aslan dolunayı Astro Gündem astroderki dolunay Sabit yıldızlar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Aslan Burcunda Sert Dolunay

Aslan Burcunda Sert Dolunay

25 Ocak saat 20:53:58’de Aslan burcunun 5 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar daha önce fark etmediğimiz konuları ortaya çıkarması ile bilinir. Aynı zamanda daha önce başlamış konuların tamamlanıp ortaya çıkması ya da bitişi ile ilgili çalışmaktadır. Yaklaşık 2 hafta etkili olan Plütonik Dolunay, oldukça sert ve abartılı etkiler barındırmakta. Ekonomiyi ve güvenliği fazlasıyla ilgilendirmekte.

Dolunayın sabit yıldızı ise Al Tarf: Al Tarf sabiti 4 – 5 dereceyi kapsar, Mars-Ay karakterindedir. Bu yıldızla Ay kavuşumu; çok güçlü bir karakter ve kişilik yaratıyor ve eğer açıları iyi ise, ticaret ve ticari işlerde başarı veriyor. Ancak açılar sert ise seyahatlerde sorunlar verebilir, ikiyüzlülükle alakalı durumları, göründüğü gibi olmayan kişileri ortaya çıkarır.

Dolunay, Jüpiter ile sert açıda gerçekleşiyor ve enerjiyi abartıyor. Üstelik dolunaya Kova Plüton da eşlik ettiğinden oldukça sert bir enerji barındırıyor. Jüpiter, 28 Ekim 5 derece Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulmasını tetiklemekte. Dolayısıyla o dönemki konuların daha da büyüyerek çözüm gerektirdiğine vurgu yapmakta.

Dolunayın yöneticisi Aslan Burcu olup Dolunay Ankara’ya göre çıkartılan haritanın 11. Evinde gerçekleşiyor. Haritasının yükseleninde ise Başak burcu bulunmakta.

Aslan Burcu ise otoriteyi temsil eden kişilerle ilgilidir. Liderlik, yaratıcılık ve ego ile ilgilidir.  Gölge kullanımında kibir, ego ve müsriflik barındırabilir. Siyasi Astrolojide genel olarak, liderleri, yöneticileri, ünlüleri, sanatçıları, çocuklar, eğlence ve reklam sektörünü, kuyumcuları temsil eder. Dolayısıyla dolunay sürecinde Aslan burcu ile ilgili konular ve Aslanın temsil ettiği kişilere dikkat çekecektir. Aslan burcu kalp, sırt ve gözle ilgili sağlık konularını da öne çıkarabilir.  Güneş Bos sabiti ile etkileşimde. Bos; Venüs ve Satürn karakterindedir. Önemli bir etkiye sahip olduğu bilinen sabit yıldızlardandır. Hava kuvvetleri pilotlarında, savaş pilotlarında görünen havacılıkla ilgili başarı sağlayan bir yıldızdır. Güneş ile akıllı ve gözü pek bir karakter verir.

Yükselende yer alan Başak Burcu; hizmet odaklı ve mükemmeliyetçi, titiz, detaycıdır. Gölgesinde detaylara takılıp bütünü görememe ihtimali bulunur. Yöneticisi Merkür Mars ile kavuşuyor ve 5. Eve yerleşmiş durumda.

Merkür ve Mars aynı zamanda Oğlak burcunun Alya ve Vega sabitleri ile etkileşimde olacak.  Bu yıldızlar başarı ve şans vaat ederler. Vega, özellikle devlet yöneticileri, devlet adamları, CEO’larda gözlenirken Mars ile birlikte eli açık, hırslı, önder kişilik yapısı, savaş sporlarında veya askeriyede başarı kazandırır. Alya sabiti; sanatçılar ve güzel söz söyleyen başarılı kişilerde gözlenir. Merkür ile beraber büyük konuşmacı, hitabet yeteneği, hırs dolu fikirler, bilgiyle tanınma, kardeşlerden gelen şansları ifade eder.

