Astro Gündem astroderki Ay Düğümleri Balık Başak Dolunaylar Plüton Plüton Kova Satürn Satürn Balık Türkiye Yeni Yıl Yeniay

2023 Yılında Bizi Neler Bekliyor

2023′ ün Genel Etkileri

ÖNEMLİ BİR SENE. Dünya ve ülkemiz için önemli bir sene. Her zamanki gibi kazan da var zorlanan da. Yeni yıla Merkür ve Mars’ın retro pozisyonunda giriyoruz. Üstelik Venüs de Plüton’la kavuşum. Yıla finans ve ilişki konularındaki manipülasyonlar ile adım atıyoruz. Ama unutmayınız ki her zaman bir çıkış yolu vardır. Önemli olan doğru zamanda doğru adımları atabilme farkındalığıdır. Burçlara Etkilerini Okumak için TIKLAYINIZ

Plüton, mart ayında Kova burcuna girecek ve sonra gerileyip Oğlak burcunun son derecelerinde seyahatine devam edecek. 2008’den beri Oğlak burcundaydı. Oğlakta yönetici kesim ve para konuları öne çıkmıştı. Daha yönlendirici, baskıcı, yıkıcı ve yeniden kurmaya yönelik adımlar vermişti. Plüton Kova burcunda ise konu kısaca; insan hakları, kadın hakları, özgürlükler ve teknoloji.

 • Yeni yıla Merkür problematik pozisyonda giriyoruz. 26 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda durak pozisyonuna girerken 1 Ocak’ta retro yapacak. Mars da İkizler burcunda retro.
 • Yeni yıla girerken Merkür retro pozisyonunun yanı sıra Venüs de Plüton la kavuşum pozisyonunda olacak. Yıla finansal ve ilişki konularındaki manipülasyonlar ve zorlanmalar ile girecek gibi görünüyoruz keyif kaçırmak gibi olmasın da 😊
 • 23 Mart ile 11 Haziran arasında Plüton Kova burcuna ufak bir giriş yapacak. 7 Mart’ta da Satürn Balık Burcuna geçecek
 • Plüton Kova burcuna geçince Kovanın temsil ettiği konular öne çıkaracak. Plüton’un bu girişi Kasım 2024’teki esas girişine adeta hazırlık gibi olacak. Kasım 2024’ten itibaren ise tam anlamı ile Kova geçişi başlamış olacak. Plüton güç demektir. Güç el değiştirebilir. Dolayısı ile halklar, insan hakları, kadın hakları, kadınların güçlenmesi adına hareketler, sivil topluk kuruluşları ile ilgili, yenilikler ve teknoloji, uzay, ekonomik değişimler, tekelleşen büyük yapılarda kırılmalar, hatta ülke yönetim şekillerinde büyük değişime neden olabilir. Plüton nükleus ile ilgili dolayısı ile genetik bazı gelişmeler, tedaviler gibi konular da gündeme gelecektir.
 • Özellikle İran gibi ülkelerdeki insan hakları ve özgürlük adına yapılan protestoların sonuçları görünür olacaktır. Öte yandan Ukrayna için zorlayıcı bir dönemi göstermekte. Plüton direkt ülkeyi etkileyecek Satürn üstünde hareket edecek. Almanya’yı maddi kaynakları ile ilgili akstan etkileyecek görünüyor. Ülkemiz açısından da bankacılık, finans, borçlar, vergiler ve ölüm kalım alanından etkilemeye başlayacak.
 • 7 Mart’ta da Satürn Balık Burcuna geçecek ve 2.5 yıl boyunca Balık burcunda hareket edecek. Satürn biraz sert bir öğretmen gibi. Bizleri tekamüle olgunlaşmaya itecek. Bazılarımız kaçmak isterken bazılarımız kendimizle yüzleşeceğiz. Satürn balıkta din, inançlar, vicdan, felsefe ve ilham konularında bazı öğretici dönemden geçirecek. Dini ve sosyal konularla ilgili vicdani koşulları yaşayacağız. Bu süreçte, çaresiz ve mağdur kişilerle ilgili sosyal sorumluluklar ve kollektife yardım edecek konulara yönelmek gibi konuları gündeme getirecektir. Balık inanç konusu ile ilgili de bir burçtur. Bu sebeple inanç sistemlerinde de bizi bir muhasebeye itecektir. Sorgulamadan kabul ettiğimiz geleneksel ruhsal öğretiler konusunda bazı deneyimlerimiz olabilir. Bu konulara körlemesine inanmak değil de sorgulamayı bizden bekleyecek. Sahte spritüelleri bence süprizler bekliyor  Satürn Balık burcundayken. Bu süreçte spiritüel konularla ilgili bazı kişilere kısıtlamalar olabilir ve bazı kurallar gelebilir. Su ve denizle ilgili sorunlar, deniz canlıları ile ilgili sorunlar söz konusu olabilir.
