Astro Gündem boğa Venüs Venüs Boğa

Venüs Boğa Transiti

Venüs Boğa Burcunda

Venüs 17 Mart- 11 Nisan arası yöneticisi olduğu boğa burcunda seyahat edecek. Elbette bu Venüs seyahati her bireyin kendi doğum haritasındaki etkilerle bir anlam taşıyacak. Kimimiz için gerçekten güzel zamanlarken kimimiz için zorlayıcı da olabilir. Ağır gündemlerden sonra doğa uyandı, hazlar, kazançlar, küçük mutluluklar, aşk ve kazanç zamanı olmasını dilerim.

Venüs; Haz, sevgi, aşk, para, konfor, güzel tatlar, güzel kokular sanat, estetik, yeme-içme, güzellik ve mal/ mülk ile ilgilidir. Yani Venüs, fizik dünya ile çok ilgilidir. Zaten Dünya Ananın burcu Boğa’nın yönetici gezegeni kendisi.

 • Venüs Boğa burcundayken istikrar, güven, sahiplenme, sadakat ve güven ilişkilerde önemli olur. Dolayısı ile yaklaşık bir ay boyunca kurulan, ortaklıklar, iş ve para anlaşmalarda kalıcılık olabilir ve aşk ilişkileri açısından güzel etkiler alabiliriz Tabi haritamız izin verdiği ölçüde bunları yaşarız.
 • Para konularında dikkatli olmak, birikimleri iyi değerlendirmek, emlak ve arsa konuları ile ilgilenmek, paraya odaklanıp kazançları biriktirmek isteyebiliriz. Kendi değerlerimizi paylaşmaktan hoşlanmayabilir, maddi değer ve konforumuzu sahiplenmek, güvene almak isteriz. Tensel, dokunsal, konfora dair haz arayışımız olabilir.
 • Azıcık tembelleşebiliriz, kedi gibi yuvamızı sahiplenme, keyif ve tembellik hali gözlenir. Sonuçta Astrolojide kedileri Venüs temsile eder.
 • Tatlı, pasta gibi zevk veren gıdalar da Venüs’tür.
 • Venüs’ün temsil ettiği kadınlar, sanatçılar, oyuncular, moda tasarım, terziler hakkında haberlere sık rastlayabiliriz.
 • Venüs’ün temsil edebileceği şeker hastalığı, rahim, cinsel organlar, koklama ve nefes alma organları, sol burun deliği, el ve parmaklarla ilgili hastalıklar da gündeme gelebilir:
 • Venüs, zevk ve sefa ile ilişkilendirilse de aslında savaşı da anlatır. Dünya’da herkes Venüs ve Mars’ın temsil ettiği konularda savaş ve mücadelesini verir. Bu sebeple Venüs, oldukça özel bir gezegendir. Bu sebeple bir yandan barış ve savaşla da ilgilidir.
 • Venüs gökyüzünde Pentagram çizerek hareket eden tek gezegendir, 8 yıllık periyotlarda Pentagram oluşturur (Pentagram: 2920 günlük kutsal geometri) Bu durumda bu kez ki Venüs Boğa transitine 8 yıl önce 17 Mart- 11 Nisan 2015 arasında başlattığı döngünün tamamlanması ve yeni bir döngünün başlaması olarak da bakabiliriz.

Dünya genelinde

Venüs  ve Kuzey Ay Düğümü Boğa vurgusu 6. Evden giriş yaptığı için genel olarak, halkın yaşamını, beslenmesini, sağlığını, hizmet alış şeklini etkileyecek. Dolayısı ile tarım ve ekonomi, gıda ve hayvancılık ile ilgili yeni politikalar belirlenebilir. Yeni ekonomi ve tarım politikaları, yeni ürünler, güvenli binalar konuları gündeme gelebilir.
Türkiye’nin Venüs Giriş Haritasında Borsa vb, Kadınlar, ülke meclisi, partiler dikkat çekiyor.

