Astro Gündem astroderki AY tutulmaları Terazi Burcunda Tutulma Türkiye Türkiye ve Dünya

Terazi Burcunda Ay Tutulması

Terazi Burcunda Ay Tutulması

25 Mart sabahı, 5° Terazide yılın ilk tutulması gerçekleşecek. 8 Nisan Koç burcu tutulması ile birlikte bitiren başlatan etkili önemli bir döneme girmekteyiz. Ay tutulmalarının doğası, tamamlanma ve bitişlerle alakalıdır. Ancak, öncü burçlarda meydana gelen tutulmanın etkisi başlatıcı özellik de taşımakta.  Ay tutulmalarının tezahürü de hızlıdır; İlk 2 ay en etkili olsa da 6 ay boyunca etkisi hissedilir olacaktır. Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleşen bir tutulma olması sebebi ile geçmişten gelen konuları da beraberinde getirecektir.

Tutulma Kuzey Amerika, Kuzeydoğu Rusya, Antarktika ve Alaska bölgelerinden gözlemlenebilecek. Ülkemizden izlenemeyecek olsa da ülkemizin 4. Evindeki Mars üstünde gerçekleşeceğinden etkisini ülkece göreceğiz.

 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların  0-10,
 • Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 17-23 dereceleri arasında önemli yerleşimleri olanları öncelikle etkileyecek olmakla birlikte
 • İkizler burcunun 0-10 derecelerinde önemli yerleşimi olanları da etkiler.

Tutulmanın Olası Etkileri

 • Ankara’ya göre çıkartılan tutulma an haritasına baktığımızda; Ay 5. evde olurken, Güneş 11. Evde yer alırken yükseleninde İkizler burcu bulunmakta. Ay Terazi, Balık burucundaki Neptün ile antisyum yapmakta. Aynı zamanda Ay ile Kova Plüton arasında üçgen bağlantı bulunmakta. Tutulmanın ana aktörü Venüs Balık, 12. Evde transit eden Boğa Jüpiter ile karşılıklı ağırlama içerisinde. Ayrıca, Venüs aynı zamanda 5. Evdeki Güney Ay Düğümü ile antisyum yapmakta.
 • Ayın dispozitörü Venüs Achernar sabit yıldızı ile birlikte yer almakta. Yanıp kül olup küllerinden yeniden doğmakla ilgili bir yıldız olması sebebi ile bitse de bitmeyen yeniden doğan, insanı kâmil olmayı becerebilenler ya da ölümsüz olanlar gündemde olacaktır.
 • Terazi burcunun doğası gereği ilişkiler, ortaklıklar, arkadaşlıklar, adalet ve diplomasi gibi konular gündem olacaktır.
 • Siyasi astrolojiye göre; avukatlar, danışmanlar, estetisyenler, güzellik uzmanları, modacılar, mimarlar, sanat eleştirmenleri, büyükelçilerle ilgili haberleri de çok işiteceğiz.
 • Yükselen yöneticisi Merkür de Koç burcunda ve Eris ile kavuşumda. Eris sebebi ile ayrılık ve nifak etkisi barındıran iletişim ve haberlere dikkat çekebilir.
 • Koç burcunda Merkür, Chiron ve Kuzey Ay Düğümü kavuşumu nedeni ile sağlık ve şifa ile ilgili yeni haberler de duyulabilir.
 • İstanbul’a göre çıkarılan an haritasının yükseleninde Aldebaran Kraliyet yıldızı olduğu için bu bölgelerle ilgili geçmişte yapılmış hataların, dürüst olmayan tavırların bedeli de gündeme gelebilir. Şayet dürüst isek, askeri, ticari, eğitim, bilgi, yazma çizme konularında yükselme de getirebilir.
 • Güney Ay Düğümü hattında yer alan tutulma sebebi ile geçmişten gelen problemleri de getirecek ve artık bazı eylemler ve kararlar alınmasına zorlayacaktır. Aynı zamanda karmik karşılaşmalar, bitiş ve başlangıçlar da gündeme gelecektir.
 • Ani tanışmalar, ayrılmalar, boşanma veya evlilikler olabilir.
 • Evlilikler, ortaklıklar ve arkadaşlıkların farklı formlara geçişi de mümkün.
 • GAD hakkedişleri de getireceği için olumlu olumsuz ne varsa kucağımıza koyması olası.
 • Siyasi astrolojiye göre ülkeler arası anlaşmalar, barış görüşmeleri, seçimler, hukuki konular gündemimizde çok yer edecektir.

