Astro Gündem astroderki Kova Türkiye ve Dünya Yeniay

21 Ocak Kova Yeniayı

21 Ocak Kova Yeniayı

21 Ocak 2023 Saat 23:53 ‘de 1° Kova burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar yeni başlangıçların ortaya çıktığı dönemlerdir. Gökyüzü nasıl olursa olsun, farkındalıkla yönettiğimiz bir dönem olsun. Her zaman dediğim gibi seçimlerimiz ve tavrımız kaderimizdeki yol sapaklarıdır. Ani tavırlarla değil, sükûnet ve akılla pek çok şey çözülebilir.

Kova burcu; gruplar, kitleler, teknoloji, bilim, meteoroloji, havacılık, özgürlükler, isyanlar, devrimler ve elektrik elektronik, astronomi, alternatif fikirler, muhalefet, sosyal sistemler, ekip işleri, kitleler, gruplar, kitle iletişimi, sendika ve sosyal haklar, grup aktiviteleri, iletişimleri, sosyal ağlar ile ilişkilidir. Bu alanlarla ilgili konularda ve mesleklerde gelişmeler ve yeni başlangıçlar olacaktır.

Sağlık açısından; kan dolaşım sistemi, vücudun bioenerjisi ve bilek topuk gibi yerleri yönetir. Kramplar, psikoloji ve tansiyon, ani kaza ve elektrik çarpmalarını ve  sıra dışı nadir hastalıklar gündeme gelebilir dikkat

Bu dönem, Mars ve Merkür’ün problemli çalıştığı bir süreçten çıkmış oluyoruz. Bu sebeple aksiyonlar ve kararlar daha hızlı gerçekleşmeye başlayacaktır. Yeniaya Jüpiter’den destekleyici bir açı mevcut. Merkür’ün Uranüs ve Ay düğümleri ile üçgeni de söz konusu. Altair sabit yıldızı ile hareket eden Yeniay’ın Ay düğümlerine uzak da olsa bir karesi mevcut, grupları/kitleleri etkilemesi olası.

Yeni ayda Altair sabit yıldızı etkisi bulunmakta. Altair, hırs, cesaret ve kararlılık verir. Acelecilik ve düşüncesizliklere dikkat edilmesi ve dost sandığımız düşmanlara karşı dikkat etme gereğini hatırlatır. Ani ama geçici büyük şans ve fırsatlar verir, kullanamazsanız tekrarı pek olmaz. Askeri alanda komutanlık ve liderlik fırsatı verir. Havacılar, havacılık ve pilotlarla da ilgilidir. Altair, ani gerçekleşen uçak veya elektrik kazalarını da hatırlatır.

Küresel olarak Yeniaya bakacak olursak

Şaşırtıcı yeni fikir ve teknolojik gelişme, yenilik içeren kararlar ve belki de buluşlar söz konusu olabilir. Küresel alanda savaş ve anlaşmaların, belki de ülkeler arası grupların (Nato vb) konuşulacağı bir Yeniay olabilir. Ayrıca kazalar ve hava koşulları ile ilgili konularda gündemde yer alabilir.

Yeniaya Ülkemiz açısından bakarsak

Ülkemizin başkentine göre çıkarılan yeniay haritasının yükseleni terazi ve yöneticisi Venüs Kova burcunda 5. Evde Satürn ile kavuşum halindeler. Ülkemiz için önemli etkileri olabilir, zira kuruluş haritamızın Merkür ve Satürn’ü ile üçgenler. Yeniay ülkemizin kuruluş haritasının 9. Evinde gerçekleşmekte.

