Astro Gündem astroderki dolunay Dolunaylar Oğlak Burcu Sabit Yıldızları Oğlak Dolunayı

3 Temmuz Oğlak Dolunayı

3 Temmuz Oğlak Dolunayı

3 Temmuz 2023 Ankara saati ile 14.38 de, 11°Oğlak burcunda Süper Dolunay olacak. Ay’ın Dünyaya en yakın değilse de  dünyaya normal yakınlığının 3’te 1 kadar daha yakın olduğu dönemlerde ortaya çıkan Dolunaylar Süper sınıfındadır.  Etkileri Hiper Dolunay kadar olmasa da diğer dolunaylara göre daha güçlüdür. Gerek insan ve halk hareketleri ve finansal konular gerekse volkan ya da depremsel hareketler açısından risk taşır. Avrupa’da Fransa ve üstünden geçen kuzey ve Güneye doğru ilerleyen bir hatta Dolunayın iz düşüm hattı olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca Uzak Doğu ülkelerinde de bu hattı görüyoruz. Dolunay esnasında ülkemizin Ege ve Marmara Bölgesinden de Plüton/IC hattı geçmekte.

Dolunaya iki ağır top olan Satürn ve Jüpiter’in güzel destekleri bulunmakta, şans ve fırsatlar verecektir. Ancak Oğlak Dolunayı, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 3. Evinde gerçekleşirken yükselende Akrep burcu bulunmakta. Akrep burcu yükseldiği için ister istemez, ilişkiler, iletişim, kararlar ve finansal alanlarda kriz deneyimleri de olacaktır

Dolunaylarda eril (Güneş) ile dişilin (Ay) karşıtlığı bulunur. Ruh halimizi ve ilişkilerimizi hatta vücut sıvılarımızı etkilemesi de doğaldır. Dolunayların doğası gereği, olgunlaşmış konuların tamamlanması, ortaya çıkması ve görünür olması ile ilişkilidir. Bazen bitişler ve kopuşlarla da ilgili olabilmektedir.  Etkileri 2 hafta kadar sürer.

Dolunay Nunki sabit yıldızı ile kavuşumda. Oğlak burcunun önemli sabitlerinden olup, çok çalışıp emek vermek kaydı ile gelen başarıyı temsil eder. Kişinin hayatında geç gelen ani bir şans ile de ilişkili olduğu gözlenmiştir. Nunki sabit yıldızı denizler, deniz adamları ve din adamları ile de ilişkilendirilmiştir. Ayrıca Dünya Astrolojisinde, yer kabuğu hareketleri, sudan gelecek sorunlarla da ilişkilendirilmiştir. Güneş Yengeç burcunda. Her ne kadar bazı yazılarda Güneş’in Srius sabitinde olduğu dile getirilse de uzak kalıyor. Sirius’un evet kadiri yüksektir ama yine de uzak kalıyor. Srius sabiti günümüzde 15 derecelerde olduğu için Sirius’tan uzağa düşüyor. Ankara’ya göre 5 Temmuz saat 19:08 de Güneş Sirius kavuşumu gerçekleşecek. Kadim astrologlar, Sirius’un Güneşle kavuştuğu an çıkartılan harita ile o sene ülkelerin ya da kişilerin yazılan 1 yıllık kaderine bakılacağına inanırlardı. Öte yandan ülkemizin 1. Evdeki Plüton’u Sirius sabiti ile kavuşum ve Dolunay buna karşıt. Bu sebeple bizim için önem arz etmekte.

Oğlak Burcu; disiplinli, düzen ve sistem kurucu, sınırlar, sorumluluk ve görevler, ciddiyet ve sabırla ilişkilendirilen bir burçtur. Aşırı kontrolcülük de verebilir. Dolunay’ın yöneticisi Satürn Balık burucunda, retro harekette ve 4 orbla Dolunaya altmışlık açıda. Ayrıca, Dolunay Jüpiter ile de 120’lik açıda ve büyütücü bir etki vermekte. Dilerim hak edenler için iyiyi, güzeli büyütsün. Öte yandan Merkür Sirius sabiti ile kavuşum ve Dolunaya ters açıda.

