OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU

(22 Aralık – 22 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak

Renk: Kahverengi, koyu gri

Grup: Öncü

Pozitif özellikleri: Güvenilir, sabırlı, kararlı, düzenli ve dayanıklı

Olumsuz ve zayıf yanları: İnatçılık, kötümserlik, cimrilik, mevki düşkünü.

Oğlak burçların gelişmiş bir görev duyguları vardır ciddi, güvenilir, sorumluluk sahibi olmaları ve yılmadan çalışmaları ile tanınırlar. Çok iyi birer iş adamı-kadını olabilirler. Yöneticilik yetenekleri çok gelişmiştir.

Kolayca güvensizliğe, karamsarlığa kapılabilirler. Genellikle çok genç yaşlarında olgunlaşmaları sebebiyle ciddi tiplerdir. Oğlaklar yaşları ilerledikçe çocuklaşabilirler.

Genellikle duygularını göstermeyen, maddi güvenliğe önem veren insanlardır. Utangaç ve içe kapanık olmaları veya da kendilerini işlerine fazlaca kaptırdıklarından kolay arkadaş edinemeyen tipler olurlar. Fakat sahip oldukları az sayıda arkadaşları ile bağlarını ömür boyu korurlar.

Geçmişe, anılara ve köklerine bağlı gelenekçi ve muhafazakar tipler olabilirler. Evlilik hayatlarına ve aile bağlarına çok önem verirler.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn 5. Çakramızın da yöneticisidir. Karmanın lordu olarak da adlandırılan Satürn, kişiyi çeşitli testlerden geçiren eğiten, kişinin zayıf yanları ile yüzleşip güçlenmesini sağlayan öğretici bir gezegendir.

Bu çakrayı eğer pozitif kullanamıyorsak kişinin kendini yalnız hissetmesine ve hayata kötümser bakmasına sebep olur. çakralarındaki, derinlerde sahip oldukları bu güçleri uyandırabilirlerse yaşadıkları zorluklara objektif bakarak hayatın tadını daha çok çıkarabilir ve yalnızlık, güvensizlik ve karamsarlıktan sıyrılabilirler.

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Son Yorumlar

Kategoriler

error: Content is protected !!