Aşkın Deklinasyon Astro Gündem dolunay Dolunaylar Yengeç Dolunayı

Yılın Son Dolunayı Yengeçte

Yılın Son Dolunayı Yengeçte

Yılın Son Dolunayı Yengeçte

27 Aralık Çarşamba günü, saat 03:33’te Yengeç burcunun 04°58’ derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay daha önce girişilmiş işlerin sonuçlarının alındığı, daha önce fark etmediğimiz konuların ise ortaya çıktığı zamanlardır.

Bu dolunayda Ayın aşkın deklinasyonda ve Jüpiter ile yücelimsel karşılıklı ağırlama içerisinde oluşu; büyük ve çok dikkat çekecek konuların açığa çıkmasına vurgu yapıyor. Aşkın Mars, aynı zamanda Güneş ile aynı deklinasyonda. Bu sebeple bu dolunayda dikkat etmemiz gereken; dürtüsel ve fevri hareketlerde bulunmamaya çalışmak olmalı.

Önümüzdeki iki haftalık süreçte Dolunayın ana temasını özellikle Yengeç burcu konuları bize gösterecek ve Güneş’in bulunduğu Oğlak burcu sebebi ile geleceğe dair planlarımız ve hedeflerimizi de netleştirmemize neden olan gelişmeleri ortaya çıkaracak.

Dolunay özellikle

 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçları 1-7,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 17-21 dereceleri arasında gezegenleri ya da önemli kombinasyonları olanları etkileyecektir.
 • Yengeç burcu; aile, çocuklar, ev, emlak, güvenlik, vatan, millet konuları ve anlattığı gibi sağlık, otelcilik, gıda, yiyecek, içecek sektörü, psikologlar, tarihçiler, antikacılar ve halkı temsil eder. Yengeç burcu tutucu, köklerine bağlı, milliyetçilik özelliklerine sahiptir. Dolayısı ile Dolunayda bu konulara çokça vurgu olacaktır.
 • Ankara’ya göre çıkartılan haritanın yükseleninde ise Akrep burcu bulunmakta. Akrep; ketum, sabırlı, kuşkucu, derin araştırmacı ve krizler deneyimleyen, kan kussa kızılcık şerbeti içtim diyen yapıda bir burçtur.
 • Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının yükseleninde Khambalia sabit yıldızı bulunmakta. Khambalia araştırmacılık verir. Polisler, casuslar, araştırmacılar ve dedektiflerle ilgilidir.
 • İstanbul’a göre Yükselen derecesi Princeps sabit yıldızı ile kavuşumda. Princeps; Merkür ve Satürn karakterindedir. Keskin zekâ, çalışkanlık ve iş dünyasında, hukukta, bilim ve buna benzeyen alanların hepsinde başarı verir. Güçlü arzular, aşırılık, zenginlik ve çalışma ile gelen başarıyla ilişkili görülmüştür.
 • Ay, Propus ve Tejat Prior sabiti yıldızları ile ilişkide. Ay ile anneyle güçlü bağlar, kendine güvenen anne ya da kadınlar, güvende hissetmek, kendinden emin karakteri işaret eder.
 • Güneş ise Kaus Borelias. Adalet ve doğruluk yıldızıdır. Doğru ve adil hakemlerde, adaletli ve girişimci kişilerde görülür.
 • Dolunay, ufak bir sapmayla farklı ev sistemlerine göre 1/8 veya 3/9 akslarında gerçekleşmekte. Aynı zamanda enteresan açı kalıpları da barındıran Dolunayda, Ay ve Mars deklinasyon dışı hareket etmekte. Bu sebeple son derece yoğun etkilere sahip bir gökyüzü.
 • Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 8. Evinde gerçekleşirken, İstanbul’a göre de 9. Evde gerçekleşiyor.
 • Ankara’ya göre an haritasının 8. Evinde gerçekleşen Dolunay, ortaklı paralar, eşin gelirleri, krediler, sigorta, miras, ameliyatlar, kazanımlarımız ve borçlarımız, yatırımların sonucu, bankacılık ile ilişkili bazı konuların netleşip ortaya çıkması ve toplu ölümlerle ilgili durumların gündeme gelmesi olası.
 • İstanbul’a göre 9. Evde gerçekleşen Dolunay, Yengeç burcunun konularına ilaveten, yurt dışı, dış ticaret konuları, yakın ve uzak akrabalarımız, uzak ya da yurt dışı seyahatler, eğitim, din ve felsefe konularını ve yabancı ülkelerle ilişkiler, komşular, sular, denizler, ile ilgili konuları gündeme getirebilecektir.

