Astro Gündem astroderki Jüpiter Boğada Uranüs

URANÜS JÜPİTER KAVUŞUMU

URANÜS JÜPİTER KAVUŞUMU

Jüpiter ve Uranüs 14 yılda bir farklı burçlarda kavuşur ve yeni başlangıçlar verirler. Bugünlerde zaten etkisi başladı. ama, ekzakt kavuşum 21 Nisan Pazar günü saat 04.02 de gerçekleşecek. Aynı zamanda gökyüzünde Mars/Jüpiter karesi ve Merkür/Uranüs karşıtlığı ve Ay/Neptün karşıtlığı da  arzı endam eylemekte. Bu sebeple temkinli olmakta ve düşünmeden hareket etmemekte yarar var. Bu dönem gelen bilgilere de çok güvenmemeliyiz.

Bahar ayı oldukça hızlı ve değişken koşullara gebe.

 • 21 Nisan; Mars-Jüpiter karesi ve Merkür Uranüs karşıtlığı
 • 22 Nisan; Merkür-Jüpiter karşıtlığı
 • 23 Nisan; Merkür-Mars karesi
 • 24 Nisan Akrep  Dolunayı ve 8 Mayıs Boğa Yeniayı dönemleri de oldukça etkili gelişmeler olabilir.

Jüpiter, ekonominin en önemli göstergelerinden biri, aynı zamanda bolluğun ve zenginliğin temsilcisi.  Jüpiter yağışlarla ilgili olmakla beraber, inanç, etik, ahlak, felsefe ve bilgi ile de ilgilidir. Jüpiter’in döngüleri geçmiş davranış ya da kararların sonucunda elde edilecek hakkedişlerle de ilgilidir.

Uranüs ise dokunduğu yerin altını üstüne getiren, sıra dışı etkiler veren ve etkileri çok öngörülemeyen bir gezegendir. Özgürleşme, yenilik ve değişim etkisi de çok net çalışır. Ayrıca, Uranüs elektrik, nükleer enerji vb teknoloji ile de ilişkilendirilmektedir.

Kavuşumun Boğa burcunda oluşu sebebi ile dünyada önemli gündemlerin olacağına işaret edebilir. Boğa burcu malum; toprak elementi, para, ekonomi, güvende ve konforda olmak ile de yakından ilgilidir. Demek ki bu alanlarda yeni keşifler olmasının yanı sıra sarsıcı ve düzen değiştirici büyük değişimleri de kucağımıza bırakabilir

 • Korkutucu gibi görünse de bazılarına büyük şans verebilir. Bazılarına ise sorun çıkaracaktır. Bu durumu net anlayabilmemiz, tamamen bireysel haritalarınıza bakarak olabilir. Örneğin; Koç burcunun maddi manevi değerlerle ilgili alanında gerçekleşecek. Bu onlara büyük kazançlar verebilecekken tam tersini de verebilir. Belki zorlayıcı açılarını tetikleyecek. Bu sebeple çok zengin olacaksın deriz büyük risk alır ve kaybeder. Bu sebeple siz siz olun son anda ani büyük riskler almayın.
 • Jüpiter/Uranüs döngüsü bilimsel keşifler, devrimsel fikir değişimleri getirir. Bilim ve teknolojide yeni keşifler bekleyebiliriz. Biyoteknoloji, genetik ile ilgili keşifler, uzayla ilgili keşif ve gelişmeler, uzay teknolojisi ve nükleer enerji alanlarında reform veya yeni keşifler gündeme gelebilir. Ayrıca yeni fikir hareketleri, çığır açan sanatsal üretimleri de bekleyebiliriz.
 • Mayıs 1858’de Jüpiter/Uranüs Boğa kavuşumu gerçekleşmiş. Uranüs ve Jüpiter’in 29 derece Boğa burcundaki kavuşumunda da ekonomi ile ilgili krizler yaşanmış. Ayrıca bu dönemde ABD, Minnesota eyaletinin katılımı ile genişlemiş.
 • En son olarak 1941 Mayıs ayında Jüpiter ve Uranüs Boğa kavuşumu olmuş. 2. Dünya savaşı yıllarında ister istemez bir kıtlık ve güven buhranı yaşanmış. ABD 2. Dünya savaşına 1941 yılında katılmış ve sonucun belirleyicilerinden biri olmuş.
 • 1941’den buyana inşa edilen konfor, bilimsel teamüller, maddi manevi kaynaklarımız ve güvenliğimizi sarsan gelişmeler olası. Toprak ve tarım güvenliğinin yanı sıra gayrimenkul yatırımları ile ilgili de büyük değişimler bekleyebiliriz.
 • Enflasyon artışı daha da bariz olabilir.
 • Ekonomi sistemleriyle ilgili değişiklikler ve yenilikler olabilir. Yeni para birimi ve yeni ekonomik sistemler…
 • Olumsuz hava koşulları, çok fazla yağış ya da depremsel etkiler de beklenebilir.
 • Fırtına ve iklim problemlerine bağlı olarak toprağa ve tarım ürünlerine zarar gelebilir. Bu da tahıl ve gıda fiyatlarında artışa sebep olabilir.
 • Tüm Dünya’da gayrimenkul fiyatları ile ilgili değer problemleri olabilir.
 • Uranüs/Jüpiter kavuşumu isyanlar ve reformlarla ilgili de çalışabilir. Dünya genelinde grevler, protestolar ve isyanlar olası.
 • 21 Nisan civarında ve 8 Mayıs Boğa Yeniayı dönemlerinde internet üzerinden hacker saldırıları olabilir, dijital bankacılık sistemlerinde güvenlik problemleri yaşanabilir. Dikkatli olunmalı.

