Astro Gündem astroderki Astrolojide Öngörü Teknikleri Soltist Sodep Srius

Güneş Sirius Kavuşumu 2023

Güneş Sirius Kavuşumu 2023

5-6 Temmuz’da Srius ile Güneş Kavuşacak Soltist & Sodep Günü. Ülkemiz İçin Önemli Bir Buluşma. 5.7.2023 saat 19:08:18’ de Srius ile Güneş temasa başlarken tam kavuşumu 6 Temmuz 13:41’de yaşanacak. Güneş ve Sirius, ülke kuruluş haritamızın Plüton’una da selam çakacak.

Sirius Büyük Köpek Takımyıldızında yer alan dünyaya yakınlığıyla bilinen bir yıldızdır. Türkçede AKYILDIZ olarak bilinen Sirius’un anlamı; klavuz, rehber, kökler ve kader rehberi demek. Kuran’da da Şi’ra /Tarık yıldızı diye de nitelendirilen Sirius (Akyıldız, Soltis) aslında kaderin yıldızıdır. O kadar önemli bir belirteç yıldızdır ki, eski Mısır’da ve eski Türklerde sözü geçen ‘’Kurt Asena’’ aslında Sirius’tur.

Kadimler Güneş ve Sirius Yıldızının kavuşacak olmasını, yıllık kadersel sürecimiz ile bağdaştırmışlardır. Eski Mısırlılar, Sirius’un, Güneş ile aynı boylamda kavuşum yaptığı günlere Sodep / Solthist adını vermişlerdir. Bizim Güneş sistemimizin Güneşi, Siriustur. Yani biz aslında Sirius’un bir uydusu olarak değerlendirmiş kadim Astrologlar.

Güneş’in 14 derece Yengeç burcuna geçmesi ile başlayan bu kavuşumla ‘’ Kader yeniden yazılır ‘’ ama tek başına bu yıldız değil, tüm göksel kombinasyon önem taşır. 5-6 Temmuz özel bir tarih, 1 yıllık ‘’kaderimizin yazılacağı gün’’ olarak anlamlandırılırsa da Sirius’tan gelen enerji Dünyaya 8-8,5 yıl sonra ulaşıyor. Bu sebeple, aslında o kader zaten yazıldı. Dolayısı ile 2015 yılında ne yaptık, neye başladık, iyilik mi yaptık, ah mı aldık, bunlar önemli olacak. Güneş Sirius ile selamlaşırken eski defterler açılacak, varsa iyisi kötüsü ile karmalar ortaya serilecek.  Geçmiş yıllarda soltis sodep olasılıklarını yazmışım bir göz attım

Sirius sabit yıldızı öteden beri yönetici kesim, kral ve kraliçelerle ilişkilendirilmiştir. Enteresan bir şekilde ülkemizin Plüton’u ve ABD’nin Güneşi de Sirius sabit yıldızlı. Dolayısı ile genel olarak, İki ülke arasında oluşan bu kavuşum; çok güçlü dönüşüm, birbirini etkileme ve kontrol etme temalarını açığa çıkaran bir enerjiye hâkimdir.

Bu özel günde dilekler dilenir, ritüeller önerilir ama bir yıl boyu yat ya da hayatın boyu kötülük yapıp ettikten sonra, bir gün, o da bugün, iyilik yap puan kazan tarzı bir durum değildir. Ha elbette iyilik her daim korur. Kader gayrete aşıktır ve irademiz ile bazı şeyleri değiştirme gücümüz olur. Bu irade ve azmimize göre bazı şeyler değişebilir. Sirius sabit yıldızı köpeklerle ilişkili olarak bilinir.

Siz yine de 6 Temmuz’da dileklerinize dikkat edin, muhtaç insanları korumak ve özellikle sokak köpeklerini korumak ve beslemek iyi gelir. Bencilce sadece kendiniz için değil, ülkemiz ve insanlık için, ezilen insanlar, çocuklar ve hayvanlar için iyi dileklerde bulunup iyilik yapın. Eğlenin, karanlığı değil ışığı besleyin, iyi niyet enerjilerinizi her yana ışıldatmaya çalışın. Karanlığın istediklerine teslim olmayın inadına ışıldayın.

Soltis / Sodep Gününün An Haritası

Soltis / Sodep günündeki an haritasının ülkemiz kuruluş haritasına ya da kişisel haritalarımıza yaptığı transitlerden önümüzdeki 1 yıl boyunca yaşanabilecek olayların özetini görürüz.

