Astro Gündem astroderki astroloji Balık Burcu Sabit Yıldızları Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

20 Şubat Balık Yeniayı

20 Şubat Balık Yeniayı

Öncelikle milletimizin başı sağ olsun, bir çoğumuzun eşi dostu, akrabası enkaz altında kaldı. Gördüğümüz son milli felaket olmasını ve hatalarımızdan gereken dersleri çıkartmış olduğumuzu umuyorum. Milletçe ne kadar yardım sever olduğumuzu, gerektiğinde kenetlenebildiğimizi de bu elim vesile ile bir kez daha görmüş olduk. Keşke siyaseti devre dışı bırakabilsek ve sadece insani de davranabilseydik.

20 Şubat 2023 saat 10:06 da Balık burcunun 01° derecesinde yeniay meydana gelecek. Balık Yeniayı aynı zamanda bir SÜPERAY. Çünkü Ay Dünya’ya yakın geçmekte. Tarihte Ay’ın yakın geçişine denk gelen dönemlerde oluşan tutulmalar ya da yeniay ve dolunaylar zamanı, doğal afetlerde artış olduğu gözlene gelmiştir. Dilerim olmasın. Balık yeniayı, 25 Ekim 2022 Güneş ve 8 Kasım 2022 Ay tutulmasını da tetiklemekte. Bu sebeple o dönemlerde ortaya çıkan konuları gündeme getirebilecektir; neler yaşadık düşünmekte yarar var.

 • Yeniay; İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 0-4 derecelerinde,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 29-30 derecelerinde,
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri ve veya önemli yerleşimleri bulunanları öncelikli olarak etkileyecektir.

Yeniaylar; yeni temaları, yeni durumları, yeni başlangıçları ortaya çıkarır. Yeniayın etkili olduğu 2 hafta boyunca aşağıda bahsi geçen Balık burcu konularını, temsil ettiği kurumları, hastalıkları ve meslek grupları ile ilgili gelişmeleri görebiliriz. Yeniay Balığın temasındaki merhamet duygusunu çalıştırıp yaraları sarmak istese de bunu yaparken dağınık, kaotik, yönsüz ve verimsiz olunacağını da vurguluyor maalesef.

Balık burcu; merhamet ve fedakârlıkla ilgili bir burçtur. Balık burcu, verici, evrenle bir olmak, birlik bilinci isteğindedir. Aynı zamanda bir kaosu temsil eder, sübjektiflik ve yönsüzlük, kendini kurban etmeyle ilişkilidir. Doktorlar, psikologlar, sanatçılar, denizciler, balıkçılar, dalgıçlar, petrol, su ve kimya sektörü çalışanları, medyumlar, felsefeciler ve din adamları da Balık burcu ile ilgilidir.

Balık Burcu ve Sağlık: MS, felçler, bitkisel hayat, koma, ayaklarla ilgili sorunları izah eder. Hormonlara bağlı ruhsal hastalıkları (şekere bağlı asabiyet gibi), zararlı maddelerin kullanımına bağlı karaciğer hastalıkları ve şeker hastalığı gibi konular da Balık burcu rahatsızlıklarındandır.

Siyasi Astrolojide Balık burcunun temsil ettiği konular: İyileşme ve topluma kazandırma kurumları  (hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, akıl hastaneleri, yetimhaneler ve hapishaneler), hayır kurumları, bakımevleri,  şifacılar,  evsizler, cankurtaranlar, deniz ve  okyanuslar,  balıklar ve balıkçılar, yelkenci ve denizciler, denizaltılar, dalgıçlar, büyük hayvanlar, her türlü ilaç, likit ve sıvı maddeler, bilgi  alışverişi dışında amaçları olmayan gizli topluluklar, medyumlar,  bulutlar,  yağmurlar, seller, depremler ve tsunamiler.