 • Tarihte Satürn Balık dönemlerinde hep inançlarla ve sağlık/ hizmet konularında sistemsel değişimler olmuş.
 • Kişisel olarak haritanızda bulunduğu eve biraz yetersizlik, kısıtlanmışlık, zorluk ve korku hissi verebilir. Ama o alanda uzmanlaşmanızı, bilgeleşmenizi, bulunduğu ev ve burç konularında sisteme/ kollektife hizmet etmenizi bekler. Satürn’de duygu yoktur mantık arar ve sisteme hizmet edilsin ister. Satürn Balık uzmanlaşmanın yanı sıra, korkup kaçma, içe dönme, izolasyon, sessiz ve ıssız yerleri tercih etme, yalnızlık gibi etkiler de verebilir. Satürn Balık transitini 4, 7,9 ve 12. evden alacak olanlar yer değişikliği yaşayabilirler.
 • Satürn balık bazen bağımlılıklarla da ilgilidir. Satürn balık kişileri kendilerini bir birey olarak ortaya koyma zorluğu yaşayabilirler ve kendilerini bir kişiye ya da konuya vakfedebilirler
 • Jüpiter Koç burcunda 2022 de de bir süre Koç burcundaydı. 16 Mayıs’a kadar Yılın ilk döneminde yenilikler, umutlandırıcı gelişmeler, iyimser ve keşifçi olmaya yönelik girişimler, liderlikle ilgili konularda gelişmeler, dünyada yeni liderlerin gündeme gelişi gibi etkileri olacaktır. Jüpiter Koç burcunu sever heyecan, fırsatlar, yeni başlangıçlar için adım atmak şeklinde etkisi olabilir. Ama savaşları da tetikleyen bir etkisi olduğunu unutmayalım. 20 Nisan Tutulması örneğin bu konuda önemli olabilir.
 • 7 Ocak’ta Yengeç Burcunda bir Dolunay Olacak. Yengeç öncü ve duygusal bir burçtur; aile, ev yuva, vatan ve yerleşim, gayrimenkul, yeme içme sektörü gibi konuları gündeme getirebilir. Ayrıca kadın liderlerin öne çıkışı, kadınların ve sezgisel zekanın, stratejini öne çıkacağı bir dolunay bu. Bilinç altımızdaki konular, güvenliğimiz, ebeveynlerimiz, otorite konumundaki kişiler ile ilişkilerdeki beklentiler konular arasında. Dolunayın yükseleninde, Terazi burcu bulunmakta; terazi adalet ve anlaşmalar, iş birlikleri temalar arasında olabilir. Öte yandan Dolunay 9. Evde meydana gelecek; inançlar, din adamları, yabancılar, uluslararası işler, uzun yolculuklar, ticaret, mahkemeler, üniversiteler, üniversite hocaları, hak arayışları, deniz ticareti ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ülkemizin yükseleni yengeç burcu ve Plüton’umuz üzerinde bir dolunay bu. Ayrıca yengeç ülkemizin 2. Evini de yönetmekte. Kaynaklarımız, mali konularımız gündemde olacaktır. İnşaat, emlak sektörü, güvenlik, barınma ve gıda ile ilgili sorunlar, aile ve anneler, çocuklar ile ilgili konular ve eksiklikler ortaya çıkabilir, halk ve yönetim arasında eksiklikler fark edilir olur . Yengeç burcunda sağlık konularına bakacak olursak; duygusal tepkisel olabiliriz, mide, sindirim ve kadın organları ile ilgili konularda hassasiyetler gündeme gelebilir
 • 21 Ocak’ta Kova burcunda bir yeniay olacak. Bu arada Venüs ile Satürn Kova burcunda kavuşumda. Ülkemiz için önemli etkileri olabilir. Finansal konular, vatan, muhalefet, yabancılara olan borçlar, finansal düzenlemeler
 • 5 Şubat’ta Aslan burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunaya Uranüs’ün karesi var. Gruplar sosyal çevre, çocuklar, sanatçılar, sporcular, riskli yatırımlar ve borç alacak ile ilgili beklenmedik krizler yaratan koşullar olması mümkün. Doğal afetler açısından da dikkatli olunmalı.