Yengeç Dolunayının Bireysel Haritalarda Etkileri

 • Önümüzdeki iki haftalık süreçte Dolunayın ana temasını özellikle Yengeç burcu konuları olan aile, ev, emlak, vatan, çocuklar, köklerimiz, beslenme konularımız ile Oğlak Güneş’in temsil ettiği gelecek planlarımız ve hedeflerimizi netleştirmemize neden olan gelişmeleri ortaya çıkaracak.
 • Dolunay Jüpiter’le uyumlu açı yapıyor, yaptığımız işleri büyütmek ve sonucunu açığa çıkartmak şeklinde çalışabilir. Öte yandan Ayın aşkın deklinasyonda ve Jüpiter ile yücelimsel karşılıklı ağırlama içerisinde oluşu; büyük ve çok dikkat çekecek konuların açığa çıkmasına vurgu yapıyor.
 • Bu yerleşim, gerekenleri vaktiyle yapmışsak hak edilenleri almaya ve adaletin yerini bulmasına vesile olabilir. Doğru işler yaptıysak ne ala… Eğri işler yapanlar için işler pek de iç açıcı olmayacaktır.
 • Retro Merkür, aşkın Mars ile kavuşum ve Mars da Güneş ile aynı deklinasyonda kavuşum etkisi veriyor. Dolayısı ile ev, aile vatan temaları ile ilgili karışıklıklar ve eskiden bugüne taşınan bilinçaltına atılan sorunları da gündem yapacaktır.
 • Aşkın Mars, aynı zamanda Güneş ile aynı deklinasyonda. Bu sebeple bu dolunayda dikkat etmemiz gereken; dürtüsel ve fevri hareketlerde bulunmamaya çalışmak olmalı.
 • Retro Merkür ve Mars’ın kavuşumuna Neptün’ün karesi mantıklı düşünme önünde engel. Kanma ve kandırılma olasılıklarına karşı da temkinli olunmalı. Detaylı düşünmeden kazanımlarınızı riske atacak ani adımlar atmasak iyi olur.
 • Dolunayda duygusal abartılı tepkiler vermeye açık olabilir, alınganlık gösterebilir gereksiz küslükler içine girebiliriz, dikkatli olalım.
 • Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 8. Evinde gerçekleşecek olan Dolunay sebebi ile borç alacak konuları, finans sektörü ile ilişkili konular da gündemde önemli yer teşkil edecektir.
 • Özellikle Ankara’nın batısında bulunanlar için iletişim, medya, eğitim, kurslar, ticari işler, mahkemelik konular, din felsefe, yurt dışı, uzak ve yakın akraba konuları ana gündemi teşkil edebilirken seyahatlere ilişkin sorunlar, zehirlenmeler, su ve sudan gelecek sıkıntılar ve kazalara karşı temkine de davet ediyor.
 • Dolunayda ihanet, aldatma konuları da ortaya çıkabilir.

Dolunayın Burcunuza Olası Etkileri

Herkesin doğum haritası farklı yerleşimlere sahip olacağından birebir etki beklemeyiniz. Hem Güneş hem de yükselen burcunuzu okumanız daha yararlı bilgiler verebilir.

