2023 yılı Tutulmaları Astro Gündem astroderki AY tutulmaları Dolunaylar Güneş Tutulmaları Plüton Kova Satürn Balık Türkiye ve Dünya Uncategorized Yeni Yıl Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

2023 Burçları Nasıl Etkileyecek

2023 Burçları Nasıl Etkileyecek

Burçlara etkilerinin yanı sıra  2023′ ün önemli tarihlerini ve göksel olaylarını okumanızı da öneririm. İster BURADAKİ linkten, isterseniz  aşağıda yer alan Balık burcundan sonraki paragrafları takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. ÜLKEMİZE ETKİLERİ İSE BURADA

Dünya ve ülkemiz için önemli bir sene. Her zamanki gibi kazan da var zorlanan da. Yeni yıla Merkür ve Mars’ın retro pozisyonunda giriyoruz. Üstelik Venüs de Plüton’la kavuşum. Yıla finans ve ilişki konularındaki manipülasyonlar ile adım atıyoruz. Ama unutmayınız ki her zaman bir çıkış yolu vardır. Önemli olan doğru zamanda doğru adımları atabilme farkındalığıdır.

2023 ‘te Koç ve Yükselen Koçlar

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir güneş tutulması meydana gelecek. Jüpiter koç bu dönem el attığınız hemen her konuyu büyütmeye ve çoğaltma imkanı sağlayabilir. İşler, projeler, kariyerinizde gelişmeler olası. Güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu fırsatlar eğitim, finans, yurt dışı ile ilgili de olabilir. Öte yandan 29 derece zor bir derecedir, kendimizi sıkışmış arada kalmış hissedebiliriz.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta; bu sayede ev, toprak yatırımı gibi konulara odaklanabilir, aileden destek alabilirsiniz. Bazılarınız taşınabilir. Öte yandan tutulma sizi, krediler, borçlar, nafaka, prim, burs, ortaklı paralar ve kriz çıkaran konulardan etkileyecek. Merkür retro olduğu için maddi kaynaklarınızla ilgili gecikmeler ve hesap hataları, banka kredi ve borç ödemeleri ile ilgili aksiliklere karşı dikkatli olun.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konular gündeminizde. Bazı ilişkiler biterken yenileri başlayacaktır. Merküryen tutulmalarda, yeni imzalar, evlilik veya ortaklıklar, anlaşmalar, iş birlikleri, yeni fikirler, projeler, eğitimler ve seyahatler olabilir. Plüton’un sert kontağı sebebi ile iletişim krizlerini yönetmeniz gerekebilir. Hak, hukuk ve adaletli olmak önemli.
 • 28 Ekim ‘de ise 5 derece Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşı olduğu bir tutulma. Tutulmanın konusu daha çok finansal. Maddi konularda aşırı harcamalar, gereksiz abartılı davranışlar, fanatik tepkiler söz konusu olabilir. Maddi konularda, ticarette ve yasal süreçlerde risk almak için pek uygun zaman dilimi değil. Kazançlar da var kayıplar da.

2023’te Boğa ve Yükselen Boğalar

 • 20 Nisan’da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. 29. derece olması sebepli biraz sıkıntılı olabilir. Ancak sağlık sorunlarınız var ise şifasını bulmak gibi bir şans yakalayabilirsiniz. Ruhsal anlamda kendinizi şifalandırmak ve bu konulara mesai harcamak da olası. Eğitim, yurt dışı ticaret, para, eğitim, sınavlar, kurslar, uzak yolculuklar da bu tutulma ile gündeminizde olabilir, çeşitli kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta.. Merkür’ün Boğa burcunda retro olması; iletişim krizlerine, dijital veya teknolojik sorunlara, seyahatlerle ilgili bazı aksaklıklara yol açabilir. İlişkiler, ortaklıklar, iletişime, anlaşmalar, evlilikle ilgili konularda duygusal krizler ve sorumlulukların artması söz konusu olabilir. Yanlış anlaşılabilirsiniz. Ama Mars’ın iyicil kontağı ile yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınızdan bazı destekler alabilirsiniz. Bu dönem önemli yeni başlangıçlar ve imzalar için çok doğru değil. Attığınız imzalara dikkat.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. İş ve çalışma koşullarınız, gündelik rutinleriniz, sağlığınız ve beslenme sisteminiz ön planda olacak. Sağlık olarak ise belinize, boşaltım organlarınıza dikkat edin. Bu dönem hareketli günler geçirebilirsiniz. İş ile ilgili araştırmalar, eğitimler, seyahatler, anlaşmalar, projeler gündeme gelebilir. Ancak, Plüton’un sert kontağı işi zora sokabilir; yurt dışı bağlantılı iş ve projeler, kurslar/ eğitimler, hukuki konular, uzak akrabalarla ilişkilerde sorunlar olabilir. Günlük rutininizde büyük değişiklikler olabilir.
 • 28 Ekim ‘de ise 5 derece Boğa burcunda Ay Tutulması Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşı olduğu bir tutulma. İlişkiler ve ortaklıklar alanınızda ciddi kriz yönetimi gerekebilir. Bu dönem öfkeli ve davranışlarınızda abartılı olabilirsiniz sakin olmaya çalışın, fazla inatçı olmamaya çalışın derim. Spor vb aktivitelerde ani kazalara yaralanmalar da dikkat. Maddi açıdan da dikkatli olmakta, kontrolsüz para harcamamakta yarar var. Yatırımlar, kariyerden kazanç konularında belirsiz koşullar var ama Tutulmaya Satürn’ün açısı iyi, şayet ayaklarınız yere basarak hareket ederseniz yönetebilirsiniz.

2023’te İkizler ve Yükselen İkizlerler

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. 11. Evinizde gerçekleşecek tutulma.  Dolayısı ile hayalleriniz, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, gruplarınız, kariyerden kazanç konularınız ile ilgili yeni fırsatlar ve proje gibi durumlara işaret ediyor. Bu alanlarda hem fırsat ve yeni başlangıçlar var hem de iki arada bir derede kalma halleri. Zira tutulma 29. derece olması sebepli biraz sıkıntılı olabilir, kararsızlıklar ve arada kalma gibi durumlar verebilir. Ama kariyerden kazanç artışı olması ve arkadaşlardan büyük destekler bulmanız muhtemel. Hatta partilere, gruplara, dernek çalışmalarına da üye olabilirsiniz.
 • 5 Mayıs ‘ta 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta. Maddi açıdan destekleyici ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Öte yandan tutulma 6/12 aksından etkilediği için, sağlık, gündelik rutinleriniz ve iş konularınızda kriz yönetmeniz gerekebilir; üreme organları ve bağırsaklar hassas olabilir. Günlük temponuzda beklemedik hareketlilikler olabileceği gibi gizli dedikodular ya da yalan yanlış haberler duymanız olası. Yerinizde olsam kafanızdaki yeni planlarınızı gerçekleştirmeden önce başkaları ile paylaşmam.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 5. Evinizde, ilişkiler, iletişim ve eğlence ve hobilerle hayattan zevk almak isteyebilirsiniz. Aşk ve flörtler, çocuklar, riskli yatırımlar, borsa, eğlence ve hobiler gibi alanlarda yeni başlangıçlar ve kararlar olabilir. Ama Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak; krediler, vergiler, ödemeler, miras, nafaka ve banka işleri gibi konularda önemli bir krizi çözmeniz gerekebilir. Maddi alanda biraz baskı ve dönüşüm konusu var gibi. Bu ara dil yarasına karşı da dikkatli olmakta yarar var.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. 12. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu.  Bu dönem kendinizi ruhsal olarak iyi hissetmeyebilirsiniz. Korkular ve kaygılarla uğraşabilirsiniz. Daha önce farkında olmadığınız gizli kalmış konular ortaya çıkabilir, gündelik rutinleriniz, sağlığınız, birlikte çalıştığınız kişiler varsa ev hayvanlarınızla ilgili konularda abartılı davranışlar ve söylemleriniz olabilir. Bu dönemlerde ruhsal terapiler almak gibi konular size iyi gelecektir. Ticari işlerinizde ya da finansal konularda büyük riskler almamanız yerinde olur.

