Astro Gündem Uncategorized Yay yaya yeniayı Yeniay

Yay Burcunda Neptünyen Yeniay

Yay Burcunda Neptünyen Yeniay

13 Aralık 2023 saat 02:32’de Yay burcunun 20°sinde Neptünyen bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay, Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 3. Evinde gerçekleşirken Yeniayın Neptün ile sert bir kontağı var. Fazla iyimser ve maceraya açık olmaya yatkın bir dönem. Büyük hayaller kurdurabilir. Ama kararların ne olacağı nereye gideceği de çok net değil.

Tutulmanın Burcu Yay. Uluslararası ilişkiler, yurt dışı ticaret, yabancılar, göçmenler, akademisyenler, dini konular, ibadethaneler, medya, mahkemeler ve büyükbaş hayvanlar ile ilişkilidir.  Ayrıca doğasında, sınırları aşmak ve yayılmak vardır. Yeniay Atria sabit yıldızı ile kavuşumda. Atria, Mason yıldızıdır ve masonluk, gizli yapılanmalar, gizli örgütler, ezoterik ve okültizm ile ilgilidir. Bu yapılarla ilgili durumlar da bu Yeniayla açığa çıkabilir.

Yükseleninde Terazi burcu bulunmakta Dolayısı ile adalet, davalar, evlilikler, ortaklıklar, diplomatik konuların gündemde olmasını bekleyebiliriz. Ancak Venüs rahat etmediği bir burçta. Yükselen derecesinde Algorab sabit yıldızı bulunmakta. Algorab; Terazi burcunun doğasına aykırı kaba ve şeytani etkiler veren veya kimi zaman hiç hissedilmeyen düşmanca sinsi bir etkiyi sembolize eder. Genel olarak kötü niyetin ve yalancılığın göstergesi olarak bilinir. Demek ki diplomasi ve siyasette pek hoş şeyler vaat etmeyecek gibi.

Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter 7. Evde ikamet etmekte. Yükselen yöneticisi ile tutulmanın yöneticisi 1/7 aksından karşıtlık yapmakta. Merkür’ün Venüs ve Jüpiter’le ilişkisi zorlu açıyı yumuşatmakla birlikte Merkür durak pozisyonda. Dolayısı ile önemli eylemlerden önce dur, düşün plan yap diyor.

Uranüs’ün yeniay derecesiyle kurduğu 150’lik açı, beklenmedik ani gelişmelere açık.

Yeniayın Olası Bireysel Etkileri

 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 17-23,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 3-7 dereceleri arasında gezegenleri, önemli yerleşimleri bulunanlar, yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir.
 • Yeniay’ın Ay düğümleriyle olumlu bağlantısı yeni ve ileriye dönük hayaller kurmak açısından destekleyici. Ancak, hayal kuralım, genişleyelim, büyüyelim ama önce sağlam plan yapalım ki Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.
 • İletişim gezegeni Merkür’ün yeniay anında durakta oluşu çok emin olunmayan konularda aksiyon almayı önermez. Ancak duraktan çıkması ile önceden düşünülen ve kararlaştırılan işler için adımlar atılabilir.
 • Ama düşünüp sorgulayabiliriz, hatalardan dersler çıkarabiliriz.
 • Hayat felsefemizi, inandığımız değerleri sorgulamamız mümkün bu süreçte.
 • Kişisel gelişim, eğitim, adli konular, seyahat ve bürokratik işlerimiz varsa bunları yeniden gözden geçirebiliriz.
 • Şifa çalışmaları, ruhsal ve terapiler için destek alabiliriz.
 • Olumsuz açıdan etkisini şöyle görmek olası; aldatılmalar ve skandallar gündeme düşebilir.
 • Yükselen yöneticisi Venüs, Pallas asteroidiyle kavuşumda. Bu sebeple hem ilişkiler, adli mücadeleler hem de finansal konularda geliştirilen stratejiler dikkat çekebilir.
 • Bu dönem kadın hakları konuları ve kadın siyasetçiler gündemde olabilir.
 • Eğitim veya ticaret sebebi ile yabancı ülkelerle iş yapmak, taşınmak gibi gündemimiz olabilir.

Yeniayın Burçlara Olası Etkileri

Herkesin doğum haritası yerleşimleri farklı olacağından, birebir aynı olasılıkları beklemeyiniz. Yükselen burcunuzu da okumanızı öneririm.

