2023 yılı Tutulmaları Astro Gündem astroderki Güneş Tutulmaları terazi Terazi Burcunda Tutulma Türkiye Türkiye ve Dünya

Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

14 Ekim 2023 Cumartesi günü, 21 derece Terazi Burcunda Merküryen Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulma 5 saat 17 dakika sürecek. Demek ki oldukça etkili bir tutulma ve azalan etki ile de olsa 5 yıla yayılacak konuların başlangıcı. Güneş Tutulması yeni başlangıçlar verir ama her bitiş yeni başlangıçtır esasen. Konu başlıkları; ilişkiler ve ittifaklar, savaş, barış, diplomasi, bilgi, adalet, çocuk, sanat ve estetik. Geçmişle savaşmak yerine barışmamız ve yeni fırsatları görmemiz gereken bir tutulma yaşayacağız.  GAD tarafında gerçekleşen bir tutulma olduğu için, geçmişle işimiz bir şekilde bitiyor. Tutulma sağlam ilişkileri sınasa bile içinden güçlenerek çıkılabilir. Şayet düzgün ve sağlam bir ilişki ya da ortaklık değilse bitiş verecektir.

Tutulma Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç  burçlarının  17- 26 dereceler arasında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olanları  ve İkizler, Yay ve Aslan burçlarının 17- 26 dereceler arasında yerleşimleri olanları öncelikle etkileyecektir.

Terazi burcu; ilişkiler, ben/sen ilişkisi, evlilikler ve ortaklıklar, alma verme dengesi, hukuk, adalet, siyaset, diplomasi, danışmanlık, estetik ve sanat konuları ile ilişkilidir. Terazi Güneş Tutulması bu konularda artık yeni oluşumların başlayacağını göreceğiz.

Terazi burcunun sağlık semboliklerine bakarsak: Bel, böbrek, mesane sorunlarına vurgu yapabilir. Zaten bu alanlarda sorunları olanlar bu ara gereken önemi verse iyi olur

En son 14 Ekim 2004 tarihinde bu burçta bir Güneş Tutulması gerçekleşmiş. 2004 yılındaki son tutulma da aynı derecede olmuş. Terazi burcunun bu tutulma derecesine yakın bir tutulma olmuş ama gerçekleşen Ay Tutulmasıymış. Yaşı uygun olanlar için geçmişe uzanıp düşünmek yararlı olabilir. 2004 yılındaki bu tutulma ile yaşamınızda muhtemelen yeni başlangıçlara imza atmıştınız. Yine atacaksınız… Tutulma 134 Saros numaralı seride ve Güney Düğümü hattında. 3 Ekim 2005 tarihinde Terazi burcu 10 derecede 134 Saros seride tutulma olmuş. Benzer konuları ortaya çıkarabileceği olasılığını akılda tutmakta yarar var.

Tutulmayı gözleyecek olan ülkeler: Amerika’nın büyük bir kesimi, Meksika, Belize, Honduras, Nikaragua, Panama, Brezilya ve Kolombiya olacak.

Tutulma derecesinde Foramen Sabit yıldızı bulunmakta. Foramen sabiti büyük bir değişim yaşatır. Güzel etkileri ve şans ihtimali verse de bu sabit yıldıza sahip kişiler için en dikkat çekici etkisi; hayatta en azından bir kez büyük bir çöküş yaşama, dibi deneyimleme ihtimalinin olasılığının bulunmasıdır. Danışan gözlemlerime göre yükselme öncesi çöküş etkisi veriyor genellikle.

Foramen, sabit yıldızı, gemilerle ilgilidir.  Ayrıca, denizlerden gelen sorunları, mevsimsel anormallikleri, fırtına ve anormal yağmurları beraberinde getirebilir. Tutulmanın etkilediği bölgelerde siyaseten yaşanacak depremler, deniz ve havayolu ile ilgili sorunlar yaşanabilir.

