borsa vb riskli yatırımlar, arkadaş grupları gelecekle ilgili umutlarınız gündemde. Ayrıca ortak ya da partner ve aile, yuva ve emlak ile ilişkili konular da düzen ve kalıcı planlama bekliyor. Yukarıda bahsettiğim konularda temkinli ve sağ duyulu olmanızda yarar var.
 • Başak Yükselen Başak Dolunay sizi 4/10 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile kariyeriniz, patronunuz, aileniz, eviniz ile ilgili konularda gündem olacaktır. Ayrıca iletişim ve seyahatler, imzalar, eğitim ve kurslar, sağlık ve günlük rutinleriniz ile ilgili konular da bir süredir sistem kurma gayretiniz var. Ocak ortasına kadar kalıcı olmasa da bazı gelişmeler olası. İletişimlerinizde detaycı ve eleştirel olurken dengeyi kurmaya çalışmanızda fayda var.
 • Terazi Yükselen Terazi Dolunay sizi 9/3 aksınızdan etkileyecek. Anlaşma ve sözleşmeler, yayıncılık, yakın ve uzak çevreniz, akrabalarınız, tanıtım ve reklam konularınız, eğitim ve seyahatler gibi konuların gündeme gelmesi olası. Çocuklar, flört ya da borsa vb riskli yatırımlar ve maddi konularda da temkinli olun, fark etmediğiniz bazı konular ortaya çıkabilir. İlişkilerinizde ve trafikte sakin ve sağ duyulu olmanızda yarar var.
 • Akrep Yükselen Akrep Dolunay sizi 8/2 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile alacak verecek konuları, krediler, geçmişten gelen kriz yaratan ya da ortaklı paralar vergi nafaka, krediler konularınız ya da aileniz, eviniz ve ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınızla ilgili konularda bazı gelişmeler su yüzüne çıkacaktır. Sizi yoran geçmişten gelen konulara çözüm de gelebilir. Ancak, kalıcı çözümler Ocak ortasından itibaren daha olası.
 • Yay Yükselen Yay Dolunay sizi 7/1 aksınızdan etkileyecek. Eş ve ortaklıklar, danışmanlarınız, açık düşmanlarınız ile ilgili konular ve iletişiminiz, sözleşmeleriniz gündemde. Geçmişten gelen sorunlar su yüzüne çıkabilir. Ayrıca işiniz, rutinleriniz ve sağlıkla ilgili konularınız da bir diğer gündem maddesi, bu konularda da çözüme yönelik adımlar olası. Bu dönem ne kadar sağ duyulu, çözüm odaklı ve etik olursanız sizin için o kadar iyi. Kalıcı çözümler Ocak ortasına kayabilir.
 • Oğlak Yükselen Oğlak Dolunay sizi 6/12 aksınızdan etkileyecek. Dolayısı ile gündelik rutinleriniz, çalışma koşullarınız, varsa çalışanlarınız ya da pet hayvanlarınız ve sağlığınız ile ilgili konular gündemde olacaktır. Geçmişten gelen sorunlar biraz sinirlerinizi bozabilir. Çocuklar, flört ve borsa vb riskli yatırımlarınız, kariyerden kazancınız, maddi konularınız ve gruplarınız ile ilgili geçmişten gelen sorunlara düzenleme getirmek isteyebilirsiniz. Eş, ortak, avukat ya da danışmanlarınızla ilgili bir düzenleme olasılığınız da mevcut.
 • Kova Yükselen Kova Dolunay sizi 5/11 aksınızdan etkileyecek. Yatırımlar, flörtler, moral motivasyon, varsa çocuklar, kariyerden kazanç konuları ve sosyal çevreniz ve gruplarınız ile ilgili konular gündeme gelecektir. Uzun süredir siz ve aileniz, yuvanız, eviniz, ortağınız ya da partneriniz, kariyeriniz ile ilgili konulardaki sorumluluklar ve kısıtlayıcı koşullar gündemde. Belki bunlara çözüm önerilerini fark edebilirsiniz. Kalıcı çözümler Ocak ortasından itibaren gelebilir.
 • Balık Yükselen Balık Dolunay sizi 4/10 aksınızdan etkileyecek. Kariyer ve aile, ev konularınız ile ilgili bazı şeyler su yüzüne çıkabilir, bazı konuşmalar yapmanız olası. Maddi konularda girişimleriniz olabilir. İletişim, eğitim, seyahatler, imzalar ve sözleşmeler konularında da geçmişten gelen gündemleriniz var. Ancak burcunuzda seyahat eden Neptün’ün Dolunay ve Mars ile karesi biraz yanıltıcı çalışabilir. Ayağınız yere bassın, önünüzü göremeyebilirsiniz. Kandırılmamaya ve kandırmamaya özen gösterin.

Astroderki

İnstagram Takip

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!