Astro Gündem astroderki astroloji boğa Jüpiter Jüpiter Boğada

Jüpiter Boğa Burcunda

Jüpiter Boğa Burcunda

16 Mayıs 2023 saat: 20:20’de Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Jüpiter, büyüme ve kısmetleri anlatır. Her burçta seyahati yaklaşık 1 yıldır, yaklaşık 12 senede bir başladığı yere gelir. Satürn her ne kadar karmanın Lordu olsa da Jüpiter de bize bolluk bereketin yanı sıra, inanç, etik, ahlaki değerler ve hak edişler ile ilgili test edebilir.

2011-2012 yılları arasında da Boğa burcundaydı. Bu yıllarda yaşadıklarınıza benzer olayları karşımıza getirebileceğini düşünebiliriz. Ancak gökyüzü birebir aynı olmadığından tamamen aynı olmasını beklemeyelim.

Doğum haritanızda Jüpiter hangi evinizden geçiyorsa o evin konuları öne çıkar. O alandaki konularda ve haritanızdaki potansiyele ve gök yüzündeki diğer gezegenlerin transitine göre harekete geçecektir.

 • Jüpiter 16 Mayıs-31 Ağustos arası ileri harekete olurken 1 Eylül’de durak pozisyonunda olacak.
 • 7 Eylül’de gerilemeye başlayacak ve 27 Aralık 2023’te durak pozisyonunda olacak.
 • 3 Ocak 2024’te ileri harekete geçecek ve 26 Mayıs 2024’te İkizler burcuna geçecek.

Boğa burcu Dünyanın burcudur, sabitlik, sağlamlık, güvenlik, üretim, üreme ve 5 duyumuzla da ilgilidir. Doğurganlığın ve üretimin sembolüdür, realisttir. Boğa burcunda Jüpiter, finansal konulardaki güvence, huzur ve çoğaltma arzusunu artıracak ve istikrarlı olmasını isteyecektir.

Jüpiter, Büyüten bir burçtur. Bulunduğu burçta aşırılıkları ifade eder. Şans, umut, istek, genişleme, genel kültür, felsefe, dini inançlar, toplumun ortak sembolleri, yazılı olmayan kuralları, etik ve ahlaki değerleri içerir.  İlham, bilgelik ve ileri görüşlülük getirici yönleri vardır.

Temsil ettiği kişiler: Yargıçlar, senatörler, ruhani kişiler, papazlar, kardinaller, avukatlar, genç bilginler, üniversite öğrencileri, avukatlar, bakanlar, tüccarlar, zengin kişiler, burjuvaya ait olanlar.

Anatomi ve hastalıklar: Sol kulak, sıtma, akciğer problemleri, kalpte çarpıntı, vertebra ağrısı, kramplar, bacak ve damar hastalıkları, bağırsaklar, rahim, kan rahatsızlıkları. Atardamarlar ve sperm ile bağdaştırılır. Güneş ile birlikte, kalbi yönetir. Olumsuz olarak, çocuk yatağında ölmeyi, bitkinliği ve ateşi anlatır. Sezaryen ile bağdaştırılır.

Jüpiter Boğa burcundayken Boğa burcunun temsil ettiği anlamlar belirgin olacak, maddi/ manevi güvenlik ihtiyacımız, kaynaklarımız, beslenmemiz, barınmamız, gelir ve giderimiz, yeteneklerimiz, açısından önemli fırsatlar ya da fırsat yaratma, çoğaltma isteğini gündeme getirirken bir çok testten de geçirecektir. Zira Uranüs Boğada, Plüton Kovada.

Dolayısı ile Jüpiter Boğa Transitinin Etkileri

 • Uzun vadeli kararlar almak isterken, istikrar ve güven arayışı ön planda olacak.
 • İlişkilerimizde sadakat ve güvenilirlik arayacağız
 • Duygusal ilişkilerimizde ciddi birliktelikler kurabiliriz, bazılarımız evlenebilir.
 • Finansal konulardaki güvence, huzur ve çoğaltma arzumuz artacak, finansal piyasalar çokça gündeme gelecektir. Bazıları çok kazanırken, bazıları çok kaybedecektir.
 • Sahiplenme duygusu artacak, açıları sertse bu sefer de kaynaklarını paylaşmak istemeyen yanımız ortaya çıkacak. Kibir testlerinden de geçirir Jüpiter, dikkat edelim.
 • Her şeyin en güzel ve dayanıklısına sahip olmak isteyeceğiz, konforumuzu korumak isteyeceğiz. Bazılarımız bunun için çok çalışırken bazılarımız tembellik de yapabilir.
 • Kimilerimizin lüks tüketim ve yeme/içmeye olan isteği de artabilir. Tüm dünyada ekonomik krizi aşmak adına indirimler ve tüketimi artıracak uygulamalar, hareketler beklenebilir.
 • Ama tüketimden çok üretime değer vermeliyiz.
 • Besin ve gıdaya ulaşım konuları önemli olacak.
 • Önümüzdeki 1 yıl, tarım, toprak, maden ve gayrimenkullerle ilgili konular çokça gündemde olacaktır. Toprak verimliliği adına önemli çalışmalar ve projeler gündemde olacaktır.
 • Yayıncılık, gazeteler, TV’ler, uluslararası konular, üniversiteler, akademisyenler gündemde çokça yer alacaktır.
 • Hava yolları ve askeri konularda da bazı gelişmeler olası.

