Akrep Ay Tutulması Astro Gündem astroderki astroloji AY tutulmaları Dolunaylar

5 Mayıs Akrep Ay Tutulması

5 Mayıs Akrep Ay Tutulması

5 Mayıs Akrep Burcunun 14.58 derecesinde Uranyen, Merküryen bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Tutulma, 8 Kasım 2022 tutulmasının karşıt aksında gerçekleşiyor. 8 Kasım tutulmasının tetik aldığı 5 Şubat Dolunayı ile ülkemiz büyük bir deprem faciası yaşamıştı. Dilerim başka bir krizle daha sarsılmayız.

Ay tutulması bazı konuların tamamlanması ve görünür olması ile ilgili konuları anlatır. Ama bu fark ediş biraz ani ve dalgalandıran etkiler taşıyor. Ülkemiz de bir Akrep burcu olarak Tutulmadan oldukça etkilenecek görünmekte. Ülkemizden de gözlenebilecek tutulmanın izlenebildiği diğer bölgeler: Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika. Tutulma Animasyonu için tıklayınız 

Bu tutulma ile Akrep burcundaki tutulmaların sonuncusu gerçekleşecek ve 2031 Mayıs ayına kadar, Akrepler biraz nefes alacaklar. Ay Akrep burcunda krizler, krizlerden arınma, ölüp yeniden doğma. Güneş ise boğa burcunda; güven, maddi konular ve huzur arayışında birbirine karşıtlık yapmakta. Benim param ve değerlerim ile bizim paramız, değerlerimiz ve borçlarımız arasında bir çekişme olacağını söyleyebiliriz.

141 nolu Saros tutulma serisine ait bir tutulma. En son 141 nolu saros serisi tutulması 24.4.2005 yılında olmuştu. 14 derece Akrep burcundaki son tutulma yine 5.5.2004 tarihinde gerçekleşmişti. Dolayısı ile o yıllarda tutulmalar nasıl etkiler verdiyse haritanızda aynı akslara vurgu olacak demektir. Birebir aynısı elbette olmayacaktır. Çünkü tüm gezegenler birebir aynı yerleşimde değiller.

Ay tutulması genel olarak en çok gerçekleştiği hafta ve takip eden 2 ay içinde çok etkili olur. Ancak ardından Ekim ayına kadar tutulma olmayacak ve zaman zaman da bu tutulma tetik alacak. Dolayısı ile

 •  Özellikle 5 Haziran olmakla birlikte Haziranın genelinde Aslan Mars ve Venüs tetiği ile,
 • 6-7 Ağustos gibi de Güneş ve Jüpiter tetiği ile konular yeniden gündeme gelecektir.

Tutulma Zuben El Genubi dediğimiz sevimsiz bir sabit yıldızla kavuşmakta. Zuben El Genubi; Jüpiter ve Merkür doğasındaki yıldız genel olarak ihanet, talihsizlik, kayıp, hırsızlık, istismar, zehirlenmek, acı, intikam, mutluluk, ölümünle ünlülük. Kadim Astrologlara göre bu yıldız, toplumsal konulara dikkat çeker ve reformlar, kitlesel hareketler, toplu yıkım veya katliamlarla ilgilidir. Ay ile kavuşumunda fiziksel veya ruhsal sağlık sorunları, utanç, zihinsel problemler, hayal kırıklıkları sonucu depresif ruh halleri de görülebilir.

Tutulmanın tepe noktasında Thuban sabit yıldızı bulunmakta; Thuban, madencilikler ilgili bir yıldız. Maliye bakanları, altın ve gümüşle ilgili, sahaflar, sarraflar, bunun yanında paraya değer katan insanlar, hazine avcıları, bilgi avcıları ve araştırmacılar ile ilgili bir yıldızdır. Dolayısı ile ekonomi ve bilgi ile ilişkili konular da gündemde.

Tutulmanın yöneticisi Yengeç Mars; Tutulmanın Mars’ı kriz evinde ve ülke haritamızın da 1. Evinde yerleşmiş konumda. Mars, Castor sabiti hattında diyebiliriz. Ölümlü ve ölümsüz İkizlerden (Castor /pollux) ölümlü olanı temsil eder. Savaşçı zekayı da anlatır. Mars ile savaş, kavga, şiddet, çatışma, döğüş ve savaşçılıkla alakalıdır. Kişiye yükseltir ama tepetaklak da indirme özelliği vardır. Aşağıda ülkemize etkileri kısmında olası etkisinden bahsettim.