Bireysel olarak Dolunayın Olası Etkileri

 • Her türlü iletişim, eğitim, akraba ilişkileri, hayata bakış felsefemiz, yazmak, çizmek, basın/yayın işleri, yakın, uzak seyahatler, hukuksal konular, yurtdışını, yabancıları ilgilendiren konular, ana başlıklarımız olurken finansal konular da önem arz edecektir. Ailevi ilişkiler, iş ve sosyal statü konularında bazı konular açığa çıkarken iletişimde denge esas olacaktır.
 • Sağlık açısından; dişler, kemikler, özellikle dizler, eklemler ve cilt ile ilgili hassasiyetleri gün yüzüne çıkarabilir. İhmal ettiyseniz ben buradayım diyecektir. Tansiyon problemi, kalp/damar hastalıkları olanların daha dikkatli olması gereken bir dönem. Kazalara ve yangınlara da dikkat etmemiz gereken bir süreç. Sular yoluyla gelebilecek sağlık sorunları da bu dönem önemli olabilir.
 • Bu dolunaydan Oğlak, Koç, Yengeç ve Terazi burçları sert etkiler alabilir. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunda 08-14 derecesi ile Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 24-26 dereceleri arasında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri /ASC/DSC/MC/IC olanlar Dolunaydan önemli etkiler alacaklardır. Yengeç burcunun 30 Haziran-07 Temmuz, Terazi burcunun 01 Ekim-08 Ekim, Oğlak burcunun 30 Aralık-06 Ocak, Koç burcunun 28 Mart-04 Nisan arası doğanları da özellikle etkileyebilir. Ama haritanın diğer yerleşimlerine bağlı olarak değerlendirilmelidir.
 • Dolunay Jüpiter ile 120’lik açıda. Dolayısı ile büyütücü bir etkisi bulunmakta. Dilerim hak edenler için iyiyi, güzeli büyütsün.
 • Öte yandan Merkür Sirius sabiti ile kavuşum, Dolunaya ters açıda ve Şiron Koç ile sert açıda. Akrep/Boğa Ay düğümlerinin son Dolunayı. Acı da olsa yaşadıklarımızdan ders çıkarmak gereğine vurgu yapıyor. Satürn ve Jüpiter dolunay haritasında destek açıda. Sorumluluklar zorlasa da sorumluluklarımızı kabul etmek ve bu alanda çalışmak için uygun bir zaman dilimi olabilir.  Kişisel haritalarımızın desteklemesine bağlı olarak şanslar da gelebilir.
 • Oğlak Dolunayı, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde gerçekleşiyor bu sebeple iletişim, kararlar, yakın ve uzak çevremiz, seyahatler, kurs ve eğitimler, hayat felsefemiz de öne çıkacak diyebiliriz.
 • Dolunayın Oğlak burcunda olması sebebi ile ciddiyet, disiplin, çalışmak, görev ve sorumluluklar, kariyer ve statü konuları ile ilgili konuları öne çıkaracaktır. Disiplinli, çalışkan ve sistemli olmalıyız.
 • Tam da Bayram tatili bitiyor ve pek çoğumuz için iş başı başlıyor. Dolunayın yöneticisi Satürn retro olduğu için geçmişten gelen sorumluluklar ve hedeflerimizi yeniden bize hatırlatacağını ve düzene sokmayı bekleyeceğini söyleyebiliriz.
 • Jüpiter ve Satürn’ün açıları sebebi ile de hak eden çalışmış ve emek vermiş kişiler için ödül ve şans fırsatı verebilir.
 • Var olan işleriniz, daha önceden atmış olduğunuz adımlar olduysa, bunu büyütme ve hedeflerinize doğru ilerleme fırsatı da verebilir.
 • Jüpiter’in dolunay ile kurduğu üçgen bağlantı sebebi ile bazılarımız açısından yatırımlar, gayrimenkul, toprak ve finansal konularda fırsatlar verecektir. Ya da daha önce yaptığınız yatırımlarınız varsa bunların sonuçlarını alabilirsiniz.
 • Bu dolunayda ev ve emlak alma, taşınma vb konularda da kararlar alınabilir.
 • Jüpiter’in ve Uranüs’ün 7. Evden yaptığı açılara bakacak olursak özel hayatımız, partner ve ortaklık konularımız da gündemde olacak. Jüpiter’in Dolunayla açısı gereği ilişkilerde mantıklı, dengeli ve gerçekçi bir denge kurmak olasılığı verse de Uranüs’ün de 7. Evden 10. Evdeki Aslan Venüs&Mars kavuşumuna yaptığı kare, ilişkiler açısından beklenmedik ilişki krizlerini de yaşatabilecektir. Finansal konular, etik ve ahlaki değerler sorgulanabilir. Düzgün ve sağlam temeller üzerinde olmayan ilişkileri bitirebilecekken sağlam ilişkilerin evliliğe adım attığına şahit olabilir.
 • Dolunayın Nunki sabiti ile birlikte olduğundan söz etmiş, çok çalışıp emek vermek kaydı ile gelen başarıyı temsil eder, demiştim. Bu başarının gelebilmesi için geçmişte verdiğiniz emekleriniz olduysa karşılığını alabileceksiniz ama aynı zamanda eskiyi bitirmek başka bir bakış açısı geliştirmek gereğini de gösterebilmekte.
 • Merkür’ün Dolunaya ve Şiron’a açıları sebebi ile dikkatli olmakta yarar var. Zira Şiron Koç karesi sebebi sert ve hızlı iletişim sebebi ile yara açma, yaralanma, karar sorunları olasılığı verebilir. Özellikle yakın çevremiz ve ailemiz ile olan iletişime dikkat etmeliyiz. Ayrıca, duygusal kararlar hata yaptırabilir. Hesap hatalarına da dikkat edelim.