2023’te Yengeç ve Yükselen Yengeçler

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. 10. Evinizde gerçekleşeceğinden ve Jüpiter bu alan kısmet verdiğinden iş ve kariyeriniz, statünüz ile ilgili çok güzel gelişmeler olabilir. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız yurt dışına taşınabilir.  Fakat kararsız kalabilir nasıl bir adım atacağınızı seçerken zorlanabilirsiniz. Çünkü tutulma derecesi biraz krizli derecede.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta. Tutulma 5. Evinizde gerçekleşiyor. Aşk ve flörtler, çocuklar, borsa vb riskli yatırımlar alanlarında krizler olası, yönetmekte zorlanabilirsiniz uzmanına danışın. Evli olmayanlar için geçmişte kalan flörtlerinizden biri geri dönüş yapabilir. Bazılarınız ise eski hobilerine geri dönebilir.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 4. Evinizde gerçekleşecek ve tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. Ev, aile, gayrimenkul, güvenlik sistemleri veya arsa için para harcayabilir, taşınabilirsiniz. Aile içinde ve veya eş/ortaklık ve iş birlikleri alanlarında iletişim çatışmalarına karşı dikkatli olun ve dil yarası açılmamasına gayret edin. Takıntılı ve inatçı davranmama, güç oyunlarına girmemek lazım.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek 11. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu. Bu sebeple sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, dostlarınızla ilişkilerde ve özel hayatınız, aşlar, yatırımlar ve çocuklarla ilgili krizleri yönetmeniz gerekebilir. Abartılı agresif davranışlar ve sözel çatışmalar olası. Bu sebeple aşırılığa kaçmamaya çalışın ve sakin olmaya bakın.  Özellikle borsa gibi spekülatif yatırımlarda son derece dikkatli olmaya çalışın, dürtüsel davranmayın.

2023’te Aslan ve Yükselen Aslanlar 

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 9. Evinizde olduğu için yabancılar, yurt dışı, eğitim, yayıncılık, medya, pazarlama, reklam, ticari konular, inançlar, hukuksal konular ve sınavlar gibi alanları harekete geçirecek ve fırsatlar getirecektir. Her ne kadar 29. derece olması sebepli kararsızlıklar içerse ve arada kalma gibi durumlara neden olsa da siz ne istediğinizden eminseniz, Jüpiter size güzel fırsatlar getirecek.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 4. Evinizde gerçekleşiyor. Dolayısı ile aile, ev ve gayrimenkullerle ilgili alanlarda çıkan krizleri yönetmeniz gerekebilir, taşınma, tadilat vb konular da olası. Retro Merkür’ün etkisi ile iş ve kariyeriniz ile ilgili alanlarda aksaklıklar gündeme gelebilir. İş değiştirmek veya iş kurmak için pek uygun zaman olamayabilir. Yengeç burcundaki Mars’ın Neptün’le kontağı 8/12 aksınızdan ilişki kurduğu için hayallerinizi gerçekleştirmek isterken yanılgıya düşme riski de veriyor size.  Bu dönem ruhsal ve psikolojik destek almak, ruhsal çalışmalar yapmak için kullanabilirseniz iyi olur..
 • 14 Ekim‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 3. Evinizde gerçekleşecek ve tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. Yeni anlaşmalar, projeler, eğitim, seyahat, internet ve dijital işler, reklam gibi konularınız olabilir ve aklınıza yeni fikirler gelebilir. Ani gelişen seyahatler de olası. Plüton’un 6. Evden gerçekleşen sert kontağı sebebi ile gündelik yaşamınızda ve iş ortamınızda takıntı veya baskıcı iletişim diline karşı dikkat etmenizde yarar var. İletişim cihazlarından kaynaklı sorunlar da olası.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek 10. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu. Statü, kariyer, mesleki konularınız ile aileniz, ev ve iş arasında stres yaşayabilirsiniz. Hem iş hem de evde harcamalar artabilir. Her iki alanda da abartılı ve agresif tepkiler vermemeye çalışmalısınız. İnanç ve fikirsel atışmalar da olası, eviniz için abartılı harcamalar yapma olasılığınızda. Neptün ve Venüs arasındaki karşıtlık para aksınızda; maddi anlamda büyük riskler almak için uygun bir zaman değil.

2023’te Başak ve Yükselen Başaklar

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 8. Evinizde gerçekleşiyor. Dolayısı ile borçlar, vergiler, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelirler, burs, sağlıkla (kafada ter alan organlarınıza dikkat) ilgili konularınıza etkisi olacaktır. 29 derecede olması sebebi ile biraz sıkıntılı olsa da haritanızda ters yerleşimler yoksa tutulmaya eşlik eden Jüpiter’in etkisi ile yukardaki konularda destek ve şans bulma imkânınız var. Bu imkanlar eski şeylerden vazgeçmek ve şartları kabul etmek gibi konuları da beraberinde getirebilir.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 3. Evinizde olduğu için kardeşler, komşular, yakın çevre, eğitim, satış, pazarlama, anlaşmalar sözleşmeler konularını gündeme getirirken ani gelişen seyahatler ya da akla gelen fikirler söz konusu olabilir. Bu alanlarda çıkan krizleri yönetmeniz, fark etmeniz olası. Retro Merkür’ün tutulmaya sert kontağından dolayı; iletişim karmaşaları, teknolojik aletlerde veya kurye sorunları, seyahatlerde stresler söz konusu olabilir. Bu dönem yeni bir şeye başlamak, imza atmak yerine eskiden yarım bıraktığınız konuları tamamlamanızda yarar var.  11. evinizde seyahat eden Yengeç burcundaki Mars’ın etkisi ile arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden sizi harekete geçiren destekler alabilirsiniz.
 • 14 Ekim‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma 2. Evinizde gerçekleşecek Maddi konular ve değer duygusu ana konunuz olacaktır. Tutulma Merküryen olduğu için maddi konularda anlaşmalar ve sözleşmeler ya da araştırmalar ve seyahatler gündeme gelebilir. Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacağından finansal konularda risk almak, riskli yatırımlara kalkışmak için uygun değil. Atılan imzalar ve sözleşmelerden yara almamaya gayret edin. Aşk, meşk ve çocuklar ile konularda biraz baskıcı ve manipülatif konular olabilir, takıntılı olmamaya çalışın.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek 9. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu. Yabancılar, yurt dışı, yolculuklar, eğitim, hukuksal konular, ticari konular veya sınavlar gündemde olacak. Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı sebebi ile aşırı tepkisel, agresif ve tahammülsüz olabilirsiniz, iletişimde ve yukardaki konularda, trafikte stresler yaşayabilirsiniz. Zihinsel yorgunluklara dikkat.