Yükselende ise 16 derece İkizler burcu bulunmakta. Yükselen derecesi Rigel ve Cursa sabit yıldızı ile etkileşimde. Rigel; bilgiye değer verilmesi, bilginin aktarılması, sanat, çizim yeteneği, onur, tanınma, manevi duyarlılık, yaratıcılık, zenginlik, mizah, komedi, büyük şans, artistik kabiliyet, öğretmenlik ile ilgilidir. Mavi renk ile de ilgilidir. Bayraklarında Mavi bulunan ülkelerle de ilgili olarak düşünülür. Cursa da akademisyenlik ve bilgi yıldızıdır ve eğitmenlerle ilgilidir. Yabancı ülkeye taşınmak, kaderin seni götürdüğü yerler gibi etkileri olur.

Ankara’ya göre çıkartılan an haritasında tutulma 5.evde gerçekleşiyor. Tutulma anında Ay ve Güneş, Güney Ay Düğümü ve Merkür birlikte. Merkür aynı zamanda yükselen yöneticisi ve 4. Evdeki Venüs Başak ile karşılıklı ağırlamada. Venüs Başak da KAD Koç ile Antisyum. Tutulmanın yücelim yöneticisi 10. Evdeki Satürn Balık da GAD Terazi ile antisyum yapmakta. Plüton ve Chiron tutulmaya sert açı yaparken Uranüs tutulma ile 150’lik açıda. Plüton’un 8 ve 9. Evden, 11. evdeki KAD ile karesi de dikkat çekici. 5.evde olacak olan tutulma, çocuklar, sanat camiası, sporcular, ülkenin temsilcileri, hobiler ve aşk borsa ve spekülatif yatırımlar konusu ile ilk öğretim konularına ilişkin konularda yenilikler olabileceğini düşünebiliriz. Ayrıca, 5. Ev kahramanlarla da ilgilidir. Kim bilir belki siyaset, bilgili ve eğitimli yeni bir siyasi kahramanı da gündeme getirebilir.

Güneş Tutulmasının Dünyaya ve Ülkemize Olası Etkileri

 • Güney Ay düğümüne yakın gerçekleşen Terazi burcu Güneş tutulması daha önce düzene sokulmamış konuları gündeme getirecektir. Yönetici konumundaki kişileri zorlayan şartlar ve anlaşmalar var.
 • Tutulma Plüton ile dik açıda gerçekleşiyor. Ülkemizin kuruluş haritasındaki Merkür/Satürn kavuşumunu tetiklendiğini görüyoruz.
 • Dolayısıyla değişime zorlayan krizler ve sert etkiler vermesi olası.
 • evden 8.evdeki Plüton’a sert açısı, borsa ve finansal piyasalar üzerinde stres yaratabilir
 • Ülkemizin güvenlik, hukuk ve yasalarla ilgili konularında stresler yaratabilir. Önemli yabancı ülkelerle anlaşmalar, bir takım yasal düzenlemeler olası.
 • Ülkemizin toprakları ve iklim ile ilgili stresler yaşaması olası.
 • Ülkemiz siyasetinin muhalefet kanadında bazı köklü değişime zorlayan etkiler olabilir. Çocukların eğitimi ile ilgili zorunlu sistem değişiklikleri olabilir. Çocukların/ gençlerle ilgili konularda yeni adımlar atılabilir.
 • Ülkemizin sanatsal konuları ve sanatçıları ile ilgili stresler yaşanabilir. Sanatçı kayıpları da olası.
 • Aşk skandalları da gündeme gelebilir.

Güneş Tutulmasının Bireysel Etkileri

Tutulma Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç  burçlarının  17- 26 dereceler arasında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olanları  ve İkizler, Yay ve Aslan burçlarının 17- 26 dereceler arasında yerleşimleri olanları öncelikle etkileyecektir.