 • Venüs’ün Ankara’ya göre çıkartılan boğa burcuna giriş an haritasına baktığımızda Venüs’ü 5. Evde görüyoruz. 5 derece ile Kuzey Ay Düğümü kavuşumlu. Demek ki riskli yatırımlar, borsa, altın piyasası, değerli madenler, kadınlar ve kız çocukları, sanatçılar (özellikle kadın sanatçılar), devleti temsil eden elçiler, sporcular konusuna vurgu var. Ülkemiz haritasının da 11. Evine düşmekte. Dolayısı ile Meclisimiz, belediyelerimiz, siyasi partiler, ülkemizdeki sivil toplum kuruluşları, özellikle kadın hakları ile ilgili gruplar ön plana çıkacak. Hatta ülkemizin geleceği için bize somut veriler sunan, bizi güvende hissettiren siyasetçileri tercih edebiliriz.
 • Haritada Venüs 3. Evdeki Satürn Balık ile altmışlık açı yapıyor. Demek ki yukarıda saydığımız konularda yasal düzenlemeler gelebilir. Hatta ticaret, komşularla ilişkiler, iletişim, eğitim, trafik ve kargo vb konularda da düzenlemeler olası. Ancak Venüs Satürn aynı zamanda kontraparalel açıda. Bu sebeple bu konular aynı zamanda kriz konusu olarak çalışabilir. Hatta maddi ve manevi değerler açısından sıkıntılı da diyebilirim. Maddi konular veya sevgi konusunda değer sorunları olası.
 • Burç ötesi de olsa anaretik Plüton ile Venüs’ün karesinin getirebileceği sorunları ve manipülasyonları da göz ardı etmemeliyiz.  Venüs ile Neptün arasında 36 lık var aldanma, aldatılma ve zarar olasılığını çalıştırabilir. Venüs ve Ceres besine ulaşma sorunlarını izah edebilir.
 • 18-20 Mart tarihleri arsında Venüs ile Kuzey Ay Düğümü kavuşumu etkili olacak. Dolayısı ile huzur güvenlik ve finansal güvenliği sağlamak adına atılacak adımlar olasılığı mevcut diyebiliriz.
 • Kişisel açıdan ise 20- 31 Mart arası Ay düğümleri ile açıları ve tutulma tetiklenmeleri ile bazılarımız kadersel eşlerimizle buluşabiliriz.  Zaten var olan ilişkilerinizde ise kalıcı imzalara doğru yol alabilir ya da güven vermiyorsa yolları ayırabilirsiniz. Hayatlarımızda bizi geleceğe hazırlayan kadersel olaylar yaşayabiliriz.
 • 24 Mart Cuma günü Plüton da Kova Burcuna girecek ve Ay düğümlerini kareleyecek. Her ne kadar Venüs KAD ile 5 Orbla kavuşumda olsa da Plüton karesinden nasibini alabilir. Plüton’un ilk giriş anı olduğu için önemli kabul ederiz. Demek ki maddiyat, kadınlar, güvenlik ve huzur, doğa ve tarım önem arz edecek.
 • 28- 31 Mart- 1 Nisan aralığında Uranüs Venüs Kavuşumundan finansal şoklar olasılığını varsayabiliriz. Hatta aşk ilişkileri ile ilgili ani olaylar da patlak verebilir. Zaten gök yüzündeki Uranüs derecesi de 2022 tutulmalarını tetikliyor.
 • 9-10-11 Nisan Civarları Venüs’ün Akrep Boğa aksında gerçekleşen önemli tutulma derecelerini tetikliyor olması halkın ve çalışan kesimin, yaşamı, beslenmesi ve sağlığı ile ilgili konularda önemli etkiler verebilir.