2023’te Terazi ve Yükselen Teraziler

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu güneş tutulması 7. Evinizde gerçekleşecek. Dolayısı ile haritanızda ters yerleşimler yoksa tutulmaya eşlik eden Jüpiter’in etkisi ile şans ve fırsatlar, ortaklık, danışmanlık, anlaşmalar, partner ve evlilik gibi konularda yeni başlangıçlar ve kısmetler olacaktır. Partneriniz ya da ortağınızla birlikte para da kazanabilirsiniz. 29 derecede olması sebebi ile biraz krizli ve seçim yapmak durumunda bırakacak olsa da kararlı ve net olan kazanır.
 • 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 2. Evinizde olduğu için değer duygunuz ve maddi konularda çıkan krizi yönetmeniz gerekebilir. Ama para kazanma şansınız da var. Retro Merkür’ün etkisi ile, krediler, borçlar, vergiler, ortak kazançlar ve dijital bankacılık alanlarında hesap hatalarına ve güvenlik krizlerine karşı ekstra dikkatli olun.  Bunun yanı sıra kariyerinizde gelişmeler olabilir; iş kurabilir, iş bulabilir, zaten çalışıyorsanız terfi edebilirsiniz
 • 14 Ekim‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşecek. Bu sebeple hayatınızın birçok alanından etki alabilirsiniz. Tutulmanın yükseleni ikizler, sizin iletişim, eğitim, ticaret ve pazarlama, resmi imzalar, kurslar ve sözleşmeler ve seyahatlerle ilgili alana düşmekte. Dolayısı ile bu alanlarda iletişim trafiğiniz çok olacak ve yeni başlangıçlar verecektir. Ancak, Oğlak burcundaki Plüton’un tutulmaya sert bir kontağı olacak bu sebeple takıntılı düşünceleriniz olsa da kendinizi kaptırmamaya çalışın. Ayrıca, aile içinde iletişim krizlerine ve evdeki elektrikli /elektronik aletlerdeki aksaklıklara karşı tedbirli olun. Dil yarası açacak iletişim krizlerini yönetmeye çalışmanızda yarar var.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek 8. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu. Dolayısı ile öncelikli konunuz finans. Maddi konularda aşırı harcamalar, girişimler ve tepkiler olabilir dikkatli olun. Sabit fikirle inatçılık ve aşırı risk almak, gereksiz borçların altına girmek size zarar verebilir. Zira kazançlar ve kayıplar bir arada.

2023’te Akrep ve Yükselen Akrepler  

 • 20 Nisan’da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma gündelik rutinleriniz, iş ortamınız, sağlığınız, ev hayvanlarınız, varsa çalışanlarınız ile ilgili alanlardan etki edecek ve hem temponuzu artıracak hem de yeni başlangıçlar ve kısmetler olası. Yurt dışı bağlantılı işlerle ilgilenebilirsiniz. Ortaklıklar ve imzalar da olası. Kendi işini yapanlar işini büyütebilir, yeni bir çalışanınız olabilir. Elbette doğum haritanızda ters yerleşimler yoksa güzel kısmetler olasılığı yüksek.  Öte yandan 29 derece tutulma olması sebebi ile krizli bir yanı da var. Net ve kararlı olmanız biraz zor, seçim yapmak ve arada kalmak gibi durumlar olabilir.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay Tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulmanın Yengeç burcundaki Mars ile bağlantısı var.  Tutulma burcunuzda olacağından sizi birçok alandan etkileme potansiyeli olabilir. Özellikle sağlık ve bedeninizi ilgilendiren konular söz konusu. Gerek fiziksel değişim gerekse duygusal konularda dönüşüm, tamamlama, bitişler ve olası krizleri yönetmeniz gerekebilir. Retro Merkür nedeni ile, eş, aile, ilişkiler ve ortaklıklarda yanlış anlaşılmalar, duygusal tepkiler gündemde. Mars’ın bağlantısı sebebi ile yurt dışı, yabancılar, medya, eğitim ve/veya hukuki konular hareketlenecektir. Bu dönem resmi imza atmanız gereken durumlar için mümkünse Merkür’ün düz pozisyona geçmesini bekleyin ki aksilikler yaşamayın.
 • 14 Ekim‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma Yükselen Akreplerin 12. Evinde. Bu sebeple öncelikli konularınız; arkanızdan dönen işler, arkadan konuşanlar, ruh sağlığınız ve yurt dışı ile ilişkili konular. Merküryen tutulma olması sebebi ile ruhsal konular, bilinçaltı ve psikoloji, şifaya dair konularda bilgi edinmeniz de olası. Ama bu dönem resmi imzalar vs atacaksanız iki kere okuyun ve iyi kontrol edin. İletişimde dil yarası olasılığı da aktif ve fikirlerinizi çaldırma olasılığınız da mevcut. Biraz ketum olun bu konuda. Öte yandan iletişim gereçlerinizde de sorunlar çıkabilir.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek 7. Evinizde gerçekleşen tutulmada Merkür &Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıtlığı söz konusu. İlişkiler ve ortaklıklar alanınızda ciddi kriz yönetimi gerekebilir. Bu dönem öfkeli ve davranışlarınızda abartılı olabilirsiniz sakin olmaya çalışın, fazla inatçı olmamaya çalışın derim. Maddi açıdan abartılı harcama yapmasanız iyi olur. Kazalar, çarpmalar, spor yaralanmaları ve düşmelere dikkat.