Akrep burcunda gerçekleşen, Ankara’ya göre çıkartılan tutulma anının yükseleni de Akrep burcunda. Yükselen derecesi Algoloid ve aşağı yukarı 26 Mayıs 2022 tutulma derecesinde.

Akrep burcu; gizemli, mücadeleci, güçlü, hırslı ve en zor anlarında küllerinden yeniden doğabilen doğayı temsil eder. Akrebin doğasında elbette derin tutkular, zararlı duygular, kıskançlıklar, cinsellik ve hırslar, dürtüler bulunmakta. Mitolojide sembolize edildiği üzere Akrep; ölmek ve yeniden doğmakla, bitip, yeniden başlamakla, gecenin gündüze, aydınlığın karanlığa dönüştüğü yaşam döngüsünün farkında olmakla alakalıdır, insanoğlunun bu farkındalık ve ikilemle yaşamaya devam etmesini sembolize eder. Sembolizm gereği Akrep, ölmeyi, dönüşmeyi, yenilenmeyi ve dönüşüm sürecinde içine çekilmeyi sembolize eder.

Sağlıkta: Cinsel organları yönetir. Zührevi hastalıklar Akrep burcu sembolüdür. Ayrıca damar problemleri ve boşaltım sistemi ile de ilgilidir.

Siyasi Astrolojide: Katiller, dedektifler, cerrahlar ve ameliyatlar, morglar, mafya, randevu evleri, sahte medyumlar, nefret suçları, çocukların genel ölüm nedenleri, başka ülkelerle olan mali ilişkiler, kimyasal, zehirli veya toksik maddeler, biyolojik silahlar,  nükleer reaktörler, Laboratuvarlar, psikologlar ve psikiyatristler, insan, hayvan ve organ klonlama, kemoterapi  gibi dejenerasyon gerektiren tedaviler, araştırmacılar, adlî tıp ile ilişkilendirilir.

Dolayısı ile tutulma dönemlerinde yukardaki Akrep sembolikleri, meslek grupları ve hastalıklarla ilgili konular gündeme gelecektir.

Tutulma yöneticisi Mars Yengeç burcunda kriz evinde ve Güneşi yöneten Venüs de ikizler burcundan Neptün’le kare bağlantıda. Venüs’ün Koç Jüpiter’le açısı aslında iyicil ama Jüpiter hem 20 Nisan tutulmasını tetikliyor hem de aşırı güven ve cesaretle gereksiz riskler aldırabilir. Satürn Balık burcunda Deneb Adige sabit yıldızı ile kavuşumda. Deneb Adige yıldızı köpek ısırığı yıldızıdır. Köpeklerden gelecek zararı anlatır. Sulardaki köpek balığı gibi canlılardan gelecek sıkıntıyı da verebilir. Ayrıca Çerkezlerle bağlantılı bir yıldızdır. Kafkasya bölgesini temsil eder. Kafkas halklarını temsil eder. Bu yıldızların üzerine savaş çıkarsa, savaşta çok korkunç talancılık ve tecavüze sebebiyet verdiği gözlenmiştir.