 • 7 Mart’ta Başak Dolunayı. Satürn Kovanın son saatlerini yaşarken Başak Dolunayı gerçekleşecek. Balık başak aksı sağlık ve bilimsel konularla ilgili olmakla birlikte Dolunay 2/8 aksında olduğu için maddi koşullarla da alakalı etkisi de olacaktır. Ev, aile ve sosyal çevre konularında zorluklar yaratabilir.
 • 16 Mart 2023 Güneş, Neptün ve Merkür kavuşumuna Mars Karesi var. Venüs de 29 derece Koçta. Yanıltıcı enerjiler hâkim.
 • 21 Mart Koç Yeniayı ile İlkbahar ekinoksuna giriyoruz. Yeni ay 6. Evde gerçekleşiyor; gündelik rutinlerimizde, işimizde gücümüzde yeni adımlar ve kararlar içeriyor. Yeniayın yöneticisi Mars İkizler burcunda Betelguese sabiti ile kavuşumda ve 9. Evde. Mars Merkür karşılıklı ağırlaması var. Bu yeniay Tüm halkı ilgilendiren etkiler taşıyor.
 • 23 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna geçiyor. 3 yıl boyunca Satürn’ün transit yaptığında sizleri nerelerden etkilediyse Plüton bakalım ne kadar sağlam ve gerçekçi sistem kurdunuz diye test edecek. 2023’te kısa bir giriş yapacak ama asıl film 2024 yılında başlıyor diyebilirim. Satürn’ün sağlamlaştırmadığı düzeni ya da düzensizliği Plüton yıkar ve yenisini kurdurtur. Dilerim büyük sancılı olmasın.
 • 25 Mart’ta Mars İkizler ’den çıkıp Yengeç burcuna geçecek. 7 aydır İkizler transiti ile hepimizi hareketlendiren ve bezdiren Mars Nihayet burç değiştirecek. Ancak, ilk günlerde Mars ile Plüton 150’liği olacak. +/- 3 gün ani durumlar ortaya çıkabilir.
 • 30 Mart Mars Yengeç, Satürn Balık üçgen. Ay düğümü Boğa’ya altmışlık yapıyorlar. Güven ve huzur temalı konularda adımlar atmak, aile ve vatana dair konularda aksiyon almak, anlaşmalar ve iş birlikleri, gruplar ve düşmanlıklar hatta siyasetle ilgili konular gündemde olabilir.
 • 6 Nisan’da Terazi Burcunun 16 derecesinde Şironyen ve Jüpiteryen bir Dolunay gerçekleşecek. Abartılı duyguların olduğu bir süreç. Dolunay 6. Evde gerçekleşirken Dolunay yöneticisi Venüs, Boğa burcunda. Dolunayın yükseleni de Boğa. Maddi konular ve güvenliğimiz önemli. Gündelik rutinlerimiz, sağlık ve çalışma koşullarımız ile ilgili konularda yara almaya açık olabiliriz. Kariyer hayatımız yaşam koşullarımızla ilgili bazı kararlar almak zorunda kalacağımız  zorlayıcı koşullar olabilir.
 • Geçen yıldan beri Boğa Akrep aksı tutulmalarını yaşıyoruz ve konumuz para ve değer, beslenme ve hayatta kalma mücadelemizle ilgiliydi. Nisan ayından itibaren bu tutulmalar Koç Terazi aksına da geçecek. 17 Temmuz’dan sonra Ay düğümleri Terazi Koç aksında olacak. Koç. Terazi aksı savaş barış, adalet ve ilişkiler ile ilgili konuları temsil eder.