Yükselen Burcunuz ve Dolunayın Olası Gündemleri 

Öncelikle kişisel haritanızın yerleşimleri farklı olabileceğinden, aşağıdaki olasılıkların birebir gerçekleşeceğini düşünmemelisiniz.

 • Yükselen Koçlar: Kariyer, statü, hedefleriniz, varsa eşiniz, ortağınız ve ailesi, ebeveyniniz ve ebeveyn sağlığı, varsa çocukların iş ortamı ve sağlığı, yakın ilişkilerdeki iletişiminiz gibi konular gündeme gelebilir. Finansal konularda şans ve fırsatlar olası.
 • Yükselen Boğalar: Yüksek eğitim, kurslar, yabancılarla ilişkiler ve işler, uzun seyahatler, varsa hukuksal konularınız veya hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler olası. Ayrıca bedensel konularınız ve varsa sağlık probleminizin sonuçlanmasına ilişkin durumlar gündeme gelebilir.
 • Yükselen İkizler: Borç, kredi, vergi, nafaka, miras, sigorta ve burs konuları, eşin kazanımları, ortaklık paralar, bazıları için kayıplar, ameliyatlar gündeme gelebilir. Ayrıca statü ve statüden kazanç konuları da gündeme gelebilir. Hesap hatalarına ve iletişimde yanlış anlamalara dikkat.
 • Yükselen Yengeçler: Statünüz, eş, evlilik, ortaklıklar, danışmanlık aldığınız kişiler, anlaşmalar veya davalar ve açık düşmanlıklar ile çocukların eğitim konuları gündeme gelebilir. Ayrıca kariyerden kazanç, finansal gündemler ya da sosyal çevre ve aile krizleri ile ilgili konular gündeme gelebilir.
 • Yükselen Aslanlar: Günlük rutinleriniz, iş ortamınız, varsa yanınızda çalışanlar, kiracılar, küçük hastalıklar ve varsa evcil hayvanlarınız ile ilgili alanlarda gelişmeler olası. Ayrıca sosyal çevreniz ve kariyerden kazanç konularında beklenmedik krizler yönetmeniz gerekebilir.
 • Yükselen Başaklar: Sanat, spor, aşk, flört ve çocuklar, yaratıcı yönleriniz, hobiler ve orta uzunluktaki seyahatler, riskli yatırımlar ve tahminlerle alakalı gündemleriniz olabilir. Danışmanlıklar, ilişkiler ve eğitimlerle ilgili alanlarınızda da çeşitli fırsatlar olası.
 • Yükselen Teraziler: Ev, emlak, aile, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, kardeşin parası, eşin işi ve statüsü, varsa çocukların gizledikleri şeyler, hastane vb kapalı yerlerle ilgili konular, arınma ve izolasyon konuları gündeme gelebilir. Ayrıca, kariyerden kazançlarınız ve sosyal çevreniz ile ilgili krizler ya da varsa kredi ve borçlar, miras ya da eş veya ortağın kazancı ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olası dikkat.
 • Yükselen Akrepler: Eğitim, iletişim, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, yazı çizi, kararlar, anlaşmalar, hastalık varsa onun sonucu ile ilgili sorunlar, yanlış anlamalar ya da yanlış anlamalar kaynaklı iş hayatınızla ilgili sorunlar, sorunlu bir evlilik ya da ortaklık varsa onunla ilgili beklenmedik stresler veya bitişler olası
 • Yükselen Yaylar: Maddi manevi kazanımlarınız, yatırımlar, taşınabilir mallarınız, verilmiş borçlar, aile ve iletişim konuları ya da 2. Evinizle ilgili yanlış anlamalar, bazı hesap hataları, varsa çocuklarınızın işi, statüsü ve hedefleri, varsa eşin vergi, kredi, borç, miras gibi durumları ya da ameliyatı gibi konular gündeme gelebilir. Varsa danışmanlarınız ya da danışmanlık aldığınız kişilerle ilgili beklenmedik krizleri yönetmeniz gerekebilir.
 • Yükselen Oğlaklar: Burcunuzda gerçekleşiyor olması sebebi ile sizi ilgilendiren birçok konu gündeme gelebilir. Fiziğiniz, sağlığınız, kendinizi dışarıya ifade ediş şekliniz, etrafınızdaki eş, aile ve ortak gibi yakın kişiler gündemde olacaktır. Ayrıca yakın çevre iletişimi ve yanlış anlamalara dikkat. Şayet gerekli düzeni kurdunuz ve düzgün planlar yaptıysanız yatırımlarınız ve ortaklıklarınızla ilgili alanlardan güzel etkiler ve kısmetler alabilirsiniz. Riskli yatırımlar, borsa vb konuları ile aşk meşk konularında risk alıyorsanız sorunlar yaşayabilirsiniz dikkat.
 • Yükselen Kovalar: Bilinçaltı korkular, zorluklar, başkalarından gizledikleriniz, gizli düşmanlıklar, kayıplar, inziva, hastane vb kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, fedakarlıklar, bağımlılıklar ve arınma çalışmaları gibi konular gündeme gelebilir. Ayrıca, arkadan dönen gizli konular ve iletişimde ve hesaplarda hatalar olabilir dikkat. Aile, partner ve ev ile ilgili konularda, beklenmedik gelişmeler ve krizler olası.
 • Yükselen Balıklar: Arkadaşlar, sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz gruplar, statüden kazancınız ile ilgili gelişmeler olabilir. Ayrıca parasal kaynaklarınız ve yatırımlarınızla ilgili krizler olası ama gerekli disiplini daha önce sağladınız ve sistemli olduysanız aldığınız kararlar, eğitimler, evrak işleriniz, kardeşler, yakın çevreniz, seyahatler, çocuklar, yatırımlar ve hobileriniz ile ilgili alanlarda şanslar ve kısmetler olabilir.

