Astro Gündem astroderki Boğa Yeniayı Uncategorized Yeniay

19 Mayıs Boğa Yeniayı

 19 Mayıs Boğa Yeni Ayı.

Öncelikle Tropikal zodyakla genel durumu kısaca belirteyim. Ancak bu kez bu Yeniayı farklı bir yöntemle de (ülkenin ruhsal haritası üzerinden) incelemek istiyorum.  Önemli bir Yeniay. Yeniayın hepimize, ülkemize ve Dünyaya hayırlar getirmesini dileyerek başlamak istiyorum. Bakalım nasıl bir açılım getirecek bize?

Bu yeniay Algol üstünde. Algol kafa koparan, boğulmaları, boyun, boğaz bölgesi ile ilişkili problemler olarak bilinse de şans ve fırsatlar da verebilen bir yıldız. Yeter ki çok tamahkar olmayalım. Tamaha illaki bir bedel çıkartır. Tamahkar birilerinin bu yeniay ile başı düşebilir ya da gözden düşebilir.

Yeniay Ankara’ya göre çıkartılan tropikal zodyak haritasının 7. Evinde.  Tutulmanın yöneticisi Venüs Yengeçte. Tutulmanın yükseleni Akrep yöneticisi Mars 29 derece Yengeçte 9. Evde ve Yeniaya kare. Mars 5. Evdeki Neptün ile üçgen. Venüs Plüton’umuzla partil. ”Enteresan olan ülkenin Drakonik Güneşi üstünde olan bir tutulma” başlığı ile okuyabilirsiniz.

Yeniay Mars, Neptün, Plüton vb. gezegenlerle uyumlu açıda. Ayrıca Yeniay’ın yöneticisi Venüs Sirius hattı üzerinde. Kadersel seçimlerimize vurgu yapmakta ve bazı farkındalıklar yaşatabilir. Jüpiter Mirach, Satürn de Deneb Adige sabit yıldızları üzerinde. Bu sebeple bu yeniayın bize verdiği bazı ip uçları var.  Sevgi ve adanmışlık ve kararlılık hatta fedakarlıkla beraber kadersel dönüşüm gelebilir.

Yeniayın an haritasında yükseleni Akrep burcu. Yeniay 5 Mayıs tutulmasını tetiklemekte. Akrep/Boğa aksının temsil ettiği maddi ve manevi değerler konusunda epeydir test ediliyoruz. Krizleri çözmek gerekirken kuşkucu ve zorlayıcı yanımızla huzuru ve yeniliği arayan yanımız kapışacak. Yeniayla beraber kalıcı yenilikler ve bir dönüşüm süreci başlıyor.

Yaniay Türkiye haritasının 11.evinde 5.evdeki Jüpiter’in tam karşısında gerçekleşecek.

 • Meclis, partiler ve durdurulamayan doğa ve insan harektleri gibi alanlarda yenilik vaat ederken,
 • ekonomik koşulların zorlayıcı yönleriyle yüzleşeceğimiz, vergiler ve zamlara ilişkin sürçlerin zorladığı,
 • finansal açıdan yolsuzlukların ve haksızlıkların ortaya çıkabileceği bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz.
 • Jüpiter, borsa piyasasıyla, uluslararası ilişkiler, yöneticiler, yasalar, yüksek öğrenim, eğitim kurumları, din adamları, mülteciler, göçmenlerle ilgili alanlarda şaşırtıcı ve pes diyeceğimiz gelişmeleri açığa çıkarabilir.
 • Öte yandan Jüpiter halkın ve çalışan kesimin yaşam koşulları, sağlığı ve beslenmesi ile de ilgili. Bu sebeple bu alanda zorlanmaların olabileceğini de bize anlatabilir.

Sağlık açısından ise üreme sistemi, boyun-boğaz bölgesi, genital organlar, kadınsal hastalıklar, bağımlılık ve takıntılarla ilişkili sorunlar ortaya çıkabilirken, önceden olan sorunlarınızla ilgili şifa bulunabilir.

Enteresan olan ülkenin Drakonik Güneşi üstünde olan bir tutulma

Üstelik 19 Mayıs Atamızın Samsun’a çıkışı ile başlattığı önemli bir gün ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kalbimizde ayrı bir yere sahip. Bu durumu 2021 de genel inceleme esnasında fark etmiş ve sosyal medyada ve web sayfamda dile getirmiştim.