 • KOÇ: Yeni hedeflere yöneleceksiniz. Yurt dışı bağlantılar, internet üzerinden yeni iş bağlantıları olası. İş amaçlı kurslara başlayabilirsiniz. Varsa hukuki konularınızda yeni adımlar atabilirsiniz. Mü acele gücünüz yüksek ve enerjik olabilirsiniz.
 • BOĞA: Eşin veya ortağın parası ve ortaklı işlerde yeni başlangıçlar yapmanız olası. Geçmişte kaçırdığınız bir fırsat da yeniden gelebilir. Bir miras, nafaka vb konuda da yeni gelişmeler olabilir. Bir sağlık sorununuz varsa operasyon tarzı durumlar olabilir Psikolojik açıdan güçlenecek adımlar atmanız olası.
 • İKİZLER: Evlilik, partner konuları gündeme gelebilir. Bazılarınız evleneceği adaya rastlarken bazılarınız ortak işlere girişebilir. İşinizden gelen gelirlerde artış olası. Sosyal çevrenizden ya da üyesi olduğunuz gruplardan destekler alabilirsiniz.
 • YENGEÇ: Gündelik rutinleriniz, sağlıklı yaşam alışkanlıklarınız ile ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Çalışma koşullarınızı, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi iyileştirici adınlar atmanız olası. İşiniz ve kariyerinizle gelişmeler olabilir. Daha önce görüştüğünüz ya da çalıştığınız yerler ya da kişilerle yeniden çalışabilirsiniz. Bazılarınız taşınabilir.
 • ASLAN: Aşk, eğlence, çocuk, hobiler, yaratıcı faaliyetler, riskli yatırımlar ve varsa çocuklarınızla ilgili yeni adımlar atmanız mümkün. Eski bir aşkta yeniden gelebilir.  Miras, ev yatırımı veya taşınma işleriniz olabilir. Sağlığınıza iyi gelmeyecek şeyleri abartmasanız iyi olur.
 • BAŞAK: Ev, emlak, aile, miras sorunlarınız varsa çözmek adına adımlar atabilirsiniz. Tadilat ve dekorasyon vb şeylerle ilgilenmeniz olası. İletişim konularında abartı ve fanatizme dikkat.
 • TERAZİ: Yeni fikirler, anlaşmalar, teklifler bu süreçte çok olabilir. Ticari anlaşmalar, imzalar olası. Eş veya ortağınızla daha rahat iletişim kurmanız olası. Seyahat yapmanız da mümkün. Para kazanabilir ama harcayabilirsiniz de çok abartmayın.
 • AKREP: Parasal açıdan yeni fırsatlar olması mümkün, işinizden daha çok kazanabilirsiniz. İş veya mülk yatırımı da olası. Ancak, temelsiz hayal de kurmayın yanılgıya düşmeyin. Beklenmedik tanışmalar, eski arkadaşlarla yeniden karşılaşmalar da olası.
 • YAY: Dış görüntünüz, imajınız ve sağlığınızla ilgili yeni şeylere başlayabilirsiniz. Hobiler, çocuklar ile ilgili gelişmeler olası. İşinizden kazancınız artabilir. Ama fazla harcama yapma olasılığınız da var temkinli olun.
 • OĞLAK: Bilinçaltı çalışmaları, meditasyonlar ve psikoterapiler ile şifalanabilirsiniz. Ailenizi sizden gizlediği bir şey varsa ortaya çıkabilir. Yakın çevre ve akrabalar, kardeşler ile ilgili konularda anlaşma ve sözleşmelerde yanılmamaya çalılın. Kariyerden kazanç konuları ve riskli yatırımlarda abartılı riskler almasanız iyi olur. Ev ve aile ile ilgili harcamalar olası.
 • KOVA: Kariyerden kazanç, yeni proje ve fikirler gündeme gelebilir. Grup aktivitelerinden fayda sağlayabilir, seyahatlere katılabilirsiniz. İş başvuruları, imza ve evrak işleri, eğitimler ile meşgul olabilirsiniz.
 • BALIK: Kariyer ve statü açısında yeni başlangıçlar vaat eden bir Yeniay. İşinizde ve statünüzde terfi ya da yeni iş kurmak gibi hayalleriniz girişimleriniz olabilir. Evlilik veya ortaklık kararı da alabilirsiniz. Hayalleriniziz sağlam yere bastığı sürece sorun yok. Yurt dışı , kurs ve eğitim, ticaret ile kariyerden kazanç konuları da gündemde.

Yeniayın Ülkemize Olası Etkileri

 • Yeniay ülkemizin kuruluş haritasının 6. Evine denk düşmekte. 6/3 ve 11. evler arasında bir ateş üçgeni oluşturmakta; bazı hayalleri gerçekleştirmek için adımlar atılacak gibi ama ne kadar gerçekçi hayaller orası tartışılır.
 • Yeniayın yükseleni 4. Evdeki Mars üstünde. Komşularla ilişkiler, yabancılarla anlaşmalar, askeri konular dikkat çekebilir. Askeri hareketlilikler gözlenebilir.
 • Hava koşulları sorun yaratabilir. Sis ve fırtına tarzı olaylar sebepli kaza olasılıkları maalesef mümkün.
 • Hizmet sektörü, üniversiteler, çalışan kesim, sağlık çalışanları havayolu şirketleri, ulaşım, turizm ile ilişkili yenilikler olası. Belki çalışan kesimin maaş düzenlemeleri de olabilir.
 • Borçlar, bankacılık konuları ve yeni zamlar ile ilgili düzenlemeler mümkün.

As

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!