Yeniayın Güneş ve Ay’ı Ancha sabit yıldızı ile kavuşumda. Ancha dönüşüm ve hayatı yeniden kurmakla ilgili bir yıldızdır. Kralın Şanslısı, bazen Krallığın Şanslısı olarak değerlendirilir. Hem iyi şansla hem de tehlike ve ölümle ilişkilendirilir. Güneşle Okült çıkarlar, okültizmde öne çıkma, şirketler aracılığıyla kazanç. Ay ile gizli meselelerde öne çıkma, büyük şirketlerde başarı, kazanç için elverişli şartlar verebiliyor.

Ülkemizle ilgili etkiler açısından Ankara’ya göre çıkartılan haritayı incelememiz gerekir. Dolayısı ile aşağıda bahsettiğim Yeniayda etkili olan sabit yıldızlara baktığımızda kurban olmak ve kayıplar yaşansa da ardından toparlanabilmeyle ilgili destek ve dönüşüm işaretleri de mevcut.

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay haritasının yükseleni Boğa burcu.

Boğa; para dünyası ile ilgili bir burç. Dünyanın, doğanın burcu aynı zamanda. Maddi ve manevi alanlara sıkı sıkıya bağlı ve değişime direnen, güvenliğine ve konforuna önem veren bir yapıdır. Boğada, toprak, mal, mülk, gayrimenkul, para, dünyasal mücadele, estetik, güzellik kaygısı ve sanat da vardır. 7 ölümcül günahın hepsi Boğa burcundadır. Demek ki fazla tamah iyi değil. Kibirin dersine dikkat edeceğiz.

Balık’taki yeniayın yöneticisi Jüpiter’in Merkür ile uyumlu açısı toplumsal alanda daha iyi organize olmak ve insancıl koşulları daha iyi değerlendirip, gerekli kararları alıp organize etmek isteği verecek. Ama Balık burcunun dağılma ve kurban olma etkisini de göz önünde tutmalıyız.

Öte yandan Yükselen derecesi Mirach ve Mira sabit yıldızı etkisinde; mucizevi olaylarla problemlerden kurtuluş demektir, şans verebilir. Ancak yükselen burcun yöneticisi Venüs, hem 12. Evde hem de sevimsiz sabit yıldız Scheat ile kavuşumda. Scheat sabit yıldızı Mars yönetiminde bir yıldızdır. Kapalı yerler, hapishane, cinayet, intihar, boğulma gibi talihsizliklerle ilgilidir. Neyse ki Venüs ile biraz daha yumuşak etkili olma ihtimali veriyor.   Ama o da zorlayıcı evlerden biri olan 12. Evde.

Balık Yeniayının Ülkemize Olası Etkileri

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay an haritasına göre:

 • Yeniay; ülkenin belediyeleri, partileri, sosyal dernekleri, grupları, siyasi partileri ve meclisi, durdurulamayan doğa ve insan hareketleri ile ilgili olan 11. Evde gerçekleşirken ülkemiz kuruluş haritasının da 9. Evine denk düşüyor.
 • An haritasının 1. Evinde yerleşmiş olan Uranüs ile 10. Evdeki Kova Merkür sert açıda. evimize düşen Uranüs ile 8. Ev Kova burcundaki Merkür sert açıda. Transit Plüton en problematik derecesi olan 29 derecede ve Ülkemiz haritasının Ay’ına uranyen açıda; halkı ani etkilerle yıkım, değişim ve dönüşümlerle yeniden yapılanmaya zorluyor. Hoşlanmadığım bir diğer yerleşim de 8 evden 12. eve üçgen yapan Merkür ve Mars. Transit Güney Ay Düğümü ile ülkemiz Güney Ay Düğümü arasında da üçgen açısı mevcut.
 • Yaşadığımız kaos sebebi ile zorlayıcı koşullar mevcut. Yeniden düzen kurmak cidden ciddi emek istiyor ama oldukça dağınık ve sistemsizken bunları aşabilecek dirayeti göstermemiz şimdilik zor görünüyor.
 • Scheat sabit yıldızı, bizi kayıplarımızla yüzleştirecek ve derinden yaralayacak. Umarım sudan gelecek problemler, salgınlar, aşırı yağış ve seller şeklinde bir deneyim yaşamayız. Dün Fırat Nehrinin kıyısına kurulan Afet çadırlarını gördüm ve açıkçası korktum. Sulardan gelebilecek hastalıklar, zehirlenmeler bu dönem artabilir ne yazık ki..
 • Merkür-Uranüs karesinin etkisi ile ani hava değişiklikleri, fırtınalar, kasırgalar, hortumlar da görülebilir.
 • İletişim problemleri, protestolar, doğa olayları, trafik, hava yolları gibi alanlarda kaza olasılığı ve veya ekonomiyi yönetmede güçlükler ülkemizin etkilenebileceği diğer alanlar.
 • Koç burcundaki Şiron ile Jüpiter’in de 12.evde oluşu, çok sayıda yaralının yaralarının tedavi edilişi ile ilişkilendirebiliriz. Öte yandan 8. Evin kısmi yöneticisi olarak maddi kayıpları da gösteriyor diyebiliriz.
 • 11 evdeki yeniay ile Merkür, Meclis’le ilgili konuların, seçimlerin konuşulacağını ve gündemde olacağını da düşündürtüyor.
 • Halkın maddi manevi zorluklarını aşmakta belediyeler, sivil toplum kuruluşları, partiler ve partilerin mücadelesi önemli yer tutmakta.
 • Bu tutulmada güvenlik önemli. Suç örgütlerinin gizli faaliyetleri olasılık dahilinde.
 • İletişim ve ulaşım kazalarına da dikkat etmekte yarar var.
 • Merkür’ün Uranüs ile sert açısı ve Merkür Mars arasındaki kontrolsüz akış sebepli beklenmedik, şok edici, sözler ve ani kararları da olası kılıyor. Bu durum hızlı ve riskli kararlar almaya, hızlı hareket etmeye itebilir. Özellikle maddi konular, ölümler, topraklarımız ve kayıplarla ilgili.
 • Yeniay haritasının 11. Evi ülkemiz haritasının 9. evine düşmekte. Dolayısı ile Yeniay, hukuksal konular, yabancılarla ilgili konular, sığınmacılar, dış işleri, ithalat ve ihracat, deniz ve hava yolları, üniversiteler, basın yayın, din adamları ile ilgili konulara da parmak basıyor. Bu alanlarda gelişmeler ve kararlar olacaktır.