Genel olarak bireysel haritalarda Drakonik harita analizi yapmakta ve tutulmalarla incelemekteyim ve süredir ülkemiz için de bakmaktayım.

 • Bu Yeniay, dediğim gibi Drakonik Güneşimiz üzerinde gerçekleşiyor. Güneş genel anlamda ülke yöneticisini izah eder. Güneş 5. Evde. 5. Ev gençleri ve kahramanları temsil ettiği gibi ülkenin borsa vb riskli alanları ile ilgili konuları ve sanatçıları, sporcuları, ülke temsilcilerini de temsil etmekte. Demek ki bu alanda bir yeni başlangıç olacak. Zaten Halkı temsil eden Ay ile de üçgen açıda. Halk da bu değişimi istiyor. Burada pürüzsüz bir akış var. Ama Yengeç Mars transitinin Ay’a karşıtlığı Marsımızı T karenin apeksinde bırakıyor. Bu durum halkı ve muhalefeti biraz geriyor ve üzerinde stres yaratıyor. Bu durum iklim ve topraklar ve durdurulamayan insan ve doğa hareketlerini de tetikleyebilir.
 • Ayrıca Güneş üzerindeki Yeniay, 8. Evimizle de ilgili. Hatta yeniay Ceres Aslana’a kare. Aldığımız borçların bir bedeli çıkacak, ekonomik darboğaz ve açlıkla sınayabilir. Belki de borçlanma ile ilgili gizli konular ortaya çıkabilir. Yani borçlar, vergiler, bankacılık sistemleri ve toplu ölümlerle ilgili yerde  yeni bir durumu açığa çıkarabilir. Borçlar, vergiler ve bankacılık alanlarında yapısal değişiklikler yolda görünüyor. Bunlara zaten alıştık ve bir şekilde çözeriz. Dileyelim de ölümcül konular bir daha kapımıza uğramasın.
 • Bu yeniay aynı zamanda 20 Nisan tutulmasının gerçekleştiği Mars’ımızı da Transit Yengeç Mars ile 7. Evden tetiklemekte. Muhalefet ve iktidarın sert mücadelesi apaçık görünüyor. Ama muhalefeti temsil eden yapılar daha güçlü görünmekte. Öte yandan yabancılarla yapılan anlaşmalar konusunda da anlaşmazlıklar ve mücadeleler olası.
 • 20 Nisan Tutulması da Ülkemizin Drakonik haritasının 4. Evinde tam olarak Mars derecemizde gerçekleşmişti. Mars, hem meclisimizi, partileri ve kitleleri ilgilendiren durumları hem de vatan toprağımız ve muhalefeti temsil eden evi yönetmekte. Dolayısı ile 20 Nisan tutulması hayli önemli başlangıçlar vaat ediyormuş. Zaten tüm bu alanlarda yeniliklere şahit olmaya başladık. Muhalefette de yeni bir dönem ve yenilenme başlamış ve bu etkiler devam edecek. Sadece bu birkaç ayla sınırlı değil. Bence geleceğin liderine hazırlanıyoruz. Öte yandan Mars askeri de temsil edeceğinden bu alanda da yenilik ve yeni başlangıçlar olası. Bu tutulmanın 6. Eve yansıması nedeni ile halkı yaşam koşulları, seçimler ve ülkenin çalışan kesimi ve kolluk güçler ile ilgili etkiye de 2. vurguyu yapmaktaymış.
 • Biliyorsunuz 16 Mayıs’ta Jüpiter Boğa burcuna geçti ve Plüton ile kare pozisyonda. Ülkemizin Drakonik Plüton’u da Kova ve Transit Jüpiter’le kare pozisyon aldı. İlerleyen yıllarda ülkemizde çok büyük değişim ve dönüşümler olacağı aşikâr çünkü ilk Plüton döngüsünü yaşayacak. İlk olarak topraklar, iklim ve muhalefet ve meclis ile kendisini gösterecek. Şiron’un Juno üstündeki yerleşimi de bana kadın muhalefet adayları ile ilgili yaraya parmak basmakta.