 • Kova yeniayı, ülkemiz açısından geçtiğimiz 25 Ekim Güneş tutulmasını tetiklerken, 20 Nisan’da gerçekleşecek Güneş tutulması ile gündeme gelecek konuları işaret etmekte.
 • Tutulmanın aktörlerinin Altair sabit yıldızı etkisi nedeni ile savaş ve mücadele etkisi verse de Yeniayın yükseleni barış ve anlaşmalar ve politikacılarla alakalı olan Terazi burcunda yer almakta. Arka planda barış görüşmeleri ile ilgili anlaşmalar da söz konusu olabilir.
 • Politika, barış görüşmeleri, sanatçılar, adalet ve danışmanlık hizmetleri, avukatlar, finansal konular, vatan, politikacılar, muhalefet, yabancılara olan borçlar, finansal düzenlemeler konu başlıkları arasında yer alabilir.
 • Finansal konularda, vergi, krediler, bankacılık ve finansa sisteminde çeşitli düzenlemeler olasılığı mevcut.
 • Genç kadınları, sanatçıların ve hukukçuların kısıtlandığı durumlar da olasılıklar arasında.
 • Yeni topluluklar, dernekler vs kurulabilir ya da reorganiasyon olasılığı çalışabilir, yurt içi ve yurt dışında kitlelere duyurusu, desteği gündeme gelebilir.
 • Şaşırtıcı yeni fikirler, buluşlar olasılığı da mevcut.
 • Gruplar, kitleler, sendikalar ve sosyal haklar, teknoloji, bilim, meteoroloji, havacılık, özgürlükler, isyanlar, devrimler ve elektrik elektronik, astronomi, alternatif fikirler, muhalefet, sosyal sistemler, sosyal ağlar ile ilişkili alanlarda ve bu alanlarla ilgili mesleklerde gelişmeler ve yeni başlangıçlar olasılığını çalışmakta.
 • Ayrıca gerek iletişim gerekse seyahatlerle ilgili alanlarda insan gruplarını etkileyecek beklenmedik kaza olasılıkları da bulunmakta. Dilerim olmasın.
 • Komşularla ilişkilerde de şaşırtıcı gelişmeler ve haberler de gündemde yer alabilir.
 • Parlamento, yerel yönetimler, belediye başkanları ile ilgili konular gündemde yerini koruyor.
 • Anayasa ve seçim ve muhalefetteki kişi ve gruplar, gazeteci ve yazarlar gibi fikir insanları ile ilgili gelişmeler olası.
 • Üniversiteler ve uluslararası davalarla ilgili konular gündemde yerini alabilir.
 • Ülkenin güvenlik konuları gündemde. Askeri operasyonlar ve komutanlarla ilgili konular da gündemimizde yer alabilir.
 • Gizli düşmanlıklar ve gizli planların arka planda gerçekleşme olasılığı var. Patlama ve saldırı tarzı konular umarım gündeme gelmez.
 • Büyük holding tarzı şirketlerle ilgili gelişmeler, ortak hareket etme, iş birliği gibi adımlar duyulabilir. Özellikle de teknolojik şirketler arasında evlilik olasılığı çalışabilir.
 • Beklediğimiz kış bu yeniayda gelebilir, hava sıcaklıkları düşebilir. Hava yolu ile bulaşan hastalıklar özellikle çocuklarımız, sanatçılar ve sporcuları etkileyebilir.
 • Yer hareketleri ve hava koşulları ile ilgili durdurulamaz doğa olaylarının etkili olma ihtimaline karşıt tedbirli olmakta yarar var.
 • Bu yeniay etkilerini en çok hissedebilecek bölgeler; Marmara, Batı Karadeniz, Ege Bölgesi, Güneydoğu, Erzincan ve Erzurum civarları ile Hakkâri, Şırnak civarları olabilir.