2023’te Yay ve Yükselen Yaylar

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma yükselen Yayların 5. Evinde gerçekleşeceğinden öncelikli konularınız; aşk, çocuklar, hobiler, sahne ve sanat, yaratıcılık, borsa benzeri riskli yatırımlar, moral motivasyonunuz olacaktır. Haritanızda ters yerleşimler yoksa tutulmaya eşlik eden Jüpiter’in etkisi ile bu konularla ilgili alanlarda büyük kısmetler ve bolluk yakalayabilirsiniz. Fakat, tutulmanın 29 derecede olması sebebi ile de kararsızlıklar ve seçim yapma zorluğu gibi konular sizi zorlayabilir.
 • 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün sert bir kontağı var. Tutulma yükselen Yayların 12. Evinde olacak. Dolayısı ile ruhsal olarak kendinizi pek keyifli hissetmeyebilirsiniz, korkular, kaygılar ortaya çıkabilir. Duygusal ve beden sağlığı ve/veya ortaya çıkan maddi sorunları yönetmeniz gerekebilir. Retro Merkür’ün etkisi ile iletişim sorunları veya iletişim gereçlerinizle ilgili sorunlar olabilir. Yeni başlangıçlara önemli projelere başlamak için uygun dönem değil. Retro Merkür’ün sorunlarını gündelik hayatınızın genelinde hissedebileceğiniz gibi iş yerinde ve veya varsa çalışanlarınızla ilişkili olarak deneyimleyebilirsiniz.  Kullandığınız elektronik cihazlarla ilgili sorunlar da meydana gelebilir, birlikte çalıştığınız kişiler veya yardımcılarınızla aranızda iletişim stresleri de oluşabilir. Geçmişten gelen bir sağlık sorunu da nüks edebilir. Operasyon vb konular gündeme gelebilir ya da ruhsal şifa teknikleri ile şifa da bulabilirsiniz. Bu arada kredi vb ihtiyaçlarınız için destek bulma şansınız da var.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Merküryen bir tutulma olduğundan iletişim ve anlaşmalar, projeler konusu ön plana çıkacak. Tutulma Yükselen Yayların 11. Evinde olacak. Dolayısı ile ana konununuz; sosyal çevreniz, dost ve arkadaşlık ilişkileriniz, grup çalışmaları, dernek vb gruplarınız, kariyer ve statünüzden kazançlarınız ile ilişkili yeni başlangıçlar olacak. Bu dönem yeni insanlarla tanışabilir ortak iş projeleri yapabilirsiniz. Ancak, Oğlak burcundaki Plüton’un tutulmaya kontağı sert. Merkür Şiron karşıtlığı da var. Şiron karşıtlığı yaralayıcı olabilir.Özellikle aşk, yatırım, çocuklar ile ilgili alanlardaki iletişim diliniz, imzalarınız çok önemli. Baskıcı ya da takıntılı ve/veya manipülatif iletişime, fikirlere karşı dikkat. Yatırımlarınızda, maddi manevi değerlerinizle ilgili alanlarda da dikkatli olmakta yarar var.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Mars ve Jüpiter’in karşı karşıya olacağı bir ay tutulması bu. Tutulma, yükselen Yayların 6. Evinde.  Bu dönem içsel, ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmeyebilir, endişe ve kaygılı olabilirsiniz. Ayrıca gergin ve öfkeli, abartılı tepkisel iletişim olasılığı yüksek ama içinizde tuttuğunuz bir öfke de olabilir bu. Özellikle ruh ve beden sağlığınızla ilgili alanlarda ya da gündelik rutinleriniz, işiniz/yanınızda çalışanlarla ilgili konularda hareket çok olabilir. Öte yandan dikkatsizlik sebepli kazalara karşı dikkat. Maddi konularda büyük riskler almak için de hiç uygun bir zaman dilimi değil. Bence ruhsal şifa konularına odaklanmanız çok iyi olur ve bu sorunlu alanlardaki sıkışmış enerjiyi bu yolla boşaltabilirsiniz.

2023’te Oğlak ve Yükselen Oğlaklar  

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Yükselen Oğlakların 4. Evinde gerçekleşecek tutulma, ev, yuva ve aile ile ilgili konularda geçmişten gelen konuları gözden geçirme, bekleyen işleri tamamlama şeklinde olacaktır. Jüpiteryen tutulma olduğu için bazılarımıza fırsat ve şanslar getirecektir.  Ailenizden destek alabilir, ev ve arsa gibi konularda şanslar yakalayabilirsiniz.  Ancak unutmayın herkesin haritası kendine özel yerleşimler içeriyor, Jüpiter’in çoğaltıcı etkisi iyi ya da kötü her şeyi büyütebilir. Bu sebeple Jüpiter, aile ve ev sorunlarınızı da büyütebilir dikkat. 29 derecedeki tutulmalar ikilemler ve arada kalmak gibi krizlere de yol açabilir.
 • 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Dolayısı ile Merkür etkisi hâkim; ani gelişen iletişim krizleri, ilişkiler ve sözleşmeler önemli. Tutulma yükselen Oğlakların 11. Evinde. Bu sebeple dost ve arkadaşlarınız ile sosyal çevreniz ve kariyerden kazancınız ile ilgili konularda tamamlanmalar, kriz yönetimi gündeme gelebilir. Bazı sırlar ortaya çıkabilir, iletişim kazaları yaşanabilir, yanlış anlamalar olabilir. Sonradan pişman olmamak adına ani kararlar vermemekte yarar var. Öte yandan Yengeç burcundaki Mars’ın etkisi ile anlaşmalar ve ilişkiler konusunda hızlı gelişmeler yaşanabilir.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Merküryen bir tutulma olduğundan kariyerinizle ilişkili iletişim, eğitim ve yeni projeler konusu ön plana çıkabilir. Tutulma, yükselen Oğlakların 10. Evinde. Dolayısı ile yeni iş olasılıkları gündeme gelebilir, önemli anlaşmalar ve sözleşmeler, ortak iş projeleri olasılığı var.Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. Bu sebeple güç elde etmek isteyebilir, hedeflerinizle ilgili takıntılı ve baskıcı olabilirsiniz. Ama iş ve kariyeriniz hatta aileniz ile ilgili alanlarda dengeli ve adaletli davranmaya çalışmanızda yarar var. Bedeninizle ilgili değişim dönüşüm yapmak da isteyebilirsiniz.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Merkür&Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıt olacağı bir ay tutulması bu. Tutulma, yükselen Oğlakların 5. Evinde. Dolayısı ile gerek aşk ve flörtler gerekse riskli yatırımlar borsa vb konularda kumar oynayacak kadar risk almak size hiç yaramaz aman deyim. İlişkilerde kıskançlık krizleri, intikam duygusu oluşabilir. Maddi konulardaki takıntılı davranışlar, abartılı hareketler kriz çıkarır, iletişimde öfke patlamaları ortaya çıkabilir. Yerinizde olsan stand by düğmesine basardım 🙂

2023’te Kova ve Yükselen Kovalar  

 • 20 Nisan ‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma yükselen Kovaların 3. Evinde gerçekleşeceğinden öncelikli konularınız; eğitim, iletişim ve fikirler, yazı çizi gibi şeyler, anlaşmalar sözleşmeler, yakın çevre kardeş, komşu, akraba ilişkileri, seyahatler, akrabalar, satış, pazarlama, yayıncılık, medya veya reklam çalışmaları olabilir. Jüpiter’in bu alanlarda fırsatlar getirmesi mümkün. Ancak Jüpiter’in 3. Evinizde abartı ve çokluk şeklinde çalışabileceğini de göz önünde tutun derim. Abartılı iletişim, abartılı ya da çokça yeni fikirler getirmesi, birçok yeni bilgi edinme ihtimali vermesi ihtimali de var. Yurt dışı ile ilişkili konularda da fırsatlar verebilir.  Ancak aklınızda bulunsun; 29 derecedeki tutulmalar, ikilemler ve arada kalmak gibi krizlere de yol açabilir. Ne istediğinizi biliyorsanız sorun yok.
 • 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Tutulma Yükselen Kovaların 10. Evinde olacak. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Dolayısı ile tutulmaya Merkür etkisi hâkim.  Kariyer ve hedefleriniz konusunda ani gelişen krizleri yönetmeniz gerekebilir, tamamlanan projeleriniz sebebi ile başka bir iş konusunda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Aileniz, kariyeriniz ile ilgili konularda iletişim krizlerine, teknolojik aletlerinizde çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olmakta yarar var. Gündelik rutinleriniz, çalışma koşullarınız ve sağlığınıza ilişkin harekete geçmek, yanınızda çalışanlarla ilişkili destekler bulmak adına destekler var.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulma yükselen Kovaların 9. Evinde gerçekleşecek. Merküryen bir tutulma olduğundan anlaşmalar, seyahatler, imzalar ve eğitim gibi konular tutulmanın etkilerinden biri olurken bunlar daha çok yurt dışı konular, yabancılarla ilişkiler, ticaret, basın yayın, hukuki konular, ileri eğitimler, yüksek öğrenim, kurslar, hayat felsefenizi geliştiren yeni başlangıçlar şeklinde olacaktır. Tutulmaya Oğlak burcundaki Plüton’un sert bir kontağı olacak. Bu sebeple kontrol dışı iletişim krizlerini yönetmeniz gerekebilir Ama siz bunu kendi ruhsal alanınızla ilgili dönüşüm sağlayacak eğitim ve faaliyetler şeklinde kullanırsanız size faydası olacak ve yönetimi daha kolay olacaktır.
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Merkür&Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıt olacağı bir ay tutulması bu. Tutulma, yükselen Kovaların 4. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile aile, ev ve kariyer konuları gündemde olacaktır. Bu tutulmada aşırı agresif ve tepkisel olmaya neden olacak etkiler mevcut. Bu sebeple kariyer ve aile, ev konularında abartılı tepkiler ve tartışmalara karşı sabırlı ve temkinli olunmalı büyük değişmeler ve ayrılıklar da söz konusu olabilir zira. Hatta ev içi kazalara da dikkat.

