2023 yılı Tutulmaları Astro Gündem astroderki AY tutulmaları Dolunaylar Güneş Tutulmaları Plüton Kova Satürn Balık Türkiye Türkiye ve Dünya Yeni Yıl

2023’te Ülkemizi Neler Bekliyor

2023’te Türkiye’yi Neler Bekliyor

Ülkemiz progres haritasına bakınca 2022 Şubat’ında Kovada Yeniay fazına geçmiştik. Bu da yeni başlangıçlar adına bir gelişme içinde olduğumuzu gösteriyor. Yeniay fazında başlayan etkiyi hemen görmesek de bazı teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik adımlarımız olacağını, insan haklarına yönelik adımları atmaya dair gelişmeler göstereceğimizi söyleyebiliriz. 2023 Mart’ında Plüton’un Kovaya geçişi ve 2024 yılında esas geçişini tamamlaması ile başlayan ivmenin etkilerini hissetmeye başlayacağız. Aslında 2022’deki tohumun etkilerini görmeye başlamamız hilal fazın civarında olacaktır. YANİ 2027 YILINDA.  Bu geleceğe dair iyi bir haber olabilir. YENİ YILIN GENEL ETKİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Gelelim günümüze;

Aralık 2022 ve 2023’ün Önemli Transitleri

2023 yılındaki Yeniay, Dolunay ve Tutulma Transitlerine gelmeden önce belirtmek isterim ki 25 Ekim Tutulmasının benzer etkilerini yaşayabileceğimiz birkaç günü en baştan belirteyim. Tutulma Güney Ay düğümü bendinde olduğu için sonlanmalar ve uzaklaşılması gereken konular, kin, manipülasyon, hırs, ihanet, agresyon ve etik dışı tavırları gündeme getirebilmekteydi. Dikkatli olmakta yarar var.

 •  4 Ocak 2023
 • 18 Mart 2023
 • 29 Mart 2023

Öte yandan aşağıdaki transitlere genel bir bakış attım. Bu sebeple biraz genel bilgiler içermekte. Nasılsa zamanı yaklaştıkça daha detaylı bakma şansımız olacak.

 • 20 Aralık Şans ve Fırsatlar gezegeni Jüpiter Koç burcuna geçiyor ve 16 Mayıs’ta da Boğa burcuna geçecek.
 • 26 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda durak pozisyonuna girip 1Ocak’ta retro yapacak. 2023 yılına retro Merkür ile gireceğiz.
 • Yeni yıla girerken Venüs Plüton da kavuşum pozisyonunda. Yıla finansal ve aşk konularındaki manipülasyonlar ile girecek görünüyoruz. Üstelik de Merkür retro pozisyonda.
 • 7 Ocak’ta Yengeç Burcunda bir Dolunay Olacak. Yengeç öncü ve duygusal bir burçtur; aile, ev yuva, vatan ve yerleşim, gayrimenkul, yeme içme sektörü gibi konuları gündeme getirebilir. Kadınların kadın yöneticilerin, stratejik zeka ve sezgini öne çıkacağı bir dolunay bu. Bilinç altımızdaki konular, güvenliğimiz, ebeveynlerimiz, otorite konumundaki kişiler ile ilişkilerdeki beklentiler konular arasında. Dolunayın yükseleninde, Terazi burcu bulunmakta; terazi adalet ve anlaşmalar, iş birlikleri temalar arasında olabilir. Öte yandan Dolunay 9. Evde meydana gelecek; inançlar, din adamları, yabancılar, uluslararası işler, uzun yolculuklar, ticaret, mahkemeler, üniversiteler, üniversite hocaları, hak arayışları, deniz ticareti ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ülkemizin yükseleni yengeç burcu ve Plüton’umuz üzerinde bir dolunay bu. Ayrıca yengeç ülkemizin 2. Evini de yönetmekte. Kaynaklarımız, mali konularımız gündemde olacaktır. İnşaat, emlak sektörü, güvenlik, barınma ve gıda ile ilgili sorunlar, aile ve anneler, çocuklar ile ilgili konular ve eksiklikler ortaya çıkabilir, halk ve yönetim arasında eksiklikler fark edilir olur.