Bu Soltis / Sodep gününde; Sirius Güneşle hareket ederken Ay da Kova burcunda olacak. Kova burcunda Duygusal ve toplumsal hassasiyetler, kararsızlıklar, özgürlükler, toplumsal olaylar, insan hakları, topluma faydalı düşünceler temel ihtiyaç ve gündem olarak ortaya çıkacak.

Ay Kovanın genel etkilerinin yanı sıra şöyle de bir bilgi var; ‘’İslami Astrologlar özellikle bu kavuşum esnasında ikindi vakti Ay’ın kavuştuğu sabit yıldıza özel önem verirler’’ Bu göksel kombinasyona bakarak o yıl olabilecek olumsuz olayları tespit edip önlem almak için kullanırlarmış.

Bu durumda Göksel Ay, ikindi vakti Gienah sabit yıldızı ile ilişkide oluyor. Algoloid dediğimiz bir derece. 26°: 45’’ Gienah; ani gelen şansları doğru kullanamamak, bulunduğu sosyal konumdan düşmek, tacizler, dağ kazaları ve toplumları etkileyen olası durumları gösteriyor.

Öte yandan, Güneş Sirius aynı zamanda Hades ile kavuşum. Hades; “ölüler diyarı” çürüyen şeyler, toprak altı, yeraltı ile ilgilidir.  Ay, Venüs ve Mars’a karşıt. Mars & Venüs de Plüton ve Neptün ile yod açı kalıbının apeksinde yer alıyor. Durum çok parlak görünmüyor. Ani ve beklenmedik durumları yıla yayacağını düşünebiliriz. Güneş Sirius, Koç Chiron ile kareye ilerliyor. Güneş Jüpiter ile geçmiş altmışlık açısı ne kadar korur bilemem. Ama yöneticileri, kralları bekleyen bir acı var gibi.

Bireysel açıdan baktığımızda

 • Elbette herkesin haritası kendine has etkiler alacaktır. Ama genel olarak kişisel ilişkiler öne çıkabilir.
 • Bazılar ruh eşi ile kalıcı bir ilişkiye yelken açabilir.
 • Duygusal kararsızlıklar olabilir.
 • Öte yandan, aşk ve sosyal çevre, çocuklar, sanat ve riskli yatırımlar, borsa vb konularda mücadeleler ani gelişmeler de olası.

Ülke ve Dünya Genelinde

 • Sirius sabit yıldızı öteden beri yönetici kesim, kral ve kraliçelerle ilişkilendirilmişlerdir ilişkilendirilmiştir. Plüton ve Neptün ile Mars’ın yod açısı ani kazalar, çatışmalar, yangınlar, patlamalar çalıştırabilir maalesef; nükleer ve kimyasal silahlar ile ilgili can sıkıcı konular olmaz umarım.
 • Toplumsal olaylar, insan hakları, özgürlükler, topluma faydalı düşünceler temel ihtiyaç ve gündem olarak ortaya çıkacak.
 • Güneş Sirius aynı zamanda Hades ile kavuşum ve Chiron ile kare. Güneş Jüpiter ile geçmiş altmışlık açısı ne kadar korur bilemem. Ama yöneticileri, kralları bekleyen bir acı var gibi. Bu iktidarla ilişkili acı olabileceği gibi çocukları ile ilgili de olabilir.
 • Ay’ın açıları halkımızı, gençleri çocukları, eğitim ve yasaları ilgilendiren durumlar olacağını da göstermekte.
 • Göçler, göçmenlerle ilgili konular gündem içinde çokça yer amaya devam edecek gibi görünüyor. Gienahlı Ay, göçmenler ve yeni göç dalgaları şeklinde çalışabilir.
 • Hava koşulları gündemi; rüzgarlar ve yağmurlar önem taşıyabilir.
 • Dağcı kazaları, dağlarda olumsuz olaylara dikkat edilmeli.
 • Sirius, okült ve dinsel bir yıldız olduğu için, bu tür konularla ilgili gündemler de beklenebilir.
 • Sinir sistemi ve beyin hastalıkları, bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklara sık rastlanabilir.
 • Eşcinsellikle ilgili konular gündemde olacaktır.
 • Kadınlarla ilgili olabileceği gibi özellikle çocuk kaçırılmaları, taciz ve tecavüzlerine karşı uyanık olunmalı.

Güzellikleri alıp kabul edelim, diğerlerini irademizle iyi enerjilere dönüştürüp evrene yayalım.

Sevgiyle…

AstroDerki 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!