Astro Gündem astroderki Kova Uncategorized Yeniay

10 Şubat Kovada Sert Yeniay

Kova yeniayı

10 Şubat Kovada Sert Yeniay

Yeniay saat 01:58’de Kova burcunun 20°40’ de gerçekleşecek. Uranüsten sert etki alan Kova Yeniayı beklenmedik kararları, şaşırtıcı yenilikleri ve yön değişikliklerini hayatımıza taşıyabilir. Havada biraz isyan enerjisi var. Her türlü iletişim, kardeş, yakın akraba, komşu ilişkileri, ticari faaliyetler, kısa seyahatler ve eğitim ana gündem maddelerimiz içerisinde. Ekonomik alanda düzenlemeler, toplumsal adalet, teknoloji ve bilimsel gelişmeler de gündem de öne çıkacak. Kişisel hayatlarımızda değişimlere direnmek yerine onları kendi hakkımıza da girmeden kabullenmemiz ve yeni bir sistem kurmamız gerekebilir.

Kova yeniayı, hem 14 Ekim Terazi burcunda yaşanan Güneş tutulmasını hem de 28 Ekim Boğa burcundaki Ay tutulmasını hareketlendirmekte. Bu dönemlerde aldığınız etkiler de gündeme gelebilir.
⦁ Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 17-23,
⦁ Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 8-12 dereceleri
⦁ arasında gezegenleri veya ASC/MC/IC/DSC gibi önemli yerleşimleri olanlar Kova yeniayından öncelikle etki alacaklardır.
Kova Burcu toplumsal bir burç olup, özgürlük ve devrimsel gelişmeler, yeni buluşlar, bilimsellik, teknoloji, uçaklar, uzay ve havacılık, meteoroloji, astroloji ve astronomi, elektrik, radyoloji, psikiatri ve gruplar/birlikler gibi konularla ilişkilidir. Dolayısı ile bu alanlarla ilgili haberler duyabiliriz.

Başkent Ankara’ya göre çıkartılan an haritasının 3. evinde gerçekleşen Yeniayın yükseleninde sabırlı, kuşkucu, ketum ve krizlerle ilişkili Akrep burcu bulunmakta.
Yeniay yıkımla sonuçlanabilecek öfkeyi işaret eden Castra sabit yıldızı ile birlikte. Castra cinsel dürtülerle ilgili konuları da çalıştırabilen bir yıldız. Uranüsten kare alması ilişkilerde ani sapmalar açısından dikkat etmeyi gerektirebilir. Yeniayın dispozitörü Satürn 4. evde yer almakta.
Yükselende en yakın derecede Agena sabit yıldızı bulunmakta. Agena; İyi sağlık veriyor, İyi Ahlaklı insanlarda görünüyor. İş ve kariyer hayatında başarı veriyor, iyi araştırıcılarda bu yıldız olabiliyor. Kitlelere hitap edebilen iyi araştırmacılar, öğretim üyelerinde Agena’yı görebiliyoruz. Agena; yükselende şans verebilen bir yıldızdır. Fakat sevgi ilişkilerinde düş kırıklıkları, aldatılmak, aldatılmaktan dolayı sıkıntılar, sevgi ile ilgili problemler de verebiliyor.
8 ve 10. ev yöneticisi Merkür Kova burcunda ve Yeniayın yükselen derecesine antisya yapmakta. Merkür ile Jüpiter de sert açıda.

