Astro Gündem astroderki Oğlak Yeniayı Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

11 Ocak Oğlak Yeniayı

Oğlak Burcu Yeniayı ile Yenilikler Kapıda

Yılın ilk Yeniayı 11 Ocak Perşembe saat 14.57’de Oğlak burcunun 20. derecesinde  gerçekleşecek. Yeniay yenilik ve değişime açık ol, planlama yap diyor. Yeniay’ın Uranüs ile üçgen bağlantısı ve düğümlere kare oluşu, bizlere yenilik getirecek, yeni sistem ve düzen kurduracak.

Oğlak burcu öncü bir burç dolayısı ile hem yeniay oluşu hem de öncü oluşu sebebi ile yeni hedefleri ve başlangıçları gündeme getirecektir. Otoriter sistemler, ebeveynler, yaşlı insanlar, devlet kurumlarıyla işler, özellikle finansal konular ve bir takım krizli konuların düzene sokulması adına yeni adımların atıldığına şahit olabiliriz.

Oğlak Burcu: Sorumluluklara ve hedeflere odaklanan, disiplinli ve ciddi, hırslı ve çalışkan, sistem kuran, aynı zamanda duygularını pek açık etmeyen bir burçtur.

Oğlak burcu dönemi sağlık konularından kemikleri ve dişler, romatizmal ağrılar, sorunlar, cilt ve saç sorunları, egzama ve türevleri ile ilgili problemler öne çıkabilir.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, dolayısı ile bizi sınırlayan, kurallar koyan, sisteme sokan, öğretici ve baskılayıcı etkisi ile sorumluluklarımız hatırlatandır.  Dolayısı ile disipline edip çalışarak sorumluluklarımızı yerine getirmemizi ve engelleri aşarak düzgün bir sistem kurmamızı bekler.

Dolunayın sabit yıldızı Dheneb. Kara kuğu dediğimiz Deneb; komutan yıldızıdır. Şanslı bir yıldızdır ama Ay ve Güneşle başarı vaat etmiyor, tersine başarılara rağmen sonucu hüsranla biten yöneticilikleri de verebiliyor. Askerlik, dövüş sanatları komuta etme kabiliyeti, mücadele gücü, büyük üst düzeyde yöneticilik verir. Ayrıca Dheneb eski sistemlerde ısrar eden yöneticilerin kayıp vereceğine de işaret eder. Bu sebeple ister istemez devlette yönetici ya da komuta kademesinde değişiklikleri, yenilikleri getirebilir. Zaten Yeniayın sloganı yenilik.

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay an haritasının yükseleninde İkizler burcu bulunmakta. İkizler burcunun yöneticisi de 7. Evde (iş birlikleri ve danışanlar, danışmanlarımız, eşimiz, ortağımız, açık düşmanlarımız ve hasmımız) yerleşmiş. Yeniayda Ay da Mars da Oğlak burucunda ve aşkın deklinasyondalar. Ayrıca Güneş, Merkür, Venüs, Ceres de aynı deklinasyonda kavuşum etkisi yaratmaktalar. Dolayışı ile geçmiş tecrübeler ve danışmanlık aldığımız/alacağımız kişilerden, iş birliklerinden, konunun uzmanlarına danışabiliriz. Mars/Jüpiter ve Venüs/Kuzey Ay Düğümü üçgen açıları yeniayla aktifleşiyor, yeni girişimlerle iyi adımlar atabiliriz de. Yeniay, Koç/Terazi aksındaki Ay Düğümlerine ekzakt kare. Bu dengeyi kurmamız geçmişle geleceğe köprü kurarken ve uzmanlara danışırken kendi bireysel ve özgür, öncü ve cesur da davranabilmemiz önemli.

Öte yandan Yeniayda ülkemiz haritasının 12.evi yükseliyor ve Transit Mars ülkemiz Mars’ı ile kare yapmış durumda. Topraklarımız, askeri konular ve gizli düşmanlıklar da gündemde olabilir. Yeniayda uzaklaşan açıda olsa da yükselen yöneticisi Merkür’ün Neptün ile karesi mevcut. Bu sebeple kararlar alırken temkinli olmalı, duyduğumuz haberleri ve bilgileri dikkatle gözden geçirmeliyiz.

