Astro Gündem Ay Düğümleri ay düğümleri döngüsü Aydüğümleri koç terazi aksında

Ay Düğümleri Koç Terazi Aksına Geçiyor

Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor

Akrep/Boğa aksının son tutulması 28 Ekim’de gerçekleşecek ama Ay Düğümleri burç değiştiriyor.

Tutulmalar Ay Düğümlerine yakın gerçekleşir. Bu sebeple de kadersel yön değişiklikleri yaşatır. Bir süredir Akrep/Boğa aksı tutulmalarını yaşıyoruz hayli de yorulduk. Ülkemizin burcu da Akrep, dolayısı ile bizler için son dönem pek çok ülkeden daha önemliydi, maddi ve manevi alanlarda ölüp ölüp dirildik. Ülkece büyük bir deprem ve yas yaşarken hayatı ve kazanımlarımızı/kayıplarımızı sorguladık. Bizim için en değerli ve güvenli olanı fark ettik.

Yaklaşık son 18-19 yıllık dönemimizle ilgili konularda bazılarımız eksik ya da hatalarıyla yüzleşip yenilerken, bazılarımız doğru adımlarının ödülünü alacak. Yine yanlıştan dönenlerimiz olacağı gibi yanlışta ısrar edenlerimiz de olacak. Her ne olursa olsun, yaşamımızda yeni bir sayfa açılacak. Son Koç/Terazi aksı tutulmaları 2014 Baharında başlamış ve yaklaşık 1.5 yıl sürmüştü. Ancak, o dönem Kuzey Ay Düğümü Terazi aksındaydı. Şimdiki gibi Kuzey Ay Düğümü Koç olan son tutulma dönemi  2004 kışında başlamıştı. Dolayısı ile kişisel bazda kendi tarihimizi hatırlamak, Türkiye ve Dünya adına bu yıllarda  neler olmuş  merak ediyorsak wikipediadan araştırmak yol gösterici olabilir.

Ay düğümleri, ruhsal ve dünyasal misyon olarak bireye yüklenen görevleri gösterirken, hangi ruh ailesinden olduğumuz, nereden gelip nereye yolculuk yaptığımız bilgisini de verir.

Güney Düğüm, ruhsal olarak en yatkın ve bilgili olduğumuzu, Kuzey Düğüm ise bizim için yeni ve öğrenmemiz gereken alanı gösterir. Esasen, her iki düğümü de dengeli kullanmayı bilmek ve becermek asıl görevimizdir. Koç Terazi aksında Ay Düğümü olanlar ne yapmalı, ne yapmamalı okumak için tıklayınız.

Ay düğümleri her 1,5 yılda bir burç değiştirir. Düğümler bir gezegen değildir. Güneş ve Ay yörüngelerinin kuzeyde ya da güneyde kesiştiği sanal hesap noktalarıdır. Ay düğümleri hesabında mean ve true olmak üzere iki sistem kullanılır. Buna göre Ay Düğümleri bu sene, 12 Temmuz akşam üstü veya 17 Temmuz gecesi burç değiştirecek. Detaya girmeyeceğim ama bilgi olsun; Karma ekolü Mean Node, Klasik ekol ise True Node kullanır

Önümüzdeki 18 ay boyunca düğümler Koç/Terazi aksında yolculuk edecek ve tutulmalar bu burçlarda gerçekleşecek. Ektiğimizi biçeceğimiz, yaptıklarımızın iyi ya da kötü karşılığını alacağımız yeni bir dönem olacak.

28 Ekim’deki son Akrep ve Boğa burcu tutulmasından sonra Koç-Terazi tutulmalarını yaşamaya tam olarak geçmiş olacağız. Akrep/Boğa burçları kendilerine kare yapacak Aslan/Kova aksı tutulmalarına kadar biraz nefes alacaklar.

Hatırlarsanız geçtiğimiz 20 Nisan’da ilk Güneş tutulmasını 29 derece Koç burcunda yaşamıştık ama o zaman Ay Düğümleri hala Akrep Boğa aksındaydı. Ay düğümlerinin 29 dereceye girmesiyle birlikte bu tutulmanın derecesi tetiklenecek ve o zaman başlayan tamamlanma ve bitişleri ortaya çıkaracak.