Yeniayın Olası Kişisel Etkileri

 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 0-4,
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 29-20,
 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir.
 • Hepimiz için farklı konularda yeni fikirler, yeni grup ve başlangıçlar olasılığı çalışacaktır. Ancak haritamızdaki yerleşimlere alınan etkilere göre farklı alanlarda deneyimler yaşayacağız.
 • Ama genel olarak; ikili ilişkiler, birliktelikler, evlilikler, ortaklıklar, aile, emlak, ev, çocuklar, sanatsal yaratıcılık ve tasarımlar, riskli yatırımlar, borçlar ve vergiler, gibi konular gündemde olacaktır.
 • Yeniay’ın Jüpiter/Juno kavuşumundan desteği var. Ciddi ilişkisi olanlar evlenebilir, ilişkisi olmayanlar aşka yelken açabilir.
 • Arkadaş grupları içinden ya da sosyal medyadan tanıdığımız biri ile birliktelik düşünebilir ve aşka yelken açabiliriz.
 • Tek başına değil de grup olarak hareket edeceğiniz aktiviteler gündemde olacaktır. Yeni bir gruba, projeye katılabiliriz.
 • Birçok yeni arkadaş edinebilir, hobilerle ilgilenebiliriz.
 • Yaratıcılık da içeren konularınız ya da hobileriniz ile ilgili konularda sosyal medyada ilgi çekebilir, destekler bulabiliriz.
 • Seyahatler ya da kararlarınızla ilgili ertelemeleriniz olduysa bu konuda gelişmeler olabilir ve bazı fırsatlar çıkabilir.
 • Yeniayla iletişimi, yazışma, anlaşma ve sözleşmeler, ticari faaliyetler açısından yeni atılım ve iş birlikleri olasılığı bulunmakta. Ancak, Altair sabitinin verdiği hırsla hesapsız kitapsız abartılı adımlar atmamak da önemli. Ortaklı işlerde borç alacak dengesi ve vergi vb konularda düzenli ve sistemli kararlar alma gereği bulunmakta.
 • Acele adımlara dikkat, kaza ve yaralanma olasılıklarına karşı sakin olmak iyi olur.
 • Hava yoluyla bulaşabilen virüs veya bakterilere karşı özellikle dikkat. Çocuklar açısından özellikle önlem almakta yarar var.

Herkesin doğum saatine göre yükselen derecesi ve hatta doğduğu gün ve yıla göre gezegen yerleşimleri farklı olacağından yeniayın olası etkileri farklılık gösterecektir.

