Astro Gündem astroderki Dolunaylar yengeç Yengeç Dolunayı yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

7 Ocak Yengeç Dolunayı

7 Ocak Yengeç Dolunayı

7 Ocak 2023 Ankara’ya göre saat 02:27 ‘de Yengeç burcunun 16° ‘inde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar tamamlanma ve ortaya çıkma, görünür olma ve hatta bazen bitişlerle de ilgilidir.

Yengeç öncü ve duygusal bir burçtur; aile, ev yuva, vatan ve yerleşim, gayrimenkul, yeme içme sektörü, güvenlik, milliyetçilik gibi konuları gündeme getirebilir. Bilinç altımızdaki konular, güvenliğimiz, ebeveynlerimiz, otorite konumundaki kişiler ile ilişkilerdeki beklentiler konular arasında.

Yengeç burcunda sağlık konuları; duygusal tepkisel olabiliriz, mide, sindirim ve kadın organları ile ilgili konularda hassasiyetler gündeme gelebilir.

Dolunayın yükseleninde, Terazi burcu bulunmakta; terazi adalet ve anlaşmalar, iş birlikleri temalar arasında olabilir. Dolunaya 6. evde yer alan Şiron’dan sert bir bakış var. 6. ev; gündelik hayatımız, beslenme ve sağlık, çalışma koşullarımı ve çalışanlarımız, siyasi astrolojide ise çalışan kesim, kolluk güçleri, sağlıkçılar, sendikalar ile ilgili alanları temsil etmekte. Demek ki bu alanlarda zorlanmalar olasılığı mevcut.

Öte yandan Dolunay, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 9. Evinde meydana gelecek; inançlar, din adamları, yabancılar, uluslararası işler, uzun yolculuklar, ticaret, mahkemeler, üniversiteler, imzalar, sözleşmeler, üniversite hocaları, hak arayışları, deniz ticareti ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Yengeç Dolunayı, Oğlak burcundaki Merkür retrosu eşliğinde gerçekleşiyor. Bu sebeple eski konular gündeme gelebilir. Özellikle de eski anlaşmalar, sözleşmeler, evraklar, imzalarla ilgili kararlar bu tarihte yeniden ele alınabilir, devam ya da bitiş şeklinde olabilir. Çok önemli YENİ başlangıçlar için 20 Ocak civarını beklemekte yarar var.

Ülkemizin yükseleni yengeç burcu ve Plüton’umuz üzerinde bir dolunay bu. Derin yapılanmalar, mafyatik oluşumlarla ilgili konular da ortaya çıkan gelişmeler olası bence. Ayrıca yengeç ülkemizin 2. Evini de yönetmekte. Kaynaklarımız, mali konularımız gündemde olacaktır. İnşaat, emlak sektörü, güvenlik, barınma ve gıda ile ilgili sorunlar, aile ve anneler, çocuklar ile ilgili konular ve eksiklikler ortaya çıkabilir, halk ve yönetim arasında eksiklikler fark edilir olur.

Dolunay Srius /Vega hattında. Dolunay önemli ve mistik bir yıldız olan Srius sabitine yakın gerçekleşecek.

Dolunay aynı zamanda  sezgisel  ve stratejik zeka ile ilgili Pallas’la da  kavuşumda. Dolayısı ile sezgisellik ve stratejik zeka önemli olacak.  Pallas, kadın zekasını ve kadın yöneticileri temsil eder. Bu konuda bir tamamlanma ortaya çıkış olacaktır.

Srius, Temmuz döneminde yazılan 1 yıllık kaderimizle ilgili bilgiler vermişti. Bu Dolunayla bunlarla ilgili yeni başlangıçlarımız olduysa tamamlanma ve ortaya çıkış gibi konuları gündeme getirecektir. Neler ektiysek belki de onu biçeceğimiz bir süreç.

