YAY BURCU

YAY BURCU

(23 Kasım – 21 Aralık)

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Elementi: ateş

Renk: Turkuaz, mor

Grup: Değişken

Pozitif özellikleri: hoşgörülü, cömert, yenilikçi, felsefi, iyimser, inançlı, özgürlüğüne düşkün ve coşkulu.

Olumsuz ve zayıf yanları: Fanatik, patavatsız ve abartıya açık.

 

Yaşama karşı coşkulu ve idealist kişilerdir. Yay burcu iyimserlik ve yeniliklere açıklıkları ile tanınırlar. Felsefi konularda başarılı olurlar. Gezmeyi, seyahati, farklı yerler görüp farklı kültürler tanımayı çok severler. Yay aynı zamanda değişken bir burçtur ve bu değişkenlikleri onlara davranışlarında tutarsızlık ve karasızlık yaşatabilir.

Çoğunlukla öğrenmeye, öğrendiklerini pratik etmeye ve kendilerini geliştirmeye çalışırlar fakat çabuk sıkılabilirler. İnançları güçlüdür. Ancak abartıya yatkın olduğu için dogmatik ve fanatik olma tehlikesi de taşırlar.

İstemeden yanlış zamanda fazla açık ve direk konuşarak başkalarını incitebilirler. Mizah yönleri güçlü, eğlenceli iyi arkadaşlardır. Spora karşı özel bir ilgi ve yetenekleri vardır.

Yay burcunun gezegeni olan Jüpiter enerji bedenimizde 3. çakramızı yönetir. Jüpiter güneş sistemindeki en büyük gezegen olduğu gibi enerji olarak da büyüten genişleten ve çoğaltan bir yapısı vardır. İyi veya kötü ne varsa büyütebilir.

  1. çakramızı dengeleyerek yememiz, içmemizde olduğu kadar davranışlarımızda da abartıya kaçmaz dengeli oluruz. Jüpiter aynı zamanda hayatımıza bereket akıtan refah veren çok cömert bir gezegendir. Jüpiter’in enerjisi yay burçlarını doğal olarak erdemli ve ahlaklı, ilkeli yaşayan insanlar yapar. Ancak tersi durumda Jüpiter’in büyüten abartan enerjisini de unutmamak ve fanatizme kapılmamak önemlidir.

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Son Yorumlar

Kategoriler

error: Content is protected !!