Dolunayın Dünyada Olası Etkileri

 • Siyasi Astrolojide Oğlak; devlet ve yöneticilerle, bilim insanlarıyla, para piyasası, yargıçlar, kural koyan insanlar, komutanlar, finansçılar ve CEO’larla, yaşlılar, mühendislerle, inşaat sektörü ve tarihçiler, arkeologlar, müzeler, antikacılar ve kütüphanecilerle, arşivciler ve maden işçileri ile ilişkilidir. Bu sebeple dolunayın etkili olduğu 2 haftalık süreçte bu konularla ilgili gelişmeler dikkati çekecektir.
 • Dünyada otorite konumundaki insanlarla ilgili değişimler, görev değişimleri gelebilir.
 • Oğlak burcu yapılandırmak ve sistem kurmakla ilgilidir. Bu sebeple toplumsal konularda ve finansal alanlarda bazı kurallar ve disiplin gerektiren durumlar olabilir.
 • Venüs/Uranüs karesinin etkisi ile beklenmedik finansal gelişmeler olabilir.
 • Jüpiter’in Dolunayla iyicil açısı tarım ve istihdam, ekonomi ve hatta yabancılarla ilgili yeni fırsatların ortaya çıkabileceğini düşünebiliriz.
 • Dolunayla birlikte olan Nunki sabit yıldızının bir diğer etkisi olarak da denizler, deniz adamları ve din adamları ile de ilgilidir. Merkür ile olan karşıtlığı ve Şiron karesi sebebi ile açıklamalar yanlış anlaşılabilir ve bazı sorunlara yol açabilir.
 • Ayrıca tarihte Nunki sabiti Devletler Astrolojisinde bazı sudan gelen sorunlar,
 • Bu Dolunayda, Yazar ve çizerlerle ilgili konular da çok konuşulabilir
 • Venüs& Mars ile Uranüs karesi sebebi ile sanatçılarla ilgili şaşırtıcı gelişmeler duyulabilir. Ya da ilklerle anılacak yeni sanatsal üretimlerin ortaya çıkışı da olasılık dahilinde.