 • 21 Ocak’ta Kova burcunda bir yeniay olacak. Bu arada Venüs ile Satürn Kova burcunda kavuşumda. Ülkemiz için önemli etkileri olabilir. Finansal konular, vatan, muhalefet, yabancılara olan borçlar, finansal düzenlemeler
 • 5 Şubat 2023 Aslan Burcunda Dolunay. Dolunaya Uranüs’ün karesi var. Ülkemizin 11. Evinde. Meclisimiz, partiler, gruplar, doğa olayları /depremsel aktiviteler, iktidar ve yabancı devletlerle yapılan anlaşma ve ittifaklar açısından gelişen olayları ortaya çıkarıcı etkileri görebiliriz.
 • 16-17 Şubat 2023 Satürn Güneş kavuşumu var ve ülkemiz Güneşine antisyum. Otorite ile ilgili krizli ve kısıtlayıcı etkiler barındırabilir. Ayrıca ülkemiz haritasında halkı da etkileyen finansal koşullar, borsa, yabancılara olan borçlar konusunda yeni başlangıçlar olabilir.
 • 20 Şubat Balık burcunun 1 derecesinde yeniay. İletişim trafiğinin yüksek olduğu bir yeniay. Mahkemeler, yargı sistemi, yabancılarla ilişkili konular, din, inanç sistemleri, üniversiteler ve yüksek öğrenim, felsefi kurumlar ile ilişkili konularda yeni gelişmeler olası. Ülke yöneticilerini ve partileri etkileyen bir yeniay olabilir.
 • Satürn 7 Mart 2023’te Balık burcuna geçiyor. Yani yaklaşık 3 yıl ülkemizin tepe noktasında bazı sorgulamalar ve düzenlemeler getirecektir.  Özellikle Ay düğümlerimiz üzerindeki hareketi ülkemizin üretime yönelik adımları atıp atmadığını sorgulayacaktır.
 • 7 Mart günü Başak Dolunayı yaşayacağız. Satürn Kovanın son derecelerinde ilerlerken gerçekleşen dolunay 4. evden ülkenin Tepe noktasına ve Uranüs’üne karşıt olacak. Dolayısı ile yönetim ile ilgili konularda bazı beklenmedik olaylar olacaktır. Yönetimle, yasalar ve yabancılarla ilgili gelişmeler olasılık dahilinde.
 • 16 Mart 2023 Güneş Neptün Merkür kavuşumuna Mars Karesi var. Venüs de 29 derece Koçta. Yanıltıcı enerjiler hakim.
 • 21 Mart Koç Yeniayı ile İlkbahar ekinoksuna giriyoruz. Yeniay 6. Evde. Yeniayın yöneticisi Mars 9. Evde İkizler burcundaki Betelguese sabiti ile kavuşumda ve Merkür Mars karşılıklı ağırlamada. Halkı anlatan Ay üstündeki Mars ikizler Halkı harekete geçiren koşulları da gösteriyor. Çalışan kesim, kolluk güçleri ve halkın yaşam koşulları ile ilgili yeni koşullar var. Ülkemiz kuruluş haritasının 10. Evinde. Yönetici kesimde yenilik, değişim vb koşulları da berberinde getirebilir. Aynı zamanda ülkenin ekonomik koşulları ve ülkeyi temsil edenler, gençler, para piyasaları ile de ilgili bir hareket olabilir.
 • 23 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna geçiyor. 3 yıl boyunca Satürn’ün transit yaptığı para aksımız, yurt dışı borçlar, bankalar, vergi ve toplu ölüm veren, ölüm kalım mücadelesine ilişkin konularımız bizden bazı gerçekçi düzenlemeler bekliyordu. Yaptık mı tartışılır. Hah şimdi buradan Plüton geçmeye başlayacak. 2023’te kısa bir giriş yapacak ama asıl film 2024 yılında başlıyor diyebilirim. Satürn’ün sağlamlaştırmadığı düzeni ya da düzensizliği Plüton yıkar ve yenisini kurdurtur. Dilerim büyük sancılı olmasın. Ülkemiz Plüton Kovayı ilk kez deneyimleyecek. Etkilerini kestirmek güç. İnşallah gönlümüzden geçtiği gibi çağı yakaladığımız bir yıl olsun. Dünyaya bakarak belki tahminde bulunabiliriz. Bu amaçla bir yazı hazırlamaya çalışıyorum. Ama kabaca teknolojik gelişmeler, devrimci ayaklanmalar ve ülkelerin yönetimsel değişiklikleri diyerek konuyu bağlayalım.