 • Tutulmalar Bu Sene Hangi Burçlarda Olacak
 • 2023 Yılında hem Akrep Boğa aksı tutulmaları devam ederken tutulmalar Koç Terazi aksında da gerçekleşecek. Yılın ilk tutulması Koç Burcunda.
 • 20 Nisan’da 29 derece Koç burcunda Hybrid bir Güneş Tutulması  olacak. Hybrid tutulmalar genelde savaşı tetikleyen tutulmalardır dilerim Dünyada olumsuz gelişmeler olmaz. Bu kuzey Ay düğümü tarafında olacak bir tutulma. Yeni bir mücadele ve güvenliğimiz, refahımızla da ilgili. Şahsi olarak hayatımızda cesaret göstereceğimiz zamanlar bence. Mücadele ve liderlikle ilgili gelişmelere açık bir tutulma. Türkiye için ise Ankara’ya göre çıkarılan tutulma an haritasının tepe noktasına Plüton yerleşmiş ve tutulma 12. Evde gerçekleşecek. Demek ki bu tutulmanın yenilik anlamında etkileri oldukça dönüştürücü ve etkili. Korkuları, bilinmeyen konuları ve mücadeleyi tetikleyen bir etkide. Umarım depremsel bir etki olmaz.
 • 5 Mayıs tarihinde 14.48 derece Akrep burcunda Uranyen bir Ay tutulması olacak. Ay tutulması bazı konuların tamamlanması ve görünür olması ile ilgili konuları anlatır. Ama bu fark ediş biraz ani ve dalgalandıran etkiler taşıyor. Ay tutulmasının yükseleni de akrep, Ay da Akrep burcu. Ay tutulmasının yükseleni de akrep, Ay da Akrep burcu.  Tutulma Ankara’ya göre 12. Evde. Gizli kalmış konuları açığa çıkartacaktır. Tutulmanın dispozitörü Yengeç Mars ve Ay ile karşılıklı ağırlamada. Mars 8. Evden 12. Evdeki Ay la bağlantıda, şaşırtıcı ve krizli durumlar olduğunu söylemeliyim. Maddi manevi yaşam mücadelesi anlamında gelişmeler var ama değişim ve yenilenmelerin olacağını da söyleyebilirim.
 • 16 Mayıs’tan itibarense Jüpiter Boğa burcuna geçecek. Bazılarımız için dünyasal kaynakları daha randımanlı kullanma adına somut adımlar atma imkânı verebilir. İyicil manada bakarsak; para bolluk ve bereket anlamında gelişmelerin olabileceğinin göstergesi. Toprağın tarımın, doğal kaynakların önemi fark edilip bazı adımlar, atılımlar yapılması şeklinde de olabilir. Boğa burcu bankacılık piyasaları ile de ilgilidir. Bu konuda da bazı gelişmeler olacaktır. Ancak ülkelerin toprak paylaşımı ile ilgili gelişmeleri de para piyasalarındaki büyük değişimi de görebiliriz. Herkes ve her ülke doğum haritası koşullarına göre nasibe düşeni alacaktır.
 • 18 Mayıs civarı Jüpiter Plüton arasında bir kare açı olacak. Bu sosyal alanlarda, finansal çalkantılar ve güç mücadelesinin olacağı dönemi izah ediyor.
 • Haziran ayında Jüpiter ile KAD kavuşumu olacak. Bu kazanç, gelişme ve büyüme imkânı veren gelişmelerin olacağını göstermekte.
 • 18 Haziran 2023 İkizlerin 26.43 derecesinde Yeniay. Tutulmanın dispozitörü Merkür 11. Evde. Yeniaya 9. Evden Neptün karesi gizli bilgiler, yanıltıcı haberlerle ilişkili olabilir. Bu dönem bilgi kaynaklarınızı sorgulamanızda yarar var. Özellikle maddi koşullarda kanma ve kandırılma olasılığına ve kayıplara karşı temkinli olunuz.  Öte yandan bu günlerde Satürn ve Jüpiter arasında iyicil bir açı mevcut. Bazılarımız için kariyer ve ortaklı paralardan yana gelişmeler olası.
 • 19 Haziran civarı Jüpiter Satürn uyumlu açısı yönetimsel, sosyal konular, iş ya da kariyere ilişkin konularda destekleyici bir etki veriyor. Gelecek vadedecek adımlar atmak açısından iyi bir destek.
