Astro Gündem astroderki dolunay Dolunaylar Kova yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Kova Burcunda Süper Dolunay

Kova Burcunda Süper Dolunay

1 Ağustos saat 21:31’de 9° Kova Burcunda bir Süper Dolunay gerçekleşecek. Süper sınıfı Dolunaylarda Ay, Dünyaya en yakın konumda değilse de dünyaya normal yakınlığının 3’te 1’i kadar daha yakın olduğunda gerçekleşir. Etkileri Hiper kadar olmasa da normal bir Dolunaya göre 2 kat güçlüdür. Dolayısı ile Kova ve Aslan burcunun temsil ettiği konularda gerçekleşecek tamamlanma ve ortaya çıkış bariz etkiler verebilir. Egoların bir yana bırakılması gereken bir dönemden geçeceğiz. Otorite ve Halk arasında ve/veya Eril ile Dişil arasındaki sorunları gün yüzüne çıkarır. Otorite saydığımız kişilerle olan anlaşmazlıklar da bu konudan nasibini alacaktır.

Dolunay, aşağıdaki konumlarda ve derecelerde, gezegenleri ve veya önemli yerleşimleri olanları öncelikli olarak etkileyecektir

 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 6-12,
 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 22-26 dereceleri

Ay Kova Burcunda 12. Evde ve 5. Evi yönetmekle birlikte ülkemiz haritasının 8. Evinde.

Dolunay, 12/6 aksından etki vermekte. Bu sebeple ana başlıklar; sağlık, beslenme, günlük  rutinler ve iş hayatı, evcil hayvanlar, çalışanlarımız ve çalışan kesim, kapalı yerler, hastane, hapishane ve rehabilitasyon merkezleri, suçlular, gizli topluluklar gibi konular olabilir.

Kova burcu; özgürlük ve bağımsızlık, kitleler, sosyal güç, kitle psikolojisi, ekip çalışması, soğukkanlılık ve ciddiyet, gelecek planı, sistem bilgisine başvuru, yaratıcı ve yenilikçi enerjilere sahiptir. Dolunay döneminde, insanlar yeni ve özgün fikirlerle ve projelerle ortaya çıkabilirler.

Siyasi Astrolojide Kova: Karşı konulamayan doğa  hareketleri ve doğal felâketler, asiler, deliler,  yüksek teknoloji, yeni keşifler, elektrik, kongreler, kooperatifler, bir ülkenin parlamentosu, insanların bir araya geldiği gizli olmayan topluluklar (arkadaş grupları, kulüpler, dernekler vs.), isyanlar, sıra dışı ve nadir rastlanan ekstrem sporlar ve ekstrem sporcular,  yeni bulgu ve buluşlara  açık mesleklere sahip olanlar (örneğin meslek olarak teknoloji, telekom, elektronik, havacılık, bilgisayar ve yazılım gibi alanlar, astrologlar, astronotlar, mucitler, kaşifler) ile ilgilidir. Bu alanda bazı gelişmeler ortaya çıkabilir.

Ay siyasi Astrolojide halkı temsil ederken, bireyse haritalarda duygu, istek ve dürtülerimizi, kadınları, anneleri temsil eder. Bizlere dolunaylarda duygusal açıdan gerilim yükler.

Dolunay, ülkemizin 8. Evinden 4. Evdeki Mars ile üçgen, ülke Güneşi ile kare yapmakta. Aynı zamanda Dolunay ülkemizin Venüs ve Jüpiter’i ile de antisyasal kavuşum içinde. Mars, ülke haritamızda Güneşimizi, Venüs’ümüzü ve Jüpiter’imizi yönetirken Venüs ve Mars karşılıklı ağırlaması sebebi ile kızlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız ve ülke temsilcilerimiz ve para piyasalarımızla da ilgilidir. Ne yazık ki 8. Evden 4. Eve gelen üçgenleri pek olumlu bulmayız.  Ölümlü olaylar ya da borçlar sebebi ile gelişen nahoş durumlara sebep olabilir. Aslına bakarsanız nereden baksak ülke haritamız top yekûn baskı altında.

Dolunay ülkemiz Güneş’ine de kare yapmakta.

