Astro Gündem astroderki Merkür Merkür Oğlak Oğlak

Merkür Oğlak Burcunda 2022-2023

Merkür Oğlak Burcunda

İletişim, kararlar, yolculuklar, ticaret, bilgi ve bilgi taşımayı sembolize eden Merkür, 7 Aralık-11 Şubat arası Oğlak burcunda seyahat edecek. Bu süreçte ileri ve geri hareketler yapacak.

Oğlak Burcunda Merkür; disiplinli, otoriter, ciddi, planlı, kuralcı, sorumluluk sahibi, sabırlı, hedef odaklı, sınırlamalar koyabilen, sistemli ve gerçekçi, ekonomik planlamalar yapan, geleneksel kalıplar içerisinde düşünürken teknoloji ve uzun vadeli planları da buna dahil eden bir akıl ve iletişimi temsil eder.  Aslında Oğlak paniktir. Bu sebeple de koşulları kontrol altında tutmak ister, plan/program yapar.

 • Dolayısı ile Merkür’ün Oğlak burcundaki ileri hareketi süresince, iletişim ve kararlarımızda ciddiyet, disiplin ve kurallar etkili olacaktır.
 • Para piyasaları, inşaat sektörü ve konut piyasaları ile ilgili kararlar ve düzenlemeler olabilir. Bu sürçte tanıştığımız kişiler, kariyerimiz açısından etkili olabilirler.
 • 10 Aralık’ta da Venüs Oğlak burcuna geçecek. 3 Ocak’a kadar birlikte hareket edecekler, hem ikili ilişkilerimizde hem de kariyerimizde, ciddiyet, disiplin ve kurallar ön planda olacaktır.
 • 13-18 Aralık arasında Merkür’ün Akrep Boğa aksındaki Ay düğümleri ile bağlantısı, bazılarımız için, geçmişten gelen krizli durumların beklenmedik şekilde çözümüne olanak tanıyabilir. Uranüs ve Satürn’den sert açılar alanlar için ise dikkat edilesi bir dönem.
 • 27 Aralık’ta Merkür duraklarken, Merkür &Venüs kavuşumu 29 Aralık’ta keskinleşecek ve birlikte Oğlaktaki Plüton ile bağlantı kuracaklar.
 • 2829- 30 Aralık tarihi, ikili ilişkiler, piyasalar ve ticaret ve açısından kritik zamanlar.
 • 2 Ocak’ta 23 derece Merkür Oğlak’tan geri hareketine başlayacak ve 22 Ocak’ta 9 derece Oğlakta düz hareketine geri geçecek. Merkür’ün geri hareketi sürecinde alınan kararlar çok kalıcı olamayacak ve çeşitli iletişim ve iletişim sistemlerinde sorunlar çıkabilecek, daha önce alınan kararlar revize edilecektir.
 • 29 Aralık-3 Ocak arası Merkür’ün Neptün ile bağlantısı sebebi ile geçmişten gelen planlarımızla ilgili hayallerimiz gerçekleştirmek isteyebiliriz. Bazılarımız için bu mümkün olabilir. Ancak Venüs ve Merkür’ün Plüton ile ekzakt olduğu dönem dikkatli hareket etmekte yarar var.
 • 3 Ocak civarı Venüs Kova ile Jüpiter Koç’un 60’lık açısı destek verebilir.
 • 6-12 Ocak arası Uranüs & Güney Ay düğümü ile üçgen bağlantıda olurken 8 Ocak’ta bu açı keskinleşecek.
 • 7 Ocak sabaha karşı 16 derece Yengeç burcunda Merküryen bir Dolunay gerçekleşecek. (Dolunayı yazarım)
 • 11-24 Ocak tarihlerinde dikkatli olalım. Özellikle de 11-16 Ocak’ta her iki gezegen de gölgeli günlerinde. Oğlak Merkür, deklinasyon dışı hareket eden Mars İkizleri de yönetiyor. Özellikle Mars’ın retro ve durak pozisyonlarda olduğu bu tarihlerde Merkür ve Mars’ın açı bağlantısı beklenilmeyeni bekle şeklinde.
 • 2-10 Şubat arası ilişkiler, para/pul/ticaret konularında uyanık olun!
 • 8-9-10 Şubat 2023 tarihlerinde Merkür’ün Plüton’la kavuşumu olacak dikkat. Bu süreçte, Merkür Plüton Neptün ile 60’lık açıda, Balık Venüs ile Mars ikizler ise birbirine kare. Merkür Plüton kavuşum etkisi ile gerek iletişim gerekse ticarette, hatta Merkür’ün temsil ettiği diğer konularda büyük bir dönüşüm ve manipülasyon olasılığı çalışabilir. Olumlu açıdan kullanabilirsek; derinlerdeki bilgiyi merak edip araştırabilir, bilineni değiştirebiliriz. Takıntılı ve karanlık düşünceleri sağaltmak, dönüştürmek adına sözcüklerin gücünden yararlanabilir, ikna edici olabiliriz. Psikolojik dönüşüm için destek alınabilir, güçlü anlaşmalar yapılabilir. Olumsuz tarafını kullanırsak; bilginin güç olduğunu düşünmek ve bilgiyi kötüye kullanmak, takıntılı düşüncelere saplanmak ve zihinsel güç savaşlarına girmek, söz ve kararlar ile kişileri manipüle etmek olası.

Aklımızı en verimli ve iyicil kullanabildiğimiz bir süreç olması dileğimle…

AstroDerki..

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!