2023’te Balık ve Yükselen Balıklar  

 • 20 Nisan‘da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması meydana gelecek.. Tutulma yükselen Balıkların 2. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile doğum haritanızdaki yerleşimler de destekliyorsa transit Jüpiter’in etkisi ile maddi koşullarınızda yeni büyük fırsatlar ve artışlar söz konusu olacaktır. Harcamalarda da atış getirebilir, yabancılarla ilgili ya da yurt dışı kaynaklı kazançlar da sunabilir. Ancak tutulmanın 29 derecede olmasından dolayı ikilemler ve arada kalmak gibi krizlere yol açma olasılığı da var. Ne istediğinizi biliyorsanız ve eskiyi bırakıp yeniyi kabul edebilecek netlikteyseniz mesele yok. Bu arada Merkür Uranüs kavuşumu ani fikirler, ani imzalar, çocuklarla ilgili ya da yatırımlarla ilgili alanlarda da hareketlilik veriyor.
 • 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var ve Merkür retro etkisi hâkim. Tutulma yükselen Balıkların 9. Evinde. Dolayısı ile ani gelişen yurt dışı ile ilişkili konular, ticaret, eğitim, kurs ve yolculuklar, hukuksal konular ve sınavlarla ilişkili bir krizi yönetmeniz gerekebilir. Çocuklarınızın yatırımları ya da sizin spekülatif yatırımlarınızla ilişkili alana da dikkat. Bazılarınız için yurt dışı ya da yaratıcılıkla ilgili alanlardan fırsatlar olabilir.  Bu dönem Merkür retro. Bu sebeple geçmişten gelen konularda ortaya çıkan bir stres kaynağı olabilir. Bu dönem attığınız tüm imzalarda, sınavlarda dikkatli olun, sözleşmeleri birkaç kez okuyun ve bir bilene de danışın derim. Dijital dosyalarınız filan de yedekleyin.
 • 14 Ekim ‘de 21 derece Terazi burcunda Merküryen Güneş tutulması meydana gelecek. Oğlak Plüton’un tutulmaya sert bir kontağı olacak ve tutulma Yükselen Balıkların 8. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile maddi konularda, kredi, vergi, borç, miras, nafaka ve yatırımla ilgili konularda önemli bir gündem verecektir. Merküryen bir tutulma olması gereği bilgi, araştırma konusu özellikle önemli. Merkür’ün Şironla karşıtlığı sebepli maddi kararlardan ve yanlış bilgiden ötürü zarar görmemeye çalışalım. Akılcı kararlar vermek ve kararsızlıklar yaşamamak önemli. Terazi Balık antisyasından dolayı balık burcunun 13 ve 9 derece civarında yerleşiminiz varsa sizin için daha da etkili bir tutulma olacak. Plüton’un sert kontağından dolayı; sağlıkla ilişkili harcamalar olabilir, sizi maddi konularda manipüle eden sosyal çevreniz olabilir. Aynı zamanda Plüton korkuları da tetikleyebildiğinden ironik bir şekilde hem iyi araştır kararsız kalma, hata yapma diyor evren hem de korku salıyor. Ruhsal açıdan destek almak ve değişim dönüşüm iyi gelebilir bu süreçte
 • 28 Ekim ‘de 5 derece Boğa burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Merkür&Mars kavuşumunun Jüpiter’e karşıt olacağı bir ay tutulması. Tutulma, yükselen Balıkların 3. Evinde olacak. Dolayısı ile fikirler, kardeşler, kuzenler, komşular, yakın çevre, seyahat, yolculuk, ticaret, pazarlama yayıncılık gibi konular gündeminizde olabilir ve iletişim sorunları, abartılı tepkiler, tartışmalar olasılığı yüksek. Aynı zamanda elektronik cihazlar ve internetle ilgili sorunlar da yaşanabilir, trafikte de dikkatli olun derim. Bu süreci ruhsal öğretilerle alakalı konularda eğitimler ve bilgi edinme amaçlı kullanmak belki krizleri engeller. En azından enerjiyi biraz boşaltmış olursunuz.

2023’ün GENEL ETKİLERİ VE ÖNEMLİ TARİHLER

 