Ülkemize Olası Etkileri

 • Türkiye haritasının 4.evinde de Marsın üzerinde gerçekleşeceği için vatan, ülke toprakları, gayrı menkul, yeraltı kaynaklarımız, madenlerimiz, sınırlarımız, güvenliğimiz ve muhalefet partileri ile ilgili bazı stresli konular gündeme düşecektir.
 • Sınırlarımız, yer hareketleri, güvenlik kuvvetlerimiz ve askeri konular önem arz edebilir.
 • Yöneticiler, ülkemizin tanınmış kişileri, çocuklarımız ve gençlerimiz gündemde olacaktır.
 • Seçim ile ilgili konularda belirsiz durumlar, oyların yeniden sayılması seçimin tekrarlanması gibi durumlar olabilir.
 • Dünyada yükselen şiddet ve savaş etkilerine dair yabancı ülkelerle olan anlaşmalar ve anlaşmazlıkların gözden geçirilmesi, bitişi, yeniden ele alınışı gibi durumlar olabilir.
 • Hukuksal davalar, yasal düzenlemeler ve eğitim ile ilgili konular gündemde yer alabilir.
 • Ekonomik sorunlar gündemde yer almaya devam ederken sağlık, ticaret, trafik, taşımacılık, iletişim ve medya sektöründe sıkıntılar ve stresler olası.