Yeniayın Bireysel Etkileri

⦁ Yeniay, isyan isteği ve ani tepkiler verme etkisi taşıyor. Mantıklı hareket etmek ve işbirliği yapmak faydalı olabilir.
⦁ Her türlü ikili ilişki açısından sürpriz gelişmeler, yenilikler olası ( evlilik, ortaklık, işbirlikleri, yakın çevre ilişkileri vb)
⦁ Yeni fikirler ve projeler, plan, program araştırma konuları gündeme gelebilir. Özellikle eğitim ve yasalarla ilişkili alanlarda şaşırtıcı yenilikler bekleyebiliriz. Ancak uygulama ve gerçekleştirmekle ilgili beklenmedik aksilikler de olası ya da bize değişim getirecek gelişmelerle de karşılaşabiliriz. Ancak elbette bazılarımız kendi bireysel doğum haritalarımızın diğer dinamikleri vasıtası ile avantajlar da yakalabailir.
⦁ Kararlarımız, işimiz, statümüz, maddi manevi değerlerimiz, borç alacak ilişkimiz, sağlık ve cinsellikle ilgili alanlardan sert etkiler alma olasılığını çalıştırmakta.
⦁ Düzene sokmamız gereken alanlarda çevremizdekilerle mantıklı ve sistemli olarak birlikte hareket etmeyi seçmekte yarar var. Kişisel hayatlarımızda değişimlere direnmek yerine onları kendi hakkımıza da girmeden kabullenmemiz ve yeni bir sistem kurmamız gerekebilir.
⦁ Özellikle yakın çevre, aile alanında, hedeflerimiz ve iş/sağlık konularında dağılmadan toparlanmak, kendimizi de çok feda etmeden dengeyi sağlayıp sistem kurucu kararlar verebilmemiz gerekebilir.
⦁ Yeniay anında Güneş/Chiron altmışlığı ve Güneş/Vesta üçgeni ruhsal açıdan iyileştirici etkiye vurgu yapmakta. Dolunay gününden önceki gün ruhsal çalışmalar yapmanız yerinde bir karar olabilir.

Yeniayın Burcunuza Olası Etkileri

Bireysel doğum haritalarımızın dinamikleri ve yükselen derecesi değişeceğinden birebir aynı etkiler yaşamayabilirsiniz. Yükselene göre değerlendirmiş olsam da yükselen ve Güneş burcunuzu okumanızda yarar var.
⦁ Koç : Yeniay sizin 11. evinizde. Dolayısı ile arkadaşlar, sosyal çevre, üyesi olduğunuz gruplarınız, statüden ve maddi manevi değerleriniz ile ilgili kazançalarınız gündemde olabilir.
⦁ Boğa: Yeniay sizin 10. evinizde. Dolayısı ile iş, kariyer, statünüz, hedefleriniz, ebeveyn ve ebeveyn sağılığı, çocuklarınızın iş ve sağlığı, eşinizin ya da ortağınızın ailesi ile ilgili konular gündeme gelebilir.
⦁ İkizler : Yeniay sizin 9. evinizde. Dolayısı ile hayat felsefesinizi etkileyen gelişmeler, kurslar, yüksek öğrenim, uluslararası işler, yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, hukuksal konularda yeni gelişmeler ve kararlar olabilir.
⦁ Yengeç : Yeniay sizin 8. evinizde. Dolauısı ile kredi, borç, miras, vergi, sigorta, burs, nafaka veya riskli yatırımların sonucu ile ilgili konuları, eş veya ortaklıklardan gelen para, kayıplar, varsa sağlık sorunlarınız ile ilgili operasyon konuları gündeme gelebilir.
⦁ Aslan : Yeniay sizin 7. evinizde. Dolayısı ile evlilik, eş, ortaklık konularınız, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri ve danışmanlık aldığınız kişilerle ilgili yeni gelişmeler olası.
⦁ Başak : Yeniay sizin 6. evinizde. Dolayısı ile gündelik rutinleriniz, işiniz, iş ortamınız, varsa yanınızda çalışanlar, küçük hastalıklarınız, varsa evcil hayvanlarınız ile ilgili yeni gelişmeler olası.
⦁ Terazi : Yeniay sizin 5. evinizde. Dolayısı ile aşk ilişkileriniz, flörtleriniz, varsa çocuklarınız, hobileriniz, sanat, spor ve yaratıcılık gerektiren konularınız, riskli yatırımlarınız ve moral motivasyonunuzla ilgili yeni gelişmeler olası.
⦁ Akrep : Yeniay sizin 4. evinizde. Dolayısı ile ev, emlak, aileniz, ebeveynleriniz, ebeveynlerinizin sağlık durumu, kökleriniz, eşinizin işi ve statüsü, çocuklarınızın gizledikleri şeyler gündeme gelebilir.
⦁ Yay : Yeniay sizin 3. evinizde. Dolayısı ile eğitim, iletişim, yeni kararlar, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa seyahatleriniz ile ilgili gelişmeler olası. İş, iş ortamı, sağlık konuları ile ilgili konular da gündemde olacaktır.
⦁ Oğlak : Yeniay sizin 2. evinizde. Dolayısı ile yatırımlarınız, maddi manevi kazançlarınız, verilmiş borçlarınız ile ilgili yenilikler ve riskli yatırımlar, çocuklarla ilgili konulardan beklenmedik gelişmeler olası.
⦁ Kova : Yeniay sizin 1. evinizde. Dolayısı ile sizin beden sağlığı ve imajınız ile ilgili yenilikler olası. Ayrıca sizi ilgilendiren bir çok konu gündee gelebileceği gibi yakın kişiler, aile ve ev konularınızla ilgili yeni gelişmeler ve başlangıçlar da mümkün.
⦁ Balık : Yeniay sizin 12. evinizde. Dolayısı ile bilinçaltı korkular, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, kaygılar ve bağımlılıklardan arınma çalışmaları, meditasyon türevi konularla ilgilenmek, gizli düşmanlıklar veya başkalarından gizlediğiniz konular, bazılarımız için kayıplar ile ilgili durumlar gündeme gelebilir.

