Akrep Burcu Sabit Yıldızları Akrep Yeniayı Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay

Akrepte Marsiyen ve Uranüsyen Yeniay

Akrepte Marsiyen ve Uranüsyen Yeniay

13 Kasım Pazartesi, saat 12:27’de Akrep burcunun 20°43’ derecesinde Marsiyen ve Uranüsyen bir Yeniay meydana gelecek. Yeniay ve Dolunayların, tutulmalar kadar olmasa da etkili kadersel sonuçları olur. Akrep yeniayıyla adeta kartlar yeniden dağıtılıyor. Sonuçları bizim alacağımız aksiyona bağlı elbette. Uranüs işin içinde olduğundan yeniayla beraber ani bitiş ve başlangıçlar görülebilir. Dünya çapında ekonomik krizler, siyasi skandallar, doğal afetler, siyaset, muhalefet partileri ile ilgili haberler, yönetici değişiklikleri, istifalar, işten çıkarılmalar, yeni işler, terfiler, ortaklıkların bozulması, ilişkiler, ekonomi, iflaslar, tazminatlar ve çalışma biçiminde yapılacak düzenlemeler, emlak, iklim, topraklar, yer ve ev değişiklikleri yeniayın önemli gündemleri arasında olabilir.

Yeniayın etkili olduğu süreçte 18 Kasım 2023 tarihinde Akrep burcunda Güneş ve Mars’ın kavuşumu ile önümüzdeki yaklaşık 2,2 yıllık döngünün başlangıcı gerçekleşecek. 2025’e kadar güç mücadelesi ve yenilenme ile ilgili çabaların olacağını söyleyebiliriz. Bu dönemde başlayan yeni konularınız olursa o döngünün tamamlanması 2 yıl sürecektir.

Akrep burcu; sabit ve su grubunda bir burç olup ketum, sabırlı, şüpheci, krizler deneyimleyen bazen de tutkulu ve yıkıcı olabilendir. Alt bantta duygular ve sezgiler yoğun olsa da çok açık etmeyebilir. Akrep burcu çürümüş, yozlaşmış, artık işe yaramayan konuları kesip atması ile bilinir. Siyasi Astrolojide; polisler, askerler, dedektifler, madenciler, psikiyatristler, doktorlar, dişçiler, araştırmacılar, kimyacılar, finansçılar ve sigortacılar ile ilişkilidir. Bu sebeple yeniayda Akrep’in temsil ettiği konular ve kişiler öne çıkacaktır.

Sağlıkta; Ani sinirlenme ya da tansiyon konuları gündeme gelebilir, kanla ilgili sorunlar ya da enfeksiyona bağlı hastalıklar, üreme organları ve kalın bağırsaklar ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Ay Akrep burcunda biraz şüpheci ve huzursuz çalışır. Dispozitörü Mars da Akrep burcunda. Dolayısı ile duygulara ters gelişen durumlarda Mars daha çok cezalandırıcı olarak çalışır. Etkileşimde olduğu sabit yıldızlara da bakarsak, durumun pek de iç açıcı olmadığını görebiliriz.

Güneş ve Ay’ın etkileşimde olduğu sabit yıldızlar; Unukalhai ve Zuben Elschemali bulunmakta. Zuben Elschemali bataklıkta açan çiçek gibi şanslıyken Unkalhai sert etkiler taşır.

Unukalhai Güneş birlikteliği; talihsiz yaşam, sahtekarlıklarla, başarı düşüşleriyle, cinnet ve intiharla ilişkili, ölümün etkisinde kalmak, kötü şöhret veya zorba lider karakter olarak görülebilir. Bu sabit yıldız, bazı cinsel istismar konuları ile de anılır. Unukalhai Ay birlikteliği; sosyal reformlar, hırs ve itibar, karamsar kişilik, depresyon eğilimi, kişisel güç kazanma eğilimiyle kötü ve zalim bilinen kadın karakterleri anlatır.