Dolunay aynı zamanda ülkemiz haritasının Ceres’i üzerinde. Kıtlık ve borç ve vergi yükleri ile zor durumda olduğumuza apaçık ışık tutuyor maalesef.

Güneş Aslan burcunda ve 6. Evi yönetmekte.

Siyasi Astrolojide Aslan; Lider ve otoriteyi temsil eden kişiler, liderlik (organizasyon), yaşam gücü, bağımsızlık, eğlence, çocuklar, gelecek tahmini, tahminler, sanatçılar, temsilciler, spor kulüpleri ve sporcular, borsacılar, altın piyasası ile ilişkilendirilir.

Sağlık konusunda Aslan Kova aksı; Kalp, Dolaşım sistemleri ile ilişkili olup, Kova burcunda epileptik ataklar, sinir ve ruhsal sistemleri etkileyen bozukluklar, kramplar, kaza ve elektrik çarpmaları, bileklerde sorunlar gözlenebilir. Aslan burcunun diğer olası sağlık konuları da sırt ve Omurga ile göz sağlığına ilişkin durumlardır.

Doluna Kova’da BATEN ALGIEDI (7.50. 8ve 9’u etkileyen bir yıldızdır) sabiti etkisi bulunurken kısmetli, gerçekçi ve soğuk bir derecedir. Metafizik kavrayışı ve büyük bir dehayı verir. Kimlik değiştirebilir. Bu bölgedeki bütün gezegenler sizi aklınızla veya bulunduğunuz gezegen ile problemlerden çıkış verir.

Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 12. Evinde gerçekleşiyor. Ay 12. Evde gizli konular, saklanan haberler ortaya çıkabilir. Haberci rüyalar görülebilir, uyku sorunları artabilir.

Ay’ın disposu Satürn de balıkta retro ve 12. Evde. Bu arada Satürn ile Merkür’ün ekzakt karşıtlığı bulunmakta. Satürn ülke haritamızın Hygeiası üstünde ve Güneşimize de üçgen bağlantıda. Ayrıca Transit Satürn 9. Evimizden hem yabancılar hem de yurt dışı temalı konular, yasal düzenlemelerle ilgili konuları da hareketlendirmekte.

Satürn aynı zamanda Deneb Adige sabiti ile birlikte. Deneb Adige yıldızı Çerkezlerle bağlantılı bir yıldızdır. Kafkasya bölgesini temsil eder. Kafkas halklarını temsil eder.  Köpek ısırıkları ve denizden gelen tehlikelerle de alakalandırılmıştır. Denizde bir hayvan, köpekbalığı saldırısı veya denizaltından gelen saldırıları da verebilir.

Satürn/Merkür karşıtlığı burçsal açıdan sindirim bağırsak sorunlar, sudan ya da susuzluktan gelen hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklarla ilişkilendirilebilir. Ayrıca yerleşimi itibari ile toprak ve iklimden gelen sorunlar, emekliler, muhalefet partileri ve açık düşmanlar, yabancılar ile olan anlaşmazlıkları da ifade edebilir. Bunun yanı sıra trafik, ticaret, eğitim veya haberleşme konusunda sorunlar yaşayabiliriz.

Satürn 11 ve 12. Ev yöneticisi olarak kapalı yerler, rehabilitasyon ve hastalıklar, hapishane ve hastanelerle ilgili konuları, suçluları ve durdurulamayan doğa ve insan hareketleri, doğa olayları ve belediyeleri, meclisi, STK ve partileri temsil eden evi de yönetmekte.

Şiron ile Merkür aynı deklinasyonda yer alırken Satürn de GAD ile aynı deklinasyonda. Aynı zamanda Şiron ve Mars antisyasal kavuşum içinde. Geçmişte yapılan hatalar ve sorumsuzlukların, kişilerin ve ülkelerin önüne sorun olarak gelmesi, sağlıkta yapılan hataları, bağırsak ve sindirim hastalıklarını, iklim ve doğa ile ilgili hatalı davranışları, aile , emlak, ev, eş, ortaklıklar ve evliliklerle ilgili sorunları, yabancılar ve düşmanlıklarla ilgili konuları, iktidar partisinin yöneticisi ile ilgili sorunları, ülke yöneticileri, komşular, toprak ve tarımı, sınır güvenliği gibi konulardaki yönetim acziyeti vb konuları da  gündeme getirebilir.