 • 3 Temmuz 2023 Oğlak Dolunayı, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde gerçekleşecek ve Merkür’e karşıt. İletişim, resmi imzalar ve duyguların yönetimi ile ilgili konular gündemde olabilir. Bazı anlaşmalar sözleşmeler ve resmi işler, evlilik gibi resmi konular sonuca bağlanabilir.
 • 17 Temmuz’da 24,56 derece Yengeç Yeniayı. Yeniay Plüton’a karşıt. Yeniay 6. Evde, gündelik yaşamımız, beslenmemiz, sağlığımız, rutinlerimiz ve çalışma koşullarımız, güvenliğimizle ilgili yeni başlangıçlar ama zorlu bir dönüşüm gibi. Zira Plüton’dan karşıtlık alıyor. Jüpiter ve Merkür karesi de var.  Anlaşmalar, ortaklıklar konusunda karar vermeyi gerektiren koşullar olası.
 • 17 Temmuz’dan sonra Ay Düğümleri Koç ve Terazi aksında transit yapmaya başlayacak. Ama bir süre daha Boğa Akrep tutulmaları devam edecek.
 • 20 Temmuz civarı 6 derece Balık Başak aksında Mars/ Satürn Karşıtlığı olacak. Bu dönem engellerle, zorlanmayla, stres ve kazalarla karşılaşma ihtimali söz konusu olabilir. Özellikle Balık- Başak ve İkizler- Yay akslarının bu derecelerine yakın yerleşimi olanların dikkatli olmasında yarar var.
 • VENÜS RETRO
 • 23 Temmuz ve 4 Eylül arasında Venüs Aslan ve Yengeç burçlarında geri hareketler yapacak. Venüs’ün Aslan burcuna giriş anında Püton Kova ile karşıtlığı var. Bu da ilişkiler ve finansa dayalı konularda manipülasyonlara ve zorlanmalara açık olunduğunu göstermekte. Kadın figürlerin zorlanacağı koşulları da izah eder. Venüs Aslan burcundayken Boğa Uranüs ile kare olacak. Aşk ilişkilerinde ve finansal konularda skandallar olasılığı. Venüs değere ilişkin konuları temsil eder; ilişkiler, para ve maddi değeri olan maddeler, evlilik, aşk, sevgi, kadınlar, güzellik, estetik, tasarım, dekorasyon vb.. Venüs retro yaparken bu konularda bir hoşnutsuzluk söz konusu olabilir. Finansal açıdan değerini bulamama gibi konular söz konusu olabilir. Evlilik vb konuları haritasında Venüs’ü retro olmayan kişilere hiç tavsiye etmeyiz. Hatta dekorasyon ya da estetik ameliyatları da önermeyiz. Sonuçlarından hoşnut olmayabiliriz.
 • 1 Ağustos Kova Dolunayı, 9 derece kovadaki dolunay 12. Evde, yaşamımızda gizli kalmış konulara ışık tutarken yakın çevre ile iletişime vurgu yapıyor. Kendimizi disipline etmemiz ve tercihler yapmak üzerine düşünmemiz gereken koşullar olabilir. Fedakarlıklar, inançlar ile mantık arasında gelgitler. Yakın çevremiz, sözleşmelerimiz, işimiz ve günlük rutinlerimiz ile ilgili seçimler yaparken abartıya dikkat etmekte yarar.
 • 16 Ağustos Aslan Yeniayı 23 derecede Venüsyen. Yeniay 10. Evde. Yükselen akrep. Yükselenin dispozitörü Mars 11. Evde Merkür ile kavuşuyor. Statü, kariyer ve yaşam koşullarında yenilik. Evlilik ve ortaklıklarla ilgili abartılı duygular olası. Harcamaları abartmamakta, gösterişe kaçmamakta yarar var. Tutulmaya 7. Evden Uranüs kare yapmakta. Bu sebeple evlilik ve ortaklıklarla ilgili konularda beklenmedik koşulların söz konusu olabileceğini düşündürüyor.