Tutulmanın Ülkemize olası Etkileri

 • Tutulma Ankara’ya göre 12. Evde. Gizli kalmış konuları açığa çıkartacaktır. Tutulmanın dispozitörü Yengeç Mars ve Ay ile karşılıklı ağırlamada. Yengeç Mars 8. Evden 12. Evdeki Ay la bağlantıda. Şaşırtıcı ve krizli durumlar olduğunu söylemeliyim. Halkı, aileleri ve kitleleri etkileyen krizler olası. Bu tutulma, 8 Kasım 2022 tutulmasının karşıt aksında gerçekleşiyor. 8 Kasım tutulmasının tetik aldığı 5 Şubat Dolunayı ile ülkemiz büyük bir deprem faciası yaşamıştı. Dilerim başka bir krizle daha sarsılmayız. Özellikle maden kazalarına ve su ile gelecek sorunlar dikkat etmekte yarar var. 2004 Soma maden kazası da bu derecelerdeki tutulma ile gerçekleşmişti.
 • Kaşıt aks Akrepteki tutulma, Boğa burcundaki güvenlik arayışı, barınma, emlak, gıda konularındaki krizin boyutunu göstermesi açısından da önemli olacağa benziyor.
 • Tutulmanın Mars’ı kriz evinde ve ülke haritamızın da 1. Evinde yerleşmiş konumda. Mars, Castor sabiti hattında diyebiliriz. Ölümlü ve ölümsüz İkizlerden (Castor /pollux) ölümlü olanı temsil eder. Savaşçı zekayı da anlatır. Mars ile savaş, kavga, şiddet, çatışma, döğüş ve savaşçılıkla alakalıdır. Kişiye yükseltir ama tepetaklak da indirme özelliği vardır. Ayrıca eğer harita bilgileri doğruysa İktidar liderinin 7. Evinde GAD üstünde. GAD üstünde Mars kaybettirici, ayırıp koparıcı olarak çalışabilir.
 • Tutulmanın yükselen derecesi Ülkemiz haritasının 5.evinde Venüs üzerinde. Ülkenin borsa ve spekülatif değerleri, gençleri, kadınları, ülke temsilcileri ve meclisi, durdurulamayan doğa ve insan hareketleri ile ilgili yerden de etki ediyor. Kadınların öne çıkacağı bir tutulma. Mars hem 8. Evde hem de Tutulmanın MC’inde Thuban sabit yıldızı bulunmakta (ekonomimi ve madenler). Bu tutulmanın hem hayat memat mücadelesi hem de ekonomi ile ilgili bir yanı var.
 • Akrebin doğasında elbette derin tutkular, zararlı duygular, kıskançlıklar, cinsellik ve hırslar, dürtüler aktifleşebilir.
 • Spekülatif alanlar, borsa, riskli yatırımlar, ekonomik sarsıntılar, aşk ve flörtler, çocuklar, sahne ve ünlüler ve halk kahramanları, yaratıcılık içeren konularda ani gelişmeler. Halkı etkileyebilecek ani beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir.
 • Ülkemiz natal haritasındaki Jüpiter ile tutulmanın yükseleni kavuşuyor. Ülkemiz haritasının Jüpiter’i, hem halkın ve çalışan kesimin yaşam biçimi hem de yönetici kesimi yönetiyor. Bu dönem genel seçimlerle ilgili bilgi veriyor. Değişim ve yenilenmelerin olacağını da düşünebiliriz. Ama şaşırtıcı ve krizli durumlar olduğunu da bilelim. Maddi manevi yaşam mücadelesi anlamında gelişmeler varsa da değişim ve yenilenmelerin olacağını da söyleyebiliriz.
 • 16 Mayıs’tan itibaren Jüpiter Boğa burcuna geçecek ve 18 Mayıs civarı Jüpiter Plüton arasında bir kare açı olacak. Bu sosyal alanlarda, finansal çalkantılar ve güç mücadelesinin olacağı dönemi izah ediyor. Boğa burcu bankacılık piyasaları ile ve toprağın tarımın, doğal kaynakların önemi fark edilip bazı adımlar, atılımlar yapılması, çeşitli düzenlemeler ve bazı gelişmeler olacaktır. Para piyasalarında büyük değişimlere şahit olabiliriz.
 • 19 Mayıs 2023 Boğa Yeni Ayı. Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 7. Evinde. Tutulmanın yöneticisi Venüs Yengeçte. Tutulmanın yükseleni Akrep yöneticisi Mars 29 derece Yengeçte 9. Evde ve Tutulmaya kare. Mars 5. Evdeki Neptün ile üçgen. Venüs Plüton’umuzla partil. Enteresan olan ülkenin Drakonik Güneşi üstünde olan bir tutulma. Yeniay olması sebebi ile ülke yönetiminde değişiklikleri izah ettiğini de düşünebiliriz.
 • Satürn Balık burcunda Deneb Adige sabit yıldızında demiştim. Tutulmada 3 ve 4. Evde yer alırken ve ülkemizin 8. Evine düşmekte. Ülkemiz ve komşu ülkelerde yaşanabilecek karada köpek ya da sudaki yırtıcı hayvanlarla ilgili sorunları da anlatabilir. Ayrıca bu yıldızın üzerinde savaş çıkarsa, savaşta çok korkunçolaylr, talancılık ve tecavüze sebebiyet verdiği de gözlenmiş. Rusya/Ukrayna savaşı ile ilgili olumsuz haberler duyabiliriz. Öte yandan Satürn’ün Ay düğümleri ile açısı sebebi ile kamu alanında gelen başarı, makam ve maddi değerleri ifade edebildiğini de akılda tutalım.

