Astro Gündem Jüpiter Jüpiter Döngüsü Jüpiter İkizler Transiti Türkiye Türkiye ve Dünya Uncategorized Yükselen Burç

Jüpiter İkizler Burcunda 2024-2025

Jüpiter İkizler Burcunda

Jüpiter 26 Mayıs 2024 saat: 02:14’te 0° İkizler burcuna geçiş yapıyor. 26 Mayıs 2024 -10 Haziran 2025 arası İkizler burcunda seyahat edecek.

 • 26 Mayıs 02:14 Jüpiter İkizler burcunda (0° İkizler)
 • 26 Mayıs- 9 Ekim 2024 Jüpiter İkizler burcunda ilerleyecek (0°-21°)
 • 9 Ekim 2024- 4 Şubat 2025 Jüpiter İkizler burcunda gerileyecek (21°-11°)
 • 4 Şubat-10 Haziran 2025 Jüpiter İkizler burcunda tekrar ileri harekete geçecek ( 11°-29°)

İkizler burcu; hava elementi olup değişken özelliğe sahiptir, iletişim, habercilik, sosyallik, seyahat, eğitim, pazarlama ve ticaretle ilişkilendirilir. İkizler burcu objektiflik, açık fikirlilik, yenilik ihtiyacı, meraklılık ve kolay sıkılmakla da ilgilidir.

Jüpiter ise, gezegenler sisteminin şans, fırsat ve bolluk veren büyük iyicili olarak kabul edilir. Etik, hukuk, inanç, felsefe, sosyal kuralları ve klasik astrolojide finansı temsil ederken, eğitimi, uzak yolculukları (havacılık), din adamlarını, öğretim görevlileri ve yabancıları da temsil eder.

 • Ayrıca Jüpiter döngüleri önceki döngüde gerçekleşen konuların etik ve ahlaki olup olmayışına göre kişilere hak ediş ya da bir bedel çıkarması ile ünlüdür.
 • Esasen Jüpiter İkizler burcunda sürgünde olup pek kendisi gibi değildir. Merkür yönetiminde olunca doğası değişiyor zira.
 • Elbette bu durum, şans ve fırsat vermeyeceği anlamı taşımıyor. Hatta şans ve fırsatlar çifter, çifter de gelebilir
 • Öte yandan bu şansın etik ve ahlaki yollarla gelmesini önemsemeliyiz. Zira Jüpiter ilahi hak ediş ile ilgilidir. Yanlışın bedeli ağır olabilir. Jüpiter İkizler gölgesine çekilmememiz, gerçekleri çarpıtmamamız gerekiyor.
 • Şans ve fırsatları değerlendirebilmek için iyi konsantre olmamız, çok dağılıp vakti kötü kullanmamamız, daldan dala savrulmamamız önemli.

Jüpiter İkizler Transitinde

 • Sosyal yaşam canlanabilir,
 • İlişkilerde stabil olmak güç olabilir, abartı ve maymun iştahlılığa dikkat
 • Girişkenlik artarken hayatımıza çok sayıda insan girip çıkabilir.
 • Bir şeyleri araştırmak, soruşturmak ve öğrenmek isteğimiz artabilir. Ancak gölge yanını kullanıp boş konuşmak ya da dedikodu yapmak isteğine karşı temkinli olunmalı. En iyi kullanımı bol bol eğitim almak, kültür turlarına katılmak olabilir. Yalnız içi boş eğitimlere karşı da temkinli olalım.
 • Medya, habercilik, basın yayıncılık, edebiyat, sosyal medya, reklam, eğitim öğrenim ve teknoloji, seyahat ve pazarlama sektörleri çok çalışacak. Bu yollarla kazanç konuları gündemde olacak.
 • Ancak İkizler burcunun gölge yanını kullananlar da artacaktır. Yüzeysel bilgiyle, çıkar amaçlı yapılan birçok eylem de gözlenecektir.
 • Dedikodu da artabilir. Duyduklarımızın doğruluğunu iyi teyit etmeliyiz

Jüpiter en son 11 Haziran 2012-26 Haziran 2013 arası İkizler burcundaydı.

O yıllarda neler olmuştu göz gezdirmenizde fayda var. Diğer gezegen yerleşimleri farkından dolayı birebir aynısı olmayacaktır, ama yine de konusu benzerlik verecektir.