Zuben Elschemali Güneş birlikteliği; yüksek idealler, seçkin, karizmatik ve cesur karakter yapısı kazandırır.  Zuben Elschemali Ay birlikteliği; alicenap anne veya kadın figürler, manevi yükseliş, derinlik ve ruhsal önderlik olarak düşünülebilir.

Güneş, aynı zamanda Mirzam sabit yıldızıyla paralel açı yapmakta. Sirius’un yükselişini haber veren güçlü bir yıldızdır. 2.cil liderlerle ilgilidir. Liderler yardımcıları dediğimiz kişileri tanımlar. Venüsyen yıldızdır ve şanslı ve koruyucudur. İlişkilerde sadakate ve sosyal çevreden gelecek fırsatlara işaret eder. Kurtlar ve köpeklerle ilişkili haberler, saldırı, yaralanma ya da kuduz hastalığı ile ilgili haberler olasıdır.

Yeniayın Yükseleninde devlet yöneticileri, CEO’lar ile de ilişkili olan ciddi, sabırlı, sistemli, mantıklı olması ile bilinen Oğlak burcu bulunmakta. Oğlak burcunun gölge kullanımında ise fazla kontrol ve duygu eksikliği bulunur. İş ve sistem yürüsün yeter ki diyen bir karakterdir.

Ankara’ya göre çıkartılan haritanın yükseleninde Terebellum sabit yıldızı bulunmakta. Terebellum; başarı veren bir yıldız ama kurnazlık da veriyor. Şayet kurnazlık yaparsan başarın uzun sürmez, ayağın kayar düşersin diyor.

İstanbul’a göre çıkartılan haritanın yükseleninde ise Dheneb sabit yıldızı bulunmakta. Deneb yönetici ve komutan yıldızıdır. Askerlik, dövüş sanatları komuta etme kabiliyeti, mücadele gücü, büyük üst düzeyde yöneticilik verir. Ama biraz modası geçmiş yöntemler kullanan bir komutandır kendileri.

Yeniayın Ülkemize Olası Etkileri

 • Ülkemiz açısından yine önemli bir yeniay. Yeniay, 10. Evde ve 4. Evdeki Uranüs’le karşıtlığı bulunmakta. Vatan, muhalefet partisi, topraklar, iklim ve emlakla ilgili alanlardan beklenmedik ani gelişmelere açık olabileceğimizi söylüyor.
 • Üst düzey devlet yöneticileri, bakanlar, üst düzey askeri yöneticiler, diplomatik görevlilerle ilgili beklenmedik konular gündeme gelebilir.
 • Güneş, Ay ve Mars’ın Neptün ile üçgen açıları bulunmakta; yöneticiler, başkalarına güvenip dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmamıza neden olmazlar umarım.
 • Öte yandan Yeniay, kuruluş haritamızın 5. evindeki Venüs ve Jüpiter’in üstünde gerçekleşmekte. Dolayısı ile gençler ve çocuklar, ülke temsilcileri, diplomatlar, diplomatik konular borsa ve piyasalar, eğitim sistemi, sanat, spor, sanatçılar, sporcular, turizm, eğlence, çalışan kesim ve belediyeler, meclis, gruplar, partiler ve durdurulamayan insan ve doğa hareketleri ile ilişkili alanlardan beklenmedik gelişmeler de olasılık dahilinde.
 • Güvenlik açısından dikkat etmeliyiz. Sınırlarımız içinde ve dışında riskli gelişmeler olabilir.
 • Uranüs/ Mars karşıtlığı tehlikeli, kaza ve ani patlayıcı etkiler taşır. Dilerim, ani gelişen patlayıcı, yıkıcı, yer ve insan hareketleri veya zarar verici iklimsel hava hareketleri de yaşanmaz.
 • Venüs 8. Evden 2. Evdeki Satürn ile antisyum yapmakta. 8 ve 5. Ev yöneticisi Merkür de Satürn’den uzaklaşan açıda kare yapmakta. Finansal sorun olasılıklarını çalıştırabilir. Daha önce konuşulmuş konular olsa gerek.
 • Madenlerimiz ve doğal zenginliklerimiz konusu gündem olabilir.
 • Uranüs karşıtlığında gelişen yeniay, ülkemizin 2. Evindeki Neptün ile sert açıda. Ekonomi, borsa, değerli madenler ve finans piyasalarında ani gelişmeler olabilir.
 • Ev üstündeki Merkür ile Yeniayın yükselen yöneticisi Satürn arasındaki kare, halkın ve çalışan kesimin yaşam koşulları, yasal düzenlemeler, yüksek eğitim, din adamları, gazeteciler ve yabancılarla ilgili alanlardaki kısıtlamaların ve düzenlemeler gibi sorunlardan söz edebiliriz.
 • Yolsuzluklara yönelik yapılan operasyonların da daha şaşırtıcı sonuçları olabilir.
 • Uluslararası ilişkilerle ilgili gelişmeler, operasyonlar ve askeri konular gündem olabilir.
 • Yeniayın Hygeia ile olan karesi, halk sağılığı ile ilgili konuları gündeme getirebilir.