 • Balık Satürn de yaklaşık 3 yıl boyunca 2. Evimizde transit ederken maddi ve manevi değerlerimiz, yeteneklerimiz, sahip olduğumuz kaynaklarla ilgili düzenleme gereğine vurgu yapmakta.
 • Bir süredir yabancılarla ilgili konular, dış ticaret ve yasalar, gazeteciler ve hukuki alanlarda beklenmedik şeyler yaşıyorduk. Bunun sebebi bu alanlarda Uranüs tetiğinin olmasıymış. Hatta bu durum çalışan kesim ve halkın yaşam koşullarını da beklenmedik şekillerde etkileyecekmiş ki zaten epeydir bunu iliklerimize kadar hissediyoruz.
 • Ayrıca Merkür ve Venüs ülkenin Drakonik haritasında karşılıklı ağırlamada. Bu sebeple Uranüs kadınlar üzerinden neden bu kadar çok ve sarsıcı gündem yaratıldığını da gösteriyor. Ve yine Venüs hem siyasetçileri de temsil edebildiği gibi Ülkenin Tepe noktasının ve 5. Evinin de yöneticisi. Venüs bir de Aldebaran sabitli. Bu ülkenin yöneticileri şunu bilmeli ki size verilen bu yetenekler adil ve etik olmadığınız zaman size bedel ödetecektir. Aslında yazsam mı bilemiyorum ama genel olarak öteden beri ülkemizde siyasetçiler ya yabancılarla gizli iş birliği içinde olmaya yatkın ya da bu alandan sorun yaşamaya. Elbette kimseyi itham etmiyorum.
 • Aynı Uranüs, yükselen ve 2. Ev yöneticimizin de üstünde Transit yapmaktaymış. Ülkenin gerek toprakları gerekse halkını ve maddi/manevi değerlerinin, kaynaklarının neden bu kadar sarsıntı geçirdiğinin açık göstergesi. Maddi manevi şoklarla sarsılmamız, depremler yaşamamız boşa değilmiş.
 • Ama yengeç Venüs ve Satürn Balık transiti bence maddi açıdan ve halkın ve çalışan kesimin şartları ile ilgili düzen getirmek adına adımlar atılacağına işaret edebilir.
 • Bu yeniayın Uranüs’ü çok etkili çalışıyor bence. Zira Yeniayın yükselenine de karşıt ve yükselen de 11. Evimizde. 11. Ev konularında da ani gelişmelere açık. Yani meclis, belediyeler, STK lar, Kulüpler, protestolar, sosyal medya vb.
 • Bu yeniayla başlamasa bile gördüğüm bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim; transit Plüton’un ilerleyeceği yakın tarihte (önümüzdeki birkaç yıl) büyük devrimler yapabiliriz. Bu alanlar; yönetim, yaratıcılık ve spor, sanat, havayolu, yurt dışı ticaret, üniversiteler, yasalar, inançlar ve ülkenin tüm genel şartlarında olabilir.
 • Son olarak Drakonik harita üzerinde Seçim gününe bakayım istedim; bu yeniay ile değişimin ayak sesleri var görünmekte. Seçim günü kadınlar ve siyasetçiler çok göz önünde olacak. Yönetim ve yasal süreçlerle ilgili yerlerde halkın ve çalışan kesimin istediği olacak gibi bir görünüm var. Bu kez halk daha organize, detaycı ve rasyonel olabilir. Ancak etik ve ilkeli olmayanlar bana kalırsa ileride zorlanacak.