Jüpiter Dönüş Haritaları

Geleceğe dair bilgi yakalamakta bize yardımcı haritalardır.  Hatta geçmiş Jüpiter İkizler dönüş haritaları ile de karşılaştırmakta yarar görürüz. Zira geçmiş geleceğe iz bırakır. Öğrencilerimle incelediğimiz Şiron, Uranüs, Mars dönüş haritalarında hayretler içerisinde kaldığımız noktalar yakalamışızdır. Aşağıdaki haritalar iç içe 2000 ve 2012 Jüpiter İkizler girişine ait haritalar. Bariz etkileşimler varmış. 2012’de Jüpiter 6. Evden giriş yaparken, 2000 yılında 9. Evdeymiş. Haliyle odak konular farklıymış. Ama 2012 de Jüpiter’in 9. Evden girişi aşağıda da bahsettiğim olayları gündem yapmış.

İlk aklıma gelen ülkemize doğru gelişen göç dalgası  ne zaman olmuştu sorusu oldu. 2011 yılında Jüpiter Koç burcuna girdiğinde gerçekleşmiş. 2011 deki giriş an haritasının bazı dereceleri bu  İkizler döngüsü ile tetikleniyor aslında . Dilerim halk ve göçmenlerle ilgili olumsuz gelişmeler olmaz.

11 Haziran 2012-26 Haziran 2013 arası Jüpiter İkizler Transiti ve Türkiye

Jüpiter İkizler ülkemizin 12. Evinde transit etmesi sebebi ile geçmişte hayli karışık konular gündeme getirmiş. Hapishanelerde olaylar, mahkumlar arası çatışmalar, Sınır ihlali gerekçesi ile F4 Fantom uçağımız düşürülmüş, Nato’ da görevli bir helikopter uçağımız düşmüş askerlerimiz şehit olmuş. Ülkemizde bazı ölümlü patlamalar ve terör olayları yaşanmış. Bunların bazıları dini alanlara olmuş. Önemli eski davalarla ilişkili süreçler olmuş, Ergenekon davaları, Madımak oteli davası. 2012 ‘de Yaz olimpiyatları olmuş. Muğla açıklarında 6 şiddetinde deprem olmuş. Bazı ekonomik kararlar ve yeni Türk lirası çıkmış. 28 Mayıs 2023’te Gezi Parkı olaylarının fitili ateşlenmiş.