Tutulmanın Olası Kişisel Etkileri

 • Kişisel doğum haritalarınızda Aslan, Kova ve Akrep gibi sabit burçlarda 10-20 arası derecelerde gezegenleriniz veya önemli yerleşimleriniz varsa bu tutulma sizi daha çok etkileyecektir.
 • Ay tutulması genel olarak en çok gerçekleştiği hafta ve takip eden 2 ay içinde çok etkili olur. Ancak ardından Ekim ayına kadar tutulma olmayacak ve zaman zaman da bu tutulma tetik alacak. Dolayısı ile
 1.  Özellikle 5 Haziran olmakla birlikte Haziranın genelinde Aslan Mars ve Venüs tetiği ile,
 2. 6-7 Ağustos gibi de Güneş ve Jüpiter tetiği ile konular yeniden gündeme gelecektir.
 • 141 nolu Saros tutulma serisine ait bir tutulma. En son 141 nolu Saros seri tutulması 24.4.2005 yılında olmuştu. 14 derece Akrep burcundaki son tutulma da 5.5.2004 yılında gerçekleşmişti. Dolayısı ile o yıllardaki tutulmalar ile bu tutulma haritanızda aynı akslara vurgu yapacağından evsel anlamda benzer konuları gündeme getirebilir. Birebir aynısı elbette olmayacaktır. Çünkü tüm gezegenler birebir aynı yerleşimde değiller.
 • Ay Akrep burcunda krizler, krizlerden arınma, ölüp yeniden doğum. Güneş ise boğa burcunda; güven, maddi konular ve huzur arayışında ve Ay ile Güneş birbirine karşıtlık yapmakta. Bu burçlar genel olarak, benim/senin aksını çalıştırır. Dolayısı ile benim param, cinselliğim ve değerlerim ile bizim paramız, ortak cinsellik, değerlerimiz ve borçlarımız arasında bir çekişme olacağını gösteriyor.
 • Akrebin doğasında elbette derin tutkular, zararlı duygular, kıskançlıklar, cinsellik ve hırslar, şiddet, dürtüler aktifleşebilir. İntikam sebepli skandal olaylar ortaya çıkabilir. Kadınlar bu süreçte dikkatli olmalı. Cinsel suçlar ve hastalıklar, düşükler gözlenebilir. Bu sebeple skandal gelişmelere karşı temkinli olunmalı.
 • Tutulma yöneticisi Mars Yengeç burcunda kriz evinde ve Güneşi yöneten Venüs de ikizler burcundan Neptün’le kare bağlantıda. Venüs’ün Koç Jüpiter’le açısı aslında iyicil ama Jüpiter, hem 20 Nisan tutulmasını tetikliyor hem de aşırı güven ve cesaretle gereksiz riskler aldırabilir dikkat.
 • Spekülatif alanlar, borsa, riskli yatırımlar, ekonomik sarsıntılar, aşk ve flörtler, çocuklar, sahne ve yaratıcılık içeren konularda ani gelişmeler olabilir. Aman temkinli adımlar atmaya çalışalım.
 • Topluluklar ve kalabalıklar içerisinde risk almak sıkıntılı olabilir. Kendimizi koruyalım.
 • Öte yandan bazılarımız için Satürn’ün Ay düğümleri ile açısı ve kavuştuğu sabit yıldız nedeni ile kamu alanında gelen başarı, makam ve maddi değerleri ifade edebildiğini de akılda tutalım.
 • Sağlık anlamında cinsel hastalıklar, bağırsaklar ve boşaltım bölgelerinde sorunlar gündeme gelebilir, düşükler gözlenebilir, Uranüs sebepli tansiyon ataklarına da dikkat. Acil olmadıkça bu bölgelerle ilgili ameliyatlar planlanmasa iyi olur. Ayrıca köpek ısırıklarına karşı temkinli olalım.

Tutulmanın Yükselen Burçlara Olası Etkileri

Güneş ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz. Herkesin haritası kendine özgü olduğu için etkiler, birebir tutmayacaktır.