Jüpiter giriş an haritasının 5. Evinde olması sebebi ile riskli yatırımlar, borsa vb piyasalar gündemin baş rollerinde olurken, sanat ve spor, yaratıcılık, moda konuları, eğlence sektörü ve gençler, çocuklarla ilgili konular da gündemde çokça yer alacaktır. An haritasının yükseleninde de Yay burcu var. Dolayısı ile Jüpiter’e ve 5. ev konularına 2 kere vurgu var. Elbette Ülkemiz için 11. eve de dikkat çekiyor. 11. ev, meclis, Belediyeler, sosyal çevre, STK’lar, klüpler, partiler ve sosyal hareketler, durdurulamaz doğa ve insan hareketleri ile ilgili.

Öte yandan Jüpiter, ülke haritamızın da 11. Evinde transit edecek. Toplulukları ilgilendiren konular, STK ve Partiler, Meclis aritmetiği, para piyasaları, bankacılık sistemleri, borçlar ve vergiler gibi konular gündemde olacaktır. Jüpiter Boğa burcuna girer girmez Plüton Kova ile kare yapmakta.

 • 17-21 Mayıs arasında Jüpiter/Plüton karesi ve 20 Mayıstan itibaren de Mars Aslan burcuna geçerek bu açıyı tetikleyecek ve T kare kalıbını çalıştıracak. Ay sonuna doğru da bu kalıba Ay Düğümleri karesi eşlik edecek. Hem küresel anlamda hem de ülkemiz açısından ekonomik krizin devam edeceğini ne yazık ki öngörebiliriz.
 • Dünyada da bazı güç savaşları olacaktır. Çok köklü reformist hareketler beklenebilir.
 • Ayrıca toplumsal hareketler ve mücadeleler zorlayıcı olacaktır. Özellikle yöneticilerin baskısı ve yönetim ile halk arasında gerilimler beklenebilir. Kişiler arasında fikirsel mücadele verirken, ülkesel anlamda komşularla ilgili konularda da hareketlilikler olabilir.
 • Plüton ve Marsın tetiklediği bu kare ile doğa olaylarında artış, deprem gibi konular da gündeme gelebilir ne yazık ki. Dilerim olmasın.
 • 1 Haziran Jüpiter/KAD (kuzey Ay Düğümü) kavuşumu etkisini, büyük dönüşümler olmasını beklediğimiz günler olarak yazalım bir kenara.
 • 21-24 Ekim Jüpiter/Venüs üçgen açısı güzel ve bereket getirebilecek günler olarak bir kenara yazılabilir.
 • Nisan 2024 ile Mayıs’ın ilk haftasında Uranüs ile kavuşacak. Bu dönem Uranüs ile Plüton arasındaki kontrantisyanın olduğu dönemlere denk geliyor. Çok beklenmedik durumlar olabilir.
 • Mayıs’ın son haftası Jüpiter 29 derecedeyken Venüs ve Uranüs ile kavuşup, 29 derece Balık Neptün ile altmışlık açı yapıyor. Hayal sınırlarımızı zorlayacak yenilikler olabilir.
 • Uranüs Boğa ve Jüpiter boğa transiti en son 1940-41 yılları arasında gerçekleşmiş. Postun sonunda Dünyada ve ülkemizde neler olmuş bakabilirsiniz.
 • Uranüs Boğa burcunda Jüpiter’le birlikte hareket ettiği tarihlerde Yeni para basımı kimi kararlar alınabilir, dijital bankacılık sistemleri ve yapay zekâ konuları birleşebilir.
 • Kripto para piyasalarında artış veya bankalarca kullanılışında yaygınlaşma, ülkelerin para birimleri ile ilgili kullanımı vb olabilir. (Yatırım tavsiyesi değildir). Uranüs’ün bulunduğu yerde ani gelişmeler beklenebilir. Yalnız sonucu şaşırtıcı da olabileceğinden temkin de yarar var.
 • Özellikle temmuz ayında Mars ve Venüs Aslan Uranüs ile kare yapacak. Bu dönem piyasalarda önemli hareketlilikler olacaktır. Temkinli hareket şart.
 • Bir diğer tarih de Venüs’ün Aslan burcu transiti döneminde Jüpiter’le kare yaptığı Haziranın sonu ve Temmuzun ilk haftası ve tekrar retro yapıp Uranüs ile kare yaptığı Temmuzun son haftası ve Ağustos’un ilk 10 günü hem finansal, hem de aşk ilişkileri açısından önemli ve beklenmedik olayları getirebilecek transitler.
 • Aslında ağustos ayını komple dikkat edilmesi gereken günler olarak bilmekte yarar var. Ağustosun 2. Haftası ile 23 Eylül arası Venüs’ün durak ve retro pozisyonlardayken Jüpiter’le kare yaptığı dönemler, oldukça abartılı ve sarsıcı piyasa hareketleri ve aşk ilişkilerine dair krizler beklenebilir.