23 Mart ile 11 Haziran arasında Plüton Kova burcuna ufak bir giriş yapacak. 7 Mart’ta da Satürn Balık Burcuna geçecek

 • Plüton Kova burcuna geçince Kovanın temsil ettiği konular öne çıkaracak. Plüton’un bu girişi Kasım 2024’teki esas girişine adeta hazırlık gibi olacak. Kasım 2024’ten itibaren ise tam anlamı ile Kova geçişi başlamış olacak. Plüton güç demektir. Güç el değiştirebilir. Dolayısı ile halklar, insan hakları, kadın hakları, kadınların güçlenmesi adına hareketler, sivil topluk kuruluşları ile ilgili, yenilikler ve teknoloji, uzay, ekonomik değişimler, tekelleşen büyük yapılarda kırılmalar, hatta ülke yönetim şekillerinde büyük değişime neden olabilir. Plüton nükleus ile ilgili dolayısı ile genetik bazı gelişmeler, tedaviler gibi konular da gündeme gelecektir.
 • Özellikle İran gibi ülkelerdeki insan hakları ve özgürlük adına yapılan protestoların sonuçları görünür olacaktır. Öte yandan Ukrayna için zorlayıcı bir dönemi göstermekte. Plüton direkt ülkeyi etkileyecek Satürn üstünde hareket edecek. Almanya’yı maddi kaynakları ile ilgili akstan etkileyecek görünüyor. Ülkemiz açısından da bankacılık, finans, borçlar, vergiler ve ölüm kalım alanından etkilemeye başlayacak.
 • 7 Mart’ta da Satürn Balık Burcuna geçecek ve 2.5 yıl boyunca Balık burcunda hareket edecek. Satürn biraz sert bir öğretmen gibi. Bizleri tekamüle olgunlaşmaya itecek. Bazılarımız kaçmak isterken bazılarımız kendimizle yüzleşeceğiz. Satürn balıkta din, inançlar, vicdan, felsefe ve ilham konularında bazı öğretici dönemden geçirecek. Dini ve sosyal konularla ilgili vicdani koşulları yaşayacağız. Bu süreçte, çaresiz ve mağdur kişilerle ilgili sosyal sorumluluklar ve kollektife yardım edecek konulara yönelmek gibi konuları gündeme getirecektir. Balık inanç konusu ile ilgili de bir burçtur. Bu sebeple inanç sistemlerinde de bizi bir muhasebeye itecektir. Sorgulamadan kabul ettiğimiz geleneksel ruhsal öğretiler konusunda bazı deneyimlerimiz olabilir. Bu konulara körlemesine inanmak değil de sorgulamayı bizden bekleyecek. Bu süreçte spiritüel konularla ilgili bazı kişilere kısıtlamalar olabilir ve bazı kurallar gelebilir. Su ve denizle ilgili sorunlar, deniz canlıları ile ilgili sorunlar söz konusu olabilir.
 • Tarihte Satürn Balık dönemlerinde hep inançlarla ve sağlık/ hizmet konularında sistemsel değişimler olmuş.
 • Kişisel olarak haritanızda bulunduğu eve biraz yetersizlik, kısıtlanmışlık, zorluk ve korku hissi verebilir. Ama o alanda uzmanlaşmanızı, bilgeleşmenizi, bulunduğu ev ve burç konularında sisteme/ kollektife hizmet etmenizi bekler. Satürn’de duygu yoktur mantık arar ve sisteme hizmet edilsin ister. Satürn Balık uzmanlaşmanın yanı sıra, korkup kaçma, içe dönme, izolasyon, sessiz ve ıssız yerleri tercih etme, yalnızlık gibi etkiler de verebilir. Satürn Balık transitini 4, 7,9 ve 12. evden alacak olanlar yer değişikliği yaşayabilirler.
 • Satürn balık bazen bağımlılıklarla da ilgilidir. Satürn balık kişileri kendilerini bir birey olarak ortaya koyma zorluğu yaşayabilirler ve kendilerini bir kişiye ya da konuya vakfedebilirler
 • Jüpiter Koç burcunda 2022 de de bir süre Koç burcundaydı. 16 Mayıs’a kadar Yılın ilk döneminde yenilikler, umutlandırıcı gelişmeler, iyimser ve keşifçi olmaya yönelik girişimler, liderlikle ilgili konularda gelişmeler, dünyada yeni liderlerin gündeme gelişi gibi etkileri olacaktır. Jüpiter Koç burcunu sever heyecan, fırsatlar, yeni başlangıçlar için adım atmak şeklinde etkisi olabilir. Ama savaşları da tetikleyen bir etkisi olduğunu unutmayalım. 20 Nisan Tutulması örneğin bu konuda önemli olabilir.
 • 5 Şubat’ta Aslan burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunaya Uranüs’ün karesi var. Gruplar sosyal çevre, çocuklar, sanatçılar, sporcular, riskli yatırımlar ve borç alacak ile ilgili beklenmedik krizler yaratan koşullar olması mümkün. Doğal afetler açısından da dikkatli olunmalı.
 • 7 Mart’ta Başak Dolunayı. Satürn Kovanın son saatlerini yaşarken Başak Dolunayı gerçekleşecek. Balık başak aksı sağlık ve bilimsel konularla ilgili olmakla birlikte Dolunay 2/8 aksında olduğu için maddi koşullarla da alakalı etkisi de olacaktır. Ev, aile ve sosyal çevre konularında zorluklar yaratabilir.
 • 16 Mart 2023 Güneş, Neptün ve Merkür kavuşumuna Mars Karesi var. Venüs de 29 derece Koçta. Yanıltıcı enerjiler hâkim.
 • 21 Mart Koç Yeniayı ile İlkbahar ekinoksuna giriyoruz. Yeni ay 6. Evde gerçekleşiyor; gündelik rutinlerimizde, işimizde gücümüzde yeni adımlar ve kararlar içeriyor. Yeniayın yöneticisi Mars İkizler burcunda Betelguese sabiti ile kavuşumda ve 9. Evde. Mars Merkür karşılıklı ağırlaması var. Bu yeniay Tüm halkı ilgilendiren etkiler taşıyor.
 • 23 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna geçiyor. 3 yıl boyunca Satürn’ün transit yaptığında sizleri nerelerden etkilediyse Plüton bakalım ne kadar sağlam ve gerçekçi sistem kurdunuz diye test edecek. 2023’te kısa bir giriş yapacak ama asıl film 2024 yılında başlıyor diyebilirim. Satürn’ün sağlamlaştırmadığı düzeni ya da düzensizliği Plüton yıkar ve yenisini kurdurtur. Dilerim büyük sancılı olmasın.
 • 25 Mart’ta Mars İkizler ’den çıkıp Yengeç burcuna geçecek. 7 aydır İkizler transiti ile hepimizi hareketlendiren ve bezdiren Mars Nihayet burç değiştirecek. Ancak, ilk günlerde Mars ile Plüton 150’liği olacak. +/- 3 gün ani durumlar ortaya çıkabilir.
 • 30 Mart Mars Yengeç, Satürn Balık üçgen. Ay düğümü Boğa’ya altmışlık yapıyorlar. Güven ve huzur temalı konularda adımlar atmak, aile ve vatana dair konularda aksiyon almak, anlaşmalar ve iş birlikleri, gruplar ve düşmanlıklar hatta siyasetle ilgili konular gündemde olabilir.
 • 6 Nisan’da Terazi Burcunun 16 derecesinde Şironyen ve Jüpiteryen bir Dolunay gerçekleşecek. Abartılı duyguların olduğu bir süreç. Dolunay 6. Evde gerçekleşirken Dolunay yöneticisi Venüs, Boğa burcunda. Dolunayın yükseleni de Boğa. Maddi konular ve güvenliğimiz önemli. Gündelik rutinlerimiz, sağlık ve çalışma koşullarımız ile ilgili konularda yara almaya açık olabiliriz. Kariyer hayatımız yaşam koşullarımızla ilgili bazı kararlar almak zorunda kalacağımız  zorlayıcı koşullar olabilir.