Ay Düğümleri Koç Terazi Aksına Geçiyor

Koç-Terazi aksı BEN/BİZ kavramı ile ilişkilidir. Dolayısı ile ilişkiler ve anlaşmalar, ortak nokta bulmak, olmuyorsa yolları ayırmak olası. Savaş ve barış temasını gözlediğimiz veya yaşadığımız zamanlar da olacaktır.

Kuzey Ay Düğümü Koç burcunda olacak.

 • Koç burcu gençlik, yenilik, öncülük ve liderlik etmek demek.
 • Bu sebeple gelecek hedeflerimiz ve amaçlarımız için cesaretle savaşmamız gerekecek.
 • Kendi isteklerimize yöneleceğimiz, kendimize güvenmeyi öğreneceğimiz bir dönem olacak.
 • Bireysel değerlerimizi ve sınırlarımızı fark edeceğiz.
 • Sağlıklı bencillik geliştirmeyi öğreneceğiz.
 • Koç burcunda Güneş yücelir. Bu sebeple her şeyden önce canlılığı ve benliği korumak, tarafını net olarak ortaya koymak bu burca has özelliklerdendir. İstekleri noktasında olayı eğip bükmez ve net davranır.
 • Hızlı ve acelecidir, hatalar da yapabilir. Ama tam da bu sebeple dengeyi doğru kurmak da gerekecek.

Güney Ay düğümü Terazi burcunda olacak.

Konusu; ilişkiler, barış, evlilik, ortaklık, sosyal hayat ve uluslararası ilişkiler, hak, hukuk adalet ve işbirlikleri.

Koç-Terazi aksı tutulmaları ile

 • Bazılarımız hakları için savaşacak.
 • Kendi isteklerimiz ve iletişimde olduğumuz kişilerle biraz sınanacağız.
 • Kimimiz evlenecek ya da yeni ortaklıklara girişecek.
 • Ama bazıları da boşanacak.
 • Sadece alışkanlıklarımız sebepli ya da kabul edilmek, dışlanmamak uğruna katlandığımız, gereksiz fedakârlık yaptığımız ilişkileri eleyeceğiz.
 • Hak, hukuk, adalet, alma/verme dengesi her türlü birliktelikte gündem maddesi olacak.
 • Yargı ve adalet sisteminde değişimler olabilir.
 • Tüm Dünyada yeni yüzler, yeni genç liderler ortaya çıkacaktır. Politikacıların birbirleri ile anlaşmaları da bozulabilir.
 • Yargılanmasına şaşıracağımız güçte insanlar bu dönem yargılanabilir.
 • Uluslararası hukuk konularında da düzenlemeler yapılabilir
 • Hem kişisel ilişkiler hem de Dünya üstünde kurulmuş birlikler ve anlaşmalar da gündemde olacak. Ülkeler arası yeni anlaşmalar ve iş birlikleri yolda diyebiliriz. Bazı ülkeler arası birlikler ve anlaşmalar bozulurken, bazıları yeniden gözden geçirilecek veya yeni üyeler alınacak.

Ülkemizin Mars’ı ve Satürn’ü terazi burcunda. Dolayısı ile Koç Terazi aksındaki tutulmalar, ülkemizi askeri alanda boy gösterirken, arabuluculuk ya da barışı tesis etmek adına elini taşın altına koyarken görebiliriz.  Satürn’ümüze gelen transitler ve tutulmalar, bizi maddi konulardan etkilemeye devam ederken, hem yasalar, yabancılar ve uluslararası alanlardan hem de düşmanlık ve iş birlikleri alanından etkileyecek. Öte yandan, Satürn Balık burcu seyahatini yaparken Terazi burcuna antisya yapacak. Dolayısı ile ülkemizin hem 9. evi hem de 10. evi, Balıktaki Güney Ay Düğümü ve Uranüs’ü, hatta ülkemizin Progres Ayı da Balık burcunda olduğundan halkımız da bu tutulmalardan nasibine düşeni alacaktır.

Akrep/Boğa aksının yıktıklarını toparlamaya çalışırken yeni yıkımlara neden olmadan, güçlenerek çıkacağımız, kolay, güvenli, sağlıklı ve haklının kazandığı 1,5 yıllık bir dönem diliyorum.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!