 • Bazı hukuki çalışmalar, karalar, üniversiteler ve basın yayınla ilgili düzenlemeler
 • Yabancı ülkelerle ilgili finansal ve hukuki konularımız gündeme gelebilir.
 • Oğlaktaki Plüton’un son derecesinde oluşu ve 10.eve yerleşimi Ülke yönetimindeki kişilerin zorlu şartlarına vurgu yapıyor. Ancak biryandan da Yeniayın Güneşle açısı dış yardımlarla ülke yöneticisinin destek aldığını da göstermekte.
 • Balık Yeniayının Olası Kişisel Etkileri
 • Yeniay; İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 0-4 derecelerinde,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 29-30 derecelerinde,
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri ve veya önemli yerleşimleri bulunanları öncelikli olarak etkileyecektir.
 • Balık burcunda meydana gelecek Yeniay, 25 Ekim 2022 Güneş ve 8 Kasım 2022 Ay tutulmasını da tetiklemekte. Bu sebeple o dönemlerde ortaya çıkan konuları gündeme getirebilecektir.
 • Yeniayın 11. Evde gerçekleşmesi sebebi ile arkadaşlar, sosyal çevremiz, üyesi olduğunuz gruplar, dernekler, organizasyonlar, kariyerden kazançlar, geleceğe dair hayaller ve umutlarınız, varsa çocuklarınızın eşi, ortağı, davaları, ya da varsa üvey çocuklarınızla ilgili konuları gündeme getirebilir.
 • Öte yandan yeniay şifalanabilmek adına yeni bir sayfayı da açıyor. Bilinçaltımız korku ve acılarla tetiklendi. Bu sebeple şifa verirken kendimizi de şifalandırmanın yollarını aramalıyız. Destek alın gerekirse. Bildiğimiz gibi ruhsal yaralar zamanla bedensel hastalıklara dönüşüyor. Mantıklı, sağduyulu cümleler kurmak insanları şifalandırmak bize de iyi gelir.
 • Sulardan gelebilecek hastalıklar, zehirlenmeler bu dönem artabilir dikkat.
 • Balık’taki yeniayın yöneticisi Jüpiter’in Merkür ile uyumlu açısı toplumsal alanda daha iyi organize olmak ve insancıl koşulları daha iyi değerlendirip, gerekli kararları alıp organize etme isteğimiz olacak. Ama çatışmalar ve aşılması gereken sorunlar da var.
 • Herkese koşmak isteyeceğiz belki de… Sosyal yaşamlarımız etkilenebilir, fedakarlıklar yapmak adına gruplarla hareket edebiliriz.
 • Bu sürçte çok dağılmamız da mümkün. Ama planlı ve mantıklı olmaya çalışmalıyız.
 • Herkese yetemeyeceğimizin bilincinde olalım.
 • Balık dünyası biraz anlaşılmazdır. Çok güvendiğiniz sosyal gruplar güvenilmez de olabilir bu sebeple. En iyisi; iyi bildiğimiz tanıdığımız insanlarla yol almak olmalı.
 • Resmi işler ve finansal konular zorlayabilir.
 • İletişim ve ulaşım kazalarına da dikkat etmekte yarar var.
 • Merkür’ün Uranüs ile sert açısı sebepli beklenmedik kararlar, şok edici, sözler ve ani kararlara neden olabilir. Hızlı ve öfkeli olmak zarar verebilir dikkat edelim.
 • Merkür Mars arasındaki kontrolsüz akış bizi riskli kararlar almaya, hızlı hareket etmeye itebilir. Risk alırken mantık devrede olmalı bunu unutmayın.