Ülke Astrolojisinde Oğlak Yeniayı

 • Yeniay, ülkemizin 7. Evinde gerçekleşmekte; ülkemizin diğer ülkelerle ikili ilişkilerini gündeme taşıyacaktır.
 • Yeniay derecesinin haritamızdaki Merkür/Satürn ile sert açısı bulunmakta. Anayasa değişikliği veya önemli davalarla ilgili konular gündemde önemli bir yer tutabilir. Adaletle ilgili kavramlar, adalet sistemindeki sorunlar gündem olabilir
 • Evdeki Uranüs ile üçgeni de Meclis matematiği, siyasi partilerde yenilik, Kulüpler ve dernekler konularında yenilik, Belediye meclislerinde değişimin öncü adımlarını izah edebilir.
 • Yeniayda ülkemiz haritasının 12.evi yükselmekte ve Mars/Mars karesi oluşmakta. 12. Ev konuları ne yazık ki iç açıcı şeyler olmuyor genellikle.
 • Yeniay anında yükselende, İstanbul’a göre 11° ikizler burcu Aldebaran sabit yıldızı yükselirken, Ankara için Cursa sabit yıldızı yükselmekte.
 • Aldebaran sabit yıldızı bedelli bir yıldız olup, etik ve ahlaki değerleri sınar. Etik ve ahlaklı olana iletişim, şans, ticaret, doğruluk, dürüstlük, bilgi konularında başarı vaat ederken tersi durumdakini alaşağı eden bir yıldızdır.
 • Cursa sabit yıldızı ise; akademisyenlik ve bilgi yıldızıdır. Özellikle yabancı ülkelerde eğitimler almış, alacak, iyi eğitimli kişilerde bulunur. Ankara için bilgi, bunlarla ilgili projeler ve hatta belki de bu birikime sahip kişilerin yönetim kademesinde yer almasına ilişkin gelişmeler duyabiliriz
 • Dolunayın sabit yıldızı Dheneb. Kara kuğu dediğimiz Deneb; komutan yıldızıdır. Şanslı bir yıldızdır ama Ay ve Güneşle başarı vaat etmiyor, tersine başarılara rağmen sonucu hüsranla biten yöneticilikleri verebiliyor. Askerlik, dövüş sanatları komuta etme kabiliyeti, mücadele gücü, büyük üst düzeyde yöneticilik verir. Dheneb eski sistemlerde ısrar eden yöneticilerin kayıp vereceğine de işaret eder. Bu sebeple ister istemez devlette yönetici ya da komuta kademesinde değişiklikleri, yenilikleri getirebilir.
 • Siyasette iş birliklerinin yanı sıra ve düşmanlıklar ve mücadele olası.
 • Bazı iş birlikleri ve yabancılarla anlaşmalar, görüşmeler de gündemde olacaktır. Ama ülkemizin diğer ülkelerle ilişkilerinde sert etkileşimler de söz konusu olabilir.
 • Yeniayla birlikte büyük sitemlere ait projeler gündeme gelebilir. Özellikle yeni emlak projeleri, yerleşim alanları konularında yenilikleler bekleyebiliriz.
 • Halkın beslenmesine ve yaşam koşullarına yönelik konularda yeni kararlar olası.
 • Sosyal hizmetler ve emeklilik sistemi konularında da yeni adımlar gelebilir.
 • Yeraltı kaynaklarımızla ilgili de haberler ve gelişmeler duyabiliriz.
 • Askeri silahlı olaylar, trafik kazaları ya da Meclisteki siyasiler, belediyeler ve bazı dernek ve spor kulüpleri ile ilgili anlaşmazlıklar görülebilir. Sosyal Medyada yargı önüne çıkan kişileri de duyabiliriz.
 • Madenlerle ilgili umarım sorun yaşanmaz. Mars aşkın ve topraklarımız ve yeraltı ile ilgili kazaları çalıştırabilir.

Dünyada Oğlak Yeniayı Etkileri

Yeniay Dünyada İngiltere, Hollanda, Belçika, Fransa ve İspanya, Almanya, Avusturya, İtalya gibi Avrupa ülkeleri ile Cezayir’den Afrika’ya doğru inen hatla kendini gösteriyor. Dolayısı ile bu ülkelerle ilgili planlamalar, finansal gelişmeler ve bazı yeni adımlara ilişkin haberler gelecektir.

