Astro Gündem astroderki başak Başak Dolunayı dolunay Dolunaylar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

7 Mart Başak Dolunayı

7 Mart Başak Dolunayı

7 Mart 2023’te 15:40’da 16° Başak’ta Altair ve Mizar sabit yıldızlarının etkisinde ve ülkemiz için oldukça önemli bir dolunay meydana gelecek. Zira IC’de hem vatanımızı, ailemizi ve ülke topraklarını hem de muhalefeti ilgilendiren alanda gerçekleşmekte. Yer hareketleri, iklim sorunları ve veya muhalefette depremsel siyasi krizler olası diyebilirim. Başak ve Balık aksında gerçekleşen Başak Dolunay’ı başağın doğası gereği detaylar ve bütünün parçaları ile ilgili konulara,  ışık tutacaktır.  Dolunaylar mevcut olan konuların görünmeyen yanlarını hatırlatır ve onları projekte eder.

 • Dolunayda Ay’ın Merkür’e ve Neptün’e karşıtlığının yanı sıra Mars ikizlerle karesi ve Uranüs ile üçgeni bulunmakta. Çok farklı konulardan belirsiz ve komplike birçok yanı var bu Dolunay’ın. Satürn ve Plüton gezegenleri de burç değiştirmeye çok az kala anaretik dediğimiz 29° de olacak.
 • Dolunayın aktörü Ay,16° Başak ile Mizar sabiti ile kavuşurken Güneş’i Achernar dediğimiz sabit yıldızla kavuşumakta. Achernar sabiti; çeşitli felaketler yaşayacaksın ve küllerinden yeniden doğacaksın demektir. Ve küllerinizden yeniden doğa doğa sağaltıla sağaltıla insanı kamile ulaşacaksın. Güneş ülkemizin tepe Noktasından bakıyor.  Dolunay aynı zamanda Altair sabiti ile paralel açıda. Ay- Altair etkisi birkaç kere yükseliş ve birkaç kere düşüş anlamı taşırken, Mars ile karesi  uçak kazası ya da pozisyon olarak yükselip düşenlerin olabileceğine de vurgu yapabilir.
 • Dolunay derecesi 16° Başak’ın kavuştuğu Mizar sabit yıldızının doğası ise Satürn ve Venüs karakterinde olup görüş gücü, geleceği görme gücünden tutun da her şekilde görmeyle alakalı bir yıldızdır. Fakat bu yıldızın bir diğer etkisi de kitlesel felaketler ve kitlesel felaketlere maruz kalmayla alakalıdır, volkan, deprem vb. Başağın yöneticisi Merkür’ün de Dolunay aktörlerinden olması sebebi ile gerilimi yüksek olabilir.
 • Başak dolunayı an haritasında Aslan burcu yükseliyor. Kara Ay Lilith’in de ASC ile kavuşumda olduğunu görmekteyiz. Bir anti parantez belirtmek isterim ki ülkemizin en önemli siyasi krizlerinde bu dolunayda lilithin yerleştiği derecede Venüs’ün bulunduğu dönemler hep siyasi problemler ya da darbe ve benzeri durumlar olmuştur. Bu dolunayla özellikle kadın figürlerle ilgili siyasetçiler, liderler, patronlar ve otorite sahibi kişilerin kibirli ve stratejik çıkışları yaşanabilir.
 • Lilith’in Aslan’da dolunayda hem yükselen hem Ay ile kurduğu bağlantılar sebebi ile düşük veya çocuk kayıpları, kadınlarla ilgili yaşanan sorunlar, skandallar, maalesef gündeme gelebilir.