Dolunayın Olası Bireysel Etkileri

 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 2-8 dereceleri,
 • İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 13-17 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Aslan dolunayından öncelikli etkileneceklerdir
 • Dolunayın yerleşimlerine bakarsak; Bireysel açıdan özgüvenimiz ve duygularımızı abartama ihtimalimiz bulunmakta. Gereksiz gurur ve özgüven patlaması sorun yaratabilir dikkat. Dozunda hareket etmemiz başarıyı getirebilir.
 • Dolunay 11. Ev ve 12. Ev hattına yakın gerçekleştiğinden, hem gizli kalmış konuların ya da bazı hastalıkların ortaya çıkıp fark edilişi, hem de arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz gruplar ve organizasyonlar, dernekler, partiler ile olan durumunuz ve kariyerden kazancınız, çocuğunuz, aşk, flört durumlarınız, hobileriniz, sanat, spor, yaratıcılıkla ilgili konularınız ve riskli yatırımlarınız ile ilgili konularınızı öne çıkarabilir.
 • Dolunay an haritasında 12.evde gerçekleştiği için şaşırtıcı durumlar, kadersel temalar ve skandallar gündemde yer bulabilir. Çocuk ve gençlere dair konular bu süreçte öne çıkabilir.
 • Her zamankinden daha sistemli, sorumluluk sahibi olmaya çalışanlar fayda sağlayacaktır.
 • İlişkilerde sağlam ve uzun vadeli adımlar atılabilir. Düzenli bir ilişkiye geçmek, ortaklık başlatmak için de destekleyici. Satürn, dürüst kişilere ödüller getirebilir.

 Aslan Dolunayının Burçlara Olası Etkileri  

Güneş ve yükselen burcunuzu okumanızı öneririm. Her bireyin harita yerleşimleri farklı olacağından aşağıdaki olasılıklar birebir tutmayabilir.

 • Koç çocuklar, sanat, spor, yaratıcılık, hobiler, aşk, flört ve riskli yatırımlar alanında gizli kalmış konular ortaya çıkabilir, bazı konular da tamamlanır. Projeleriniz, sosyal medya veya kariyerden kazançlar konusunda biraz zorlayıcı durumlar olabilir. Özellikle sosyal çevre ve arkadaşlarla ilişkilerde abartılı tepkiler vermemeye dikkat etmek iyi olabilir. Kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler de olası.
 • Boğa ev, emlak, aile, kökleriniz, eşin işi ve statüsü, ailenin genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler gündem olabilir. Özel ilişkiler ve ev aile güvenliği veya emlak ile ilgili konular da diğer konularınız arasında olabilir. Maddi harcamaları abartmamakta fayda var.
 • İkizler eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, yakın akrabalar, kısa seyahatler ile ilgili konular da tamamlanma ve bilmediğiniz konuların ortaya çıkışı olabilir. İletişim dilinizde daha sakin olmanızda yarar var. Bilgi ve fikirleriniz, imzalarınız ile ilgili konularınızı tamamlayabilirsiniz ya da o konularda daha önce farkına varmadığınız şeyleri fark edebilirsiniz.
 • Yengeç maddi manevi gelirleriniz, yatırımlarınız, verilmiş borçlar, çocukların işi, statüsü, hedefleri ile ilgili alanda bazı konular ortaya çıkabilir. Gelir gider dengenizi ilgilendiren değişimler olabilir. Statüden kazanç, iş değişikliği gibi konular gündem olabilir.
 • Aslan sizi ilgilendiren pek çok konuda gelişme yaşanabilir. Gerek fiziksel gerekse ruhsal açıdan etkilenebileceğiniz. Hayatınıza iş nedenli önemli kişiler girebilir. Genel hayat ve sağlık düzeninizle ilgili süreçleri düzene sokabilirsiniz. Bazılarınız da size baskı uygulayan kişilerle aranıza mesafe koyabilirsiniz.
 • Başak bilinçaltı korkular, gizli düşmanlıklar, kayıplar, zorluklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, fedakarlıklar, başkalarından gizlenenler, meditasyon vb çalışmalar gündeme gelebilir. Sağlık sorununuz varsa net teşhis alabilir ve tedaviye başlayabilirsiniz. Uzak seyahatlere çıkabilir ya da kurs, eğitim konularına yönelebilirsiniz.
 • Terazi Arkadaşlar, sosyal çevre, statüden kazancınız, gruplarınızla ilgili gelişmeler ve tamamlanmalar olabilir. Çocuklarınız ile ilgili konularda güç savaşları yaşamamaya gayret edin. Aileden maddi destek bulma şansınız bulunmakta.
 • Akrep İş, kariyer ve hedefleriniz, aile ve ailenizin sağlık durumu, çocukların iş ortamı ve sağlığı gündemde olabilir. Kariyer, eş ve aile konusunda baskılar olası ama kariyerinizde çıkış yaşayabilirsiniz. Otorite figürleriyle güç çatışmaları yaşayabilirsiniz ama aşırı güvenle kibir yapmamaya çalışın.
 • Yay Yüksek öğrenim, kurslar, hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler ve hukuksal konular gündemde olabilir. Mesleki açıdan faydası olabilecek kurslara katılabilir ya da imza ve anlaşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışına veya uzak bir yere taşınmak isteyebilirsiniz.
 • Oğlak Ortaklı paralar, eşin kazanımları, kredi, borç, miras, vergi, sigorta, burs, nafaka konuları, ameliyatlar veya psikolojinizi etkileyen gelişmeler olabilir. Okült çalışmalar yapmak ya da psikoterapi almak iyi olabilir. Aşk, riskli yatırım, çocuk konularında gelişmeler olabilir. Riskli yatırımlarınızın sonucu ortaya çıkabilir. Maddi açıdan abartılı borçlara girmemeye ve gizli ilişkilere girmemeye çalışın.
 • Kova Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocuklarınızın eğitimleri ile ilgili konularda bazı gerçekler görünür olacaktır. Eş, ortak, aile ve ev ile ilgili sorunlar ve güç çekişmeleri gündeme gelebilir. İyi giden ilişkiniz varsa ciddi adım atıp imzaya gidebilirsiniz.
 • Balık gündelik rutinleriniz, sağlığınız, yanınızda çalışanlar, iş ortamınız, küçük hastalıklarla ilgili alanda farkında olmadığınız gelişmeler ortaya çıkacaktır. Gündelik rutinleriniz ve sağlık diyet konularınızı düzene oturtabilirsiniz. Sağlığınızı çok zorlamayın. Statüden kazanç ve projeler ve seyahatler, sözleşmeler de olası.