Yeniayın Olası Bireysel Etkileri

 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 17-23,
 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 3-7 dereceleri arasında gezegenleri, önemli yerleşimleri bulunanlar, yeniaydan öncelikle etkilenmesini bekleriz.
 • Akrep yeniayıyla adeta kartlar yeniden dağıtılıyor. Sonuçları bizim alacağımız aksiyona bağlı elbette.
 • Ani gelişmeler ve gereksiz öfke patlamaları olasılığını göz önünde tutmamız gereken bir Yeniay.
 • Bireysel haritalarınızda aldığınız etki herkeste farklı olacağından birebir aynı etkilerin olmasını beklemeyiniz. Haritanızda aldığınız etkiye göre kimileri kazançlı çıkarken, bazıları zararlı durumlar yaşayabilir.
 • Güneş, Ay ve Mars’ın Neptün ile üçgen açıları bulunmakta; yaratıcı çalışmalar açısından bazılarımıza şans vaat edebilir. Ancak bu otorite konumundaki kişilere bağlı biraz da. Kendimiz olmazsak sonu hüsran da olabilir.
 • Akrep burcu çürümüş, yozlaşmış, artık işe yaramayan konuları kesip atması ile bilinir demiştik. Yenilik olarak geçmiş sorunları kesip atmak, bitirmek isteyebilirsiniz.
 • Hedefiniz, statünüz, iş ve aileyle ilgili gelişmeler ve finans, ana konuları oluşturmakta.
 • Ortaklaşa değerler, kredi, vergi, sigorta, borç vs. ödemeleri, nafaka, miras ve hukuki konular öne çıkıyor. Özellikle finansal süreçleri artık düzen oturtup yapılandırmanız gerekiyor. Ancak yanıltıcı ve kaybı çalıştıracak etkiler de var dikkatli olalım.
 • İkili ilişkilerinizde, ailenizde, evinizde, Emlak’ınızda hala çözülmemiş konular varsa bunlar için kararlar almanız gerekebilir ya da karara bağlanır. Evet anlaşmanız belki zor olacak ama için olayın ortasındasınız çözmek gerekiyor.
 • Eş ve ortak ilişkilerinin yanı sıra, sağlık ve gündelik rutinleriniz veya yanınızda çalışanlar ile ilgili beklenmedik gelişmeler, yeni başlangıçlar olabilir.
 • Çocuklar, flörtler veya borsa vb riskli yatırımlar, moral motivasyon alanlarında da iletişim ve karar sorunları ya da engelleyici, geciktirici konular devrede. Borsa benzeri yatırımlarla ilgili kayıp olasılığı ya da bazı düzenlemeler olabilir.
 • Sağlıkta özellikle yaralanmalar, strese bağlı sorunlar, kalp damar hastalıkları, boşaltım sistemi ve seksüel hastalıklara karşı tedbirli olmakta yarar var.