Yükselen ve Güneş Burcunuza Göre Olasılıklar

 • KOÇ: Evlilik, eş, ortak ilişkileriniz, danışmanlık aldığınız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar ile ilgili konuları ciddiyetle ele alıp neticelendirmek olası. Fedakâr davranmanız olayları büyütmeden çözmenizi sağlayabilir. İş ve yurt dışı sebepli seyahat, iş değişikliği olabilir. Maddi harcamalarınız ya da kazanımlarınız artabilir.
 • BOĞA: Günlük rutinleriniz, yanınızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarınız ile ilgili gelişmeler olabilir. Sağlık ve beslenme düzeninizde, çalışma arkadaşlarınızla yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmeniz gerekebilir. Sosyal çevrenizle ilgili zorluklar varsa aşabilirsiniz. Mal/mülk yatırımları düşünebilirsiniz.
 • İKİZLER: Aşk hayatınız, çocuklarınız, sanat, spor, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, riskli yatırımlarınız ile ilgili gelişmeler olabilir. Arkanızdan iş çeviren gizli düşmanlarınız olabilir. Sosyal ortamlarda birisi ile tanışabilirsiniz, yeni hobilere başlayabilirsiniz, uzak seyahatlere çıkabilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olmanızda yarar var.
 • YENGEÇ: Ev, aile, emlak, kökleriniz, ebeveynler, eşin işi, statüsü, ebeveyn sağlığı, çocukların gizledikleri şeyler ile ilgili konular daha görünür hale gelebilir. Yaşadığınız ortamla ilgili köklü değişimler olabilir. Miras, mal alım satımı işleri tamamlanabilir. Bazılarınız evlenme adımı atabilir. Geleceğinizde olumlu etkisi olacak insanlarla tanışabilirsiniz.
 • ASLAN: Eğitim, iletişim, yazı çizi ve evrak işleri, kardeşler, komşular, yakın akrabalar, kısa seyahatler gündemde olabilir. Karar almakta zorlanabilirsiniz. Kariyerinizde sizi zorlayan gelişmeler olası. Varsa evlilik ve dava süreçleriniz zorlanmak olası. Emin olmadığınız konularda risk almamak çözüm olabilir. Tanınabilirsiniz, öte yandan yaptığınız iyi şeyler de kötü şeyler de dikkat çekecektir. Gereksiz maddi risklerden de kaçınmakta yarar olabilir.
 • BAŞAK: Maddi manevi kazanımlarınız, yatırımlarınız, varsa verilmiş borçlarınız gündem olabilir. İş birliği yapmak, başkalarına danışmak sizin için iyi olabilir. Yatırımlar, nafaka veya miras yoluyla elinize bir para geçebilir. Para hesabınızı iyi yapmanız gereken bir süreçtesiniz. Ortaklar ya da eş ile maddi anlaşmazlıklar varsa bu tutulma ile çözülebilir. Veya eşinizin kazancı ya da ortaklık yolu ile kazançlarınız artabilir.
 • TERAZİ: Tutulma burcunuzda gerçekleşeceğinden sizi ilgilendiren birçok konuda gelişme olabilir. Sağlık veya fiziksel görünüm, yakın ilişkileriniz, hayatınızda önemli yeni başlangıçlar, evlilik, tanışma, ayrılık, ortaklık gibi konular gündem olacaktır. Hayatınızda yolunda gitmeyen tüm sorunları çözmek isteyebilirsiniz. İş hayatınızda yeni teklifler de olası. Bel, böbrek, mesane bölgesi ve hormonlarla ilgili sorunlar varsa ihmal etmeyin. Zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız estetik düşünmeye başlayabilir.
 • AKREP: Bilinçaltı korkular, kaygılar, arkanızdan dönen dolaplar, başkalarından gizledikleriniz, gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir. Çeşitli zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, inzivaya çekilme, bağımlılıklardan arınma çalışmaları ve fedakarlıklar da gündeme gelebilir. Ani evlilik, boşanma, taşınma veya ortaklık kararları düzeninizi değiştirebilir. Mesleki hayatta çeşitli riskler alabilir, sektör değiştirmeyi bile düşünebilirsiniz.
 • YAY: Arkadaşlar, sosyal çevre, statüden gelen kazancınız, üyesi olduğunuz gruplar veya organizasyonlar ile ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Bu alanlarda anlaşmazlıklar yaşıyorsanız sonlandırabilirsiniz ve yeni bir sosyal çevre ve insanlar vasıtası ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstemeseniz de fedakâr ya da politik olmanız icap edebilir. Güvenliğe ekstra dikkat edebilirsiniz. Ebeveyn sorumlulukları gündeme gelebilir. Ev kurmak, iş kurmak, yatırım yapmak, çocuk yapmak gibi seçenekler üstünde düşünecek olabilirsiniz.
 • OĞLAK: İş, kariyer, statünüz, hedefleriniz, gelecek planlarınız ile ilgili ciddi değişimler olabilir. Kariyerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Varsa hukuki konularınız da aydınlanabilir. Bazılarınız evlenip boşanırken bazılarınız ebeveyn olabilirsiniz. Ebeveyn sağlığı, varsa çocuklarınızın işi ya da sağlığı veya eşin, ortağın ailesi, taşınma konuları da gündemde.
 • KOVA: Uzak yolculuklar ve yabancılarla ilişkiler, yurt dışı konular, uzun seyahatler, yüksek öğrenim, kurslar, hukuksal konular, hayata bakışınızı etkileyen gelişmeler gibi gündemleriniz olabilir. Geçmişte kaçırdığınız fırsatlar yeniden gündeme gelebilir. Yeni bir flört başlayabilir ya da varsa flörtünüz ciddi ilişki seçeneğine yönelmeyi düşünebilirsiniz. Araba ya da elektronik cihaz alımı düşünebilirsiniz. Bu dönem insanlarla inanç ve siyaset konularında zıtlaşmamaya çalışmanızda yarar olabilir.
 • BALIK: Finansal konularda dikkatli olmanız gereken bir dönem. Kredi, borç, vergi, nafaka, miras, sigorta veya burs konuları, eş ya da ortaklıktan gelen para, kayıplar, ameliyatlar ve benzeri konular gündem olabilir. Bir borcunuz varsa kapatabilir, sizi strese sokan bir konu varsa ondan kurtulabilirsiniz. Ama yeni borçlar altına girmek için pek uygun bir zaman değil. Hayatınızdaki kıskanç ve negatif insanlardan uzaklaşabilir, yolunda gitmeyen evlilik durumunuz varsa bitirmeyi düşünebilirsiniz. Cerrahi operasyon konularına ihtiyaç varsa titiz seçimler yapmanız yerinde olur.

Sorunların tatlılıkla çözüldüğü güzel bir tutulma süreci dilerim

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!