 • Tutulmadan alacağımız etki doğum haritamızın aldığı açılara bağlı olarak değişecektir.
 • Bazılarımız için 19 yıllık bir döngü kapanıyor ve yenisi başlıyor. Çay koy yeniden başlıyoruz diyen bir grup insan olacaktır. Bu yeni başlangıcın sonuçlarını Mart 2024 civarı görebiliriz.
 • Bu tutulma ile sırf uyum bozulmasın diye alttan aldığımız konuları gözden geçirmemiz gerekecek.
 • İlişkiler yolunda gitmiyorsa ayrılıklar gündeme gelebilir. Terazi Tutulmasının yücelim yöneticisi Satürn olduğu için düzenlemeler ve sistem kurmak gereği bulunmaktadır. Düzgün yapılanmış her türlü konu sarsılsa bile ayakta kalır. Bitmesi gereken biter, bunu kabul etmeli ve geleceğe odaklanmalıyız.
 • Bazıları için ise ilişkiler yeni bir form kazanabilir. Doğru adımlar attıysanız, evlilik ya da ortaklıklar ile yolu ile yeni bir sürece doğru yelken açasınız.
 • Venüs/Satürn karşıtlığı ile ilişkilerde soğukluk olabildiği gibi maddi konularda kısıtlayıcı etkiler de verebilir. Plüton’un tutulmaya karesi özellikle riskli yatırımlar (borsa vb) ile ilgili sıkıntılara da dikkati gerektirebilir.
 • Tutulmanın Plüton ile sert açısı, güç çekişmeleri, taciz, tecavüz ve ölüm temalı konuları da gündeme getirebilir Öte yandan Plüton’un değişime mecbur bırakan, yıkıp yeniden yapmayı gerektiren etkileri olur. Öncü burçlarda gerçekleşen bu etki olayların devam eden etkisi olabileceğini de işaret ediyor. Gerek ilişkilerde gerekse maddi konularda temkinli olmakta yarar var.
 • Merküryen bir tutulmanın doğasında iletişim ve bilgi önem taşır. İlişkiler ve ortaklıklarımızda doğru bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi aktarmamızın zamanı gelmiş de geçiyor olabilir. Merkür/Şiron karşıtlığı etkisini de unutmayalım. Dilimizi usturuplu kullanmamız gereği de ortada. Aksi halde sözlerimizle kalp kırıp yara açmak oldukça mümkün.
 • Aynı zamanda Rigel ve Cursa sabit yıldızları bilgi ve eğitimi öne çıkaran etki taşır. Yeteneğimiz olan veya uzmanlaşmak istediğimiz bir alanda düzgün bir eğitim alarak ilerlemenin vakti de gelmiş olabilir. Bazılarımız için yurt dışı konuları da gündeme gelecektir.
 • Güneş ile Şiron karşıt açıda. Kişilik yaralanmaları ve özgüven eksikliğine dikkat çekiyor. Otorite figürleriyle ilgili yaralanmalar da olası. Otorite ya da yönetici kesimin de zorlanacağı bir etki verebilir.
 • Mars ve Satürn arasındaki üçgen açının etkisi ile zorluklarla mücadelede gücümüz olabileceğini, sezgilerimizin bize yol göstereceğini söyleyebiliriz. Öte yandan ani değil daha temkinli hareket edilebileceğine de vurgu var. Ancak acımasızlıktan uzak durmakta yarar var.

Güneş Tutulmasının Burçlara Olası Etkileri

Güneş ve Yükselen burcunuzu okumanızda yarar var. Her bireyin doğum haritası farklı yerleşimlerde bulunduğundan birebir aynı etki vermesini beklemeyiniz.