Yeniayın Bireysel Etkileri

 • Konuların ana başlıkları hedeflerimiz olsa da aile, sosyal konum ve hedefler, güç kazanmak ve finansal konular olacaktır.
 • Yeniay’ın Uranüs ile üçgen kurması nedeniyle Uranüs etkili bir Yeniay bu. Yenilik, yeni sistem ve düzen kurduracak. Bu sebeple haritanızda hangi alanlara temas ediyorsa o alanlarda ne istediğinizi bilmeniz ve organize olmanız önemli.
 • Bunu yaparken başkalarından bilgi desteği alabiliriz ancak bireysel hayaller, umutlar ve projelerinizde, kariyerden kazancınızda kendinize ve kendi değerlerinizi inşa etmenizde yarar var. Geçmişte hep başkalarına odaklı olduysanız, artık kendi istediklerinizi de öne çıkarmak ve ben/sen dengesini iyi kurmak gereken zamandasınız.
 • Mantık ve duygular, kariyer, kariyerden kazanç, iş mi aile mi ikileminden en sağlıklı olarak çıkmanın yolunu bulanlar, sağ duyulu ve mantıklı karar verenler için güzel bir yeniay olabilir.
 • Bazıları kendi kariyerini yeniden inşa edip hedefler koyarken, bazılarınızın patronları değişebilir.
 • Dolunayın sabit yıldızı Dheneb. Kara kuğu dediğimiz Deneb; komutan yıldızıdır. Şanslı bir yıldızdır ama Ay ve Güneşle başarı vaat etmiyor, tersine başarılara rağmen sonucu hüsranla biten yöneticilikleri de verebiliyor. Askerlik, dövüş sanatları komuta etme kabiliyeti, mücadele gücü, büyük üst düzeyde yöneticilik verir. Dheneb eski sistemlerde ısrar edenlerin kayıp vereceğine de işaret eder. Bu sebeple ister istemez devlette yönetici ya da komuta kademesinde değişiklikleri, yenilikleri getirebilir.
 • Yükselende yer alan sabitleri de ele alırsak bilgi ve etik değerlerin, yurt dışı ile ilgili işlerin önemli olduğu bir yeniay döngüsü olacak.
 • Öte yandan uzaklaşan açıda olsa da Yeniayın yükselen yöneticisi Merkür ile Neptün  kare. Bu sebeple kararlar alırken temkinli olmalı, duyduğumuz haberleri ve bilgileri dikkatle gözden geçirmeliyiz.
 • Bazılarımız için ise ev ve kariyer değişiklikleri ya da yeniliklerini bir arada değerlendirecek.
 • Venüs/ Şiron üçgeni ile birlikte birbirimizi şifalandırdığımız,  sevgi bağları kurup, ortak hedefler planlayacağımız partnerler de karşımıza çıkabilir.
 • Bazılarımız için kredi ve benzeri yenilikler olurken ev, emlak almak adına adım atmaya çalışacaklar.
 • Kısacası artık bize hizmet etmeyen, bizi dağıtan konuları eleyip daha bilinçli ve doğru odakla hedeflerinize yönelik hareket etme zamanı.
 • Özellikle sağlık konusunda sorunları olanlar için testler ve operasyonlarla çözmek söz konusu.

