Astro Gündem astroderki Ay Düğümleri Balık Başak Mars Mars Başak Satürn Balık

Mars Başak Burcuna Girdi

Mars Başakta, Boş Durmak Yok

10 Temmuz, saat 14:41 civarı Mars, Aslan’dan çıkıp Başak burcuna girecek. 27 Ağustos’a kadar da Başak burcunda seyahat edecek. Çalışın uşaklar! Yazın eğlenip dinlenecektik diyenleri duyar gibiyim 🙈

Özellikle, Başak, Balık ve Başak burçları ve her iki burçta önemli kombinasyonları, gezegenleri bulunanlar ile bazı ikizler ve yay burçları için etkili bir dönem olabilir.

Mars’ın astrolojik anlamı; savaşmak, mücadele etmek, stres, savunma, askeri, cerrahi konular, kaslar ve bağışıklık konuları. Başakta özellikle sindirim sistemi konularını öne çıkarabilir.

Giriş an haritasına bakarak söyleyebileceklerimi özetlersem

Çalışın, üretin, didinin ve hizmet edin ama sindirim ve sinir sistemi, bulaşıcı hastalıklar, cilt, kemik ve ayaklara dikkat edin!

Başak burcu, düzenli, detaycı, analitik, hizmet odaklı ve çalışkan bir burçtur. Mars’ın Başak burcuna geçişi,

✔️ Başak; kölelik burcu derdi eskiler. Tabiri caizse bu dönem köle gibi çalışabiliriz. İşte, evde, başkalarına yardım ve hizmet konularına enerji harcayabiliriz.

✔️Daha pratik ve disiplinli olmamız da gerekecek elbette.

✔️Verimli ve çalışkan olmak da olmazsa olmazımız olacak.

✔️Yalnız, çok eleştirel de olunabilir bu dönem. Haberiniz olsun Başak eleştireldir. Sinirlerinizi/ sinirlerini bozmayın derim.

✔️Başak burcu sağlık, temizlik ve sağlık sektörü ile de ilişkilendirilir. Bu sebeple sağlığa, sağlıklı beslenmeye ve hijyene ekstra dikkat gerekiyor. Sağlıkçılar da çok çalışacak gibi

✔️ Bu dönem, hasta olmayanlar da hasta bakıcılık yapabilir ve bulaşıcı hastalıklarda artış olabilir ⚠️

✔️Bağışıklık sistemimize ve bağırsaklarımıza dikkat etmeliyiz. Aşırı sıcaklarda besin zehirlenmesi olasılıklarına karşı temkinli olmalıyız.

✔️Öte yandan Venüs Aslan retrosu ve zaman zaman Uranüs’ten alacağı sert açılar, Jüpiter’den alacağı üçgen vs derken bazı beklenmedik konular öne çıkabilir; Venüs Aslan retro yazımda finans ve ilişkilere değindim de burada dikkat çekmek istediğim konu; yangınlar, tarım alanlarında yaşanabilecek sıkıntılar maalesef. Başak burcu Koç’a antisya. Bu sebeple bazen başakların ateşin burcu koçlardan daha koç gibi olduklarına şahit oluruz.

Türkiye açısından baktığımızda

Mars’ın Başak burcuna girdiği an (İngrees) haritasının yükseleni Akrep. Akrep ülkesiyiz bu sebeple bizim için hayli önemli, mücadeleli olacak diyebiliriz. Yöneticisi Mars da haritanın 10.evinde ve ay düğümleri ile bağlantıda. Ülkenin yönetici kesimi çok çalışabilir. Öte yandan hastalıklarla mücadele de edebilirler. Zira Mars Ay düğümleri ile bağlatılı ve 6/12 aksımıza düşüyorlar.

✔️Ay düğümleri 6-12. Evler aksında olduğu için ülke açısından sağlık, yaşam koşulları ve üretim konuları, çalışan kesim ve sağlıkçılar oldukça öne çıkıyor.

✔️Mars Türkiye kuruluş haritasının 3. evine düşüyor. 3. Ev dünya astrolojisinde;  komşular, iletişim, eğitim, eğitim bakanlığı, ulaşım yolları ve trafik, köprüler, kargo firmaları, medyayı temsil eder.

✔️Bu sebeple Mars bu konularda stresin, hareket ve mücadelenin olabileceğini, hatta kazaların da olasılığına işaret ediyor.

✔️Transit Satürn de Balıktan karşıtlık yaparken bazı kısıtlamalar ve engellemeler de olabilir özellikle ulaşım ve medya alanında.

✔️Öte yandan yaz boyunca yurt dışı iletişim trafiği ve ticari ilişkiler önem kazanacak.

✔️An haritasının yükseleni Akrep, 5. evimize düşüyor. Ülke lideri (akrep güneşimiz), ekonomik koşullar, borsa, finans, çocuklar, eğlence yerleri, sanatçılar için oldukça yoğun ve stresli olabilir.

Temkinli olmak gereken bir yaz bizi bekliyor. Ama dilerim; GAD üstünde Satürn Balık transitine rağmen, KAD başak bir ülke olarak, en güzel üretimleri, en başarılı hizmetleri, en başarılı bilim ve sağlık gelişmelerini gerçekleştiririz. Geçmişin değerli bilgeliği yeni ile harmanlanıp başarıya yürümeyi bildiğimizde anlamlı olacak. Yoksa savrulup gideriz.

AstroDerki

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!