 • Yükselen Koçlar 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta; bu sayede ev, toprak yatırımı gibi konulara odaklanabilir, aileden destek alabilirsiniz. Bazılarınız taşınabilir. Öte yandan tutulma sizi, krediler, borçlar, nafaka, prim, burs, ortaklı paralar ve kriz çıkaran konulardan etkileyecek. Merkür retro olduğu için maddi kaynaklarınızla ilgili gecikmeler ve hesap hataları, banka kredi ve borç ödemeleri ile ilgili aksiliklere karşı dikkatli olun.
 • Yükselen Boğalar 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta.. Merkür’ün Boğa burcunda retro olması; iletişim krizlerine, dijital veya teknolojik sorunlara, seyahatlerle ilgili bazı aksaklıklara yol açabilir. İlişkiler, ortaklıklar, iletişime, anlaşmalar, evlilikle ilgili konularda duygusal krizler ve sorumlulukların artması söz konusu olabilir. Yanlış anlaşılabilirsiniz. Ama Mars’ın iyicil kontağı ile yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınızdan bazı destekler alabilirsiniz. Bu dönem önemli yeni başlangıçlar ve imzalar için çok doğru değil. Attığınız imzalara dikkat.
 • Yükselen İkizler 5 Mayıs ‘ta 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta. Maddi açıdan destekleyici ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Öte yandan tutulma 6/12 aksından etkilediği için, sağlık, gündelik rutinleriniz ve iş konularınızda kriz yönetmeniz gerekebilir; üreme organları ve bağırsaklar hassas olabilir. Günlük temponuzda beklemedik hareketlilikler olabileceği gibi gizli dedikodular ya da yalan yanlış haberler duymanız olası. Yerinizde olsam kafanızdaki yeni planlarınızı gerçekleştirmeden önce başkaları ile paylaşmam.
 • Yükselen Yengeçler 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Yengeç burcundaki Mars’ın ise güzel bir desteği bulunmakta. Tutulma 5. Evinizde gerçekleşiyor. Aşk ve flörtler, çocuklar, borsa vb riskli yatırımlar alanlarında krizler olası, yönetmekte zorlanabilirsiniz uzmanına danışın. Evli olmayanlar için geçmişte kalan flörtlerinizden biri geri dönüş yapabilir. Bazılarınız ise eski hobilerine geri dönebilir.
 • Yükselen Aslanlar 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 4. Evinizde gerçekleşiyor. Dolayısı ile aile, ev ve gayrimenkullerle ilgili alanlarda çıkan krizleri yönetmeniz gerekebilir, taşınma, tadilat vb konular da olası. Retro Merkür’ün etkisi ile iş ve kariyeriniz ile ilgili alanlarda aksaklıklar gündeme gelebilir. İş değiştirmek veya iş kurmak için pek uygun zaman olamayabilir. Yengeç burcundaki Mars’ın Neptün’le kontağı 8/12 aksınızdan ilişki kurduğu için hayallerinizi gerçekleştirmek isterken yanılgıya düşme riski de veriyor size.  Bu dönem ruhsal ve psikolojik destek almak, ruhsal çalışmalar yapmak için kullanabilirseniz iyi olur..
 • Yükselen Başaklar 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 3. Evinizde olduğu için kardeşler, komşular, yakın çevre, eğitim, satış, pazarlama, anlaşmalar sözleşmeler konularını gündeme getirirken ani gelişen seyahatler ya da akla gelen fikirler söz konusu olabilir. Bu alanlarda çıkan krizleri yönetmeniz, fark etmeniz olası. Retro Merkür’ün tutulmaya sert kontağından dolayı; iletişim karmaşaları, teknolojik aletlerde veya kurye sorunları, seyahatlerde stresler söz konusu olabilir. Bu dönem yeni bir şeye başlamak, imza atmak yerine eskiden yarım bıraktığınız konuları tamamlamanızda yarar var.  11. evinizde seyahat eden Yengeç burcundaki Mars’ın etkisi ile arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden sizi harekete geçiren destekler alabilirsiniz.
 • Yükselen Teraziler 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulma 2. Evinizde olduğu için değer duygunuz ve maddi konularda çıkan krizi yönetmeniz gerekebilir. Ama para kazanma şansınız da var. Retro Merkür’ün etkisi ile, krediler, borçlar, vergiler, ortak kazançlar ve dijital bankacılık alanlarında hesap hatalarına ve güvenlik krizlerine karşı ekstra dikkatli olun.  Bunun yanı sıra kariyerinizde gelişmeler olabilir; iş kurabilir, iş bulabilir, zaten çalışıyorsanız terfi edebilirsiniz