Akrep Yeniayının Burçlara Olası Etkileri

Yükselen ve Güneş burcunuzu birlikte okuyunuz. Herkesin doğum haritasının dinamikleri farklı olacağından birebir aynı etki beklemeyiniz.

 • Koç: Yeniay 8. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz finansal konular. Kredi, borç, vergi, burs, nafaka, miras konuları, sigorta, ortaklık veya eşten gelen para, kayıplar, ameliyatlar. Maddi konularda beklenmedik harcamalar olabilir. Gizli ilişkiler ya da ortaklıklar içindeyseniz ortaya çıkabilir. Sağlık sorunlarınız varsa ertelemeden doktora gitmenizde fayda var. Yurt dışı, işler, eğitim ve kurslarla ilgili çıkan sorunları çözmeniz gerekebilir.
 • Boğa: Yeniay 7. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; evlilik, eş, ortaklık, açık düşmanlıklar, danışmanlıklar, anlaşmalar, davalar, çocukların eğitimleri olacaktır. İlişkileriniz ve ortaklıklarınızda beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Ama sağlam bir ilişkiye emek verdiyseniz eğer, ani evlilik olasılığı mümkün. Kredi borç, prim, miras vb konularda çözmeniz gereken resmi işler olabilir.
 • İkizler: Yeniay 6. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; gündelik rutinleriniz, sağlığınız (küçük hastalıklar), iş ortamınız, yanınızda çalışanlar, kiracılar, varsa evcil hayvanlarınız ana gündem maddeniz olacaktır. Sağlıklı yaşama yönelik programlar yapmak, operasyon geçirmek mümkün. Hayatınız yeni çalışma koşulları ve iş arkadaşları katabilirsiniz. Ancak, iş, eş ve ortaklıklar ile ilgili konularda iletişim ve evrak vb konularda dikkatli olmakta yarar var.
 • Yengeç: Yeniay 5. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; çocuklar, riskli yatırımlar, aşk ve flörtler, sanat, spor, yaratıcı konular, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatler olacaktır. Riskli yatırımlar, aşırı harcamalar ve gizli aşk ilişkilerinden uzak durmanızda yarar var. Seyahat ya da eğlence ortamlarında yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Seyahat, sağlık ya da iş konularında araç, evrak ve iletişim konuları ile ilgili sorunlarını çözmeniz gerekebilir. Doğru adımlar atarsanız yetenek ya da yatırımlarla ilgili beklenmedik kazanç da olası. Ancak, ev ve emlak, ailenin sağlığı konularında belirsiz koşullara dikkat.
 • Aslan: Yeniay 4. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; ev, emlak, vb mülkler, ebeveynler ve sağlıkları, aile, atalar, eşin işi, statüsü, çocukların gizledikleri şeyler ya da hastane, hapishane gibi yerlerle ilgili durumları ana gündem maddeniz olacaktır. Aile ve ev ile ilgili yolunda gitmeyen sorunları çözmeniz gerekecektir. Şayet iyi yönetemezseniz ayrılık ve kopuş olabilir. Ev ile ilgili sorunları çözmek adına taşınmak ya da eskiyen ya da işe yaramayan şeyleri elden çıkartmak, tadilat yaptırmak olası. Yatırımlar ve bunlardan gelecek kazanç ya da borç ve miras sorunlarınızı da çözmeniz gerekebilir.
 • Başak: Yeniay 3. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; eğitim, iletişim, kardeşler, komşular, yakın akrabalar, kısa seyahatler, yeni kararlar ve imzalarla ilgili yeni ve beklenmedik gelişmeler olacaktır. Yakın çevrenizle ani gelişen kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Y ada aniden yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Eleştirel, öfkeli ve tartışmacı olmamaya özen göstermenizde yarar var. Trafikte dikkatli olun ve araç bakımlarınızı ihmal etmeyin.