 • 25 Mart’ta Mars İkizler ’den çıkıp Yengeç burcuna geçecek. 7 aydır İkizler transiti ile hepimizi hareketlendiren ve bezdiren Mars Nihayet burç değiştirecek. Ancak, ilk günlerde Mars ile Plüton 150’liği olacak. +/- 3 gün ani durumlar ortaya çıkabilir.
 • 30 Mart Mars Yengeç, Satürn Balık üçgen. Ay düğümü Boğa’ya altmışlık yapıyorlar. Güven ve huzur temalı konularda kalıcı adımlar atmak, aile ve vatana dair konularda aksiyon almak, anlaşmalar ve iş birlikleri, gruplar ve düşmanlıklar, hatta siyasetle ilişkili konular gündemde olabilir.
 • 6 Nisan 2023 Yeniay olacak. Terazi Burcunun 16 derecesinde Şironyen ve Jüpiteryen Dolunay yöneticisi Venüs Boğa burcunda Kuzey Aydüğümü hattında ve yeniayın yükseleninde yer almakta. Dolunay 6. Evde gerçekleşirken, ülkenin Uranüsü ile de antisyasal kavuşumda. Ülkemiz kuruluş haritasının 4. Evinde gerçekleşmekte ve Şiron’a karşıt. Tr Plüton Kova ay düğümlerine kare. Bu yeniayın hem halkı ve askerimizi, hem de yönetici kesimi zorlayacağını düşünüyorum.
 • 20 Nisan 2023 Koç Güneş Tutulması. Tutulma Ankara’ya göre 12. Evde. Yükseleni Boğa burcunda. Tutulmanın yöneticisi Mars Yengeçte 3. Evde. Ay ve Mars karşılıklı ağırlamada. Tutulma ülke haritamızın 11. Evinden Satürn ve Merkür’ümüze karşıt. Türkiye için bu tutulmanın yenilik anlamında etkileri oldukça dönüştürücü ve etkili. Korkuları, bilinmeyen konuları ve mücadeleyi tetikleyen bir etkide. Komşularla ilgili gizli ilişkiler söz konusu olabilir. Mars Ülkemizin Plüton’u ile de kavuşumda. Halkı temsil eden Ay ile de sekstil. Satürn Balık, Güney Ay düğümü Akrep’e üçgen. Tutulmanın disposu Mars ülkemizin Uranüs ile de üçgen.  Durdurulması güç insan ve doğa hareketleri olabilir.
 • 5 Mayıs Akrep Burcunda Uranyen,Merküryen Ay Tutulması. 8 Kasım 2022 tutulmasının karşıt aksında. Ay tutulması bazı konuların tamamlanması ve görünür olması ile ilgili konuları anlatır. Ama bu fark ediş biraz ani ve dalgalandıran etkiler taşıyor. Ay tutulmasının yükseleni de akrep, Ay da Akrep burcu.  Tutulma Ankara’ya göre 12. Evde. Gizli kalmış konuları açığa çıkartacaktır. Tutulmanın dispozitörü Yengeç Mars ve Ay ile karşılıklı ağırlamada. Mars 8. Evden 12. Evdeki Ay la bağlantıda. Tutulma ülkemizin 5.evinde Venüs üzerinde. Ülkenin borsa ve spekülatif değerleri, gençleri, kadınları, ülke temsilcileri ve meclisi, durdurulamayan doğa ve insan hareketleri ile ilgili yerden de etki ediyor. Ülkemiz natal haritasındaki Jüpiter ile tutulmanın yükseleni kavuşuyor. Ülkemiz haritasının Jüpiter’i, hem halkın ve çalışan kesimin yaşam biçimi hem de yönetici kesimi yönetiyor. Bu dönem genel seçimlerle ilgili bilgi veriyor gibi. Değişim ve yenilenmelerin olacağını da düşünebiliriz. Ama şaşırtıcı ve krizli durumlar olduğunu da bilelim.
 • 19 Mayıs 2023 Boğa Yeni Ayı. Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 7. Evinde.  Yeniayın yöneticisi Venüs Yengeçte. Yeniayın yükseleni Akrep yöneticisi Mars 29 derece Yengeçte 9. Evde ve Tutulmaya kare. Mars 5. Evdeki Neptün ile üçgen. Venüs Plüton’umuzla partil. Enteresan olan ülkenin Drakonik Güneşi üstünde olan bir YENİAY. Yönetimde yeni bir süreç. Bununla ilgili daha önce de sosyal medyada kısa bir yazı paylaşmıştım diye hatırlıyorum.