 • Koç burcundaki Jüpiter’in Dolunayla antisyasal kavuşumu bulunmakta. Jüpiter aynı zamanda Menkar sabit yıldızıyla paralel açıda. Dünyada büyük ve doğal afetler, hastalık, yıkım ve haksız düşmanlıklar, volkan benzeri patlamalarla ilgili zorluklar ve acılar da gündeme gelebilir. Acı ve şifa bir arada çalışabilir. Belki de hukuki aflarla ilgili adımlar ya da ilahi adalet gündeme gelebilir.
 • 21°22° İkizler/Terazi/Kova burçlarında gezegenleri, önemli noktaları olan kişileri etkileyecek bir oluşum mevcut; Mars 21° İkizler burcundan Dolunaya üstten kare yapmakta ve Capella sabit yıldızıyla kavuşumda. Ortaklık, evlilik, özgür birliktelikler, öğrenme, iletişim alanlarına vurgu yapmakta. Ülke haritamızın 12. Evinde. Bu sebeple skandallar ve kayıplarla ilgili etkilerini de göz önünde tutmak gerekiyor.
 • Mars Dolunay an haritasının 11. Evinde olduğu için meclis ve partiler, belediyeler ile sivil toplum kuruluşları ile de ilgili. Bu sebeple de siyasi açıdan ortaya çıkan zorluklar ve skandal gelişmeler halkı huzursuz edebilir. Çünkü Mars halkı temsil eden ülke Ay’ının üstünde.
 • 11.Ev kitlesel insan ve doğa olayları ile alakalı bir evdir aynı zamanda. Halk tepki verebilir. 11. Ev sosyal medya ile de ilgilidir ve Mars ikizler de haber ve iletişimle ilgili aksiyonları da temsil edebilir. Bu sebeple sosyal medya ve gazeteciler ile ilgili sorunlar da olası.
 • Diğer etkilete bakacak olursak; Güneş ve Neptün karşıtlığı sebebiyle alınan kararlar sonuçsuz kalabilir.
 • İddialı olunan, kontrolü elinde tuttuğunu düşünenlerin yıkımını da görebiliriz.
 • İstifalar, iflas ve ayrılıklar sebebiyle düzenin bozulup yeniden kurulması gerekebilir.
 • Hayatımızdaki yanlışlıkları, yıkılan kuleleri yeniden başka alanlarda kurmak isteyebiliriz. Bunu yaparken mantıklı ve sağ duyulu olmamamız gerekiyor. Ancak Merkür Balık dağınıktır çok da mantıklı yaklaşamayabilir, duygusal düşünebiliriz.
 • Çalışan, üreten ve hizmet eden kesimin, kişilerin ya da muhalefetin dikkat çekeceği bir dönem olabilir ama yükselip düşenlerin de olabileceğine vurgu olduğunu hatırda tutalım.
 • Türkiye haritasının 4/10 aksında gerçekleşecek dolunay ekonomik konularla ilgili olumsuz etkileyebilir.  Piyasalarda sürpriz dalgalanmalar görebiliriz.
 • Gıda, tarım ve çiftçilerle ilişkili sorunlar artabilir.
 • Su kaynaklarıyla ilgili problemler ve doğal afetlerle ilişkili konular gündemde olabilir. Sağlık ve bilim ve hijyenle alakalı konular gündeme gelebilir. Ne yazık ki bulaşıcı hastalıklar sorun yaratabilir.
 • Kas ve sinir sistemi, el-kol-omuzlar, ince bağırsaklar, akciğerler, alerjiler, nefes sorunları ve kazalar bu dolunayın diğer konuları arasında yer alabilir.