Jüpiter/Uranüs Kavuşumunun Ülkemize Olası Etkileri

 • Ankara’ya göre en son 1941 Mayıs’ında Boğa burcunda gerçekleşen Uranüs/Jüpiter  kavuşum anına baktığımızda kavuşum 2. Evde gerçekleşmiş. (alcabitus ev sistemine göre). Bu seneki kavuşum ise 3. evimizin girişinde. Placidus ev sistemi ile baktığımızda  1941 yılındaki kavuşum 3. Evde gerçekleşmiş, bu seneki ise 2. Evde gerçekleşecek. Koşullar birebir aynı olmasa da oldukça benzer.
 • O dönem de komşu ülkelerimiz savaşın yayılan etkileri ile mücadele ediyorlarmış. Şimdilerde de 3. Dünya savaşı tamtamları çalmakta. Keşke savaşlar olmasa ve huzurla yaşasak. Ama insan oğlunun doyumsuzluğu ne yazık ki buna izin vermiyor.
 • Jüpiter/Uranüs kavuşumu ülkemiz kuruluş haritasının 11.evine düşüyor. Bu ev birçok anlam taşır: ülkenin Meclisi, dost ve müttefik olunan ülkeler, üyesi olunan ittifaklar, kitlesel insan hareketleri ve doğa olayları. Dolayısı ile bu alanlarda beklenmedik büyük ve şaşırtıcı gelişmeler olası. İttifaklar bozulabilir, yeni ittifaklar kurulabilir, meclis aritmetiğinde değişiklikler olabilir.
 • Boğa burcunda gerçekleşecek olması sebebi ile maddi etkileri elbette olacak.  Ancak, bu kavuşum yeni ve çığır açıcı fikirler, komşular ile ilişkiler, iletişim, ulaşım, ticaret ve eğitim ile ilgili etkiler de verecektir.
 • Jüpiter/Uranüs kavuşumunun 5. evimizdeki Jüpiter ve Venüs’e karşıtlığı ve 2. Evdeki Neptün ile karesi parasal konularda büyük stresleri de beraberinde zaten getirecek görünmekte.
 • Aynı zamanda Jüpiter, haritamızın 10. Evini ve 6. Evini yönetmekte. 10.ev sebebi ile ülke yöneticilerini de hayli zorlayacaktır.
 • Elbette çalışan kesim, kolluk güçleri ve halkın yaşam ve beslenme koşulları ile ilgili de beklenmedik yön değişiklikleri ve sarsıcı gelişmeler de olası.

Hayırlara vesile olması dileğimle…

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!