Vega sabiti ise  devlet adamları, yöneticilerle ilgilidir. Dolayısı ile öneticiler ile ilgili konular da gündeme gelebilir.

Öte yandan Dolunay’ın  5. evdeki Vesta ile olan üçgeni de özellikle kadınların yönetimde öne çıkışı ile ilgili bilgiler veriyor bence. Ayrıca dolunayın, ülke haritamızın 5. evindeki Venüs ile ekzakt üçgeni kadınları öne çıkarıyor. Kendimizi  ruhen adadığımız nokta ile ilgili bir tamamlanma da söz konusu.

Kadınlar, çocuklar, gençler ve eğitimleri, sanatçılar, ülke temsilcileri, borsa ve spekülatif yatırımlar  ile ilgili alanda bir tamamlanma  olasılığı mevcut.

Köpeklerle ilgili konularda da gelişmeler olacaktır. Bence bu konuda da ilahi adalet kendisini gösterecektir.

Kişisel Olarak Dolunayı Etkileri

Dolunay, kişisel haritalarında 13°- 19° derece öncü burçlarda (Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi)  gezegenleri veya önemli yerleşimleri olanları yakından etkilerken, Koç ve Terazi burçları  dolunay zamanında kendilerini harekete geçirecek etkiler bir takım etkiler alabilirler. Ayrıca 13°- 19° derecelerde yerleşimi olan Akrep ve Balık burçları  destekleyici etkiler alabilecekler.  Boğa ve Başaklar için de daha önce atılan adımlar konusunda bir fark ediş, bazı kararlar almak mümkün.

Özellikle Yükselen Burcunuz ve sonra da Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz. Ancak unutmayın bireysel haritalarınızda yükselen derecenize göre etkileneceğiniz konularda değişiklikler olabilir. Buradaki bilgiler geneldir.

Koç ve Yükselen Koçlar için yılın önemli dolunaylarından biri bu, tamamlanma ve dönüşüm dönemi sizin için. Eviniz aileniz, yuvanız, gayrimenkul işleriniz, taşınma, ev almak, satmak, kiralanmak ve yuva kurma/ evlenme gibi konularda karar vermeye çalışır  netleşebilirsiniz. Fakat imza ve sözleşmeler gerektiğinde 20 Ocak civarında yapmanız daha iyi olur. Statünüz, kariyeriniz, aileniz ve aile büyükleri ile ilgili konularda karar vermeniz de gerekebilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar Dolunay, 3. evinizde gerçekleşecek. Kardeşler, yakın çevre, komşu ve yakın çevre ilişkileri, eğitimler ile ilgili konular görünür olacaktır. Seyahat, reklam ve medya yayın, tanıtım işleriniz ile ilgili kararlar almaya çalışabilirsiniz. Ticari konularınızda gecikmeler olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Dolunay 2. Evinizde. Para aksınızda gerçekleşecek Dolunay sebebi ile maddi durumunuz, gelir gider dengeniz ile ilgili koşullarınız görünür olacak. Kredi, borçlar ile ilgili konularınızı 20 Ocak civarında halletmeye çalışın. Bir yeteneğiniz ile kazanç elde etmenizi, paranızı değerlendirme, yeni bir iş şeklinde gelişmeler olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Güvence arayışınız ve sağlığınız, ilişkileriniz, ortak ya da partnerinizle ilişkili sorunlar varsa açığa çıkacak ve tamamlanacaktır. Bu bitiş şeklinde de olabilir. Yer değişiklikleri de olabilir. Fiziğiniz ile ilgili değişikliğe de gidebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda karar verdiğiniz konularınız görünür olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar 12. Evinizde gerçekleşecek Dolunay sebebi ile duygularınız, korkularınız ortaya çıkabilir. Sağlıkla ilgili sorunlar varsa arınma ve terapi çalışmaları ile hayatınızdan olumsuzlukları çıkarabilirsiniz ya da fark edebilirsiniz. Sizden saklanan bazı gerçekler ortaya çıkabileceği gibi sizin sakladıklarınız da ortaya çıkabilir dikkatli olun.