 • KOÇ: Ev, emlak, aile, ebeveyn, atalar, kökler, eşin işi, statüsü, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler gibi konular öncelikli gündem maddeniz olacak gibi. Taşınma, evlenme, emlak alımı veya miras konularınız varsa netliğe kavuşabilir. Aile bireylerinizle ilişkinizde empati kurmak ve sorumluluk almak gereken bir süreçte de olabilirsiniz. Geçmişle yüzleşebilir, bazı konularda kabule geçebilirsiniz.
 • BOĞA: Kardeşler, komşular, yakın akrabalar, eğitim, iletişim, kısa seyahatler gibi konular ana gündeminiz olabilir. Bazılarınız iş kurabilir, ticaret gereği imzalar atabilir veya uzun süreli eğitim konularına yönelebilir. Bazılarınız iletişim cihazı almak isteyebilir, Merkür’ün retro olduğunu ve Neptün ile karesinde yanılgılara açık olunabileceğini düşünerek hareket etmemizde yarar var.
 • İKİZLER: Ana konularınız; maddi manevi değerlerinizi fark etmek, mal, gelirler, yatırımlarınız veya vermiş olduğunuz borçları düzene koyma, olanı biteni netleştirme döneminde olabilirsiniz. Gelir gider dengesini daha iyi kurduğunuz, işiniz gücünüzü düzene sokmaya başladığınız bir süreç olabilir. Eşiniz ya da ortağınızla yanlış anlaşılmaları da çözebilirsiniz.
 • YENGEÇ: Sizi ilgilendiren birçok konu, bedeniniz, sağlığınız ve kendinizi insanlara ifade ediş şekliniz, yakın ilişkiler önemli gündem maddeleriniz. Daha duygusal, fazla hassas ve alıngan olabilirsiniz. Ev ve aile ilişkilerinizle ilgili sorunlarınızı daha mantıklı yaklaşarak çözebilirsiniz. Yeni bir arkadaş çevresine de girebilirsiniz.
 • ASLAN: Bilinçaltı konuları, korkular, kaygılar, gizli düşmanlıklar, başkalarından gizledikleriniz, fedakarlıklar, inzivaya çekilme, kayıplar, hastane, hapishane gibi yerleri ilgilendiren durumlar, şifa ve arınma çalışmaları ana gündem maddelerinizden olabilir. Sizden saklanan konular varsa açığa çıkabilir. Kariyer hayatınızı değiştirebilir, yurt dışı işler, ticaret, uzun seyahatlere yönelebilirsiniz. Fazla harcama ve borçlanma konularında temkinli olun
 • BAŞAK: Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, işten gelen kazancınız, gruplar ile ilgili konular, gelecek plan ve projeleriniz ana gündem maddeleriniz olabilir. İşinizden kaynaklı kazancınız artabilir, arkadaşlarla yapılan eğitim, seyahat ya da grup aktiviteleri zevkli olabilir. Güçlü insanlardan destek alabilirsiniz. Varsa hukuki konularınızla ilgili sonuçları alabilirsiniz.
 • TERAZİ: Statü, kariyer ve hedefleriniz, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, çocuklarınızın işi veya sağlığı, eşin, ortağın ailesi gibi konular ana gündem maddeleriniz olabilir. Bazılarınız evlenmeye yönelirken bazılarınız iş ve statüye yönelik hedeflerine eğilecek. Miras veya ortaklı paralar, eşin gelirlerinde artış konuları gündeme gelebilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle olan iletişimde yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz
 • AKREP: Yüksek öğrenim, uluslararası işler, uzun seyahatler, yabancılarla ilişkiler, hukuksal konular, yaşam felsefenizi etkileyen güzel gelişmeler gündemde olabilir. İyi giden bir ilişkiniz varsa evlilik kararı almanız da olası. İş ve ortaklık konularında da güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.
 • YAY: Eşin gelirleri, kredi, vergi, borç, miras, nafaka, sigorta, burs konuları, ortaklı paralar, ameliyatlar gündem maddeleriniz arasında olabilir. Borçlarınız veya hak edişleriniz varsa bunları düzene sokabilirsiniz. İletişim konularında da çok dikkatli olun, verilen sözlerin yerine getirilmesi önemli olabilir.
 • OĞLAK: Evlilik, eş, ortak, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, davalar, danışmanlık aldığımız kişiler ve çocukların eğitimleri ana gündem maddelerinizden olabilir. İlişkilerde zıtlaşmamaya gayret edin ki aşırı alınganlık ve küslükler ortaya çıkmasın. Uzman desteğinde riskli yatırım araçlarından gelir elde edebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte çıkacağınız seyahatler mutlu edebilir. Bazılarınız taşınabilir, uzun süreli berberlikler evliliğe dönebilir.
 • KOVA: Günlük rutinleriniz, küçük hastalıklar, sağlık ve beslenme konularınız, kişisel bakımınız, iş ortamı, kiracılarınız, yanınızda çalışanlar ve varsa evcil hayvanlarınız ile ilgili düzenlemeler için uygun bir dönem olabilir. Ofisinizin yerini ya da işiniz değiştirmek isteyebilir, gündelik yaşamınıza yeni bir düzen getirebilirsiniz. Aileniz ve kendiniz ile ilgili sağlık sorunlarınızı çözmek için adım atabilirsiniz.
 • BALIK: Çocuklar, aşk, flört, riskli yatırımlar, sanat, spor, yaratıcılık gerektiren konular, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatler gündemleriniz arasında olabilir. Kendi yaratıcılığınız ile yol alabilir, popüler olabilir, aşk ve flört konularında riskler alabilir ya da eğlenceli bir tatil planlayabilirsiniz. Sanatsal konularda eğitim almanız ya da çocuk sorumluluğu almanız da olası.