Yeniayın Burçlara Olası Etkileri

 • KOÇ: Maddi ve manevi değerleriniz, yeteneklerinizle ilgili alanda yeni gelişmeler olacaktır. Parasal açıdan haritanız da destekliyorsa maddi kazançlarınız olabilir, yeteneklerinizle fark edilebilir, değer görebilirsiniz.
 • BOĞA: Fizik sel görünümünüz ve sağlığınız ile dışarıya verdiğiniz imajınızda yenilik olabilir. Kendinizle ve hayatınızın hemen her alanında yeni radikal kararlar kapıda.  Haritanız da destekliyorsa parasal açıdan destekler olabilir.
 • İKİZLER: Sizin bilinmeyen alanlarla ilgili yerde bir yeniay olacağından sizin gizlediğiniz, ya da sizden gizli konularda elinizde olmayan gelişmeler görülebilir. Haritanız da destekliyorsa uzak seyahate çıkabilir veya yurt dışı ticaret alanından parasal kazancınız olabilir. Borç dengenizi, ortaklı paralar alanınıza dair gelişmeler de olası.
 • YENGEÇ: Grup faaliyetleri, arkadaşlar, statüden kazanç ile ilgili alanlardan yenilik geliyor. Haritanız da vaat ediyorsa, arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden, sosyal medyadan değer görebilir hayalleriniz gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz. Ayrıca gerek statünüz gerekse ortaklık veya evlilik konularınızda köklü değişiklikler de kapıda.
 • ASLAN: Kariyerinizi ve statünüzle ilgili alanda bir yeni dönem başlıyor. Haritanız da destekliyorsa, terfi edebilir, işinizi geliştirebilir bu alanda değer görebilirsiniz. Harcamaları abartmamaya dikkat edin. Bazı Aslanlar çocuk yapabilir, ebeveynlerle ilgili süreçler yaşayabilir ya da taşınabilir.
 • BAŞAK: Eğitim, medya, ticaret, büyük bir girişim ve başlangıçlar olabilir. Haritanız da destekliyorsa büyük kazançlarınız da olabilir.  Hayata bakışınız değişebilir, yurt dışı ya da uzak seyahatler de olası. İletişim, kardeş ve eğitim kaynaklı sıkıntıları çözmek adına çaba verebilirsiniz. Eğer sorunlu bir ortaklık ya da partner ilişkiniz varsa ayrılık kararı ve hukuki süreçler de yaşanabilir.
 • TERAZİ: Ortaklı paralar, eşinizin kazancı, miras ve borçlar, sigorta prim konularında yeni bir başlangıç olabilir. Şayet haritanız da destekliyorsa bu alandan kazançlar da gelebilir. Ama, borçlarınızı artırmanız da olası. Bu sebeple bu konularda temkinli olmanızda yarar var. Genital organlarla ilişkili rahatsızlıklara da dikkat.
 • AKREP: Yeni ilişki veya ortaklıklarla ilişkili başlangıçlar var. Eğer haritanız da vaat ediyorsa bu alanlarda maddi anlaşmalar yapabilir, sorunlar varsa çözebilirsiniz. Bazılarınız ise davalar, danışmanlıklar ortaklıklar adına harcama yapabilirsiniz. Ciddi ilişkisi olanlar evlilik adımı da atabilirler. Değer ve huzur arayışınız bu alanlarda olacaktır.
 • YAY: Gündelik rutinleriniz, meslek hayatınız ve sağlığınızla ilgili alanlarda düzen, huzur ve konfora dair yeni başlangıçlar görünüyor. Haritanız da destekliyorsa işe girebilir, sağlık ve beslenmenizi düzenleyebilir, bu alanlardaki gerçek değerinizi görebilirsiniz. Boyun, boğaz bölgesinde hassasiyetler ve hormonal süreçlere dikkat.
 • OĞLAK: Yatırımlar, riskli yatırımlar, çocuklar, hobiler, yetenekleriniz, aşk ve eğlence hayatınızla ilgili alanlarda yeni bir başlangıç ve sürpriz gelişmeler. Haritanız da destekliyorsa refahınız artabilir, mutlu ve huzurlu bir döneme başlangıç yapabilirsiniz. Yalnız bu durum gizli düşmanlar ve sizi çekemeyen arkadaşları da beraberinde getirebilir. Kariyerden kazanç konularında da geçmişten gelen sorunları çözebilirsiniz.
 • KOVA: Aile, evlenme, ebeveynler, emlak alımı/satımı, taşınma konularınız olabilir. Haritanız da destekliyorsa evden çalışarak ya da emlak konularından para kazanmak adına yeni adımlar atabilirsiniz. Bazılarınızın sosyal statü ve aile ile ilgili alanlarda zorlu bir mücadelesi de olabilir.
 • BALIK: Yakın çevre, iletişim, fikir, eğitim, seyahat ve ticari alanlarda yeni bir başlangıçlar görünüyor. Aklınıza yeni fikirler gelebilir. Haritanız da destekliyorsa bu alanda yeni anlaşmalar, imzalar, yakın çevrenizle iyi ilişkiler vasıtası ile maddi başarılara imza atabilirsiniz. Ya da çevreniz, muhitiniz değişebilir, taşınabilir, yeni araba alabilirsiniz. Astroderki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!