 • Yükselen Akrepler 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay Tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Tutulmanın Yengeç burcundaki Mars ile bağlantısı var.  Tutulma burcunuzda olacağından sizi birçok alandan etkileme potansiyeli olabilir. Özellikle sağlık ve bedeninizi ilgilendiren konular söz konusu. Gerek fiziksel değişim gerekse duygusal konularda dönüşüm, tamamlama, bitişler ve olası krizleri yönetmeniz gerekebilir. Retro Merkür nedeni ile, eş, aile, ilişkiler ve ortaklıklarda yanlış anlaşılmalar, duygusal tepkiler gündemde. Mars’ın bağlantısı sebebi ile yurt dışı, yabancılar, medya, eğitim ve/veya hukuki konular hareketlenecektir. Bu dönem resmi imza atmanız gereken durumlar için mümkünse Merkür’ün düz pozisyona geçmesini bekleyin ki aksilikler yaşamayın.
 • Yükselen Yaylar 5 Mayıs ‘ta ise 14 derece Akrep burcunda ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür’ün sert bir kontağı var. Tutulma yükselen Yayların 12. Evinde olacak. Dolayısı ile ruhsal olarak kendinizi pek keyifli hissetmeyebilirsiniz, korkular, kaygılar ortaya çıkabilir. Duygusal ve beden sağlığı ve/veya ortaya çıkan maddi sorunları yönetmeniz gerekebilir. Retro Merkür’ün etkisi ile iletişim sorunları veya iletişim gereçlerinizle ilgili sorunlar olabilir. Yeni başlangıçlara önemli projelere başlamak için uygun dönem değil. Retro Merkür’ün sorunlarını gündelik hayatınızın genelinde hissedebileceğiniz gibi iş yerinde ve veya varsa çalışanlarınızla ilişkili olarak deneyimleyebilirsiniz.  Kullandığınız elektronik cihazlarla ilgili sorunlar da meydana gelebilir, birlikte çalıştığınız kişiler veya yardımcılarınızla aranızda iletişim stresleri de oluşabilir. Geçmişten gelen bir sağlık sorunu da nüks edebilir. Operasyon vb konular gündeme gelebilir ya da ruhsal şifa teknikleri ile şifa da bulabilirsiniz. Bu arada kredi vb ihtiyaçlarınız için destek bulma şansınız da var.
 • Yükselen Oğlaklar 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Dolayısı ile Merkür etkisi hâkim; ani gelişen iletişim krizleri, ilişkiler ve sözleşmeler önemli. Tutulma yükselen Oğlakların 11. Evinde. Bu sebeple dost ve arkadaşlarınız ile sosyal çevreniz ve kariyerden kazancınız ile ilgili konularda tamamlanmalar, kriz yönetimi gündeme gelebilir. Bazı sırlar ortaya çıkabilir, iletişim kazaları yaşanabilir, yanlış anlamalar olabilir. Sonradan pişman olmamak adına ani kararlar vermemekte yarar var. Öte yandan Yengeç burcundaki Mars’ın etkisi ile anlaşmalar ve ilişkiler konusunda hızlı gelişmeler yaşanabilir.
 • Yükselen Kovalar 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Tutulma Yükselen Kovaların 10. Evinde olacak. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var. Dolayısı ile tutulmaya Merkür etkisi hâkim.  Kariyer ve hedefleriniz konusunda ani gelişen krizleri yönetmeniz gerekebilir, tamamlanan projeleriniz sebebi ile başka bir iş konusunda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Aileniz, kariyeriniz ile ilgili konularda iletişim krizlerine, teknolojik aletlerinizde çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olmakta yarar var. Gündelik rutinleriniz, çalışma koşullarınız ve sağlığınıza ilişkin harekete geçmek, yanınızda çalışanlarla ilişkili destekler bulmak adına destekler var.
 • Yükselen Balıklar 5 Mayıs’ta ise 14 derece Akrep burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bu tutulmaya retro Merkür ve Uranüs’ün karşıtlığı var ve Merkür retro etkisi hâkim. Tutulma yükselen Balıkların 9. Evinde. Dolayısı ile ani gelişen yurt dışı ile ilişkili konular, ticaret, eğitim, kurs ve yolculuklar, hukuksal konular ve sınavlarla ilişkili bir krizi yönetmeniz gerekebilir. Çocuklarınızın yatırımları ya da sizin spekülatif yatırımlarınızla ilişkili alana da dikkat. Bazılarınız için yurt dışı ya da yaratıcılıkla ilgili alanlardan fırsatlar olabilir.  Bu dönem Merkür retro. Bu sebeple geçmişten gelen konularda ortaya çıkan bir stres kaynağı olabilir. Bu dönem attığınız tüm imzalarda, sınavlarda dikkatli olun, sözleşmeleri birkaç kez okuyun ve bir bilene de danışın derim. Dijital dosyalarınız filan de yedekleyin.

ASTRODERKİ

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!