26 Mayıs 2024 -10 Haziran 2025 arası Jüpiter İkizler Transiti ve Türkiye

 • Jüpiter Transitleri ülke haritamızın 12. Evinde seyahat edeceği için Cezaevleriyle ilgili gelişmeler olabilir. Mahkumlar arası çıkan olaylar gündem olabilir, birtakım aflar da olabilir gibi 2012-2013 yıllarındakine benzer konuları tetikleyebilir.
 • Ayrıca dost görünümlü ülkelerin gizli düşmanlıklar, casusluklar, gizli tarikatlar ve guruplar, çeşitli ayak oyunları, gizli anlaşmalar, skandallar, hukuk ve din alanında olumsuz gelişmeleri gündeme getirebilir. Hastaneler, bakımevleri ile ilgili düzenlemeler de olası.
 • Öte yandan 2024 giriş anında Jüpiter, 3. Evden giriş yapmış. Demek ki komşular, yakın çevre, seyahatler, turizm gelirlerinde ve sosyal etkinliklerde artış, halkla ilişkiler, eğitimler, iletişim medya, gazetecilik, ticaret, taşımacılık ve ulaştırma, hava ve kara yolları, astronomi, network çalışmaları, gündemde olacak ve hızlı değişimler yaşanacak. Ama bunlar ne kadar kalıcı olur derseniz değişken burç olması sebebi ile kalıcılığı şüpheli.
 • Jüpiter (9 Ekim 2024 – 4 Şubat 2025) arası retro yapacak. Bu komşular, yakın çevre, seyahatler, halkla ilişkiler, iletişim medya, gazetecilik, ticaret, taşımacılık ve ulaştırma, hava ve kara yolları, astronomi ve eğitim konularında yeniden düzenleme ya da bunlardan doğan kazançlarda gerilemeler söz konusu olabilir.
 • Öte yandan Jüpiter, Kova burcunda transit eden Plüton ile de üçgen bağlantıda. Bu sebeple teknoloji bilişim, iletişim, araştırma, yer altı kaynakları, psikoloji/psikiyatri, dedektiflik, yapay zekâ ve benzeri alanlardaki gelişimi büyüten, hızlandıran bir etki sunacaktır.
 • Meclisten Bankacılık kanunları, vergi ve krediler ile ilgili yeni yasalar geçebilir.
 • Bazı önemli hukuki davalar ve yargılanmalar gündeme gelebilir.
 • Jüpiter, 20 Ağustos ve 25 Aralık 2024 tarihleri arasında Balık burcunda seyahat eden Satürn’e sert açı yapacağından yukarıda saydığımız konularda stres ve baskı yaratacaktır. Özellikle ticaret ve finansal alanda bazı zorlayıcı zamanlar ve riskli durumlara karşı temkinli olmakta yarar var. Ülke yönetimi ve hizmet sektörü alanında, iş dünyasında, uluslararası ilişkiler ve uluslararası ticarette sıkıntılar yaşanması olasılığını arttıracak.
 • Jüpiter İkizler ülkemizin Mars’ı ile de üçgen açı kuracak. Ordumuzun modernizasyonu konusu ve güçlendirilmesi söz konusu olabilir. Askeri hareketlilikler de olabilir. Patlama, yangın, kaza ve suikast girişimleri gündeme gelebilir. Uçak kazaları da artabilir.
 • 10 Temmuz 2024’te Jüpiter ile Kuzey Ay Düğümü altmışlık açısı keskinleşecek ve Temmuz ayı boyunca grup etkileşimleri, fikir ve proje geliştirme adına destekleyici olabilir. Turizm gelir artışı da olası.
 • 18 Mayıs 2025’te Jüpiter Ay düğümleriyle kare açıya girecek. Mayıs ayı boyunca ve  Haziran’ın ilk günleri toplulukları ilgilendiren kadersel gelişmeler yaşayabiliriz.  Bazılarımız hak edişleri ile ilgili sınanırken, eski ile yeninin arasında kalacak hangisini seçeceğimizi şaşıracağız. Eski döngü bitip yeniliklere uyum sağlamamız gerekecek.

İkizler Burcu Transitinin Burçlara Etkileri

Herkesin Doğum haritasında İkizler burcu doğum saatine göre farklı bir evde olacağından birebir aynı etkiyi vermeyecektir. Bu sebeple yükselen ve Güneş burcunuzu da okumanızda yarar var. Kısaca bakarsak

