BALIK BURCU

BALIK BURCU

(19 Şubat – 20 Mart)

Yönetici Gezegeni: Jüpiter ve Neptün

Elementi: Su

Renk: Deniz yeşili

Grup: Değişken

Pozitif özellikleri: Merhametli, duyarlı, hayal gücü yüksek, sanatsal ilham ve yaratıcılığı gelişmiş, iyi kalpli, güçlü

Olumsuz ve zayıf yanları: Aşırı hayalperest, gerçeklerden kaçan ve kendine acıyan, iradesi zayıf, kararsız, özgüveni düşük.

 

 

 

Balık burçları sevimli ve fedakardırlar. İyi kalpli ve merhametli olmaları sebebiyle sık sık zorda kalmış, yardıma muhtaç kişilere yardım etmeye çalışırlar.

Çok duyarlı oldukları için dış etkenlerden çok kolayca etkilenebilir ve incinebilirler. Hayal gücü çok gelişmiş olması nedeniyle sık sık hayal dünyalarına sığınıp  gerçeklerden kaçma eğilimi taşırlar.

Davranışları ile sanki bu dünyadan değilmiş gibi bir izlenim verirler. Mücadeleci olmayan kişilikleri ile tartışmalardan hep uzak durmayı tercih ederler. Affedici ve huzura önem veren kişilerdir.

Değişken guruba mensup bir burç olması sebebiyle sıkça kararsızlık yaşayabilirler. Bu, sıkça arayışa girmelerine kendilerinden ve ne istediklerinden emin olmamalarına ve hayalkırıklıkları yaşamalarına sebep olabilir. Kendi kendine acıyan eyleme geçmekten korkan, zayıf iradeli ve gerçeklerle yüzleşmemek için alkol gibi zararlı alışkanlıklara yönelen balıklar da vardır.

Balık burcu son derece artistik ve yaratıcı özelliklere sahiptir. Çoğunlukla bu burçta doğan kişileri bir ya da birkaç sanat dalı ile uğraşırlar.

Balık su elementinden bir burçtur. Bu özellikleri ile başkalarının duygularını derinden anlayan, sanki bir psikolog gibi, başkalarının acılarını anlayan ve onlara yardımcı olmak isteyen bir yönleri vardır. Son burç olan Balık en üstün sevginin ve evrensel birlikteliğin burcudur. Çoğu zaman özellikle ilerleyen yaşta bu, ruhsal bir birleşmeye yönelir

Balık burcu iki gezegenin etkisi altındadır; 3. çakramızı yöneten Jüpiter ve 6. çakramızla bağlantılı olan Neptün.

Jüpiter balık insanına eli açıklık, güçlü inanış ve arayış verir. Neptün ise derin sezgi ve hayal gücü ve duyarlılık.

Jüpiter tarafından yönetilen 3. çakramız içimizde dengeyi, tatminkarlığı ve beslenmeyi ifade eder.

Neptün ise alnımızda yer alan 6. çakramızı etkiler. 6. çakranın konusu affedicilik, merhamet, sadeliktir. Kişinin kendine acıması, karamsar ve olumsuz düşünceler ve geçmişten getirdiğimiz şartlanmalar 6. çakramızı olumsuz etkiler. Bu çakranın dengede tutulması ile gereksiz duygu ve düşünce birikintilerinden arınarak kendi içimizde evrensel bütünlüğü daha iyi yaşayabiliriz.

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Son Yorumlar

Kategoriler

error: Content is protected !!