 • Koç ve yükselen Koçlar Sosyal çevreniz, gruplarınız ve üyesi olduğunuz topluluklarınız ve organizasyonlarınız ve kariyerden kazancınız ile ilgili alanda yeni başlangıçlar mümkün. Ortak paralar, ortaklıklar, evlilik, eşin kazancı, kredi, vergi, borç ile ilgili konular, hastalık gibi durumları olanlar için belki ameliyat olasılığı, varsa çocuğunuz ile ilgili konular ya da çocuğun eşi, evliliği, davaları, ailenin gelirleri ile ilgili durumlar hareketlenebilir.
 • Boğa ve yükselen Boğalar Hedefleriniz, statünüz, kariyeriniz, aileniz, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, çocukların sağlık, iş ve yaşam koşulları, varsa eşinizin, ortağınızın ailesi ile ilgili konular gündeme gelebilir. Eğitim, sözleşme, kardeş ya da yakın çevre ve seyahat konularınızda beklenmedik gelişmeler olası.
 • İkizler ve yükselen İkizler Hayat felsefenizle ilgili yeni gelişmeler, yurt dışı, yabancılar, üniversite ya da kurslar, uzak seyahatler, uluslararası işler, hukuksal konular, mahkemeler gibi konular gündeme gelebilir. Çocuklar, yatırımlar, aşk ve hobi konuları da gündeminizde. Vergi, kredi borçlar, ortaklı paralar ve miras ya da geçmişten gelen sağlık problemleri ile ilgili ani gelişmeler de olası
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler Ortaklı paralar, eşin kazancı, miras konuları, sigorta, kredi, borç, vergi, burs, nafaka, ameliyatlar, eşin kazanımları, geçmişte yaptığınız riskli yatırımlar veya varsa çocukla ilgili konular gündeme gelebilir. Eş veya ortakla ilgili beklenmedik gelişimler ve arka planda alınan kararları duyabilirsiniz.
 • Aslan ve yükselen Aslanlar Evlilik veya ortaklık konuları, danışmanlık aldığımız kişiler, davalar, açık düşmanlıklar, anlaşmalar, varsa çocuklarınızın eğitimleri gibi konularda yeni başlangıçlar ve gelişmeler olası. İşiniz ve kariyerinizden kazancınızla ilgili beklenmedik gelişmeler de olasılık dahilinde.
 • Başak ve yükselen Başaklar Günlük rutinleriniz, iş ortamınız, çalışma koşullarınız, sağlığınız, varsa yanınızda çalışanlar, kiracılarınız, pet hayvanlarınızla ilgili yeni başlangıçlar ve gelişmeler olası. Kariyer ve kazançlarınız ile ilgili konularda da gelişmeler olabilir. Çocuklar ve yatırımlar, vergi ve benzeri konularda da çözmeniz gereken konular gündemde olabilir, abartılı olmamakta fayda var.
 • Terazi ve yükselen Teraziler Çocuklarınız, hobileriniz, sanat, spor ve yaratıcılık isteyen konularınız, riskli yatırımlarınız ile ilgili yeni başlangıçlar olası. Eş, aile ve ev, emlak konuları gündeme gelebilir. Vergiler, ortak paralar ile ilgili ya da evini, ailenizle ilgili beklenmedik gelişmeler de olası.
 • Akrep ve yükselen Akrepler Ev, emlak, aile, eşin işi, statüsü, mülkler köklerimiz, atalarımız, kardeşin parası, ebeveyn sağlığı, varsa çocuklarınızın gizledikleri şeyler, hastane, ıslahhane gibi kapalı yerlerle ilgili konularda yeni gelişmeler olası. Meditasyon vb çalışmalar, şifalanma seansları da mümkün. Kardeşler ya da iletişim konularında ve çalışma ortamınız, sağılığınızla ilgili alanlarda abartılı tepkilere dikkat. Pet hayvanlarınızla ilgili çözmeniz gerek durumlar olabilir. Vergiler, ortak paralar, bankalar ve borçlarla ilgili alanlarda beklenmedik gelişmeler olabilir, imzalara filan dikkat.
 • Yay ve yükselen Yaylar Kardeşler, komşular, kuzenler gibi yakın çevreniz, eğitim, iletişim, yazı, çizi, kısa yollarınız ile varsa eşin/ortağın yakınları, kardeşleri, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri, varsa çocuklarınızın kariyerden kazançları ve sosyal çevreleri gibi konularda gelişmeler ve yeni başlangıçlar olası. Maddi kazançlarınız ve yatırımlarınızla ilgili kararlarda abartılı olmamaya çalışın, ortaklıklarda ya da eşle ilgili konularda maddi konulara dikkat ediniz ani gelişmelere açık.
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar Maddi manevi kazanımlarınız, gelirler ve yatırımlar ile taşınabilir mallarınız, verilmiş borçlar ile ilgili yeni başlangıçlar olası. Karayerinizden gelen kazançlarla ilgili geçmişten gelen krizli konularda düzenleme ve kararlar alma olasılığı mevcut. Öte yandan ev aile, emlak konularında çözüm arayışlarınızla ilgili abartılı olmamakta yarar olabilir. İşiniz ya da pet hayvanınız, çalışma koşullarınız, gündelik rutinleriniz ve küçük hastalıklar ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olası.
 • Kova ve yükselen Kovalar Burcunuzda gerçekleşen yeniay dolayısıyla sizi ilgilendiren hemen her konuda gelişme olasılığı mümkün. Fiziki görünüşünüz, dışarıya kendinizi ifade biçiminiz, sağlık ve kısa seyahatleriniz, yakın çevreniz veya kardeşlerinizle ilişkilerinizde yeni gelişmeler ve başlangıçlar olası.  Ayrıca gizli bilgiler, arkadan konuşmalar ve yatırımlarınız, hobi ve şak ilişkilerinizde gündemde dikkatli olmakta yarar var.
 • Balık ve yükselen Balıklar Gizli konular ve düşmanlıklar, başkalarından gizledikleriniz, bilinçaltı korkular, zorluklar, fedakârlık gerektiren durumlar, şifahaneler, ıslahhanelerle ilgili yerleri ilgilendiren durumlarda yeni gelişmeler ve başlangıçlar olası. Bu dönemi, meditasyon, inzivaya çekilme, bağımlılıklardan ve hastalıklardan arınma çalışmaları ile geçirmekte fayda var sevgili yükselen balıklar. Kariyerden kazanç ve sosyal gruplarınız, arkadaşlarınızla ilgili alanlar ve maddi manevi değerlerinizdeki artışlarla ilgili mücadeleniz ve adımlarınız de dikkate değer. Ayrıca ev, emlak, aile ile kariyerden kazançlarınız, hayallerinizle ilgili alanda beklenmedik risklere açık gibisiniz dikkatli adımda yarar var.

Gökyüzü nasıl olursa olsun, bizim havamız iyi olsun. Her zaman dediğim gibi seçimlerimiz ve tavrımız kaderimizdeki yol sapaklarıdır.

Sevgi ile…

Astroderki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!