Kova Yeniayının Ülkemize Olası Etkileri

⦁ Kova yeniayı , ülkemiz açısından 14 Ekim Terazi Güneş Tutulması ve 28 Ekim Boğa Ay tutulmalarının etkilerini hareketlendirmekte ve beklenmedik gelişmelere açık, sert bir etki taşıyor.
⦁ Yeniay 3. evde gerçekleşirken ülke haritamızın 8 ve 9. evini hareketlendirmekte.
⦁ Dolayısı ile bankacılık ve vergi konularında yeni gelişmeler, borçlarımız, eğitim, akademik konular, medya, haberleşme, dini kurumlar, yasal konular, ithalat ve ihracat, uluslar arası ilişkiler, turizm, deniz ve hava yolları gündemde yerini alacaktır. Ekonomik alanda düzenlemeler, toplumsal adalet, teknoloji ve bilimsel gelişmeler gündem de öne çıkacak
⦁ Yabancı ülkeler ve Birliklerle ilişkilerimiz dikkati çekecektir.
⦁ Dış borçlarımız ve komşu ülkelerle ilgili gelişmeler olası.
⦁ Üst mahkemeler, akademik ve dini kurumlarla ilgili gelişmeler dikkat çekici olabilir.
⦁ Çocukların eğitimi ile ilgili şaşırtıcı düzenlemeler stres yaratabilir.
⦁ Öte yandan iç işlerimizle ilgili gelişmeleri de göreceğiz.
⦁ Liderlerin, tanınış kişilerin durumları gündem olabilir.
⦁ Liderlerin mücadeleleri gündem olabileceği gibi hukuksal bazı gelişmeler de gündeme oturabilir.
⦁ Seçim, belediyeler konusunda hareketlilikler zaten beklenen bir durum ama Millet Meclisini etkileyen durumlar da olabilir.
⦁ Sosyal medya, gruplar ve partiler ile ilişkili şaşırtıcı gündemlere şahit olabiliriz.
⦁ Sosyal medyadan kazanç elde eden grupların vergi konuları da gündeme gelebilir.
⦁ Konut ile ilgili yeni düzenlemeler duyabiliriz.
⦁ Çalışan kesim, kolluk güçleri, yönetciler, sağlık alanı ve halkın sağlığı, yaşam ve beslenme koşulları ile ilgili konularda düzenlemelere şahit olabiliriz.
⦁ Gerek iklimsel gerekse topraklarımızla ilgili hareketler olabilir.
⦁ Güvenlik konuları da dikkat çekebilir.
Astroderki, olasılıkların iyileri gerçekleşirken olumsuzları bertaraf edecek farkındalığımız yüksek ise kaderimizi şekillendirebiliriz.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!