Balık yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

 • Yükselen Koçlar Sizin için 12. Evde gerçekleşecek Yeniay, kişisel iradenizi etkileyen kontrolünüzde olmayan yeni konular ve durumları ortaya getirebilir. Bilinçaltı korkular, gizli düşmanlıklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, zorluklar, fedakarlıklar, başkalarından gizlediğiniz konular gündeme gelebilir. Belki de şifa adına inzivaya çekilme ve arınma çalışmaları yapmanız da mümkün olabilir.
 • Yükselen Boğalar 11. Evinizde gerçekleşecek Yeniay, siz arkadaşlar, sosyal çevre, kariyerden kazancınız, üyesi olduğunuz gruplar ile ilgili gelişmeler ve yeni farkındalıklar olası.  Belki de hayalleriniz ve umutlarınızla ilgili konularda olacak bu farkındalık. Sağlık ve gündelik çalışma ve rutinlerinizle ilgili zorlanmalar da olası.
 • Yükselen İkizler 10. Evinizde geçekleşecek yeniay sizi için; kariyer, statü, hedefler, ebeveyn ve sağlığı, varsa çocukların sağılığı, iş ortamı, eşin veya ortağın ailesi gibi alanlarda yeni olasılıkları çalıştırabilir. Bu alanlarda daha hassas ve fedakâr olabilir, gruplar ile ilgili sorumluluklar alabilir, yeni adımlar atabilirsiniz.
 • Yükselen Yengeçler 9. Evinizde gerçekleşecek Yeniay, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, yüksek öğrenim ve hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler alanında etkileyebilir. Ayrıca sizi uzaklarda yeni insanlar tanıma, yeni yerlerde yeni başlangıçlara itebilir. İş hayatınız ve hedefleriniz ile ilgili yeni ve cesaretli adımlar atabilirsiniz. Öte yandan bir sağlık sorununuz varsa operasyon ihtimali çalışabilir. Ortaklı paralar konusunda da dikkatli adımlar atmanızda yarar var.
 • Yükselen Aslanlar 8. Evinizde gerçekleşecek Yeniay, eş veya ortaklıklardan gelen para, miras, kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, kayıplar ve ameliyat gibi konuları gündeminize getirebilir. İşiniz ile ilgili yeni fikirlere, olanaklara açıksınız ama ortaklıklar alanında biraz beklenmedik mücadeleler, iletişim kazalarına karşı temkinli olun.
 • Yükselen Başaklar 7. Evinizde gerçekleşecek yeniay, eş, ortak, evlilik konuları ile anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, danışmanlık aldığınız kişiler, ortaklı işleriniz, eşiniz ve çocukların eğitimleri ilgili alanlarda yeni gelişmeler olasılığını çalıştırabilir. Öte yandan iş ortamı ya da sağlığınız ile ilgili alanlar ve uzak seyahatler, yabancılar, kurslar, yüksek eğitim ile ilgili alanlarda da ani gelişen gelişmelere karşı dikkatli olunuz. Duyguları yönetmek sizin için güç olabilir.
 • Yükselen Teraziler 6. Evinizde gerçekleşecek yeniay, günlük işler, iş ortamı, yanınızda çalışanlar, basit hastalıklar, evcil hayvanlarınız, varsa kiracılar, çalışma, hizmet ve fedakârlık bekleyen konularda yeni gelişmeler ve farkındalıklar olasılığını çalıştırabilir. Ayrıca çocuklar, aşk, flört ve riskli yatırımlar alanında beklenmedik gelişmeler olası dikkat.
 • Yükselen Akrepler 5. Evinizde gerçekleşecek yeniay, aşk, flört, çocuklar, sanat, spor, yaratıcı faaliyetler, hobiler, riskli yatırımlar konularınızda yeni başlangıçları ve fedakarlıkları öne çıkarabilir. Partner ve ortaklık konuları ile aile veya ev, yuva temalarınızla ilgili alanda beklenmedik sorunları çözmeniz, fiziksel ve düşünsel hareketlilik içinde olmanız mümkün olabilir.
 • Yükselen Yaylar için 4. Evinizde geçekleşecek yeniay, ev, emlak, yuva, aile, kökleriniz, ebeveynler, varsa eşin işi, statüsü, kardeşinizin parası ile ilgili konularda yeni bir farkındalık söz konusu olabilir. Yeni ve yaratıcı fikirleriniz olabilir. Ayrıca iş ortamınız, sağlık ve eğitim ya da sözleşmelerinizle ilgili beklenmedik gelişmeler olası.
 • Yükselen Oğlaklar için 3. Evinizde geçekleşecek yeniay, eğitim, iletişim, kardeşler, komşular, yakın çevre, kuzen vb akrabalar, kısa seyahatler, yazı çizi, sözleşmeler ile ilgili alanlarda yeni gelişmeler ve farkındalıklar olası. Ev, mülk, toprak ile ilgili yeni konularla da ilgilenebilirsiniz. Bu dönem, yaratıcı fikirler ve çalışma ortamınızla ilgili konularda da daha hareketli olabilirsiniz.
 • Yükselen Kovalar için 2. Evinizde gerçekleşecek yeniay, maddi manevi gelirler, kazanımlar, taşınabilir mallar, yatırımlar, geliriniz, kazançlarınız ve ortaklıklar ile ilgili alanlardan yeni gelişmeler şeklinde etkileyecek. Bu dönem yeni yaratıcı fikirler geliştirebilirsiniz. Ayrıca yakın çevreniz, kardeşleriniz, iletişiminiz, yeni fikirler ve sözleşmeleriniz ile ilgili alanlarda yenilik ve hız hâkim olabilir.
 • Yükselen Balıklar için 1. Evinizde gerçekleşecek yeniay, sizi ilgilendiren hemen her konuda, yeni gelişmeler olasılığını çalıştırabilir. Fiziksel görünüm, sağlık, dış dünyayı algılama biçiminiz eş ortak veya partner, aile gibi yakın kişilerle ilgili alanlarda yeni başlangıçlar olacaktır. Öte yandan 12. Evinizde bulunan Merkür’ün bağlantıları, sizin dışınızda gelişen elde olmayan koşulları yaşamınıza taşıyabilir.  Hem ruhsal hem fiziksel açıdan dikkatli olmakta yarar var.

Astroderki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!