 • Geçen yıldan beri Boğa Akrep aksı tutulmalarını yaşıyoruz ve konumuz para ve değer, beslenme ve hayatta kalma mücadelemizle ilgiliydi. Nisan ayından itibaren bu tutulmalar Koç Terazi aksına da geçecek. 17 Temmuz’dan sonra Ay düğümleri Terazi Koç aksında olacak. Koç. Terazi aksı savaş barış, adalet ve ilişkiler ile ilgili konuları temsil eder.
 • Tutulmalar Bu Sene Hangi Burçlarda Olacak
 • 2023 Yılında hem Akrep Boğa aksı tutulmaları devam ederken tutulmalar Koç Terazi aksında da gerçekleşecek. Yılın ilk tutulması Koç Burcunda.
 • 20 Nisan’da 29 derece Koç burcunda Hybrid bir Güneş Tutulması  olacak. Hybrid tutulmalar genelde savaşı tetikleyen tutulmalardır dilerim Dünyada olumsuz gelişmeler olmaz. Bu kuzey Ay düğümü tarafında olacak bir tutulma. Yeni bir mücadele ve güvenliğimiz, refahımızla da ilgili. Şahsi olarak hayatımızda cesaret göstereceğimiz zamanlar bence. Mücadele ve liderlikle ilgili gelişmelere açık bir tutulma. Türkiye için ise Ankara’ya göre çıkarılan tutulma an haritasının tepe noktasına Plüton yerleşmiş ve tutulma 12. Evde gerçekleşecek. Demek ki bu tutulmanın yenilik anlamında etkileri oldukça dönüştürücü ve etkili. Korkuları, bilinmeyen konuları ve mücadeleyi tetikleyen bir etkide. Umarım depremsel bir etki olmaz.
 • 5 Mayıs tarihinde 14.48 derece Akrep burcunda Uranyen bir Ay tutulması olacak. Ay tutulması bazı konuların tamamlanması ve görünür olması ile ilgili konuları anlatır. Ama bu fark ediş biraz ani ve dalgalandıran etkiler taşıyor. Ay tutulmasının yükseleni de akrep, Ay da Akrep burcu. Ay tutulmasının yükseleni de akrep, Ay da Akrep burcu.  Tutulma Ankara’ya göre 12. Evde. Gizli kalmış konuları açığa çıkartacaktır. Tutulmanın dispozitörü Yengeç Mars ve Ay ile karşılıklı ağırlamada. Mars 8. Evden 12. Evdeki Ay la bağlantıda, şaşırtıcı ve krizli durumlar olduğunu söylemeliyim. Maddi manevi yaşam mücadelesi anlamında gelişmeler var ama değişim ve yenilenmelerin olacağını da söyleyebilirim.
 • 16 Mayıs’tan itibarense Jüpiter Boğa burcuna geçecek. Bazılarımız için dünyasal kaynakları daha randımanlı kullanma adına somut adımlar atma imkânı verebilir. İyicil manada bakarsak; para bolluk ve bereket anlamında gelişmelerin olabileceğinin göstergesi. Toprağın tarımın, doğal kaynakların önemi fark edilip bazı adımlar, atılımlar yapılması şeklinde de olabilir. Boğa burcu bankacılık piyasaları ile de ilgilidir. Bu konuda da bazı gelişmeler olacaktır. Ancak ülkelerin toprak paylaşımı ile ilgili gelişmeleri de para piyasalarındaki büyük değişimi de görebiliriz. Herkes ve her ülke doğum haritası koşullarına göre nasibe düşeni alacaktır.
 • 18 Mayıs civarı Jüpiter Plüton arasında bir kare açı olacak. Bu sosyal alanlarda, finansal çalkantılar ve güç mücadelesinin olacağı dönemi izah ediyor.
 • Haziran ayında Jüpiter ile KAD kavuşumu olacak. Bu kazanç, gelişme ve büyüme imkânı veren gelişmelerin olacağını göstermekte.
 • 18 Haziran 2023 İkizlerin 26.43 derecesinde Yeniay. Tutulmanın dispozitörü Merkür 11. Evde. Yeniaya 9. Evden Neptün karesi gizli bilgiler, yanıltıcı haberlerle ilişkili olabilir. Bu dönem bilgi kaynaklarınızı sorgulamanızda yarar var. Özellikle maddi koşullarda kanma ve kandırılma olasılığına ve kayıplara karşı temkinli olunuz.  Öte yandan bu günlerde Satürn ve Jüpiter arasında iyicil bir açı mevcut. Bazılarımız için kariyer ve ortaklı paralardan yana gelişmeler olası.
 • 19 Haziran civarı Jüpiter Satürn uyumlu açısı yönetimsel, sosyal konular, iş ya da kariyere ilişkin konularda destekleyici bir etki veriyor. Gelecek vadedecek adımlar atmak açısından iyi bir destek.
 • 3 Temmuz 2023 Oğlak Dolunayı, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde gerçekleşecek ve Merkür’e karşıt. İletişim, resmi imzalar ve duyguların yönetimi ile ilgili konular gündemde olabilir. Bazı anlaşmalar sözleşmeler ve resmi işler, evlilik gibi resmi konular sonuca bağlanabilir.
 • 17 Temmuz’da 24,56 derece Yengeç Yeniayı. Yeniay Plüton’a karşıt. Yeniay 6. Evde, gündelik yaşamımız, beslenmemiz, sağlığımız, rutinlerimiz ve çalışma koşullarımız, güvenliğimizle ilgili yeni başlangıçlar ama zorlu bir dönüşüm gibi. Zira Plüton’dan karşıtlık alıyor. Jüpiter ve Merkür karesi de var.  Anlaşmalar, ortaklıklar konusunda karar vermeyi gerektiren koşullar olası.
 • 17 Temmuz’dan sonra Ay Düğümleri Koç ve Terazi aksında transit yapmaya başlayacak. Ama bir süre daha Boğa Akrep tutulmaları devam edecek.
 • 20 Temmuz civarı 6 derece Balık Başak aksında Mars/ Satürn Karşıtlığı olacak. Bu dönem engellerle, zorlanmayla, stres ve kazalarla karşılaşma ihtimali söz konusu olabilir. Özellikle Balık- Başak ve İkizler- Yay akslarının bu derecelerine yakın yerleşimi olanların dikkatli olmasında yarar var.
 • VENÜS RETRO
 • 23 Temmuz ve 4 Eylül arasında Venüs Aslan ve Yengeç burçlarında geri hareketler yapacak. Venüs’ün Aslan burcuna giriş anında Püton Kova ile karşıtlığı var. Bu da ilişkiler ve finansa dayalı konularda manipülasyonlara ve zorlanmalara açık olunduğunu göstermekte. Kadın figürlerin zorlanacağı koşulları da izah eder. Venüs Aslan burcundayken Boğa Uranüs ile kare olacak. Aşk ilişkilerinde ve finansal konularda skandallar olasılığı. Venüs değere ilişkin konuları temsil eder; ilişkiler, para ve maddi değeri olan maddeler, evlilik, aşk, sevgi, kadınlar, güzellik, estetik, tasarım, dekorasyon vb.. Venüs retro yaparken bu konularda bir hoşnutsuzluk söz konusu olabilir. Finansal açıdan değerini bulamama gibi konular söz konusu olabilir. Evlilik vb konuları haritasında Venüs’ü retro olmayan kişilere hiç tavsiye etmeyiz. Hatta dekorasyon ya da estetik ameliyatları da önermeyiz. Sonuçlarından hoşnut olmayabiliriz.
 • 1 Ağustos Kova Dolunayı, 9 derece kovadaki dolunay 12. Evde, yaşamımızda gizli kalmış konulara ışık tutarken yakın çevre ile iletişime vurgu yapıyor. Kendimizi disipline etmemiz ve tercihler yapmak üzerine düşünmemiz gereken koşullar olabilir. Fedakarlıklar, inançlar ile mantık arasında gelgitler. Yakın çevremiz, sözleşmelerimiz, işimiz ve günlük rutinlerimiz ile ilgili seçimler yaparken abartıya dikkat etmekte yarar.