Yengeç Dolunayının Ülkemize Olası Etkileri

 • Dolunay, ülkemiz kuruluş haritasının yükseleninde gerçekleşmekte. Aynı zamanda 8 orbla 1. Evdeki Plüton üzerinde
 • Dolunayın yükseleninde Akrep bulunmakta ve bu da ülkemizin Güneşi üstüne düşmekte. Bu sebeple hem maddi konular hem de yönetici düzeydeki kişiler gündemde olacak. Yükselen yöneticisi Mars Yay burcunda aşkın, Merkür ile birlikte ülkemizin 6. Evinde yer almakta ve 11. Evdeki Koç Kuzey Ay düğümü ile de üçgen bağlantı kurmakta.
 • Dolunay ülkemizin 3/9 aksındaki Ay Düğümlerine kare yapmakta. Dolayısı ile yabancılar, komşular, seyahat ve ticaret, ithalat, ihracat, turizm, vize, adalet, medya, inanç ve din adamları, akademisyenleri ile ilgili konularda önemli gündem maddelerini ve bazı düzenlemeleri ortaya çıkaracaktır.
 • Halk ve halkın yaşam koşulları, beslenmesi, ilaçları, sağlıkçılarını, kolluk güçleri, ilgilendiren durumlar, iç ve dış işlerimiz, ülkenin toprak ve iklim konuları, emeklileri, muhalefet partileri, siyasetçileri, kadınları, suçlular, mahkemeler ve mafyatik konular da diğer konu başlıkları olarak görülmekte.
 • Yılın başında Dolunay 4. Evimizdeki Marsa kare. Askerimiz, kolluk güçleri ve çalışan kesimimiz açısından bazı önemli gelişmeler olabilir demiştim ne yazık ki oldu. Umarım devamı gelmez.
 • Sınırlarda askeri savunma hareketleri yanı sıra, emlak ve inşaat konuları gündemde olacaktır. Ayrıca halk zehirlenme, yaralanma, kaza ve saldırılara da açık olabilir. Ya da maden veya deir çelik sektörü ile ilişkili kazalar veya zorluklar da gündem olabilir.
 • Tr Uranüs 11. Evden ülkemizin Venüs’üne karşıtlık yapıyor. Ülkemizin Venüs’ü ile Mars’ı da karşılıklı ağırlamada. Dolayısı ile askeri, gençleri ve çocukları, ülkenin elçileri, sanatçı ve sporcuları, eğlence mekanları ve borsa vb konuları ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Fazla iyimser ve yanıltıcı kararlar sonucu zarar görülmez umarım.

Yalnızca güzel olasılıkların gerçekleştiği bir süreç dilerim. AstroDerki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!