 • Koç Tutulma 7. Evinizde. İlişkiler ve ortaklıklarda yeni bir döneme giriyorsunuz. Yolunda gitmeyen ilişkiniz varsa bitebilir. Şartları çok zorlamamakta fayda olabilir.  Şayet duygusal ilişkiniz veya ortaklıklarınızda alma verme dengesi olan, düzgün bir sistem kurmuşsanız resmiyet kazanacak bir ilişkiye bürünebilir.
 • Boğa Tutulma 6. Evinizde. Yeni bir iş, gündelik rutin, sağlıklı yaşam ve beslenme düzeni sizi bekliyor gibi.  İş ortamınız değişebilir, yeni çalışanlar ve yeni iler olası. Sağlık konusunda hassas olabilirsiniz, bel ve böbrek gibi alanları korumakta yarar olabilir.
 • İkizler Tutulma 5. Evinizde.  Hayattan zevk alma, flört, aşk, çocuk, yaratıcılık ile ilgili yeni başlangıçlar olası. Çocuğu olmayanlar için çocuk enerjisi gelebilir. Çocuğu olanlar için ise çocuklarının eğitimine dair yenilikler olası.
 • Yengeç Tutulma 4. Evinizde. Dolayısı ile aile, ev, emlak konularında yeni başlangıçlar olası. Köklü değişikliklere zorlayan bir enerji.  Geçmişle vedalaşma zamanı olabilir. Emlak alım satımı veya taşınma ve yeni bir yaşam düzeni kurma sürecine girebilirsiniz.
 • Aslan Tutulma 3. Evinizde Önemli görüşmeler, imzalar ve seyahatler gündeme gelebilir. Diplomatik bir dil kullanmak sizin için çok faydalı olabilir. Yeni şeyler öğrenmek, eğitim almak ve bilgeleşmek adına da doğru bir zamanda olabilirsiniz. Maddi kanyaklarınızı yönetme ve aile ile iyi ilişkiler sizin için iyi olabilir.
 • Başak Tutulma 2. Evinizde.  Dolayısı ile en önemli konunuz maddi ve manevi kaynaklarınız olacak. Doğru adımlar atanlarınız karlı çıkabilir.  Gönül ilişkileri yerinden ziyade kendinize ve işlerinize odaklanmanız faydalı olabilir.
 • Terazi Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatınızda büyük değişim ve yeni başlangıçlar olacaktır. İlişkilerde denge kurmaktan yorulan Teraziler sürekli alttan almak yerine alma verme dengesini koruyan bir bakış açısına geçerlerse kendileri için iyi olacaktır. Bunu yaparken elbette kırıp dökmeden yapabilmek önemli.  Fiziksel görünüm ve sağlık açısından da kendinize yatırım yapma zamanı gelmiş olabilir. Bel ve böbreklere dikkat.
 • Akrep Tutulma sizin 12. Evinizde. Dolayısı ile bu süreci ruhsal ve bedensel şifalanma amaçlı kullanabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konuları ihmal etmemenizde yarar var. Yatırımlar, çocuklar, flört, yaratıcılık gibi alanlarda soğuk kanlı ve planlı davranarak bir sistem kurabilirsiniz.
 • Yay Tutulma sizin 11. Evinizde.  Sosyal çevrenizde ve kariyerden kazanç konularında yeni bir dönem olabilir.  Yeni gruplar, yeni projeler ve yeni arkadaş çevresi edinmek adına uygun zaman. Çevrenizde sizi zorlayan, alma/verme dengenizi bozan kişiler varsa kalıcı olarak yollarınızı ayırabilirsiniz.
 • Oğlak Tutulma 10. Evinizde. Sizi yol ayrımına getiren koşullar olabilir. Kariyer, statü, hedefler konusunda yeni başlangıçlar olası. İş kurmak, yeni bir düzen, yer değişimi gibi konular gündeme gelebilir. Bunları yaparken iş birliği yapmanızda yarar olabilir. Aile içerisinde bazı dengeler yeniden kurulabilir. Bunu yaparken iletişime dikkat etmekte de yarar var
 • Kova Tutulma 9. evinizde. Eğitim, kurs ve seyahatler, yurt dışı konular, yurt dışı ticaret, yayıncılık veya hukuki süreçlerde yeni başlangıçlar olası.  Yeteneğiniz olan bir konuda uzmanlaşmak için de uygun zaman olabilir.
 • Balık Tutulma 8. Evinizde. Duygusal sorgulamalar yaşayabilirsiniz. Sizi üzen şeylerle yüzleşme zamanı gelmiş, yüzleşin rahatlayın. Sezgilerinizi dinlerseniz doğru cevapları bulmanız olası. Ruhsal ve okült konularda derinleşmek ve uzmanlaşmak adına doğru bir zamandasınız. Yatırım amaçlı borçlanma, yatırımların sonucunu görme ya da miras, nafaka, eşin kazançları alanında yeni bir dönem olabilir.

Ülkemize, Dünyamıza ve bizlere iyicil etkiler getirsin, olumsuzlar sadece tahmin olarak kalsın dileğimle…

Astroderki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!