 • Terazi: Yeniay 2. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; maddi manevi değerleriniz, kazançlar, yatırımlar ve verilmiş borçlar olacaktır. Beklenmedik şekilde para harcamanız olası. Yakın çevre ilişkilerinde iletişime ve seyahatler konusunda dikkatli olun. Boğaz bölgesi ile ilgili sorunlarınız varsa dikkat etmeniz iyi olabilir. Hayatınızda ne olduklarını tam göstermeyen kişileri fark edebilirsiniz.
 • Akrep: Yeniay burcunuzda gerçekleşecek. Bu sebeple sizi ilgilendiren pek çok konu gündem olacaktır. Fiziksel görünüm ve kişilik olarak kendinizi dışarıya ifade edişiniz, dış dünyayı algılama tarzınız, sağlık, iş kurmak, evlilik veya ortaklık başlatmak olası. Kıskanç ve fesat kişilerle mücadele etmeniz gerekebilir. Gerçek dost bu günlerde belli olacak. Ani sinirlenme ya da tansiyon konuları gündeme gelebilir, kanla ilgili sorunlar ya da enfeksiyona bağlı hastalıklar, üreme organları ve kalın bağırsaklar ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.
 • Yay: Yeniay 12. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; gizli düşmanlıklar, başkalarından gizlenenler, kayıplar, zorluklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar olabilir. Bilinçaltı, korkular, fedakarlıklar, inzivaya çekilme ve arınma ve meditatif çalışmalar veya sanatla ilgilenmeniz iyi gelebilir. Biraz dinlenmeniz, gelecek planlarınızı gözden geçirmeniz iyi olur. Ani büyük adımlar ve öfkeli hareketler büyük kayıplara neden olmasın temkinli olun.
 • Oğlak: Yeniay 11. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; işten gelen kazancınız, hayaller ve umutlarınız, arkadaşlar, sosyal çevre ve üyesi olduğunuz organizasyonlar ve gruplar ile ilgili gelişmeler olacaktır. Burada beklenmedik gelişmeler ve yenilikler olası. Kariyer ve kariyerden kazanç konusunda siz isterseniz başaracak destek var. Arka plandaki korkular ve düşünceleriniz ya da arkanızdan konuşmalar sebepli karar almanız ve program yapmanız size engel teşkil edebilir ama aşarsanız sonucu güzel olur. Bazılarınız için aşk ve çocuklarla ilgili güzel gelişmelerle olası.
 • Kova: Yeniay 10. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; statünüz, iş ve kariyeriniz, hedefleriniz, ebeveynler ve sağlıkları, eş veya ortağın ailesi, çocukların iş ve sağlığı olacaktır. Bazılarınız terfi ederken bazılarınız işten ayrılabilir. Kariyerden kazanç ve maddi konularda çözmeniz gereken bazı konular olabilir. Otorite figürleri ile, aileniz veya eşin ailesi ile sürtüşmeler de olası.
 • Balık: Yeniay 9. Evinizde gerçekleşirken ana gündem maddeniz; yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, yüksek öğrenim, eğitim veya kurslar, iletişim, imzalar, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefenizi etkileyen ani gelişmeler olacaktır. Seyahat, eğitim veya sosyal medya vasıtası ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Ayrıca, kariyer ve hedeflerinizle ilgili kendinizi sınırlamaz, ön yargılı olmazsanız sizin için iyi olur. Bilginiz, iletişim kabiliyetiniz ile ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak bazı balıklar için, teknolojik aletlerinizde, iletişimde, yakın çevrenizle ve seyahatlerinizde ani durumlar da söz konusu olabilir. Sakin ve temkinli olmakta yarar var.

Beklenmedik gelişmelerin hayrımıza olduğu bir Yeniay dilerim.

Astroderki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!