Başak ve Yükselen Başaklar Dolunay 11. evinizde gerçekleşecek. Bu süreçte gelecek hedefleriniz ortaya çıkabilir, hayallerinize kavuşabilirsiniz. Geçen yaz girişim yaptığınız bir şeyler varsa bunun hakkedişi ile karşılaşabilirsiniz. Toplumda öne çıkabilirsiniz. Arkadaş ilişkileriniz gündemde olacak ekip çalışmaları ve organizasyonlar olabilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler Dolunay 10. Evinizde olacak. Kariyer ve statünüzle ilişkili konular gündemde. Bazılarınız belki de evlilik ve aile ile konularda bir tamamlanma yaşayacaklar. Hedefinize ulaşabilir, başarı kazanabilirsiniz. İşinizde bir yer ve unvan değişimi, çalışma yerinizde değişim mümkün.  Ebeveyn ve yuvanızla ilişkili konular, emlak konularında bazı dönüşümler olası.

Akrep ve Yükselen Akrepler Dolunay 9. Evinizde. Dolayısı ile inanç ve manevi alanınız, yabancılar, yurt dışı ile ilgili konular, yolculuklar, yurt dışı yasal işleriniz, yurt dışı yerleşimlerle ilgili konular gündemde olabilir. Yasal konularınız, davalarınız varsa sizi amaçlarınıza ulaştırabilir. Önemli yasal imzalarınız varsa 20 Ocak civarı yapmanızda yarar var zira Merkür retro.

Yay ve Yükselen Yaylar 8. Evinizde gerçekleşecek Dolunay, parasal konular ile ilgili alanınızda bazı tamamlanmalar ve ortaya çıkışlar şeklinde çalışırken, borç alacak konuları, yatırımlar gibi konularda tedbirli olmanızda yarar var. Ortaklı paralar, eşin kazançları, miras, nafaka gibi konular da gündemleriniz arasında.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar Sizin 7. Evinizde gerçekleşecek Dolunay sebebi ile 16 derece yakınlarında gezegenleriniz veya yükseleniniz varsa sizin için önemli gelişmeler olabilir. Partnerinizle çözemediğiniz sorunların sebeplerini fark etmek mümkün. Eşinizin, ortağınızın sağlık ya da işleri ile ilgili alanda bazı önemli gelişmeler olabilir. Yaz döneminde başladığınız işleriniz varsa onunla ilgili tamamlanmalar olabilir. Evlilik, iş birlikleri ve veya ortaklıkların sorgulandığı bir dönem. Önemli imzalar atacaksanız 20 Ocak civarını beklemenizde yarar var.

Kova ve Yükselen Kovalar 6. Evinizde meydana gelecek bir Dolunay. Dolayısı ile işiniz çalışma koşullarınız, sağlık ve gündelik rutinlerinizle ilgili gelişmeler olası. Bazı konuların sonuçlanması ya da o alanda bazı fark edişler mümkün. Örneğin belki de gündelik yaşamınızı, beslenmenizi ya da çalışma koşullarınızı düzene sokacaksınız. Çalışanınız ya da pet hayvanlarınızla ilgili konularda bazı tamamlanmalar olası.

Balık ve Yükselen Balıklar 5. Evinizde gerçekleşecek Dolunay sebebi ile aşk, çocuklar ve yatırımlar ile ilgili sonuçlar getirebilir size. Geçmişten ilişkiler, aşklar gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlere belki çocuk haberi verebilir. Çocukların eğitimi vb konularınızı açıklığa kavuşturabilir ya da varsa yarım kalan hobileriniz yeniden gündeme gelebilir. Geçmişte yaptığınız bir yatırımın keyifli sonu da olabilir.

Astroderki

Astroderki instagram

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!