 • 16 Ağustos Aslan Yeniayı 23 derecede Venüsyen. Yeniay 10. Evde. Yükselen akrep. Yükselenin dispozitörü Mars 11. Evde Merkür ile kavuşuyor. Statü, kariyer ve yaşam koşullarında yenilik. Evlilik ve ortaklıklarla ilgili abartılı duygular olası. Harcamaları abartmamakta, gösterişe kaçmamakta yarar var. Tutulmaya 7. Evden Uranüs kare yapmakta. Bu sebeple evlilik ve ortaklıklarla ilgili konularda beklenmedik koşulların söz konusu olabileceğini düşündürüyor.
 • 31 Ağustos  Balık Yeniayı 7.25 derecede. Dolunay 8. Evde ve Satürnyen. Maddi koular ve ortaklı paralar, borç ve müras, vergiler gibi konularda kısıtlayan ve deprese eden koşullar ortaya çıkabilir. Dolunayda 10. Evdeki Uranüs durakta, otoriteyle, aile ve kariyer, yaşam rutinleri gibi konularda sarsıcı gelişmeler olası. Maddiyata ve sevgiye dair konularda abartılı duygular olabilir.
 • 15 Eylül 22 derece Başak Yeniayı.  Yeniay haritanın 2. Evinde 8. Evdeki Neptün’e karşıt. Yeniayın yöneticisi Merkür 1. Evde durakta ve Satürn’e karşıt. Kendi kaynaklarımız, yeteneklerimizle ve değerlerimiz ilgili konularda yeni bir başlangıç söz konusu zira ortaklıktan gelen paralarda, vergi ve borçlarda belirsiz koşullar var. Ortaklık ve partner, evlilik ilişkilerinde kalıcı kararlar almayla ilişkili zorluklar var. Ayrıca aşk, para ve riskli yatırımlar, çocuklarla ilgili konularda aşılması gereken abartılı koşullar söz konusu.
 • 29 Eylül 2023 Koç Dolunayı 6 derecede. Dolunay haritanın 4. Evinde. Güneş ve Venüs karşılıklı ağırlaması dolayısı ile Uranüs karesi aktive eğitim, yabancılar, seyahatler, çalışanlar ve otorite ile ilgili skandal gelişmeler olabilir. Yükselen derecesi 16 derece yay burcunda. Aile, ev yuva, vatan, kariyer ve otorite ile ilişkili konularda mücadeleye dair bazı koşulların ortaya çıkışı söz konusu. Yaşam, kariyer, sağlık ve iş koşulları ile ilişkili konularda ani çözüm gerektiren koşullar olabilir.
 • 14 Ekim’de ise 21 derece Terazi Burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Yükseleni ikizler burcunda olan tutulmanın yöneticisi Merkür de terazi burcunda ve tutulmaya eşlik ediyor. Tutulmaya Oğlak burcundan Plüton’un sert bir kontağı olacak.  Genel olarak ilişkiler, diplomasi ve dengenin önemli olduğu, imzalar, anlaşmalar ve iş birlikleri, yeni fikirler, projeler, eğitim ve seyahatlerin de söz konusu olduğu yeni başlangıçlara vurgu var.
 • 28 Ekim’de de 5 derece Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma biraz daha güvenlik, para ve istikrara yönelik gözden geçirmeler yapacağımız bir dönem.
 • 13 Kasım 20 Derece Akrepte Marsiyen Yeniay 10. Evde. Yeniayın 4. Evdeki Uranüs’le karşıtlığı beklenemedik ani gelişmelere açık. 1. Evden Plüton’un Yeniay’a değişim ve dönüşüme yönelik desteği bulunmakta. Aile, kariyer, emlak ve vatan konularında beklenmedik koşullar söz konusu.  Tutulmanın yükseleni Oğlak ve yöneticisi Satürn 2. Evde balıkta. Satürn’ün çocuklar, ünlü kesim, borsa gibi riskli yatırımlar, flörtler ve çalışma koşullarımız ortak paralar, vergi ve borçlarla ilgili evlerde söz sahibi olan Merkür’le zorlayıcı kontağı bu alanlarda kararlar ve sistem kurmakla ilgili zorluklara vurgu yapmakta.  Öte yandan Merkür’ün Terazi Venüs ile olan kontağı aile ve eşin, ortağın yakınları ya da yurt dışı konulardan destek olasılığını çalıştırmakta.
 • 18 Kasım’da Akrep burcunda Güneş ve Mars’ın önümüzdeki yaklaşık 2.2 yıllık Mars döngüsünün başlangıcı gündeme gelecek. 2025’e kadar güç mücadelesi ve yenilenme ile ilgili çabaların yaşamımızda olacağını söyleyebiliriz. Bu dönemde başlayan yeni konularınız olursa o döngünün tamamlanması 2 yıl.
 • 27 Kasım 4 Derece İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay, 4. Evde. Dolunayın yükseleni Kova burcu ve Dolunayın yükselen yöneticisi Satürn 1. Evden T kare açı kalıbı oluşturmakta. Tutulmanın yöneticisi Merkür ise Yay burcunda ve haritanın 11. Evinden 2. Evdeki Neptün Balıkla sert açı yaparken 9. Evdeki Terazi Venüs’ten destek almakla birlikte Venüs Plüton’dan ters açı alıyor. Satürn’e Jüpiter Boğa’dan bir destek var. Doğru kararlar ve fikirler üretebilirsek eylemlerimiz gelişime açık.  Ailemiz, kariyerimiz ve kendimiz ile ilişkili konularda çıkan sorunları yönetmemizi gerektiren konular, fedakârlık yapmakla, sorumluluklardan kaçma noktasında tercihler yapmaya zorlayabilir. Yabancılar, kurslar, eğitimler, sosyal çevremiz ile ilişkili alanlardan destek bulmak mümkün olabilirken, parasal konulardan veya sosyal çevremiz ve sosyal medyadan doğru bilgiler alamayabiliriz. Kandırılmamaya dikkat edelim. Bazılarımız göç etmeyi düşünüyor olabilir.
 • 13 Aralık 20 Derece Yay Burcunda Yeniay. Yeniay 3. Evde gerçekleşirken yeniayın yükseleninde Terazi burcu yer almakta. Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter ise 7. Evde ikamet etmekte. Yükselen yöneticisi ile tutulmanın yöneticisi 1/7 aksından karşıtlık yapmakta. Merkür’ün Venüs ve Jüpiter’le ilişkisi zorlu açıyı yumuşatmakla birlikte Merkür durak pozisyonda. Yeniayın Neptün ile kontağı sert. Fazla iyimser ve maceraya açık kararların ne olacağı nereye gideceği biraz belirsiz. İlişkiler, partner, ortaklık konuları ve eğitim, iletişim, yakın çevre ilişkileri, anlaşmalar, sözleşmeleri iyi yönetmeliyiz. Abartılı duyguları ve hareketleri yönetmek önemli. Akılcı sakin, mantıklı ve planlı kararlar vermekle olası sorunları çözebiliriz.
 • 27 Aralık 4 Derece Yengeç Burcunda Dolunay. Dolunay 9. Evde gerçekleşmekte. Dolunay’ın 5 derece Boğa Jüpiter’le açısı destek içeriyor. Yükselende Akrep’in 2 derecesi bulunmakta, yöneticisi Mars Yay, 2. evde Merkür ile kavuşumda ve 6. Evdeki Koç Kuzey Ay düğümü ile üçgen. Eğitimler, seyahateler, anlaşma ve sözleşmeler, yabancılarla ilişkili konular, uzak akrabalar, eşin yakınları ile ilişkili konularda bir tamamlanma ve ortaya çıkma söz konusu olabilir.  Maddi konularda harekete geçerken borsa ve spekülasyonlara dikkat etmemiz halinde kazançlı da çıkabiliriz. Ama fazla iyimser ve yanıltıcı kararlar olası. Kanma ve kandırılma olaylarına dikkat.  Aşk ilişkilerinde de bazılarımızın önü açık. Ama etik ve ahlaki değerlere dikkat edelim. Uzak da olsa Uranüs’ün Venüs ile karşıtlığı ilişkilerde beklenmedik sıra dışı ilişkilere açık.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!