 • 31 Ağustos  Balık Yeniayı 7.25 derecede. Dolunay 8. Evde ve Satürnyen. Maddi koular ve ortaklı paralar, borç ve müras, vergiler gibi konularda kısıtlayan ve deprese eden koşullar ortaya çıkabilir. Dolunayda 10. Evdeki Uranüs durakta, otoriteyle, aile ve kariyer, yaşam rutinleri gibi konularda sarsıcı gelişmeler olası. Maddiyata ve sevgiye dair konularda abartılı duygular olabilir.
 • 15 Eylül 22 derece Başak Yeniayı.  Yeniay haritanın 2. Evinde 8. Evdeki Neptün’e karşıt. Yeniayın yöneticisi Merkür 1. Evde durakta ve Satürn’e karşıt. Kendi kaynaklarımız, yeteneklerimizle ve değerlerimiz ilgili konularda yeni bir başlangıç söz konusu zira ortaklıktan gelen paralarda, vergi ve borçlarda belirsiz koşullar var. Ortaklık ve partner, evlilik ilişkilerinde kalıcı kararlar almayla ilişkili zorluklar var. Ayrıca aşk, para ve riskli yatırımlar, çocuklarla ilgili konularda aşılması gereken abartılı koşullar söz konusu.
 • 29 Eylül 2023 Koç Dolunayı 6 derecede. Dolunay haritanın 4. Evinde. Güneş ve Venüs karşılıklı ağırlaması dolayısı ile Uranüs karesi aktive eğitim, yabancılar, seyahatler, çalışanlar ve otorite ile ilgili skandal gelişmeler olabilir. Yükselen derecesi 16 derece yay burcunda. Aile, ev yuva, vatan, kariyer ve otorite ile ilişkili konularda mücadeleye dair bazı koşulların ortaya çıkışı söz konusu. Yaşam, kariyer, sağlık ve iş koşulları ile ilişkili konularda ani çözüm gerektiren koşullar olabilir.
 • 14 Ekim’de ise 21 derece Terazi Burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Yükseleni ikizler burcunda olan tutulmanın yöneticisi Merkür de terazi burcunda ve tutulmaya eşlik ediyor. Tutulmaya Oğlak burcundan Plüton’un sert bir kontağı olacak.  Genel olarak ilişkiler, diplomasi ve dengenin önemli olduğu, imzalar, anlaşmalar ve iş birlikleri, yeni fikirler, projeler, eğitim ve seyahatlerin de söz konusu olduğu yeni başlangıçlara vurgu var.
 • 28 Ekim’de de 5 derece Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma biraz daha güvenlik, para ve istikrara yönelik gözden geçirmeler yapacağımız bir dönem.
 • 13 Kasım 20 Derece Akrepte Marsiyen Yeniay 10. Evde. Yeniayın 4. Evdeki Uranüs’le karşıtlığı beklenemedik ani gelişmelere açık. 1. Evden Plüton’un Yeniay’a değişim ve dönüşüme yönelik desteği bulunmakta. Aile, kariyer, emlak ve vatan konularında beklenmedik koşullar söz konusu.  Tutulmanın yükseleni Oğlak ve yöneticisi Satürn 2. Evde balıkta. Satürn’ün çocuklar, ünlü kesim, borsa gibi riskli yatırımlar, flörtler ve çalışma koşullarımız ortak paralar, vergi ve borçlarla ilgili evlerde söz sahibi olan Merkür’le zorlayıcı kontağı bu alanlarda kararlar ve sistem kurmakla ilgili zorluklara vurgu yapmakta.  Öte yandan Merkür’ün Terazi Venüs ile olan kontağı aile ve eşin, ortağın yakınları ya da yurt dışı konulardan destek olasılığını çalıştırmakta.
 • 18 Kasım’da Akrep burcunda Güneş ve Mars’ın önümüzdeki yaklaşık 2.2 yıllık Mars döngüsünün başlangıcı gündeme gelecek. 2025’e kadar güç mücadelesi ve yenilenme ile ilgili çabaların yaşamımızda olacağını söyleyebiliriz. Bu dönemde başlayan yeni konularınız olursa o döngünün tamamlanması 2 yıl.