Güneş Aslan’da ASELLUS AUSTRALIS sabiti ile Güneş otorite figürleri, yöneticiler ve hayatımızdaki eril otorite ile alakalıdır. ASELLUS AUSTRALIS talihsiz bir derece özellikle de Güneşle. Narsist, katılık, egoizm ile alakalıdır. İnanılmaz problemli bir yıldızdır. Şiddet gösterir.

Güneş de Göz rahatsızlığı verir. Göz cerrahları da çıkar bu noktada. Bu bölgedeki yıldızlar yengecin sağ tarafı olduğu için sağ kalpten kaynaklanan miyokart kalp enfarktüsü damarları ile alakalıdır. Bu yıldızlar varsa ve kişi enfarktüs geçirdiyse sağ kalpteki ana koroner damarlardan bazılarında tıkanmalar vardır. Ve bu yıldızlar ölümcül kalp krizlerine, kalp hastalıklarından ölüme, ani ölümlere sebep olur. Bunların hepsi kalp hastalıklarının farklı versiyonlarını verir. İş ve kariyer hayatında bu yıldızın temsil ettiği sorunları da yaşayacaksın anlamına gelir.

Dolunayın yükseleninde Balık burcu ve Anchar Sabit Yıldızı bulunmakta

Balık burcu, merhametli, fedakar, verici, subjektif, kendini kurban etmeye, yön kaybına meyillidir. Yükselende sabit yıldız etkisi küllerinden yeniden doğmakla ilişkilendirilen Zümrüdü Anka kuşu da dediğimiz Anchar sabit yıldızı bulunmakta. Dolunayın yükselen derecesi ülkemizin MC derecesinde ve Uranüs’ümüzle de ilişki içinde. Yöneticilerle de ilgili süreçlere dair bilgiler vermekte. Şaşırtıcı yasal düzenlemelerle ilişkili durumlar da olası.

Yükselenin yöneticisi Jüpiter Boğa 2. Evde ve Dolunaya sert açıda. Bu sebeple Dolunaydaki konuların daha da abartılı olmasına vesile. Maddi konularla ilişkili olmakla birlikte, ülkemiz haritasının 11. Evinden Venüs’üne karşıtlık yapmakta.

Jüpiter, Menkar ve Almach sabiti ile birlikte. Ama Jüpiter’le olunca Almach etkisini baz alırız diyor eski astrologlar. Almach ile Jüpiter, en azından bazı yetenekler veriyor. Menkar olsa ciddi maddi sorunlar, saygınlık kaybı dolandırılma ve üzüntü, yer değişiklikleri, pozisyon kaybı ve resmen sürünme verir. Bakalım dedikleri gibi çalışacak mı ben de merakla bekleyeceğim. Jüpiter aynı zamanda MC’nin de yöneticisi. Siyasi Astrolojide MC, ülkenin üst düzey yöneticileri ve liderleri ile ilişkilendirilir. Jüpiter’i de Aslan burcunda retro yapan Venüs yönetmekte.

Venüs algoloid bir derecede olmakla birlikte Betelgeuse dediğimiz bir sabit yıldızla paralel açıda. Venüs’ün Betelgeuse ile en iyi açısıdır paralel. Kadından yardımla ilişkilidir.  Mars ve Venüs aynı deklinasyonda her ikisine de Betelgeuse sabiti paralel açıda, koruyucu ve yardımcıdır. Özellikle şiddet görmüş insanların korumasıdır ve şans ve fırsat verir. Venüs haritanın 3 ve 8. Evini yönetmekte. 3. Ev fikirler, eğitim, yakın çevre, iletişim, yazı çizi, anlaşmalar, yakın akrabalar, kardeşler ve komşularla ilişkilendirilirken ticaret ve kargo, taşımacılık ve seyahatlerle ilişkilidir. 8. Ev ise Krizlerle anılan, borçlar, krediler, vergiler, hayatta kalma savaşı, cinsel veya maddi suçlarla, ülkelerdeki toplu ölümlerle de ilişkilendirilir.