Yeniayın Burçlara Olası Etkileri

 • Yükselen ve Güneş burcunuz birlikte okuyunuz. Herkesin kendi doğum haritası yerleşimlerine göre aşağıdaki bilgilerden farklı yönlerden etkiler alması da olasılık dahilindedir.
 • KOÇ: Kariyerinizde yenilik, yeni hedef ve statü değişikliği olabilir. Ev aile ve emlak konularında yatırım ya da değişiklikler yapmanız olası. Otorite figürlerinden destek alabilir bulabilirsiniz. Bazılarınız yatırım düşünürken, bazılarınız çocuk sahibi olmakla ilgili konularda sorumluluk alabilirsiniz. Borç, kredi miras konularında da bir düzenleme yapmanız olası.
 • BOĞA: Yeniay sizin yurt dışı konular, adalet, seyahatler, kurslar ve eğitimler konularında yeni adımlar atmak şeklinde olabilir. Bazılarınız iş ve gündelik rutinlerinizle ilgili konular yeni adımlar atmak, işi bırakmak gibi adımlar atma olasılığında.
 • İKİZLER: Varsa borçlar, krediler, ortaklı paralar, vergi ve miras veya sizi zorlayan krizler vb konularda yeni durumlar ve sürprizlere şaşırabilir ve yeni düzenlemelere gidebilirsiniz. Bazılarınız özel hayatı veya ortaklıkları ile ilgili de şaşırtıcı gelişmeler yaşayabilirler. Sağlıkla ilişkili sorunlarınızı düzene sokabilirsiniz.
 • YENGEÇ: Evlilik, ortaklık, partner konularında yenilik olası. Bazılarınız iş, aile ve ortaklık, evlilik üçgeninde bazı kararlar, yeni adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz. Aile, ev emlak ve iş konularında arkadaş çevrenizden yardım alabilirsiniz.
 • ASLAN: İş hayatınız ve gündelik rutinleriniz ile ilgili alanlarda yeni planlamalar yapabilirsiniz. Hedefleriniz başarıyla ulaşabilirsiniz ve maddi konularda yüz güldürücü gelişmeler de olabilir.
 • BAŞAK: Aşk hayatı, çocuklar, hobiler ve spekülatif yatırım konularında yeni hedefler planlayabilirsiniz. Ev, aile ve statü üçgeni ile ilgili gelişmelerin yanı sıra, maddi birikimleriniz ve geçmişte attığınız adımların sonucunda yeni planlamalara girişebilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla iletişiminizi gözden geçirebilirsiniz.
 • TERAZİ: Yeniay sizin aile, ev, emlak alanınızda gerçekleşirken ortaklık, eş ve aile içinde önemli yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Geçmişten gelen problemler karşısında tarafsız olmanız gerekebilir. Duygu ve mantık arasında kalabilirsiniz. Bazılarınız ev alıp satma ile ilgilenebilir ya da evle ilgili dekoratif işlerle uğraşabilir.
 • AKREP: Yeniay 3. Evinizde gerçekleşiyor. Yakın çevre, kardeş, kuzen veya yeni kararlar, eğitim ve imza konularında yeni gelişmeler ve planlar olası. Ortaklık ya da partner, yeni ev konularında yenilikler de olası. Sosyal hayatınız hareketlenebilir. Ayrıca iş hayatı veya sağlıkla ilgili sorunlar varsa bunlara dair yeni planlamalar da yapabilirsiniz. Arkanızda birikmiş geçmişten gelen pek de farkında olmadığınız sorunları aklınızla çözmeniz yeni bakış açısı geliştirmeniz gerekebilir.
 • YAY: Yeniay sizin maddi/manevi değerlerinizi ilgilendiren alanda gerçekleşecek ve yeni başlangıç ve planlama gerektirecektir. Size gereken değeri vermeyen kişilerle yollarınızı ayırabilirsiniz. Gündelik rutinler ve çalışma hayatınızla ilgili sorunları arkadaş yardımı ile çözebilirsiniz. Çocuklar, flört ve yatırım alanında da şifalanma söz konusu olabilir.
 • OĞLAK: Burcunuzda gerçekleşen yeniay hayatınızın birçok alanında yenilenme yeni yapılanma adımlarını önünüze getirecektir. Size hizmet etmeyen iş ve hedeflerle ilgili bir eleme yapacak olabilir, iş ve sektör değişikliği yapabilirsiniz. Aynı şekilde iş ve statünün yanı sıra ev ve emlak, aile konularında da bazı yapılanmalara gidecek ve adımlar atacak gibisiniz.
 • KOVA: Bilinçaltı ile ilgili alanda gerçekleşen yeniay size gizli korkuları temizlemeye dair yeni adımlar vaat ediyor olabilir. Arkanızdan gizli yeni konular başlaması yerine, sizin bu alanla ilgili meditatif çalışmalara başlamanız, bilinmeyen konularla ilgili alanlarda örneğin rüyalar, psikolojik yapılarla ilgili çalışmalara katılmanız yararlı olacaktır. Yurt dışı konular, eğitimlerle ilgili yeni karalar alabilirsiniz. Ev ya da aile ile ilgili konularda harcamalar da olası.
 • BALIK: Yeniay sizin arkadaş çevreniz, yeni grup projeleriniz, kariyerden kazancınız, sosyal medya ve benzeri adımlarınızla ilgili yenilik ve gelişmeler vaat ediyor. Borç alacak dengeniz ve derin psikolojik konular, ortaklı paralar, eşin kazançları ile ilgili alanlardan gelen sorunları çözecek adımlar da yukarıdaki konular vasıtası ile olacaktır. Ayrıca kariyer ve hedeflerinize ilişkin kararlar ve kazançlar da sizleri bekliyor.

Güzel günler ve gelişmeler getirmesi dileğimle

Astroderki

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!