Yükselen Burçlarımıza Göre Olası Etkiler

 • Koç: 2. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız.  Maddi ve manevi değerleriniz, yetenekleriniz, öz değeriniz ile ilgili konularda gelişmeler ve fırsatlar olacaktır. İyicil açılar varsa haritanızda büyük şanslar kapınızda olabilir. Hakkettiğiniz konularda şans sizden yana. Abartılı harcamalar yapmamaya ve kazanma uğruna abartılı riskler almamaya dikkat edin. Riskli tarihlerde özellikle dikkatli olun. Kendinizi sevgiye ve diğer hazlara da kapamayın.
 • Boğa: Boğa Akrep aksı tutulmaları ve Uranüs Boğa transitleri ile hayatınız 180 derece değişti değil mi sevgili Boğalar? Bir çoğunuz sabrın sınırlarında gezindi ve bilgeleşti. 12 yıl boyunca yaptıklarınız ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar sizin için önemli olacak. Burcunuza gelen Jüpiter, hakkedişinize ve haritanızın diğer enstrümanlarının verdiği izne göre, emeklerinizin, hayatı sentezleyişinizin, kendi değerinizi fark edişinizin ve sevginizin karşılık bulacağı güzel bir döneme ve yeni başlangıçlara gireceksiniz. Bazı Boğalar kilo alabilir bu süreçte.
 • İkizler: 12. Evinizde transit edecek Jüpiter. Burası çok öngörülemeyen bir evdir. İnziva, ruhsal olgunlaşma, korkular, başkalarından gizlediklerimiz, hayal gücü ve rüyalar, arkamızdan dönen dolaplar bu evle ilgilidir. Bu sebeple Jüpiter’in burada transiti harita potansiyellerinize bağlı çalışacaktır. Olumsuzlukları ve kayıpları artırabilir. Ama şimdi sayacaklarımla ilgilenmek sizin için daha faydalı ve koruyucu olacaktır; uzak veya yabancı yerleri ziyaret etmek, spiritüel konularla ilgilenmek, doğayla iç içe olmak, ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek vs.
 • Yengeç: Jüpiter 11. Evinizde transit edecek. 12 yıl boyunca yaptıklarınız ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. 11. Ev Hayalleriniz ve dilekleriniz, kariyerden kazancınız, arkadaşlıklarınız, yeni tanışacağınız size destek olacak insanlar ve üyesi olduğunuz gruplar gibi konularda attığınız adımların karşılığını alacağınız bir dönem olabilir.  Bu sebeple oturup beklemek yok, adım atan, yeteneklerini kullanan kazanır. Elbette haritanızın kendi potansiyeli ve önceki emekleriniz çerçevesinde hak edişiniz olacaktır. Sert etkiler altında mücadeleyi artırabilir.
 • Aslan: 10. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kendi yeteneklerinizin görünür olacağı, hedeflerinize ulaşacağınız yeni bir döngüye başlıyorsunuz. Şayet gereken emeği göstermişseniz ve haritanızın potansiyeli de destekliyorsa, hedefleriniz, kariyer ve statünüz, ebeveynler ve patronunuz gibi alanlarda güzel fırsatlar olacaktır, hedeflerinize ulaşabilir, evlenebilir, takdir görebilir, terfi alabilir, işinizi büyütebilir, ebeveyn olabilirsiniz.
 • Başak: 9. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; yüksek eğitim, akademik kariyer, yabancı diller, kurslar, inançlar, felsefe, hayatı sorgulama, rüyalar yoluyla haber alma, öngörü, hukuk ve yasa, davalar, yazarlık, medya, yurtdışı seyahatler, uluslararası ticaret, astroloji, reklam, satış ve pazarlama, uzak akrabalar ile ilgili alanlarda şanslı olabileceğiniz, sınırlarınızı aşabileceğiniz güzel fırsatlar olacaktır. Şayet kişisel haritanızda zorlu açılar varsa ve etik hatalar yaptıysanız bazı testlerden geçebilirsiniz.
 • Terazi: 8. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; maddi/manevi konularda, ortak kazançlar, eş geliri, kredi, vergi, miras gibi kazanç alanlarında destekler alabilir, kendi ruh dünyanızın derinliklerine inebilir, okült konularla ilgilenebilir, sizi kısıtlayan her şeyden arınarak şifalanabilirsiniz. Sert etkiler altında yukarıda saydığım konularda ve abartılı borçlanmalara karşı temkinli olmalısınız zira bazı testlerden geçmeniz olası.