Ayrıca Plüton, düğümleri karelerken bir devrin kapandığına, gizlenen sorunların artık daha fazla gizlenemeyeceğine işaret etmekte. Ay Düğümlerinin yöneticileri Venüs ve Mars aynı deklinasyonda adeta kavuşum gibi bir etki yaratmakta. Plüton un etkisi ile geçmişten gelen sorunlara artık daha fazla göz yumulmayacağına işaret etmekte. Kadersel yol ayrımları, geri dönüşü olmayan sonlanmalar getirebilir. Ay içim darlandı bu kadar yeter.

Dolunayın Dünyaya Olası Etkileri

 • Ağustos ayı hem ülkemiz hem de dünya açısından çok zorlu etkiler vermekte.
 • Dünyada genel olarak halk ve otorite arasında mücadele ve isyan, hak arayışları gündeme gelebilir.
 • Dünyada toprak ve iklim hareketleri, hava olayları, seller, hortumlar, tsunamiler yaşanabilir.
 • Yangınlarda artışa zaten şahit olmaktayız ve devam da edecek görünüyor.
 • Teknolojik icatlar, keşifler ve uzaya dair gizlenen konular topluluklara duyurulabilir.

Dolunayın Ülkemize Olası Etkileri

 • Ülkemiz için zorlu ekonomik koşullar maalesef derinleşerek devam etmekte ve artık saklanamayacak.
 • Geçmişte yapılan hatalar ve sorumsuzlukların, sorun olarak gelmesini göreceğiz.
 • Spekülatif yatırımlar, para piyasaları önemli gündem maddemiz ve bu alanda saklı gizli kalan ne varsa artık görünür olacak.
 • Ülkenin borçları ile ilgili yapılan anlaşmalar umduğumuzun altında kalabilir.
 • İthalat, ihracat ve Turizm gelirlerine ilişkin rakamlar beklenenden düşük gelebilir.
 • Gayrimenkul, ev krizi, topraklar, ekili dikili alanlar ve sınır sorunları ile meşgul olacak gibiyiz.
 • Sağlık ve hijyen açısından yapılan hataları, bağırsak ve sindirim hastalıklarını,
 • İklim ve doğa ile ilgili hatalı davranışların sonuçları
 • Ülke temsilcileri diplomatlar, sanat camiası, çocuklar ve genç kadınlarla ilgili skandal haberler duyabiliriz.
 • Yabancılar ve düşmanlıklarla ilgili konular gündeme gelebilir.
 • Ülke yöneticileri, komşular, toprak ve tarımı, sınır güvenliği gibi konulardaki yönetim acziyeti vb konuları da gündeme getirebilir.
 • Askerimizi, güvenlik güçlerimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı, eğitim ile ilgili konuları ilgilendiren sıkıntılar da gündeme gelebilir.
 • İktidar partisinin yöneticisi ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.
 • Halkın, çalışan kesimin ve hatta yabancıların isyanına, otorite ile çatışmasına bile rastlayabiliriz.
 • Partiler ve STK’lar Kulüpler ve Belediyelerle ilişkili sorunlar gündem olabilir.
 • Kapalı yerler, rehabilitasyon ve hastalıklar, hapishane ve hastanelerle ilgili konuları, suçluları ve durdurulamayan doğa ve insan hareketleri gündemde olabilir.
 • Sağlık sorunu ya da pozisyon kaybı yaşayan yöneticiler de olabilir.
 • Şaşırtıcı yasal düzenlemelerle ilişkili durumlar da olası. Bozulan ve kurulan işbirlikleri de gündeme gelebilir.
 • İletişim, medya ve yayıncılık alanlarında kısıtlamalar ve engellemeler, çatışmalar olası
 • Hatta dijital medya, bankalar, resmî kurumlar ile ilgili alanlarda bilgi hırsızlığına karşı uyanık olalım
 • Turizm, ticaret, ulaştırma ve ile ilgili haberler de duyabiliriz.

