BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

(24 Ağustos – 24 Eylül)

Yönetici Gezegeni: Merkür

Elementi: Toprak

Renk: Mavi, Yeşil tonları

Grup: Değişken

Pozitif özellikleri: Araştırmacı, zeki, samimi, özgürlüğüne düşkün, enerjik, maceracı ve girişken, başkalarına heves veren kişilik

Olumsuz ve zayıf yanları: Egoizm, acelecilik, her şeyi hemen anında istemek ve hemen tepki vermek.

Başak burçları çalışkan, düzenli ve pratik insanlardır. Düzen, sistem ve organizasyon onlar için çok önemlidir. Mükemmeliyetçi bir yapıları nedeniyle bazen çevrelerine karşı aşırı eleştirici de olabilirler.

Sağlıklarına oldukça düşkündürler, temizliğe ve hijyene önem verirler, fiziksel sağlığın yanı sıra ruhsal olarak da sağlıklı olmak isterler. Başak burçlarının çoğu doğal ilaçlara, bitkisel tedavilere ilgi duyarlar. Sindirim sistemleri, ve bağırsakları hassastır.

Sorgulayıcı ve inceleyicidir. Bilgiyi arayan başak burçları için bu sorgulayıcılık bazen tutuculuğa dönüşüp kendilerine engel oluşturabilir. Öne çıkmayı sevmeden organizasyonlarda yer alan, başkalarına hizmet etmeyi seven, toplum yararına çalışmalar yapmaya uygun kişilikleridir.

İkizler burcunu yöneten Merkür, Başak burcunu ve 2. Çakramızı da yönetmektedir. Bu çakra içimizde saf dikkat, saf bilgi ve saf yaratıcılığı verir. Detaycı Başak burcu bazen çok detay düşünmesinin kurbanı olmaz sakin ve dinlenmiş akılla saf bilgiye kolayca ulaşabilirler.

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!