AKREP BURCU

AKREP BURCU

(24 Ekim -22 Kasım)

Yönetici Gezegeni: Mars ve Pluto

Elementi: Su

Grup: Sabit

Renk: Koyu kırmızı, bordo

Pozitif özellikleri: Kendini dönüştürebilme, derin kavrayış, sezgi gücü, dayanıklı ve kararlı, başkalarını etkileme gücü.

Olumsuz ve zayıf yanları: Kıskançlık, kuşkuculuk, sahiplenicilik, kincilik, güce düşkün olmak.

Akrep burcu aşırı uçları yaşayabilen anlaşılması zor bir burçtur. Bu burcun insanı fiziksel ve ruhsal güce sahiptir.

Akrep insanı çekici, sezgisel, derinlik ve güç sahibi olma arzusu taşıyan insanlardır. Tehlikeli ya da zor koşullarda bile hedefinden şaşmadan kararlılıkla iç ve dış mücadelesini sürdürebilir. İşlerini tek başına yapmaktan hoşlanırlar, yalnızlıktan sıkılmazlar. Sabırlı, özenli çalışırlar ve bitmeyen enerjileri vardır.

Öfkelendiklerinde kırıcı  konuşurlar, insan ilişkilerinde sahiplenici ve ele geçirici bazen baskıcı, ve kıskanç tavırlar sergileyerek hayatı zehir edebilirler

Su grubunun ketum çocuğudur.  Küllerinden yeniden doğmayı bilirler. Hayatın anlamı, ölüm ve ölümden sonrası gibi konular doğal ilgi alanıdır.

Mars bu burca büyük bir dayanıklılık ve kontrol duygusu getirir. Pluto ise Akrebe gizem, derin bir kavrayış ve sezgi gücü verir. Mars 1. Çakra dediğimiz kök çakramızı yönetir.  Kötü kullanılan mars ile akrepler cinsellikte aşırılıklara kaçabilecekleri gibi, çekim güçlerini saf olmayan yıkıcı şekilde de kullanabilirler. Eğer akrepler 1. çakralarında saflık, masumluk, bilgelik gibi pozitif nitelikleri güçlendirirlerse kendilerini ve çevrelerini olumlu olarak dönüştürebilirler.

Akrebi yöneten diğer gezegen Pluto ise 7. Çakra dediğimiz Tepe çakramızı yönetir. Tanrısal güçle, sonsuz kozmik enerjiyle bağlantımızı sağlar. Pluto derin dönüşümler gerçekleştiren gezegendir. Plutodan kaynaklanan bu güçlerini olumlu kullanırlarsa çok iyi ruhani gelişim sergileyebilirler ve çevrelerinde iyi bir önder olabilirler.

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Son Yorumlar

Kategoriler

error: Content is protected !!