 • 4 Haziran 2023 Yay Burcunda Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 6. Evinde. Dolunayın yükseleni İkizler ve Merkür Boğada 11. Evde, Uranüs ile kavuşumda.  Dolunay ile Mars üçgen. Halkın yaşam koşulları ve askeri kolluk güçleri ilgilendiren bir tutulma gibi geldi bana.
 • 18 Haziran 2023 İkizlerin 26.43 derecesinde Yeniay. Yeniayın dispozitörü Merkür 11. Evde 11 derecede.  Yeniay Ülkemizin AY ı üzerinde olacak. Merkür ve Satürn’ümüze üçgen. Ülkemizin toprakları ile ilgili konular gündeme gelebilir. Halkın gizli örgütlenmesi olur mu diye de düşünmedim değil. Halkın yaşam koşulları ve ülke yönetimi ile ilgili evin yöneticisi Jüpiter’in karşısında Uranüs. Uranüs ile Mars 5 orbla kare. Neptün ile yeniay arasındaki kare biraz yanıltıcı etkiler de taşıyor. Yönetimsel bir belirsizlik var gibi. Seçim olursa koalisyon koşulları ile ilgili gelişmeler de olası gib.
 • 3 Temmuz 2023 Oğlak Dolunayı Plütonik, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde gerçekleşirken kuruluş haritamızın 7. evinde. Dolunay ülkemizin Plüton una karşıt. Ülke yönetimi ve yasal düzenlemelerle ya da seçim olursa sonuçlarının artık tamamlanması ile ilgili olabilir. Siyasetçiler ve iktidar ile ilgili hatta meclis ve grupları ile ilgili konularda bir tamamlanma sonuçlanma olabilir ve bazı yasal düzenlemeler de söz konusu.
 • 17 Temmuz’da 24,56 derece Yengeç Yeniayı. Yeniay 6. Evde ve transit Plüton’a karşıt. Aynı zamanda ülkemizin Satürn ve Merkür’üne de kare. Ülkenin maddi kaynakları, para kazanma şekli, milli hazine, ülkenin kaynakları, kendi bankaları, üretilen ürünler, bankalar, para birimi, hazinesi, ülke genel ekonomisi, serveti, finansal ilişkileri ve üretimi ile ilgili alanda yeni bir dönem. Bu biraz zorunlu ve zorlayıcı etkiler de taşıyor. Ülke yönetiminde ve halkın ve çalışan kesimin yaşam koşullarında yeni bir başlangıcı gösteriyor. Bazı yasal düzenlemeler de olası.
 • 17 Temmuz’dan sonra Ay Düğümleri Koç ve Terazi aksında transit yapmaya başlayacak. Ama bir süre daha Boğa Akrep tutulmaları devam edecek.
 • VENÜS RETRO
 • 23 Temmuz ve 4 Eylül arasında Venüs Aslan ve Yengeç burçlarında geri hareketler yapacak. Venüs Aslan burcundayken Boğa Uranüs ile kare olacak. Aşk ilişkilerinde ve finansal konularda skandallar olasılığı vermekte. Venüs’ün Aslan burcuna giriş anında Plüton Kova ile keskin bir karşıtlığı var. Venüs para ve değere ilişkin konuları temsil etmenin yanı sıra kadınlar, siyasetçiler, özellikle de kadın siyasetçileri de temsil edebildiğinden bu alanlarda da manipülasyonlar ve zorlu koşulların olabileceğini düşünebiliriz.
 • 1 Ağustos 9 derece Kova Dolunayı, Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 12. Evinde; gizli kalmış konulara ışık tutarken komşular ile iletişime, ticarete, ulaşım yollarına, trafiğe vurgu yapıyor. Öte yandan Dolunay Ülkemizin 8. Evinden 5. Evdeki natal Güneş’e kare. Bankacılık sitemi, dış borçlar, vergiler vb konularla ilgili baz konuların ortaya çıkışı tamamlanması söz konusu olabilir. Ülkedeki yönetim kesimi, ülkeyi temsil edenler, borsa vb para piyasaları, çocuklar ve gençler, sporcu ve sanatçılar ve ülkemizin komşuları ile ilgili konular gündeme gelebilir. Meclisimiz, yerel yönetimler ve doğa olayları ile ilgili konularda gündemde.