Venüs Boğa Transiti ve Burcunuza Olası Etkileri

 • Yükselen Koç: Venüs 2. Evinizde. Maddi manevi değerleriniz, öz değeriniz ve yetenekleriniz, üretme kapasiteniz açısından kazançlı bir dönem olabilir. Bu dönem sağlam ve kalıcı değer katacak adımlar atmanız olası.
 • Yükselen Boğa: Gerek bedensel gerekse dışarıya verdiğiniz imajla alakalı konularda kadersel etkiler yaşayabilirsiniz. Haritanızda olumsuz etkiler yoksa kendi değerinizin bilincinde olmak, ilişkilerde huzur ve güvenlik, dış görünüşünüzde yenliğe gitmek, fiziğinizle dikkat çekmek açısından destekleyici diyebiliriz.
 • Yükselen İkizler: içinize yönelerek, kendi ruhsal ve bedensel ihtiyaçlarınıza önem vererek şifalandığınız bir dönem olabilir. İlham ve yaratıcılık açısından da değerlendirmek yararlı olabilir. Biraz hak edişlerinizi aldığınız kadersel etkiler devrede. Haritanızda olumsuz etkiler alıyorsa kadın figürlerle veya ilişkilerle ilgili olumsuz konular da gündeme gelebilir.
 • Yükselen Yengeç: Daha fazla sosyalleşeceğiniz, size faydası olacak kişilerle tanışma imkânı bulduğunuz, yeni projelere veya topluluklara katıldığınız ya da kariyerden kazanç konularınızda artışı yakalayabileceğiniz bir dönem olabilir. Elbette haritanızdan olumsuz etkiler almıyorsanız.
 • Yükselen Aslan: Haritanızda sert etkiler yoksa kariyer ve statü alanızda transit edecek Venüs sebebi ile kariyer ve statü açısından şansı yakalamanız olası. Ama yukarıda verdiğim sorunlu olası tarihleri de göz önünde bulundurun derim. Statünüzdeki değişiklik iş ya da evlilik nedeni ile de olabilir. Ay düğümlerinin de etkisi ile burada bazı radikal kararlar vermeniz olası.
 • Yükselen Başak: Hayat felsefesi, yurt dışı ve yabancılar, inançlar, eğitim ve kurslar, hukuk ve ticaret, uzak akrabalar konusunda hak edişlerinizi aldığınız bir dönem olabilir. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Terazi: Ortak paralarda artışlar, ruhsal ve psikolojik derinlerinizi keşfettiğiniz ya da ortak cinsellikle alakalı tutkuların arttığı, borç ve ödemeler varsa daha rahat ödediğiniz bir dönem olabilir. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Akrep: Eş, partner, ortaklık ile ilgili kısmetler, kalıcı aşklara veya ortaklıklara başlamak için atılan kadersel adımlar olası. İlişki ve ortaklıklarınızı iyileştirmek için de destek bulabilirsiniz. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Yay: Günlük rutinlerini, mesleğiniz, sağlığınız, yanınızda çalışanlar, huzurlu güvenli rutinler oluşturmak, varsa evcil hayvanlarınızla ilgilenmek adına güzel etkiler alabilirsiniz. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Oğlak: Flört, aşk, çocuk ve hobiler, riskli yatırımlar, yaratıcılık içeren adımlarınız, eğlence ve sahne ile ilgili iseniz bu alanda destekler ve kazançlar olası. Hayat enerjiniz de çoğalabilir, moral motivasyon artabilir. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Kova: Ev, aile ve yuva konusunda içsel huzurda artış olabilir. Aile kurmak, aile köklerinizle sorunları çözebildiğiniz, ev veya arsa almak isteyeceğiniz bir dönem olabilir. Bu konuda güzel etkiler alma potansiyeliniz var. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.
 • Yükselen Balık: İletişim, eğitim, kardeşler, sözleşmeler, kısa seyahatler, yazışmalar, ticaret konularında güzel destekler alacağınız günler olası. Fikirlerinizle dikkat çekebilir ve güven verebilirsiniz. Ancak haritanızın da desteklemesi koşulu ile olduğunu unutmayınız ve yukarıda verdiğim tarihlere bakmayı da ihmal etmeyiniz.

Huzur ve mutluluğu yakalamamız dileğiyle..

Astroderki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!