Dolunayın Bireysel Bazda Olası Etkileri

 • Duygular ve dürtüler abartılı bir hal alabilir. Egoların bir yana bırakılması gereken bir dönem.
 • Gizli iş çevirenlerimiz varsa bunlar açığa çıkabilir.
 • Dolunay, aile, eş ve ortaklıkla ilgili sorunları gündeme getirebilir.
 • Uyku sorunları da yaşanabilir. Rüyalar yolu ile haberler de alabiliriz.
 • Oysa Dolunayı okült konular, yaratıcı işler, sanatsal yetenekler ve tasarım yapmak ve bu alanlarda yarım bıraktığımız işleri tamamlamak amaçlı değerlendirmek en doğru kullanım şeklimiz olur, tavsiye ederim.
 • İç dünyamızda bastırdığınız konular bizi isyana sevk edebilir, özgürlük arayışına sevk edebilir.
 • Otorite figürüyle anlaşmazlıklar ve engellenmeler yaşayabiliriz.
 • Ego sorunları, özgürlük isteği ve sorunlu ilişkilerde ayyuka çıkan eski problemler ayrılıklara sebep olabilir. Kimisi eşinden, kimisi işinden, kimileri de evinden, şehrinden veya ailesinden ayrılabilir.
 • Sorunlu olan yakın çevre, arkadaşlıklar ve kardeşlerle iletişimde gerginlikler ortaya çıkabilir. Yol ayrımı bile verebilir.
 • Venüs ‘ün retro olduğunu unutmayalım. Bu nedenle hem maddi konularda hem de ilişki ve ortaklık konularında istikrarı korumak güç olsa da akılcı olmaya çalışalım.
 • Fiziksel olarak kendimizi zaman zaman yorgun ve stresli hissedebiliriz. Depresyon ve kaygı seviyesi yükselebilir. Kalp damar ve dolaşım sistemleri, psikolojik problemleri, epilepsisi, sinir sistemleri ile ilgili rahatsızlıkları olanların önlem almasında yarar var. Göz sağlığınız da ihmal etmeyiniz.
 • Yediğimize, içtiğimize dikkat etmeliyiz çünkü zehirlenmelere ve bulaşıcı hastalıklara çok açık bir süreçteyiz.
 • İş yoğunluğu ve planlama sorunlarına bağlı gerginlikler ve yorgunluklar da yaşayabiliriz.

Dolunayın Burçlara Olası Etkileri

Güneş ve yükselen burcunuzu bir arada okumanızda yarar var. Bireysel haritalarınızdaki yerleşimlere göre etkilenme şekliniz değişebilir.