 • 16 Ağustos Aslan Yeniayı 23 derecede Venüsyen. Yeniay 10. Evde. Yükselen akrep. Yükselenin dispozitörü Mars 11. Evde Merkürle kavuşum. Ülkenin yönetimi ile ilgili yeni koşulları izah ediyor. Meclis ve yerel yönetimlerle ilgili konular oldukça hareketli ve sıra dışı iş birliklerine hatta anlaşmazlıklara zemin var gibi. Komşularımız, eğitim sistemi ve ticaret, ulaşım ile ilgili yenilikler olası. Öte yandan madenlerimiz, tarım ve topraklarımız, doğa hareketleri, vatan ve sınırlarla ilgili konular olabilir.
 • 31 Ağustos 2023 Balık Dolunayı 7.25 derecede. Dolunay 8. Evde ve Satürnyen. 10. evde Uranüs durakta. Venüs aslan dolunayın yükseleninde konumlanış ve 10. Evdeki Jüpiter’le sert açıda. Dolunay, ülkemiz kuruluş haritasının Güney Ay Düğümünün üstünde ve 5. Evdeki Güneşe üçgen. Bir dönemin tamamlanışı ve bir takım yasal düzenlemelerin ortaya çıkışı ile ilgili gibi görünmekte.  İnanç, felsefe, dini konular ve üniversiteler, yasalar, basın yayın, yabancılarla olan ilişkiler ve ticaret konusunda bir tamamlanış ortaya çıkış var gibi. Ülke yöneticileri, ülkenin tanınmış insanları temsilcileri, çocukları ile ilgili konularda gündeme dahil.
 • Eylül dönemi salgın hastalıklara ve sudan gelecek sorunlara dikkat
 • 15 Eylül 2023 22 derece Başak Yeniayı. Yeniay haritanın 2. Evinde 8. Evdeki Neptün’e karşıt. Yeniay ülkemizin kuruluş haritasının 4.Evine düşüyor. Ülkenin maddi kaynakları, para kazanma şekli, milli hazine, ülkenin kaynakları, kendi bankaları, üretilen ürünler, bankalar, para birimi, hazinesi ile ilgili yeni ve belirsiz koşullar var. Toprağımız, tarım ve üretimimiz, madenlerimiz ve iklimsel koşullarımızla ilgili yeni durumlar var gibi görünüyor. Hatta yasalar ve eğitim sistemi, ithalat ihracat, yabancılarla ilişkili konular ve turizm gibi konularda da bazı kararlar ve düzenlemeler gündeme gelebilir.
 • 29 Eylül 2023 Koç Dolunayı 6 derecede. Dolunay haritanın 4. Evinde olurken ülkemiz kuruluş haritasının 10.evine düşmekte ve ülkemizin Marsına karşıt. Yükselen derecesi 16 derece yay 6. Evimize düşmekte.  Dolunayın disposu Mars, 5. Evdeki Merkür ve Satürn kavuşumu üstünde ve halkı temsil eden Ay ile de üçgen.  Ülkenin yönetici ve çalışan kesimi ve askeri, halkın yaşamı ve kolluk güçleri ile ilgili ortaya çıkan bazı konular olabilir. Halkın ev, aile ve yerleşim koşulları ile ilgili kararsızlıkları ve belirsiz koşulları da söz konusu. Bu süreçte umarım denizlerden ya da sudan kaynaklı sağlık sorunları ya da kazalar, doğal afetler yaşanmaz.
 • 13 Kasım 20 Derece Akrepte Marsiyen Yeniay 10. Evde. Yeniayın 4. Evdeki Uranüs’le karşıtlığı vatan, muhalefet, topraklar ve emlakla ilgili alanlardan beklenmedik ani gelişmelere açık olmakla birlikte, Yeniay kuruluş haritamızın 5. Evindeki Venüs ve Jüpiter’in üstünde gerçekleşmekte. Dolayısı ile çocuklar, borsa ve piyasalar, sanatçılar, sporcular, ülke temsilcileri, turizm, eğlence, çalışan kesim ve meclisi, gruplar, partiler ve durdurulamayan halk ve doğa hareketleri ile ilişkili alanlardan gelişmeler olması olasılık dahilinde. 6. Ev üstündeki Merkür ile Yeniayın yükselen yöneticisi Satürn arasındaki kare, halkın ve çalışan kesimin yaşam koşulları ve yasal düzenlemeler, yüksek eğitim, din adamları ve gazeteciler, yabancılarla ilgili alanlardaki kısıtlamaların ve düzenleme sorunlarından söz edebiliriz.