Dolunayın Ülkemize Olası Etkileri

 • Dolunay, Yeniay ve tutulmalarda her zaman ülkenin başkentine göre an haritası çıkartılır. Bazı kişiler ülkenin en kalabalık kenti ve yaşadıkları yer olması sebebi ile İstanbul’a göre çıkartsa da doğrusu ülkenin başkentine göre çıkartılmasıdır.
 • 3 Temmuz 2023 Oğlak Dolunayı, Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 3. Evinde gerçekleşirken yükselende Akrep burcu bulunmakta. Akrep burcu yükseldiği için ister istemez kriz deneyimleri olacaktır. Dolunay ülkemiz kuruluş haritasının7. Evinde gerçekleşmekte. Dolayısı ile dolunay ülkemizin Plüton’ una karşıt. Ülkemizi fiziki açıdan, mafyatik konularda ve milliyetçi konular üzerinden halkı etkileme potansiyeline sahip
 • Akrep burcu; dönüşüm, değişim finansal krizler, zehirler, yer altı ve maden ocakları, mafya, derinde gizli kalmış işler, ölüm gibi konuları öne çıkarır. Akrep burcunun yöneticisi Mars da Aslan burcunda Venüs ile kavuşumda ve Uranüs’ten kare alıyorlar. Dolayısı ile finansal alanda; borsa ve diğer yatırım araçları ile ilgili şaşırtıcı gelişmeler ve müdahaleler olası.
 • Yeraltı ve madenlerle ilgili konularda ve orman yangınları ile ilgili bazı krizlerin olası olduğunu da söylemeliyiz. Öte yandan kazalar ve yangınlar, patlama tarzı konular zaten bir süredir devrede.
 • Akrep’in yöneticisi Mars Aslan 10. Evde; dolayısı ile yöneticiler, ünlüler kişilerin krizleri ve vefatları olasıdır. Borsa ve spekülatif yatırım araçlarına müdahaleler olabilir. Finansal kararlar alınabilir. Başta zorlayıcı olan bu müdahaleler sonrasında iyicil etkiler verebilir.
 • Dolunay esnasında ülkemizin Ege ve Marmara Bölgesinden Plüton/IC hattı geçmekte. Dolayısı ile gerginlikler, finansal, tarımsal ve depremsel hareketler açısından risk barındırdığını söylemeliyim.
 • Mars ve Venüs’ün Aslan burcunda yan yana oluşu finansal dengeler, komşularla yeni ekonomi anlaşmalarını gündeme getirebilir. Eğitim ve siyasetçiler ve ülke temsilcileri ile ilgili alanda bir bitiş ve yeni yapılanmalar, sınav sistemlerinin tartışılması konuları da gündeme gelebilir.
 • 3/9 aksındaki Dolunay; otomobil, demiryolları, karayolu ve nehir trafiği, iletişim ağları, haber medya, internet, telefon, haber ve bilgi yayma, yazarlar, yayınlar, gazeteciler, nakliye, kargo, deniz trafiği, uzun mesafe trafiği, uluslararası iletişim, kanun, üniversiteler, profesörler, mahkemeler, din ve din adamları, dini yerler, inanç sistemleri ya da her türlü iletişim aracı, komşu ülkeler, felsefi ve bilimsel kuruluşlar ile ilgili konuları gündeme getirebilir.
 • Dolunay’ın 3/9 aksında gerçekleşmesi ve Jüpiter’den üçgen alması sebebi ile seyahatler, yabancılar, turistler, komşu ülkeler, yazar ve çizerler, haber akışı, yasalar, din ve 2. Derece devlet adamları ile ilgili konular gündemimizde çokça olacaktır.
 • Yabancılarla yapılan anlaşmalar da gündeme gelecektir. Geçici sığınmacıların durumu yeniden gündem oluşturabilir. Uluslararası anlaşmalar, davalar, dost ve müttefik mi yoksa düşman mı tarzında ikilimeler de yaşayabiliriz.
 • Ev Astroloji ile de ilgili olduğu için bu konularda da Merkür’ün şiron ile olan karesi ülkemizde bazı gündemler yaratabilir.
 • Satürn’ün de Dolunaya altmışlık açısı ve ülkemizin 9. Evindeki GAD üstünden geçişi sebebi ile alanında da önemli gelişmeler bekleyebiliriz. Satürn retro olduğu için eskiden yapılmış yasaların da yeniden ele alınıp düzenlenmesi olasılığına vurgu yapıyor olabilir. Ayrıca, yurt dışına seyahatlerde kısıtlamaların (vize sorunu gibi) yine gündemde olabileceğini düşünebiliriz.
 • Ayrıca, yasalar ve Meclisimiz, siyasetçiler, belediyeler, topluluklar, dernek ve vakıfları ilgilendiren bazı düzenlemeler gündeme gelebilir.

 AstroDerki

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!