 • Yükselen Koçlar: Dolunay 11. Evinizde. Sosyal çevre, arkadaşlar, kariyerden gelen kazançlar, üyesi olduğumuz gruplar, sosyal medya ve organizasyonlar, yaratıcılık ve spekülatif yatırımlar, aş ve flörtler ile ilgili gelişmeler ve maddi değerleriniz ile ilgili durumları yönetmeniz gerekebilir. Ayrıca iş, sağlık ve kariyer konularınız da gündemde.
 • Yükselen Boğalar: Dolunay 10. Evinizde. İş, kariyer, statünüz, hedefler, ebeveyn ve sağlığı, çocukların iş ve sağlığı, eşin ya da ortağın ailesi ile ilgili durumlar ortaya çıkabilir.
 • Yükselen İkizler: Dolunay 9. Evinizde. Hayat felsefesini etkileyen gelişmeler, uluslararası işler yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, kurslar, seyahatler, hukuksal konular gündem olabilir. Arkanızdan dönen bazı gizli faaliyetler de sizi yorabilir. Ev, emlak, aile, yuva ve ebeveyn, kariyer ile ilişkili gündemleriniz ve sorumluluklarınız da sizi yorabilir.
 • Yükselen Yengeçler: Dolunay 8. Evinizde. Eşin ya da ortağın maddi kazançları, miras konuları, nafaka, borç, kredi, vergi, sigorta, burs konularında tamamlanma ve ortaya çıkma ya da bazı kayıp olasılıkları olabilir. Sağlık sorunu olanlarda ameliyatlar da gündeme gelebilir. Statüden kazanç ve arkadaşlar, sosyal çevre konularından gelen abartılı durumlar da söz konusu olabilir.
 • Yükselen Aslanlar: Dolunay 7. evinizde. Evlilik, eş, ortak, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, danışmanlık aldığınız kişiler, varsa çocuklarınızın eğitimleri ile ilgili konular netlik kazanıp tamamlanabilir. Statü, aile ve yolunda gitmeyen ve geçmişten gelen sorunlar sizi yol ayrımına sevk edebilir.
 • Yükselen Başaklar: Dolunay 6. Evinizde. Günlük rutinleriniz, sağlığınız, işiniz ve iş ortamınız, varsa yanınızda çalışanlar veya kiracılarınız, evcil hayvanlarınız ile ilgili konular, eğitimler, hastalıkların sonu, uzak seyahatler, kurslar, uzak akrabalar, yabancılar ve hukuki konularda sizi zorlayan gelişmeler olası. Ortaklıklar, partner veya danışanlarla ilgili sorumluluklar ve yorgunluklar sinilerinizi gerebilir.
 • Yükselen Teraziler: Dolunay 5. Evinizde. Aşk, flört, sanat, spor, yaratıcı hobileriniz, varsa çocuklar ve sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, statüden kazanç konularınız, riskli yatırımlarınız ve ortaklı paralar, abartılı kredi ve borçlar veya harcamalara yönelik krizleri dengeleme uğraşı gündeme gelebilir. Ayrıca Sağlık, hasta bakımı ve sorumluluklar, yorgunluklar, sindirim ve sinir sistemi sorunları olası.
 • Yükselen Akrepler: Dolunay 4. Evinizde. Ev, emlak, aile, kökler, ebeveynler ve sağlık durumları, eşin işi ve statüsü, ailesi, kardeşin parası, çocukların başkalarından gizledikleri, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, şifa çalışmalarına ilişkin durumlarda ortaya çıkan, aydınlanan durumlar olası.
 • Yükselen Yaylar: Dolunay 3. Evinizde. Kardeşler, komşular, yakın akrabalar, eğitim, iletişim, yazı çizi, anlaşma, sözleşme, kısa seyahatler ile ilgili ortaya çıkan, aydınlanan durumlar olabilir. İş ve sağlık konuları, gündelik rutinleriniz ile ilgili süreçler sizi zorlayabilir. Öte yandan ebeveynler, statünüz, eşin ailesi ile ilgili sorumluluklar ve yorgunluklar sizi zorlayabilir.
 • Yükselen Oğlaklar: Dolunay 2. Evinizde. Maddi manevi kazanımlarınız, taşınabilir mallarınız, gelirler, verilmiş borçlar ve riskli yatırımlar veya çocuklar ile ilgili alanlarda sürecin netleşmesi ve ortaya çıkması, yakın ve uzak akrabalar, yurt dışı konular veya seyahatler, yüksek öğrenim, eğitim ve kurs konuları ile ilişkili sorumluluklar ve kısıtlayıcı koşullar, yorgunluklar ve gerginlikler olası.
 • Yükselen Kovalar: Dolunay 1. Evinizde. Sizi ilgilendiren hemen her konu, fiziksel görünüm, sağlık, eş, partner, ortak, aile gibi yakın kişilerle ilgili konularda tamamlanmalar, ortaya çıkış ve yeni başlangıçlar olabilir. Maddi alanlarda mücadele, borç alacak ilişkisi, ortaklı paralar ve yorgunluklar, iş üretme ve sorumluluklar, kısıtlayıcı koşullar olası.
 • Yükselen Balıklar: Dolunay 12. Evinizde. Bilinçaltı korkular, inzivaya çekilme bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar veya gizli düşmanlıklar, başkalarından gizlenenler, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar ve ortaya çıkma söz konusu olabilir. İletişim, eğitim, anlaşma, sözleşme, yakın çevre ve kardeşlerle ilgili trafikte artış olabilir. Ayrıca eş ya da ortaklıklarla ilgili sorumluluklar ve mücadele de söz konusu olabilir.

Sonuçta sembol okuyoruz. Dilerim yanılalım ya da öngörülere ilişkin olasılıklar iyicil tarafından çalışsın. Sonuçta iyilerin kazandığı, hak edenin yolunun açıldığı bir dönem olsun, sevgi ve insanlık kazansın.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!