 • Akrep: 7. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; evliliğinizde, ilişkinizde, ortaklıklarınızda ve danışmanlıklar ve hukuksal alanlarda şans, kısmet ve güven veren ilişkiler sizinle olacaktır. Evli olmayanlar evlenebilir. Şayet kişisel haritanızda sert etkiler varsa ve önceki döngünüzde bu alanlarda hatalı yaklaşımlarınız olduysa, bazı sorunlar ve testlerle karşılaşacaksınız.
 • Yay: 6. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; gündelik yaşam akışınızda, sağlık ve mesleki alanlarınızda çeşitli fırsatlar gelecektir. Bolluk bereketinizi arttıracak iş fırsatlarıyla karşılaşacak, daha düzenli ve sağlıklı yaşama geçebilirsiniz.  Şayet kişisel haritanızda sert etkiler varsa ve önceki döngünüzde bu alanlarda hatalı yaklaşımlarınız olduysa, bazı sorunlar ve testlerle karşılaşacaksınız.
 • Oğlak: 5.Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; yaratıcılık, aşk ve flörtler, riskli yatırımlar, sanat ve spor alanlarında özgüveninizin artacağı, yeteneklerinizle öne çıkacağınız, belki de çocuk sahibi olabileceğiniz ya da çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelere şahit olacağınız güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni hobiler veya yatırımlarınızda da şans sizden yana olacak. Şayet kişisel haritanızda sert etkiler varsa ve önceki döngünüzde bu alanlarda hatalı yaklaşımlarınız olduysa, bazı sorunlar ve testlerle karşılaşacaksınız.
 • Kova: 4. Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; ev, emlak, arsa, yuva, aile, taşınma, evlilik, hamilelik, ebeveynler ile ilgili alanlarda huzur, güvenlik, bazı şans ve fırsatlar yakalamak, iyi ilişkiler kurmak ya da bu değerlerinizde artışlar deneyimlemek gibi gelişmeler olacaktır. Şayet kişisel haritanızda sert etkiler varsa ve önceki döngünüzde bu alanlarda hatalı yaklaşımlarınız olduysa, bazı sorunlar ve testlerle karşılaşacaksınız
 • Balık: 3.Evinizde transit edecek Jüpiter. 12 yıl boyunca yaptıklarınız sonucu oluşan hak edişiniz ve yeni başlayan süreçte atacağınız adımlar ile yepyeni bir döngüye adım atacaksınız. Kişisel haritanızın verdiği potansiyel de destekliyorsa; yakın çevre ve kardeşlerinizle ilişkileriniz güzelleşebilir. İletişimleriniz, fikirleriniz, yazılarınız, yayınlarınız, eğitim, seyahat, ticaret gibi alanlarınızda fırsatlarla karşılaşabilir ve daha geniş kitlelere fikirlerinizi ulaştırabilirsiniz. Araç ya da ehliyet almak da olası. Şayet kişisel haritanızda sert etkiler varsa ve önceki döngünüzde bu alanlarda hatalı yaklaşımlarınız olduysa, bazı sorunlar ve testlerle karşılaşacaksınız

Jüpiter’in ve Uranüs’ün Boğa burcunda olduğu dönem en son 1940-41 yılı

 • Uranüs Boğanın Dünya ekonomisini sallamasının ardından Dünyada ekonomik canlanma adına hareketler başlamış, üretimi artıracak adımlar atılmış.
 • Ucuz gıdaya kolay ulaşmak adına fastfood zincirleri yaygınlaşmaya başlamış.
 • Teknolojik atılımlar ve keşifler olmuş. Örneğin; bilgisayarın ilk temelleri atılmış, ilk başarılı tek rotorlu helikopter uçuşu gerçekleştirilmiş.

Ülkemizde Uranüs Jüpiter Boğa döneminde ise

 • Türk-Alman Ticaret Antlaşması yürürlüğe girmiş.
 • Petrol Ofisi kurulmuş.
 • Merkez Bankası’nın yurtdışında bastırdığı paraları taşıyan gemi kaza geçirmiş ve paralar denize batmış.
 • Milli Koruma Kanunu kabul edilmiş
 • Halka ucuz eğlence sağlamak amacı ile İstanbul Belediyesi gazino açmış.

Hepimize hayır getirmesi dileğimle bol şans…

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!