Dolunayın Ülkemize Olası Etkileri

 • Ülke açısından ise halkı zorlayan, üzerimizde baskı yaratan, güvenlik ile ilgili kaygıları artıran etkide bir Dolunay.
 • Dolunay 11-12 ev arasında gerçekleşirken ülkemizin 2. Evine düşmekte. Ülkemiz adına öncelikli konu finansal ve dış borçlarımızla ilgili görünmekle birlikte
 • İnsan ve doğa hareketleri ile ilgili konuların ortaya çıkışı, bazı skandalların gündem oluşunu duyabiliriz.
 • Çocuklar, gençler, eğitim, sporcular, ünlüler, ülke yöneticileri, bankalar ve hazineden sorumlu kişiler, borsa, finans ve enflasyon konuları,
 • Yabancı ülkelere olan borçlar gibi konular da gündem olmaya devam edecektir.
 • Halkın moral motivasyonu, ülke temsilcileri, diploması ile ilgili konular da gündeme gelecektir.
 • İktidar ve muhalefet arasında gerilimler,
 • Emeklilerimiz, topraklarımız, madenlerimiz, iklim koşulları ve emlakla ile ilgili sorunlar gündem olabilir. 6 Şubat depreminin gök yüzü konumunu tetikleyen etkiler de bulunmakta dilerim herhangi bir sorun yaşamayız.
 • Ülkelerle yapılan anlaşmalar ve komşularla olan ilişkiler için önemli zamanlar
 • Askeri, güvenlikle ilgili konular da gündemler arasında
 • Eğitim ve yasalarla ilgili gündemlerimiz adına harekete geçilmesi söz konusu olabilir.

İyilerin gerçekleştiği, olumsuzların gerçekleşmediği bir süreç dilerim. AstroDerki

 

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!