Başak Dolunay’ının Yükselen Burçlara Olası Etkileri

Herkesin Yükselen derecesi ve gezegen yerleşimleri farklı olacağından etkiler birebir aynı olmayacaktır.

 • Yükselen Koç: 6/12 aksınızda gerçekleşecek Dolunay sebebiyle işiniz, sağlığınız, düzenlemeniz gereken işleri tamamlamak, toparlamak, sağlıklı yaşam adına planlamalar yapmak, işiniz ile ilgili sorunlar varsa bunların görünür olması ve belki de işinizden ayrılmak, başkasına başlamak gibi etkiler olabilir. Varsa evcil hayvanlarınızla ilgili konular, çalışanlarınız ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.
 • Yükselen Boğa: 5/11 aksınızda meydana gelecek Dolunay sebebi ile iş vasıtasıyla tanıştığınız biriyle flört olasılığı çalışabilir ya da çocuklar ve hobileriniz, riskli yatırımlarınızla ilgili konular ortaya çıkabilir. Haritanızdaki diğer yerleşimler de izin veriyorsa bu alanlardan güzel etkiler alabilirsiniz.
 • Yükselen İkizler: 4/10 aksınızdan etkileyecek Dolunay sebebi ile eviniz, yuvanız ve ailenizle ilgili sorumluluklar ve görevler gündeme gelebilir.  Şayet soğuk kanlı ve uyumlu bir birey değilseniz ilişkilerinizde sorunlar ortaya çıkabilir. Taşınmak, ev değiştirmek olası ya da ortaklık veya evliliklerde sorunlarınız varsa ayrılık olasılığı çalışabilir.
 • Yükselen Yengeç: 3/9 aksınızdan etki edecek Dolunay sebebi ile kardeşler, yakın çevre ilişkisi, iletişim, eğitim, seyahat, imzalar, sözleşmeler ve ticaret konuları gündeme gelebilir. Öte yandan ateşli hastalıklar ve enfeksiyonlar ya da sinir bozuklukları, kazalar ve kontrolsüz davranışlar sebebi ile sorunlar olasılığına karşı dikkatli olmanızda yarar var.  Varsa ortaklık, ilişki veya evlilik gibi konularda sonlanmalar yaşanabilir. Aynı zamanda yurt dışı konular, teknoloji, satış ve internet üzerinden olan işlerle ile ilgili kayıplara karşı da dikkatli olun.
 • Yükselen Aslan: 2/8 aksından etki edecek Dolunay nedeni ile maddi konular, potansiyelleriniz gündeme gelebilir.  Kariyer ve kariyerden kazanç konuları da gündeme gelebilir. Sosyal çevrenizle ilgili alanlardan da mücadele söz konusu olabilir. İş ve statü konularında beklenmedik terfi ve benzeri etkiler olabilir ya da mutsuz olduğunuz işi bırakabilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkiler ve ortaklıklarda yaşadığınız sıkıntılara bir çözüm bulabilirsiniz. Bu ayrılık da olabilir.
 • Yükselen Başak: 1/7 aksınızdan gerçekleşecek Dolunay sebebi ile fiziğiniz ve kararlarınız dahil sizi ilgilendiren hemen her konu ile ilgili etkiler alabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konular açıklığa kavuşabilir. Kariyer, iş, eş ve statü konuları gündemde yer alacaktır. Yaşamınızdaki kişiler ve statünüzle ilgili alanlarda bazı ayrılıklar, bırakmalar ve yeni başlama gereği oluşabilir.
 • Yükselen Terazi: 12/6 aksınızdan etkileyecek Dolunay sebebi ile işiniz, sağlığınız, varsa evcil hayvanlarınıza, seyahatlerinize, aile üyelerinizle ilgili harcamalar gündeme gelebilir. Yurt dışı ve yabancılar sayesinde kazanç ve iş konuları gündeme gelebilir. Gizli düşmanlıklara karşıt dikkatli olmanızda yarar var. Bazılarınız için ruh ve beden sağlığı dengesi önem taşıyor olabilir.
 • Yükselen Akrep: 11/5 aksından etki edecek Dolunay sebebi ile sosyal çevreniz ile ilgili konular hız kazanabilir, arkadaşlardan, gruplar alanınız hareketlenebilir. Varsa bir grup projeniz tamamlanabilir. Kariyerden kazanç konularında gelişmeler olabilir. Ev, emlak ya da aile sebebi ile gelirleriniz artabilir.  Varsa riskli yatırımlarınız, çocuklarınız ile ilgili konularda çözmeniz gereken konular gündeme gelebilir.
 • Yükselen Yay: 10/4 aksınızdan etkileyecek Dolunay sebebi ile Kariyer, aile ve veya emlak, ev yuva konuları gündeme gelebilir. İşinizden ayrılabilir, aile bireylerinizle yaşadığınız anlaşmazlık varsa nihai sonuca ulaşabilirsiniz. Miras, emlak gelirleri gündeme gelebilir ancak kontrolsüz harcamalara dikkat etmenizde de yarar var. Kendi işinizi kurmak isteyenleriniz ya da terfi mücadelesi verenleriniz de olabilir. Hatta bazılarınız yolunda gitmeyen ilişkileri ve ortaklıkları ile ilgili konularda da aksiyon alabilir.
 • Yükselen Oğlak: 9/3 aksınızdan etkileyecek Dolunay sebebi ile varsa hukuki sorunlarınız, yurt dışı problemleriniz sonuçlanabilir, bazılarınız evlenirken bazılarınız boşanabilir, bazı sözleşmeler sonlanabilir. Bazılarınız eğitim ve kursları tamamlayabilirken bazılarınız için aile sağlığı ve sorumlulukları ile ilgili konularda zorlanmalar varsa bunlar sonuçlanabilir.
 • Yükselen Kova: 8/2 aksınızdan etkileyecek Dolunay sebebi ile finansal koşullar, ortak paralar, miras, eşin parası veya borçlar, nafaka vergi gibi konularda bir düzenleme, tamamlanma söz konusu olabilir.  Sağlık sorunlarınızla ilişkili konularda bilinmeyen şeyler varsa ortaya çıkabilir. Bazılarınız için ameliyat olasılıkları gündemde olabileceği gibi bazılarınız için psikolojik terapiler söz konusu olabilir. Öte yandan aile ve emlak konuları ile ilgili konularda da hareketlilikler olabilir.
 • Yükselen Balık: 7/1 aksınızdan etkileyecek dolunay sebebi ile ortaklıklar, evlilik, partner ilişkileri, ev yuva ve aile ile ilgili konularda hareketlilik ve düzenleme gereği ya da tamamlanma olasılığı çalışabilir. Öte yandan açık düşmanlıklar ve tartışmalar da görebilirsiniz. Ailenizde, evinizde hareketlilik artabilir ya da taşınma süreçleri gündeme gelebilir.

Okuduğum sembollerdeki olumsuzlukların yaşanmadığı, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Astroderki 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!