 • 27 Kasım 4 Derece İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay, 4. Evde. Dolunayın yükseleni Kova burcu ve Dolunayın yükselen yöneticisi Satürn 1. Evden T kare açı kalıbı oluşturmakta. Tutulmanın yöneticisi Merkür ise Yay burcunda ve haritanın 11. Evinden 2. Evdeki Neptün Balıkla sert açı yaparken 9. Evdeki Terazi Venüs’ten destek almakla birlikte Venüs Plüton’dan ters açı alıyor. Satürn’e Jüpiter Boğa’dan bir destek var. Doğru kararlar ve fikirler üretebilirsek eylemlerimiz gelişime açık.  Ailemiz, kariyerimiz ve kendimiz ile ilişkili konularda çıkan sorunları yönetmemizi gerektiren konular, fedakârlık yapmakla, sorumluluklardan kaçma noktasında tercihler yapmaya zorlayabilir. Yabancılar, kurslar, eğitimler, sosyal çevremiz ile ilişkili alanlardan destek bulmak mümkün olabilirken, parasal konulardan veya sosyal çevremiz ve sosyal medyadan doğru bilgiler alamayabiliriz. Kandırılmamaya dikkat edelim. Bazılarımız göç etmeyi düşünüyor olabilir.
 • 13 Aralık 20 Derece Yay Burcunda Yeniay. Yeniay 3. Evde gerçekleşirken yeniayın yükseleninde Terazi burcu yer almakta. Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter ise 7. Evde ikamet etmekte. Yükselen yöneticisi ile tutulmanın yöneticisi 1/7 aksından karşıtlık yapmakta. Merkür’ün Venüs ve Jüpiter’le ilişkisi zorlu açıyı yumuşatmakla birlikte Merkür durak pozisyonda. Yeniayın Neptün ile kontağı sert. Fazla iyimser ve maceraya açık kararların ne olacağı nereye gideceği biraz belirsiz. İlişkiler, partner, ortaklık konuları ve eğitim, iletişim, yakın çevre ilişkileri, anlaşmalar, sözleşmeleri iyi yönetmeliyiz. Abartılı duyguları ve hareketleri yönetmek önemli. Akılcı sakin, mantıklı ve planlı kararlar vermekle olası sorunları çözebiliriz.
 • 27 Aralık 4 Derece Yengeç Burcunda Dolunay. Dolunay 9. Evde gerçekleşmekte. Dolunay’ın 5 derece Boğa Jüpiter’le açısı destek içeriyor. Yükselende Akrep’in 2 derecesi bulunmakta, yöneticisi Mars Yay, 2. evde Merkür ile kavuşumda ve 6. Evdeki Koç Kuzey Ay düğümü ile üçgen. Eğitimler, seyahateler, anlaşma ve sözleşmeler, yabancılarla ilişkili konular, uzak akrabalar, eşin yakınları ile ilişkili konularda bir tamamlanma ve ortaya çıkma söz konusu olabilir.  Maddi konularda harekete geçerken borsa ve spekülasyonlara dikkat etmemiz halinde kazançlı da çıkabiliriz. Ama fazla iyimser ve yanıltıcı kararlar olası. Kanma ve kandırılma olaylarına dikkat.  Aşk ilişkilerinde de bazılarımızın önü açık. Ama etik ve ahlaki değerlere dikkat edelim. Uzak da olsa Uranüs’ün Venüs ile karşıtlığı ilişkilerde beklenmedik sıra dışı ilişkilere açık.
 • Burçlara Etkileri BUARADA
 • 2023’te Türkiye’yi Neler Bekliyor

Ülkemiz progres haritasına bakınca 2022 Şubat’ında Kovada Yeniay fazına geçmiştik. Bu da yeni başlangıçlar adına bir gelişme içinde olduğumuzu gösteriyor. Yeniay fazında başlayan etkiyi hemen görmesek de bazı teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik adımlarımız olacağını, insan haklarına yönelik adımları atmaya dair gelişmeler göstereceğimizi söyleyebiliriz. 2023 Mart’ında Plüton’un Kovaya geçişi ve 2024 yılında esas geçişini tamamlaması ile başlayan ivmenin etkilerini hissetmeye başlayacağız. Aslında 2022’deki tohumun etkilerini görmeye başlamamız hilal fazın civarında olacaktır. YANİ 2027 YILINDA.  Bu geleceğe dair iyi bir haber olabilir. YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIZIN

Hepimiz için Mutlu ve Umutlu bir sene dilerim.

Astroderki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!