 • 18 Kasım’da Akrep burcunda Güneş ve Mars’ın önümüzdeki yaklaşık 2.2 yıllık Mars döngüsünün başlangıcı gündeme gelecek. 2025’e kadar güç mücadelesi ve yenilenme ile ilgili çabaların yaşamımızda olacağını söyleyebiliriz. Bu dönemde başlayan yeni konularınız olursa o döngünün tamamlanması 2 yıl.
 • 27 Kasım 4 Derece İkizler Burcunda Marsiyen Dolunay, 4. Evdeki Dolunay ile 1. Evdeki Satürn T kare açı kalıbı oluşturmakta. Tutulmanın yöneticisi Merkür ise Yay burcunda ve haritanın 11. Evinden 2. Evdeki Neptün Balıkla sert açı yaparken 9. Evdeki Terazi Venüs’ten destek almakta. Ülkemiz kuruluş haritasına etkisine bakacak olursak; Dolunay 12. Evimizde gerçekleşmekte ve ay düğümlerimize kare, 4. Evdeki Mars’ımıza üçgen. Tr Uranüs Jüpiter ve Venüs’ümüze karşıt. Venüs’ün Plüton’dan bir karesi de var.  Maddi konularda düzenlemeler olası geldi bana. Halkın, çalışan kesimin ve askerimizin yaşam koşullarını etkileyen konuların, ülke yöneticileri ve yasal düzenlemeler ve yabancılar ve komşularla ilişkili konuların gündemde olabileceğini söyleyebiliriz. Bazı bilinmeyen konuların ve düşmanlıkların ortaya çıkabileceği bir süreç de olabilir.
 • 13 Aralık 20 Derece Yay Burcunda Yeniay 3. Evde gerçekleşirken yeniayın yükseleninde Terazi burcu yer almakta. Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter ise 7. Evde ikamet etmekte. Yükselen yöneticisi ile tutulmanın yöneticisi 1/7 aksından karşıtlık yapmakta. Merkür’ün Venüs ve Jüpiter’le ilişkisi zorlu açıyı yumuşatmakla birlikte Merkür durak pozisyonda. Yeniayın Neptün ile kontağı sert. Fazla iyimser ve maceraya açık. Kararların ne olacağı nereye gideceği biraz belirsiz bence. Yeniay kuruluş haritamızın 6. Evine denk düşmekte. 6/3 ve 11. Ev ler arasında bir ateş üçgeni oluşmakta bazı hayallerin gerçekleştirmek için yayılmacı adımlar atılacak gibi ama ne kadar gerçekçi hayaller orası tartışılır. Yeniayın ASC si 4. Evdeki Mars üstünde. Komşularla ilişkiler, yabancılarla anlaşmalar, askeri konular dikkat çekiyor.
 • 27 Aralık 4 Derece Yengeç Burcunda Dolunay 9. Evde gerçekleşmekte ve ülkemiz kuruluş haritasının ise 1. Evinde. Yükselende Akrep’in 2 derecesi bulunmakta ve ülkemizin Güneşi üstünde. Yükselen yöneticisi Mars Yay, ülkemizin 6. evinde Merkür ile kavuşumda ve 11. Evdeki Koç Kuzey Ay düğümü ile üçgen. Dolunay 4. Evdeki Marsa kare. Askerimiz, kolluk güçleri ve çalışan kesimimiz açısından bazı önemli gelişmeler olabilir. Tr Uranüs 11. Evden ülkenin Venüs’üne karşıtlık yapıyor. Borsa vb konular, çocuklar, sanatçı ve sporcular, eğlence mekanları ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Fazla iyimser ve yanıltıcı kararlar sonucu zarar görülmez umarım.

Seçimlerimiz kaderimizi belirler. Dilerim halk ve yöneticiler olarak doğru seçimler yapma şansı buluruz. Mutlu, Sağlıklı ve Refah içinde bir yıl dilerim.

AstroDerki 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!