 • KOÇ: Eğitim, sertifikalar almak, seyahat, yakın çevre, kardeş ilişkileri, medya ve yayın organları, sosyal medya, reklam, pazarlama, ticari anlaşmalar, araç alımı vb konularda yenilik ve hız kazanma, çeşitli destekler görmek olası.
 • BOĞA: Maddi alanlarda yeni gelişmeler, yeni bir gelir kaynağı, mal mülk satın almak, bilgi ve yeteneklerinizi kazanca çevirmek olası.
 • İKİZLER: Hayatınızda ciddi değişimler olacağa benziyor. İş birlikleri, yabancılarla ilişkiler, eğitim, yurt dışı gelişmeler olabilir. Yurt dışına açılabilir, yeni bir gruba dahil olabilir, başka ülke ve şehirlere gidebilirsiniz.  Bekarsanız evlenebilir, evliyseniz çocuk doğumu olabilir ya da çocuk varsa eğitim hayatı ile ilgili girişimleriniz olabilir. Yasal konularınız varsa onlarla ilgili süreçler sonuçlanabilir.
 • YENGEÇ: İkizler burcu 12. Evinizde olduğu için kadersel ve biraz da öngörülemez gelişmeler olabilir. Bunlar hem kazanç hem de kayıplar, üzüntüler şeklinde de gelişebilir. Arkanızdan işler dönebilir temkinli olun. Yurt dışı ve sanal ticaret, yayıncılık, sanat ve sağlık alanlarından para kazanabilirsiniz. Para Hesabınızı daha iyi yapmanız gereken bir dönem.
 • ASLAN: Sosyal çevre değişikliği yaşayabilirsiniz. Grup çalışmalarına girebilir, liderlik yapabilirsiniz. Kariyerinizden kazançta artış olabilir. Ticaretle uğraşabilirsiniz. Kardeşlerinizden yardım görebilir ya da siz onlara destek olabilirsiniz
 • BAŞAK: Statünüz, hedeflerini ve itibarınızla ilişkili konular gündemde olacaktır. Evlenmek, taşınmak, terfi etmek ya da kendi işinizi kurmak gibi konular gündeme gelebilir. Bu süreçte kardeş, kuzen, yakın arkadaşlarınızdan veya otorite figürlerinden destek bulabilirsiniz. İşinizle ilgili yaptıklarınızla adınızı duyurabilirsiniz.
 • TERAZİ: Hayata bakış açınız/felsefeniz değişebilir. Yurt dışı, hukuk, eğitim ve yabancılar ile ilgili konularda bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. İş ortaklıklarından kazanç sağlayabilirsiniz. Yeni ülkeler görebilir sizi geliştiren insanlarla tanışabilirsiniz.  İnternet ortamından ya da yabancılarla ticaretten kazanç olabilir. İlişkiniz yoksa yeni biriyle tanışabilirsiniz, varsa da ilişkinizi ilerletebilirsiniz.
 • AKREP: Hayatınızda köklü bir dönüşüm olası. Borçlarınızı ödeyebilir, ortaklı paralarda artış sağlayabilir, miras, sigorta, prim, tazminat konularından gelen miktarlar olabilir. Ortaklıklar ve sponsorluklardan kazanç olasılığınız var. Cerrahi bir sorun yaratacak hastalık ya da psikolojik stresleriniz varsa bu konuya eğilebilir şifalanabilirsiniz. Bazı art niyetli kişilerle ilişkileri tamamen bitirebilirsiniz.
 • YAY: Partner ve ortaklık evinize giren Jüpiter ile evlenmeye karar verebilirsiniz. Kardeş, kuzen yakın arkadaşlardan büyük destekler görebilirsiniz. İki yüzlü ve tehlikeli insanları fark edebilir ve gardınızı alabilirsiniz. Danışmanlıklar ve iş anlaşmalarından kazanç da olası. Çok seyahate çıkabilir ya da taşınabilirsiniz.
 • OĞLAK: İş hayatınız ve gündelik rutinlerinizle ilgili alanda çok üretken ve çalışkan olabilir, iş arkadaşlarınızla iletişiminiz iyi olabilir. Ya da işyerinize veya gündelik yaşamınıza yeni insanlar, çalışanlar girebilir. Planlı olmanızda yarar var. Çünkü Jüpiter ikizler sebepli aynı anda iki işi de yürütebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili, cilt, eklem, diş, sinir sistemi, alerjik astım ve solunum yolları sorunlarınız varsa tedavi olabilirsiniz.
 • KOVA: Kova Plüton burcunuzda büyük dönüşüm vaadi var. Jüpiter ile de bağlantıda. Bu dönem aşk, yaratıcılık, flört ve eğlence, lüks harcamalar, riskli yatırımlar gibi alanlarda büyük değişim ve hız var. Yaratıcı projelerden ödül alabilirsiniz. Ailenizden destek görebilirsiniz.  Evliyseniz riskli ilişkilere girmeyin derim zira ortaya çıkar. İlişkisi iyi giden evli olanlarınız çocuk yapmayı düşünebilirsiniz.
 • BALIK: Aile, emlak, ev hayatınızla ilgili önemli değişimler olası. Evlilik olabileceği gibi, emlak alımı, evin dekorasyonu olasılık dahilinde. Hukuki sorunlar varsa çözülebilir. Ortaklı paralar, eşten veya miras nedeni ile gelen maddi imkanlar mümkün. Bazılarınız ev satabilir, yenisini alabilir ya da eskisine tadilat yaptırabilir. Kira gelirleri düşünebilirsiniz. Aile de farklı fikirler sebebi ile zaman zaman sürtüşme olabilir. Ancak aile, kardeş vb yakınlarınızla ilişkilerde artış olacaktır. Bir sorun varsa da çözülecektir.

Astroderki

İnstagram

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!